Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

miritu
11. dec 2007

Ahoj.. tak zial vstali sme aj dned uplne mokri a to nespala ani 3/4 hod a pred spankom sa isla vycikat 3x. Teraz je nevyspata a mrzuta. Nerozumiem tomu, ved pocas dna chodi cikat rak raz za 2-3 hod aj dlhsie vydrzi. Nejde mi to proste do hlavy ze pocas tak kratkeho spanku nie je schopna to vydrzat. Som na konci so silami a napadmi ako na to.. a zacinam pochybovat ci sa to vobec niekedy podari. Ahoj vsetkym maminam s podobnym problemom.

fabiana
11. dec 2007

Miritu, tak to ma veľmi mrzí, že sa spánok skončil pocikaním... ☹ Hlavu hore, ono sa to podarí, uvidíš...len treba vydržať, to si aj ja hovorím. 🙂 Kristínka išla do škôlky, keď mala 2 roky a 3 mesiace, zvládla to v pohode, chodí doobeda. Ešte ju nenechávam na celý deň, lebo neviem, či by zvládla to cikanie v škôlke, ale myslím, že časom hej, od detičiek by sa naučila a určite by sa hanbila, keby sa pocikala. Veď ona sa aj hanbí, keď sa pociká doma... Viem, že ťa to trápi, no neber to tak vážne... nechaj tomu voľný priebeh, upozorni v januári tety učiteľky v škôlke, že sa ti dcérka ešte pocikáva napriek všetkej snahe a oni určite prižmúria oči a hlavne, po toľkých skúsenostiach s deťmi budú vedieť ako na ňu a ty si hrdo prídeš pre svoju šikovnú nepocikanú dcérku, uvidíš... 🙂

miritu
11. dec 2007

🙂 vratila si mi stipku nadeje. Myslim ze mas pravdu. Som prilis upeta na to jej cikanie vzhladom na to ze nechcem aby robila v skolke "galiby" a vzhladom na to ze som tez presvedcena ze 3 roky su cas aby to deti zvladali. Musim dufat...a verit ze kazdy novy den prinesie "suchoty". ziatial drzavim aj tvoju dcerku a drzim palce v nacviku..

fabiana
12. dec 2007

Miritu, aj keď sa nejaká nehoda v škôlke stane, nie je to katastrofa. Uvidíš, bude to ok!!! Ja sa musím pochváliť, včera spinkala Kristínka aj 3 hodinky a nepopiškala sa. Pekne po zobudení som ju zobrala a posadila na nočník a pekne sa vycikala. Ale rátam s tým, že ešte nejaké nehody budú, veď je to prirodzené... 😉 Tak nech sa vám darí! 😉
PS - Aj my by sme chceli Mateja...uvidíme, čo sa podarí... 😀

lenadka
12. dec 2007

zuz11, to co pisala miritu, tak akoby som o mojej pisala, tiez neviem co s tym. Cez den sa nepocikava, dokonca od poobedneho spanku ide cikat az vecer kolko krat drzi a drzi uz to ma nakraji a nepocika sa a v spanku vzdy. A je jedno ci je poobedny/2-4hodinovy/ alebo nocny 🙄

miritu
13. dec 2007

Ahoj Lenadka... vidim ze nase slecny su nie len rovnako stare ale maju podobne problemy. napis ci davas Lucinke (inak vsetko najlespie k jej dnesnym meninam) na spanky plienku a hlavne ako reagujes ked vstane pocikana. Ja cez obed nedavam, periem a periem plachticky a pyzamka a kazdy den sa vrti pracka... ☹ v noci plienku dam. Ale vidim ze do nej cvrkne raz max 2x. zatial ahoj.. a dakujem za prp. odp.

fabiana
13. dec 2007

Ahoj Miritu!
Tak včera sa nám nepodarilo bez pocikania...spinkala malá až 3 hoďky. Na noc plienku dávam, ale cez deň už nie.
Ach jaj, keby nám niekto poradil.... Ale musíme to nechať asi len na naše dcérenky, však? 😉

miritu
14. dec 2007

ahojte kocky... dnes sa musime pochvalit ze sme sa nepocikaliiii 😀 🙂 🙂 Najprv nie a nie zaspat ani pohnut som sa od nej nemohla. Po asi 3/4 hodine ked sa mi zdalo ze uz spi chcela ist cikat. Tak sme isli.. a potom este zaspala na vyse hodinku. A do sucha.. bola som vsak cely cas pri nej.. (takze bordel v kuchyni a inde.. ) ale oplatilo sa. Ak jej to ma pomoct skusim byt par dni s nou a uvidime ved co vsetko maminka pre svoje dietako neurobi... 😉

miritu
18. dec 2007

ahojte, dlhsie sa nik neozval ale asi preto ze vypekate vianocne kolaciky... 🙂 🙂 🙂 Musim Vam napisat radostnu spravu ze od piatku sme sa ani raz nepocikali. A macik sa nam vraaaatil z dlhej cesty. huraaa to bolo radosti...

