Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

ukana
25. máj 2007

ahoj Jamik. To je zvlastne, ze ked uz s plienkami prestal, tak sa mu to vratilo ☹ Nezazili s v tom odbobi nieco ? Stahovanie, zmena v skolke, v rodine, neprekonal maly nejaku chorobu? Mohla to byt aj nejaka banalita..Skusala si dat menej pit pred spanim? Ja malemu dam po siedmej len cistu vodu a tej sa napije len tolko, aby nebol smadny. Dzusu by vypil aj liter 😠 Nezobudi sa ked sa pocika? Ale kamoska ma stvorrocneho a tiez az teraz prestal s plienkami na noc, takze nie si sama 😉 Najprv by som skusila sama doma nieco poriesit, su knihy o detskom pomocovani, s roznymi radami, aj vasa detska lekarka ti urcite nieco poradi. Az potom ak to neprejde, by som sla za odbornikmi. este stale ma podla mna na plienky narok 😉 Drzim palce.

bibinka
25. máj 2007

jamik- možno to bude tým, že do rodiny pribudol braček. ty si svoju pozornosť presunula automaticky na bábätko a Tomík reaguje tak, že sa akokeby "vrátil do plienok", je to prirodzené,lebo vycítil, že už nie je sám. ešte to v mozgu nedokáže spracovať. netrestaj ho chce to čas. mne sa to hovorí, ale poznám to z rozprávania mojej mamy. môj o 15mes starší brat sa nadobro rozlúčil s plienkami až keď som ich už ja nepotrebovala. proste deti tak reagujú.
inak my budeme asi riešiť podobný problém, aj my pomaly odúčame syna od plienok, lenže za pár mes.budeme mať druhé bábo. na to sa ani nedá pripraviť, hádam len pocvičiť sa v trpezlivosti a pevných nervoch.
a neskúšala si sa ho popýtať či ho niečo netrápi?hádam by ti mohol povedať.
tak ti držím palce. 🙂

andy.a
26. máj 2007

jamik,skús pre začiatok obmedziť tekutiny pred spaním...dobrá metóda,i keď pre neiktorých drastická,je dieťa tak okolo 23.hod zobudiť a dať na nočník.nám to pomáha...ináč môj syn má 3 roky a 4 mes.a on sa zasa vykaká výlučne iba do plienky...na nočník sa nepýta,ale vydrží suchý,lne občas sa mu stane nehoda...plienky ešte občas preventívne dávame...tiež si myslím -tým,že v rodine nastala zmena,ke%ď sa mu narodil braček.aj nás to teraz čaká...tiež trpnem,čo bude... 😉

adelav
27. máj 2007

Ahoj jamik,
my sme mali ten isty problem. Andrejko mal 3 roky a prestal sa v noci pocikavat. Pred stvrtym rokom sa to zacalo znova. Nezistili mu ani nic z mocu, ten bol negativny. Pediatricka nas poslala na nefrologiu, tam dostal tabletky a tusim do pol roka bolo vsetko OK, Dodrziaval nejake zasady, napr. hodinu pred spanim nepil, na veceru nejedol polievky, po dvoch hodinach spanku sme ho dali vycikat a upravilo sa to. Druhy krat by som zacala asi len s tym pitnym rezimom pred spanim a v noci by som ho davala 1x vycikat a keby to nepomahalo, tak az potom by som isla na nefrologiu. Aj ked tam mi lekar povedal, ze bez tych liekov by sa to neupravilo. Ahoj a drzim palce, nie je to nic neriesitelne.

jamik
autor
29. máj 2007

Dakujem vam za odpovede aj rady. Moj Tomik tak malo cez den pije, ze som rada, ked si kedykolvek nieco vypyta. A mam taky pocit,ze to od vecerneho pitia moc nesuvisi. Niekydy toho tolko pred spanim vypije a nic a niekdety cely den poriadne nic nepije a pocika sa 3x za noc.
Tiez ho davame spat okolo 22 hod, ale rano byva zase mokry.
Nevieme co s tym.

bibinka
29. máj 2007

jamik- a nedalo by sa mu posunúť denný režim ?myslím, to zaspávanie okolo 22h je dosť neskoro.alebo mu skús znovu dať plienočku, možno sa "vzchopí" a bude mu to nepríjemné a prestane s tým. možno je to naozaj psychická záležitosť.preskúmaj ho, čo ho trápi-nenápadne aby si nemyslel, že ho chceš nejako trestať. držím palce.

