Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

janetka
4. mar 2008

baby, neviete mi poradit, ci je to normalne, ze pol roka sme uz nemali plienky ani na poobedne spanie a teraz po 7 mesiacoch si zacal stale cvrkat a dokonca sa aj vykakal pocas obednajsieho spanku do slipiek.. a dnes rano sa vykakal do nocnej plienky.. prestal sa pytat a pritom slubuje, ze sa bude pytat, dokonca ho po kazdom cvrknuti sprchujeme, akoze aby nesmrdel a aby ho to otravovalo...ale nejak to nezabera

certica
4. mar 2008

janetka, podla mna to je normalne.
viki napriklad v istom obdobi uz normalne kakal na zachode a zrazu zo dna na den sa rozhodol, ze nie a asi tyzden sa nam do gati vyto. potom si vyzadoval plienku, inde ani za svet. trvalo to asi mesiac,nakoniec sme skoncili na nocniku.
no a mozno to u vas suvisi aj s prichodom babatka, i ked uz mate cez 2 mes.

janetka
4. mar 2008

certi: on sa velmi malemu tesi, stale ho hlada, kontroluje kde je, takze nejaku "ujmu" nevyzera, ze by utrpel.

anaret
6. mar 2008

Ahojte! potrebujem poradiť.Máme veľký problém. Mám synčeka, ktorý o mesiac bude mať 4 roky.Už takmer rok sme celkom bez plienočky aj na noc, rok chodí do škôlky a všetko je v pohode. Pred týždňom sa začal každú noc pocikávať aj viackrát. Skúšala som dať ho vycikať pred spaním 2x po polhodine, o 20,00 išiel spať a o 21,30 bol znovu pocikaný. Neviem, čo sa udialo, nevidím ani psychický dôvod, doma sa všetci máme radi, žijeme v pokoji, do škôlky chodí rád, teší sa tam, nezažil žiadnu traumu, nechápem to, prečo sme sa takto dostali o krok späť....trápi ma to....Začala som mu dávať na noc plienočku, lebo on je celú noc odkopaný, málokedy vydrží byť prikrytý a tak sa bojím, aby neprechladol na močové cesty alebo obličky a nedostal sa tak do väčších problémov. Čítala som však, že je to nesprávne riešenie, aby sa deťom opäť dávali plienky, keď raz s nimi skončili...

felixa
6. mar 2008

Anaret, moja mala ma styri roky aj pat mesiacov, dva roky uz je uplne bez plienky, v noci sa nikdy na cikanie nebudila, ani nemala plienky. Ale v septembri 2007, ked este nemala styri sa mi v noci zacala budit a pytat cikat, trvalo to dva tyzdne a nakoniec, ked sa uz aj pocikala do postielky isla som s nou ku lekarke a hned som niesla aj moc v sterilnej skumavke. Mala zapal dolnych mocovych ciest, preliecovala sa antibiotikami mesiac. (Inac, nemala teplotu a lekarka hovorila, ze pri zapale dolnych moc.ciest teplota byva malokedy, ze keby uz mala teplotu obavala by sa zapalu ladvin (cize hornych moc.ciest) a vtedy by nechala dcerku v nemocnici. Spravili jej kompletne vysetrenie mocu a krvi.). Moja mala sa uz po niekolkych dni uzivania antibiotik prestala v noci budit.

Samozrejme to nemusi byt tvoj pripad, ale ja by som dieta najprv dala vysetrit lekarke, vratane mocu (uz by som necakala dva tyzdne) a az po negativnych vysledkoch by som sa zaoberala psychologickym aspektom.

felixa
6. mar 2008

Anaret, este musim dodat, ze mala vobec neposobila ako chora, ani sa na nic nestazovala a cez den vystrajala ako inokedy (a ako pisem vyssie, nemala ani teplotu).

anaret
11. mar 2008

felixa, včera mi toho dostal aj nádchu a kašeľ, tečie mu z nosa ako z kohútika a to bol ledva týždeň v škôlke. takto sa to strieda často, už som z toho zúfalá, veď od Vianoc je viac doma ako v škôlke. Hneď dostane nádchu a trvá mu dosť dlho.Ale budem uvažovať nad tým, čo si povedala a asi donesiem moč skôr, ako bude kázať lekárka- lebo možno by ho ani nepokladala za potrebné vyšetriť, a uvidím. Len teraz ho hlavne musím dostať z toho kašľa a nádchy.