Musim sa sice pohybovat v blizkosit alebo byt pri nej lebo len co oci otvori uz chceme utekaaat. Druhy poznatok pre mna je ten ze to "vnutorne prestavam riesit" a menej sa tym zaoberam. Zrejme aj to uvolnilo atmosferu a musim dufat ze aj veci pomohlo. Velmi by som chcela aby to tak aj ostalo. Tesime sa totiz.. ze ci pod tym stromcekom bude aj vysnivana chou -chou. Vsetky Vas pozdravujem a prajem co najprijemnejsie predvianocne pripravy.

fabiana
18. dec 2007

Ahoj Miritu!
Ja už mám napečené... 😉 Bohužiaľ, my sa nemáme čím chváliť, Kristínka sa pocikala už tretí deň za sebou, ale nejako to neriešim, veď čo jej mám spraviť... vidím, že ju to samú mrzí, že sa nestihla zobudiť, ale ona na to príde a pôjde to zo dňa na deň.
Miritu, Vám samozrejme blahoželáme k veľkému úspechu!!! Len tak ďalej...

miritu
18. dec 2007

dakujem... je mi jasne ze este nie sme celkom " zavodou " ale pre mna je to veelka ulava. Ak vydrzime viac ako tyzden budem veeelmi rada

A tebe a Kristnke drzim palce... 🙂

hema
27. dec 2007

Omlouvám se, že vstupuju do diskuze, nejsem matka, tudíž nemám praktické zkušenosti, jenom si dovolím přidat pár názorů. Podle mě je vážně lepší, zvlášť ve věku, v jakém tady většina dětí je, zatím netlačit na pilu, zdá se mi to menší zlo než ta případná dehydratace s omezováním pití, jak už tady někdo zmínil, to může být vážně nebezpečné a mohly by z toho přece být problémy na celý život... Hlídala bych to i ve školce, bojím se, že ne vždycky se tam dá dobře dodržovat pitný režim...
A pak se mi taky zdá, že takový ten systém trestů a rozčilování se celou situaci ještě zhorší, pokud je to psychického původu. Vždyť ty děti to nedělají schválně.

janetka
30. dec 2007

caute, moj jakubko je od dvoch rokov bez plienky, dokonca cez leto bol aj cez obedny spanok, len na noc sme pouzivali,potom ako sa ozimilo, cakal dlhsie spinkavat po obede, cca 3-4 hodiny, tak sa pocikal..ja to vobec neriesim, davam mu plienku aj na obed aj na nocny spanok.. a ked sa nepocika,niekedy aj par dni za sebou, tak ho chvalim. a dokonca uz samked sa zobudi mi vravi, ze dole plienku, ze mu vadi. tak verim, ze postupne sa k tomu dopracujeme, ale nemam nervy, aby som stale prezliekala mokre periny a susila ich.

miritu
2. jan 2008

tak ti janetka drzim palce ste na najlepsej ceste ako to zvladnut. My sme na to asi nesli spravne.. teraz ma mala dost nervy. A zacali ked som jej miesto plienky dala igelit.. ten uplne neznasala a neznasa dodnes. Ale uz ma tri roky a ja neviem ci je spravne to jednoducho "neriesit" a cakat ze to pride same.... uz ona sama je z toho nestastna a stale sa pyta ci sa nehnevam ked sa zobudi mokra. ☹ ☹ a okrem toho ide v utorok 1x do skolky a ja neviem ako to zvladne ona a hlavne ucitelky..... 🤐

hrotka
19. jan 2008

ahojte babenky.my budeme mať v marci 4roky.malý je šikovný,doma sa mi nepocikával,a v školke každý bohovatý deň.a to spával aj v noci bez plienky od 2,5roka.stali sa občas nehody ale nie často.tak ti chcem len poradiť,že je zbytočné dieťa trápiť ono samo na to príde.a ver mi je horšie ak sa ti dieťa nepocikáva a v školke začne.možno stačí,že deti sa tak stršne snažia nepocikať sa až to potom zaspia tvrým spánkom.baby,budme radi,že máme zdravé,detičky.z tohto určite raz vyrastú.berte to s nadhladom.PS:moj malý nechodil teraz od novembra do skolky,a nepocikal sa ani poobede,ani v noci.V noci chodíme o polnoci a potom o 4.00.a je to v poho.