jamik
autor
30. máj 2007

Bibinka, urobila som chybu.
Spat chodi o 7:30 a o 22 hobudime na cikanie.
A plienku uplne odmieta. Uz som mu ju ponukala. Skusala som sa s nim aj rozprava, ci ho nieco netrapi, ale nezda sa, ze ano. Ucitelka v skolke hovori,ze on ma velmi tvrde spanie, tak to asi neciti. No neviem. Jemu sa sniva o vselicom, rozprava zo sna a spanie ma naozaj tvrde. No neviem.

bibinka
30. máj 2007

tak mu daj čas, veď z toho vyrastie. veď koľko detí sa pocikáva aj vo vyššom veku. možno ti to teraz nevie vysvetliť ,ale za pár týždňov to bude vedieť.
ja som si aj myslela, že spinkať chodí skôr, veď by to dotej hodiny vari ani nevydržal. 🙂

amdeis
11. jún 2007

Niekedy sposobuju pomocovanie u deti nosne mandle. Nech to znie akokolvek divotvorne po ich vybrani sa deti prestali pomocovat. Ale len vtedy ak to boli mandle a nie nieco ine. Treba si to preverit.

jejke
19. jún 2007

Ahoj Jamik, 🙂 aj ja mam podobny problem a myslela som si že trojročné dieťa už
musí vstať samo a ísť sa vycikať, 😲 plienky sme zahodili pred rokom ale len na deň.Naďalej sme ich používali v noci a potom mi naša lekárka povedala že to má presne takýto efekt. 😝 Dáte plienku na noc,dieťa si povie že nemusí vstať a do rána je plná....

😀 !!!!!houby, aj bez plienky sa pociká a musíme vstávať dvakrát v noci,už sme akosi načasovaní, keď sa nám párkrát podarilo zaspať, cikali sme len raz a ráno bolo suché...
S nápojmi, noooooo na tom niečo bude, lebo keď si pýta pred spaním mliečko ako vidí od sestričky....potom je na99 percent posteĺ mokrá, aj keby som vstávala každé dve hodiny, nestihnem zabrániť katastrofe....

😔 ja si myslím ,že deti po dvoch rokoch NEmajú nárok na plienku, myslím že je to naše pohodlie, mamina vraví že sme boli od látkových odučení 16 max18 mesační.... a tiež ma to mrzí že ja to takto neviem spraviť s mojimi deťmi,TAK SA NECHCEM nikoho dotknúť, JE TO LEN MÓJ názor.... 🙄
Keď mi aj lekár povedal, že je to bežný jav a treba zvoliť napr.formu pochvaly....máme tabuľku na stene a za suché ráno nakreslíme smajlíka...
tešíme sa z úspechov...niekedy to už už podobá ideálu...
TAKMER sa to darí 😉
Tak prajem aj Tebe veľa trpezlivosti...

lenadka
13. júl 2007

aj moja 2,5 rocna nema uz rok plienky na den, ale na spanie stale...ked som spravila pokus na denne spanie nedat s 5-tich a 4x pocikala. Ten jeden len preto nie, ze ked uz sa mala zobudit lahla som si k nej a ako otvorila oci vravim jej: necikaj ideme na zachod...na dalsi den na otazku ci sa pocika s usmevom povedala ze ano a robi to naschval /v noci nie, vtedy asi nevedomky/ 😠 ☹ ...tak je j davam nejaky 1-2 tyzdne pauzu a skusime znovu...inspirovala ma tabulka zo smajlikmi skusim to, lebo nepomohlo ani to ze deti sa jej budu smiat a struhat mrkvicku, prave naopak este mala s toho radost 🙄

fabiana
22. nov 2007

Ahojte!
Tak ako? Podarilo sa niekomu odvyknúť svoje dieťa od plienky na spinkanie, či už cez deň alebo v noci? Moja dcérka tiež má ešte na spinkanie plienku, vždy vstáva s mokrou plienkou a potrebujeme nejaký gríf, ako sa jej zbaviť...Poradí niekto? 🙂

biela.pani
23. nov 2007

čaute baby, ja som malú dávala spávať bez plienky a po takých 2-3 hodinách som ju dala vycikať, veľakrát to aj prespala a potom do rána vydržala. nehovorím, že vždy sa to podarilo, ale postupne si zvykla. ono je to tak, že kým má tú plienku, tak má istotu, že nie je mokré, ale keď ju nemá a pociká sa, postupne si uvedomuje a snaží sa zadržať. To len treba vydržať a stále prať dookola.A ešte po druhom jedle na obed dostane piť len trošku, naozaj len od smädu a od tej šiestej sa snažíme, aby pila čo najmenej.