felixa
15. mar 2008

Az dnes som sa dostala na stranku, takze Anaret, preco tam nezanesies moc, aj ked ma kasel a nadchu? Ja teraz mam pri kazdom infekte doniest na vysetrenie aj moc. Pa

ejmy
16. mar 2008

Ahoj anaret ked ti je tak casto chory tak povedz doktorke nach ta posle na plucne.Ja som tam bola s malou ked mi bola stale chora a tam nam dala doktorka tabletky na imunitu a teraz malo kedy je chora.Tak sa na to popitaj u svojej doktorky pa a vyliecte sa

kejka
17. mar 2008

Tak já se přidávám.Malej má na noc a dop.spaní taky plínku.Někdy zůstane suchej,ale v noci se většinou počůrá.Spí tvrdě a nevzbudí se na čůrání.Je zdravej,moč a všechno v pořádku.Mudr.mi říkala,at to zatím neřeším,že to přijde samo a protože mám zkušenost s prostř.klukem-to samé,tak se zatím nevzrušuju.Je zase šikovnej na spoustu jiných věcí,co v jeho věku jiné děti neumí.Do školy si plínku neponese a máme ještě rok,než začne chodit do normální školky na celý den-zatím chodíme jen 5x do měsíce-už půl roku.Tam je spokojenej,žádný problémy,traumata nemá.Doma je v pohodě,na nočník si říká.Až na to spaní. 😖 V únoru mu byli tři roky.Taky nevím,co mám dělat. 😕

felixa
17. mar 2008

kejka, u anaret je to trochu ine. Aspon co som si precitala - jej syn ma styri roky a rok uz bol uplne bez plienky (aj cez spanie). A teraz sa zacal pocikavat pocas spania. Ja som tu pisala, ze moja dcerka tiez po jeden a pol roku bez plienky (uplne aj pocas spania nocneho aj doobedneho) zrazu sa zacala pocikavat a po vysetreni mala infekt mocovych ciest. Po dvoch dnoch brania antibiotik (cize, ked zacali ucinkovat) uz sa zase nepocikavala. (antibiotika brala este mesiac).
Ine je, ked dieta este sa neprestalo cez spanie pocikavat, tak to chce asi naozaj len cas, lekarka ma pravdu.

kejka
17. mar 2008

Felixa a není nějaká finta,jak ho to odnaučit-nebo spíš naučit?????????????? 😅 Každá rada dobrá.Budit se mi ho v noci nechce,jsem ráda,že konečně dobře spí.Do roka a půl jsem se pořádně nevyspala-byl to děsnej nespavec. 😒 Nebo to mám nechat na přírodě? 😕 Prostě to nehrotit? 😕

felixa
17. mar 2008

Kejka, ja si myslim, ze u kazdeho dietata to je individualne, rozhodne ho v noci nebud. Niekde som o tom citala, ze to nocne budenie dietata kvoli cikaniu je vyslovene skodlive. Moja starsia dcera tiez v troch rokoch sa krasne pytala cikat, ale na spanie este mala plienku, lebo niekedy sa pocikala, niekedy nie. Ked mala styri, prestala mat plienku aj pri spani - uz sa nepocikala. 😀 Nechaj to na prirodu. Resp. tesne pred spanim ho daj vycikat a hned po zobudeni zase vycikat.
Niekto hovori, ze sa nema dat dietatu tesne pred spanim pit. Ale moja dcerka "prave" vtedy chcela pit cajik, tak som jej pit davala - v styroch rokoch sa prestala pocikavat, ci sa napila alebo nie. 🙂

miritu
18. mar 2008

tiez je pre mna tazke uznat ze v troch rokoch "je normalne" ze sa dieta nepocikava. Stale mi nieco vravi ze by to tak uz nemalo byt. Drviva vacsina deti to zvlada.. Starsi syn bol este pred dovrsenim 3 rokov bez "problemov". U dcerky kt. mala v Januari 3 roky to tak nie je. Sono dopadlo dobre, aj ked v moci ma nalez ktory pre jeho nizku hodnotu zatial neriesime, o mesiac mame kontrolu. Dostali sme kalendarik "mokrych a suchych dni" kde si dcerka rano sama vyfarbi smutne alebo vesele slniecko. Budit v noci ju mam vyslovne zakazane, ma sa vediet spolahnut sama na seba. Zatial jej davam plienku ale vraj mam radsej miesto toho kupit podlozky.. ona este nerpespala noc sucha... tak mam z toho obavy. Pooobednajsei spanie je stale s vykyvami, aj ked mala svato svete slubuje ze uz-uz.. sa nepoci.. Co ma najviac trapi ze jej v 3 rokoch predpisala p. Dr. BUSCOPAN co ma znizit drazdivost mocoveho mechura a posilnit hladke svaly mocovych ciest. Vraj to mame skusit ci to nebude lepsie. Ma s tym niekto skusenosti?? ked ja lieky taak nerada....