biela.pani
23. nov 2007

a teraz môj problém. My už plienky nemáme dávno, ale posledný týždeň sa malá každý deň pocikáva. Ak sa jej to nepodarí v škôlke, čo šťastne príde domov, že sa nepocikala, tak sa určite pociká doma. Dnes dokonca dvakrát.Určite je prechladnutá, zo škôlky chodia von a verím tomu, že si hocikde sadne. Neviete nejaký dobrý ako pomôcť prechladnutému mechúriku?

fabiana
24. nov 2007

Biela.pani, žiaľ, neviem ti poradiť. Ja si myslím, že to ani nemusí byť prechladnutý mechúrik, môže to byť aj psychického pôvodu, že strašne chce malinká pekne cikať a nepustiť do gatiek, ale nepodarí sa jej... 😖 Ale ty poznáš svoju dcérku asi najlepšie... 😉
Ja som sa rozhodla, že skúsime trénovať od januára, bude to naše novoročné predsavzatie, no uvidíme, či sa nám to podarí...budeme musieť nakúpiť igelit, či nepremokavú plachtu teda vo väčšom počte, lebo určite to tak ľahko nepôjde... ale skúsiť to musíme, lebo inak sa to ani riešiť nedá.

fabiana
24. nov 2007

Ešte sa chcem spýtať... keď deti budíme v noci kvôli cikaniu, máte nastavený budík? Neplačú deti, keď sú zobudené?

christianko
24. nov 2007

ahojte babi..ja mam 3 rocneho syna a 2 rokov nema plienky.Nase ucenie sa zacalo zo dna na den..nedala som mu plienku najskor vobec cez den..cez den sa par krat pocikal a potom to pochopil ze je mokry a pytal sa a tak som to skusila na noc..len raz som ho zobudila a on sa vycikal..na druhu noc som ho nebudila..nepocikal sa a tretiu sa pocural..Ale nevadi...povedala som si sam sa zas prebudi ked sa pocura..a zobudil..lebo mal mokro a bola mu zima a tak sa zacal pytat ked mu treba.
nerobte tu chybu,ze budite dieta vy v noci vycurat..NEVNIMA TO!!Hoci si myslite ze je prebudene,ale nieje!Ono si zvykne tak ako na plienku a moze curat tak aj nato,ze vy ho zobudite a odnesiete..takze nemusi sa budit..
Snad aspon nejak som vam pomohla..
Moj maly ma fakt 3 roky a v noci uz ked mu naozaj treba tak sa zobudi,ale vacsinou cura az rano.. 🙂
Tak vam drzim prsty..a verte,je to o trpezlivost..kazde dieta sa to raz nauci..skor ci neskor.Janka

Ziadny budik..oni same sa musia zobudit..trpezivost ruze prinasa... 🙂

christianko
24. nov 2007

biela pani na prechladnutie mechurika asi naj vyhladat detdku lekarku..da jej cipok alebo liek...ale nenechavaj to len tak..je to to iste ako ked prechladne dospela zena...

maca793
24. nov 2007

ja som odnaúčala keď mali 2 roky, každý večer o 22,00 som dala deti sadnúť na nočník a vycikali sa, a do rána boli suché. to pomočovanie deň-noc súvisí aj so psychikou dieťaťa. mne tak bola na tom Simonka, viac som ju odtáčala od seba a ona to nevedela nejak prijať. ale už je fajn a teraz je moje zlatíčko.

christianko
24. nov 2007

fabiana..my sme mu igelity nedavali lebo pride mi to dost krute..nakupili sme nepremokave plachty,ktore su fakt super a hoci su drahe,ale nenahraditelne...Igelit asi neodporuvćam,neviem..nepouzivali sme ich...

christianko
24. nov 2007

ahoj maca..nechapem preco si ju viac odtacala od seba?

christianko
24. nov 2007

jee ja som si az teraz vsimla ze tu vsetky piseme slovensky 🙂 ja totiz zijem v cr a stale uz to mam v hlave ze si pisem s maminami v cr 🙂

fabiana
25. nov 2007

Christianko, myslím, že máš pravdu s tým zobúdzaním, aj čo sa plachiet týka... kde sa dajú kúpiť? V zdravotníckych potrebách? Pýtam sa ako tatár, xi xi. No nič, aj keď sa párkrát pociká, verím, že to dotiahneme do úspešného nepocikávania sa. Dnes spala Kristínka poobede bez plienky a nepocikala sa, tak hádam je už pripravená na tento ďalší krok. 😉

andrea.m
25. nov 2007

môj syn mal plienku na noc do veku tri roky a deväť mesiacov a potom sme ho vyše roka každučký večer presne 22.30 vzali na ruky a dali spiacého vycikať.málokedy si to pamätal ale pomohlo nikdy sa nepocikal do postele a teraz už chodí na wc sám aj v noci.má presne 4 roky a 8 mesiacov.

andrea.m
25. nov 2007

chcela som napísať vyše pol roka,prepáčte

christianko
26. nov 2007

fabiana..ja som tie plachty kupila v Prahe v ikei myslim...my ich uz teda neepouzivame rok..maly od 2 rokov a cura sam..a fakt neviem ale myslim ze v ikey alebo v sconte??niekde na ciernom moste v prahe..
ale myslim ze to normalne kupis aj v zdravotnickych potrebach...

Pytaj si nepremokave plachty a oni su fakt super..nelezi na gume lebo je zo spodnej strany a z druhej strany je to normalne frote plachta...tak fakt odporucam ..SUPER VEC...

Drzim vam prsty..

Andrejka..pre kazdeho je to uspech ze to zvladne ale podla mna je to na plienku moc dlho..

ale fakt ako pisem je to uspech pre kazdu mamicku...skor ci neskor...

Ja som stastna ze sme to zvladli uz v 2 rockoch a tak super.. 🙂

ukana
27. nov 2007

tie nepremokave plachty neviem, ale dostat nepremokave podlozky, to sa dava aj v nemocniciach pod plachtu, dostat v zdrav.potrebach, my sme ich pouzivali zo zaciatku, aj teraz sa Matkovi stane, ze ked tvrdo spi, ze mu ujde, ale ked viem, ze vela pil, tak ho tiez v noci spiaceho dam vycikat 🙂

Tie podlozky su z jednej strany podsite igelitom, nesustia.

ukana
27. nov 2007
fabiana
10. dec 2007

Ahojte!
Tak my skúšame poobedňajší spánok bez plienky... Ale neviem, či robím správne...lebo dcérka sa stále pociká, nejako si to neuvedomuje... Neviem, či v tom pokračovať...ale asi je dôležité vytrvať, však?

zuz11
11. dec 2007

miritu • Včera o 14:12
Ahojte.... chtiac-nechtaic som sa pripojila do Vasej diskusie. Mam dievcatko ktore bude mat v jan 3 roky a v jan aj nastupuje do skolky. Este vzdy sa vsak cez obed. spanok pocikava. Cez den sme bez plienky uz vyse roka. V jej 3roc vyvoji(rec, motorika.. samostatnost a pod) daleko predcila svoho o 6r. starsieho surodenca - teda okrem pocikavania. Myslim ze si dobre uvedomuje co od nej chceme, vie sa aj nepocikat a vtedy sa velmi tesi. Zial vacinou vstane mokra a preto aj mrzuta. Zobudi sa bud na samotne cikanie alebo sa zobudi sucha a bezprostredne cika rovno do postele!! myslim ze z trucu. Presla som cez hnev a krik, ignoracniu, pokoj a nevsimavost, slubovanie odmien...asi v septembri som jej zobralal plienku cize nas nacivk trva vyse 3 mesiacov. Je to tazky boj a stracam trpezlivost vzhladom na jej bliziaci sa nastup do skolky. V noci plienku nechce ale jej ju musim po zaspati dat inak sa pocika do postele odpozorovala som ze cika asi ranom asi raz max. 2x. Tiez je to pre mna signal z uz je zrela na spanok bez cikania ale asi nevie ako na to.. Teraz ma vsak viac trapi to poobednajsie pocikavanie. Jej spanok sa skratil na cca 45 min. Vycika sa aj 2x pred spankom, slubi ze sa nepocika ale ta nehoda sa vzdy vacsinou stane. Myslim ze je v tom aj vzajomna psychyka ale neviem uz co mam robit dalej. Dolezita poznamka.. ked z casu na cas spi i starkej tam sa takmer nikdy nepocika. Vie niekto pomoct?