lenadka
18. mar 2008

miritu, moja mala tiez v januari 3 roky a tiez ako pises noc bola sucha 1 jediny krat!!! 😝 Cez poobednajsie spanie sa cca mesiac nepocikavala, potom sme isli na konzultaciu pred jej operaciou a pocikava sa zas. Myslela som ze po operacii to prestane, ale neprestalo, psychologicka mi poradila najskor vysetrenie moc. ciest a a potom hladat psych. pricinu. No moc sme davali na vysetrenie este pred tym a vysledky boli ok, podla mna je to psychicke to obedne pocikanie a nocne ani neriesim, nakolko sucha noc bola len 1x aj to nahodov, pritom denne plienky nema od 15-tich mesiacov-dobry rozdiel nie? 😀 Ja to este do leta necham tak-nebudem riesit ani stresovat skolku bude mat od aprila na pol dna= tam spat nebude, skusim ju motivovat ze moze spat v skolke len ak sa nepocika, ked ze sa tam esi, mozno to zaberie.
miritu odklial mas ten kalendarik? spravila si ho sama alebo ti ho dali niekde? Moja by mala same mracna v nom 😕 😅

miritu
18. mar 2008

ten kalendraik mi dala Dr. na urologii.
Ak xes, naskenujem a mozem poslat mejlom. Inak... moja tiez cez den plienky od takmer 15 mes - bola sikovna a naucila sa to "hned" ale ten spanok.. nie a nie..Chodi vsak do skolky na cely den... a tam clovek a perie a perie.. Hoci vcera v skolke nakreslili.. zlte, usmiate 🙂 ale do rana bolo pravdaze v plienke.. a slniecko cervene 😢
uvidime ako bude dnes.

kejka
18. mar 2008

Tak to máte rozumný holčičky.Já můžu kolem dokola říkat,že se čůrá do nočníku a nic.Plíny přes den nemáme od 2let-to je naprosto bez problémů.Na dnešek byl opět počůraný,ne-li přímo prochcaný. 😖 😖 Je fakt,že mu dávám pít normálně k večeři,než jde spát,tak na nočník,to se vyčůrá,ale v noci fakt nevím,kde se to v něm bere. 😕 😕
Teď je nastydlý,takže chodí častěji.No je v posteli-dopoledne spí tak dvě hodiny,tak má plínu.Jsem zvědavá na to překvapení 🙄

anaret
18. mar 2008

ahojky! od včera mal malý teploty, tak sme šli k lekárke a vzala som aj moč. Povedala som jej o našom mokrom probléme, moč skontrolovali, nič zatiaľ nenašli. Ale dala mi 2 skúmavky, aby potom, keď bude tak 2 týždne po chorobe som mu vzala moč a dajú ho vyšetriť podobnejšie. Ak sa nepreukáže žiaden chorobný problém, tak že nás pošle k detskému psychiatrovi. No neviem, mám z toho taký divný pocit... už vidím, že to bude problém na dlhé lakte... Ešte povedala, že dieťa by po 16, 00 nemalo vôbec piť. Ale to sa mi zdá nejak pritiahnuté za vlasy, nie? Veď keď mu dám večeru- nejaký chlebík alebo rohlík - bude predsa chcieť piť a nenechám ho trápiť sädom preboha?!

medved2
19. mar 2008

čafte, môj syn sa tiež nepravidelne pocikáva, info o tomto probléme som našla na www .enureza.sk, ja sa snažím ho tým čo najmenej traumatizovať , aby sa nezačal pocikávať ešte aj so stresu , že sa pocikáva. Ak sa nepocikal, pochválim ho, ak sa pocikal, nereagujem- maximálne naznačím nespokojnosť. Želám veľa trpezlivosti 🙂

kejka
19. mar 2008

Tak se počůral i včera v poledne,hrál si,aniž bych věděla,že už je vzhůru-prostě si nepřijde říct. 😠
Přes noc spal jako špalek-včerejší prokašlal,tak konečně dneska jako dub a samozřejmě počůranej. 🙄 Ráno šel okamžitě na nočník,vykajdil a vyčůral.Večer mu pít dávám,nedovedu si představit mu nedat napít,topí se,je tu teplo a i já sama piju.Holt na výsledek počkám až bude teplo a praní nebude tak hrozný.Taky chválím až do alelujá.On to má vyslověně na háku. 😖 😖 😖

felixa
19. mar 2008

Anaret, ja mam divny pocit uz z tej tvojej lekarky. Ta tvoja lekarka je nejaka vykopavka? V sucasnosti, ked sa vsade pise ako by sme mali dodrziavat pitny rezim a zvysit prijem tekutin denne, by sa nemalo po 16,00 hod pit? To je "silne kafe".
No a s tym psychiatrom...(to bohuzial neporadim, v takomto pripade s tym nemam skusenost, neviem ci staci len psycholog). U nas lekarka akykolvek problem riesi najprv kompletnym krvnym vysetrenim plus aj ten moc. 🙄

miritu
25. mar 2008

Myslím že budem musieť kúpiť pre malú nepremokavé podložky alebo plachty do postele. neporadíte prosím niekto dobrý kontakt - stránku kde sa dajú takéto veci kúpiť za dobrú cenu? Ďakujem

kejka
25. mar 2008

Našla jsem si tohle,ale nevím,jestli je to i na velkou postel.Horší je,že malej se v noci překulí na peřinu a pořůrá jí,teda přímo pročůrá.Teď u babičky byl dva dny přes noc suchý.Tak jsem zvědavá,co zase doma. 😠
http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=399239

miritu
26. mar 2008

dik za typ.. uz som sa kontatkovala, dufam ze sa to bude dat poslat aj na Slovensko.
Dnes rano sme do kalendara nakreslili konecne usmiate slniecko. 🙂 🙂
musim sa vsak priznat, ze napriek zakazu lekarky -nebudit v noci - som ju predsa dala v noci cikat.
😒 Z jedineho jedneho dovodu: aby sa rano potesila ze je sucha. A on sa TESILA a este ako. Hned utekala po zltu farbicku a malovali sme.... Boze to bola radost. Ak ju nedam cikat ona uricte cvrkne a potom je mrzuta a nestastna. A v skolke sa nam tiez darilo minuly tyzden aj vcera a ked po nu pridem tak ide tancujuc a spievajuc, tesiac sa len z toho ze sa nepocikala. Neviem ci robim dobre, naozaj nie, ale za tu jej radost mi to stoji 🙂
ved neuspechov uz mala az - az a dost ju to vzdy vzalo.

Este nejaky cas vydrzim a skusim (ked mi pride ona objednana plachta) ju aj nezobudit. Vsetkym detickam a mamickam drzim pacle

kejka
26. mar 2008

To je skvělý 🙂 Je šikovná.
Tomovi je to srdečně jedno.Zkoušela jsem taky odměnu,lepili jsme na zeď hvězdičky,bohužel ho to bavilo tak týden. 😒 Ale na dnešek se opět počůral-vypadá to,že jednou,než jsme vstali,tak to pustil.Já to nehrotím,počkám,až bude hezky a teplo a najedeme na tvrdej režim. 😅 Počítám,že přes léto jsme úplně bez plen. 🙂 Teda doufám. 😀
Nebudím ho-on se ani nenechá.Prostě když spí,tak to fakt nejde ☹
Držím palce,uvidíš,že se zadaří.Však si do školy plínu neponesou. 😉

miritu
26. mar 2008

no to dúfam ze nie 😲 !!

práve som dostala odpoved z ciech, na Slovensko ich poslat nemozu. Ale na www.quelle.sk som nasla akciovu ponuku chráničov matraca rozmer 95x195 2 ks za 699 Sk (do konca marca bez postovneho!!) tak som ich bez vahania objednala. Dufam ze splnia ucel a eliminuju vsetky neprijemnosti s tymto spojene. 😒

kejka
26. mar 2008

Miri určo ne 😀 😀
Dva už jsem to naučila,tak to naučím i toho posledního. 😀 😀
Však už máš taky zkušenost,tak uvidíš,že to dokážeme. 😉 😉 😉 😉 Holt to některým trvá dýl,tak ať,hlavně,že jsou zdraví.Jsou horší věci. 😉 😉 😉
Tak písni,jak to jde. 🙂

anaret
29. mar 2008

Ahojte, k tomu pitnému režimu: skutočne po 16,00 obmedzujeme pitie- hlavne sladené nápoje- džúsy, čaje/ a nie je to len výmysel mojej lekárky, našla som to aj v iných zdrojoch - tak som trochu istejšia/. Netrápim to smädom, to nie...len v tom čase mu ponúknem čistú vodu - ktorú mimochodom nemá rád...ale keď je veľmi smädný, tak sa trošku napije a zbytočne sa nenalieva...Ale aj tak je každé ráno plienka mokrá.. Malý je zlatý - povie, že ho to trápi, len nevie ako na to...

maca793
29. mar 2008

jamik
mojej kamarátky syn mával plienky do 5 rokov na noc, pretože sa pravidelne pocikával. cez deň akokedy.
nakoniec sa to "stratilo" samo od seba. držím palce.

miritu
31. mar 2008

napriek nasadeniu BUSCOPAN-u (s veeeľkou nevôľou som jej to nasadila) sa naša situácia nemení a výkyvy pokračujú. 3-4 dni sucho, potom 3-4 dni mokro a tak dookola. Vôbec neviem od čoho to záleží.. Zdravotne je v poriadku.... máme isť v apr. na kontrolu na urolo. Dr si myslí že s buscopanom sa stav zlepší ale vzhlľadom na to že dcérka mala v jan. 3 roky jej chcem navrhnúť aby sme tie lieky vysadili a dali jej ešte čas. Keď počúvam kočky od vás, koľko detí má tento problém do 4-5 rokov .... chcem veriť že aj nás to opustí "samo".