fabiana • 1d, 16tt • Včera o 14:56
Ahoj!
Hm, neviem, či ti pomôžem, len ti chcem povedať, že máme podobný problém. My zatiaľ skúšame tak týždeň spinkať poobede bez plienky, na noc si netrúfam, lebo to by sa niekoľkokrát pocikala... Väčšinou sa poobede pociká, buď počas spánku alebo hneď ako vstane, ale ono to záleží aj od toho, koľko spinká... Dnes sme napr. vstali suchý, hneď sa malinká vycikala do nočníka a boli sme bez nehody. Ak ide dcérka do škôlky už v januári, zostáva ti veľmi málo času na to, aby si zvykla spinkať dcérka bez plienky a hlavne bez pocikania... Možno ste mohli začať s tréningom skôr... 😖 Ale ešte nič nie je stratené, možno sa v škôlke dcérka naučí od ostatných detičiek a na začiatku bude aj tak chodiť len na pol dňa, bude sa adaptovať a detičky v škôlke isto nespinkajú dlho a dcérka sa stihne vycikať do záchoda po prebudení... 😉

miritu • Včera o 15:21
Dakujem za tvoju reakciu a samozrejme ti davam za pravdu ze som mohla s nacvikom zacat uz ovela skor. ☹ Uvedomujem si svoj podiel viny no ani vo sne ma nenapadlo ze to tak dlho moze trvat. Strasi syn sa v noci aj cez den naucil takmer zo dna na den a to neprehanam. 3 rocny spaval suchy.
Asi som sa prilis spoliehlala na jej sikovnost takmre v kazdej oblasti.
Vela v lete pila a plienky boli celkom prmocene. Ked horucavy ustupili korigovala som pitie a v septembri som dufala ze casu mam habaduru. 😎
tajne dufam ze zmena prostredia a vplyv druhej osoby (p. ucitelky s ktoru sa musim porozpravat) urobi svoje lebo dcerka si je vedoma svojho problemu a nemyslim ze to pre nu je nezvadnutelne. Dnes som urobila posledny zufaly pokus: Zosmutnel a odisiel od nej jej nadovsetko milovany macik (bez neho ani z domu neodide, mava ho dokonca miesto vankusa. Vrati sa az ked sa nebude pocikavat.... uff. 😢 Zda sa mi to krute a je mi to luto.. lebo uz mi avizuje ze jej je smutno za nim, dokonca smajzla macika bracekovi... ale nejako tajne dufam ze tuzba po nom ju bude motivivat. Drz palce

fabiana • 1d, 16tt • Včera o 18:46
Miritu, nechcela som ti krivdiť, to určite nie... Prepáč, ak to tak možno vyznelo. Veď ani moja nie je dokonalá a stále máme čo robiť... Neviem, zase si myslím, že je lepšie, ak sa dieťa pocikáva akoby bolo dehydratované... Ja s tým mám problém odjakživa, moja dcérka je veľmi slabý "piják". Ono to chce čas, nebojkaj sa, určite sa v škôlke naučí veľa nových vecí. Ja som napr. dala dcérku do škôlky preto, lebo málo rozprávala a ona sa v škôlke krásne rozrozprávala medzi detičkami, má tam motiváciu, baví ju tam, len nám to prospelo. Takže určite keď tvoja dcérka uvidí, že ani ostatné detičky sa nepopiškajú, tak sa možno bude hanbiť, že jej sa to stalo a pôjde to samé... Ale určite nepoľav, aj keď sa ti dcérka ešte pociká, tak to neber tragicky, samo, treba ju na to upozorniť, že sa pocikala a nabudúce musí ísť na nočník, veci sa predsa operú, dieťa prezlečie...Ja to tak robím. Len neviem, ako zvládneme nočné pocikávanie...to je predsa len dlhý čas... 😖 Privítam nejaké tipy!!! Juj, to je dosť kruté jej zobrať macíka... 😢 Ale možno to zaberie... v každom prípade držím palce a daj vedieť, ako sa vám darí... nebojkaj, zvládnete to!

miritu • Dnes o 09:42
Dakujem fabiana..som rada ze je niekto kto pochopi takyto problem. Ano je to dost krute zobrat macika.. ale mometnalne neviem prist na iny figel ako ju naucit. Vie sa totiz nepocikat a dokonca sa aj zobudit ked jej treba.Uz sa jej to par krat podarilo (zial nie viac ako tyzden) a nejde mi do hlavy ze spanky u svokry su vzdy suche????

Co sa noci tyka to asi potrva dlhsie mam obavy, stale neviem ale hadam aj to casom prekoname. Kolko rockov ma tvoja mala a kedy isla do skolky??
dufam ze nastup do skolky prospeje aj tej mojej. Budeme si vzacnejsie a odburame vzajomne "stresy" a "tlaky" z pocikania ak vies co tym myslim. Je mi luto ze tri rocky ubehli a mne sa koncia "stare dobre casy".
Som zvedava ako skonci dnesny poobedny spanok, dam ti vediet.