miritu
21. jan 2008

som za... tesme sa zo zdravych a krasnych deti. Uz sa snazim to neriesit. Neivem od coho to zalezi ale 3-4x sa nepocikame potom sa zas raz pocikeme.. a tak staaale dookola. Aj ked mi je to divne.. je to tak. Vidim na nej ze je mrzuta ked vstane mokra takze musim len dufat ze casom dozrie na to ze sa bude udrziavat sucha a my zabudneme na vsetky nehody.. a potom to bude v poho.

aponchie
27. jan 2008

tak nase mala je od dvou let bez plen nadherne vydrzela necurat pres noc a ted ve 3letech je to tady znova podotykam ze muze byt permanentne prochlazena asi ze skolky nastup do skolky pred par mesici despoticke ucitelky tak nevim nevim je to kazdou noc pres den ne pac nespi.no a bud ma tvrde spani pac nekdy se pocuraaz nad ranem nekdy uz v 22hod je mokra tak nevim rikala sem to doktorce a ona rikala ze jak uz to jednou umela ma nejake obdobi a bude to umet opet podotykam ze od 16hod skoro nic nepije.jo a je jedno jestli celej den nepije nebo pije pocura se porad stejne a budit ju nebudu pac ona si musi uvedomit zadrzet mocak tak kdyz sme ju budili spala u toho ani to nevedela ze cura a nekdy vydrzela nekdy stejne ne doktorka rikala ze to neni pro dite to buzeni ale pro mamky aby nemuseli prevlekat pac dite to musi vedome citit a ne spat u toho.jinak uz me to stve denne prevlekat

ejmy
12. feb 2008

Ahojte ja mam 4-rocnu dcerku,nema uz plienky,ale obcas sa v noci pocura.Ja musim vstavat kazde dve hodiny ku nej a dat ju na nocnik inac by mi pocurala postel.Ona strasne tvrdo spi nezobudi sa ani na to ze sa pocurala,este aj ked ju davam curat ona o tom ani nevie.Ties toho vela nevypuje cez den a nosne mandle ma vybrate a boli sme aj u urologa a vysledky ma v poriadku.Proste strasne tvrdo spi.Pred tyznom som ju musela davat pisat o 22:00,00:00,02:00,04:00 a este aj o 06:00 lebo by sa pocurala.Tento tyzden uz ju davam poslednykrat curat o 02:00 a dufam ze cim dalej tak sa to bude skracovat.Podla ma na to vsetko treba cas a treba to s tym dietatom vydrzat ono to raz prejde a drzim vam prsteky hlavne treba si najst sistem 🙂

miritu
13. feb 2008

uff, tak ejmy, to máš teda dosť náročné... to ťa obdivujem. Naše nočné cikanie vlastne tiež kontrolujem ja. Chodíme cikat asi 2 max 3x. Malá sa však nikdy nepýta, dávam ju ja. No nemám pocit žeby o tom nevedela.. dávam ju totiž na záchod, keď si idem ja ľahnúť, potom okolo 1.00. Zašpkám vycikaj sa a ona sama povie "hotovo" alebo "už ťom" takže zrejme nejako na to reaguje - nie je pri tom úplne odvecnutá....
Neviem či to prinesie efekt.. ale keby som ju nedala cikať tiež máme všetko mokré. Rovnako sme niesli moč na vyšetrenie a snažíme sa prísť na príčinu. Kedže v školke sa 2týždňe nepocikávala a minulý týždeň celý áno. Neviem čo s tým. Či je správne to "neriešiť" a čakať.. alebo ako na to.. som bezreadná....

ejmy
13. feb 2008

aj mne sa mala obcas prebudi kej ju davam piskat ze sa je spitam ci uz piskala tak pokive s hlavickou ze ano ,ale rano povie ze si nepameta.Ale ja viem ze strasne tvrdo spi lebo prv som ju skusala budit a vobec sa nezobudila je to zbytocne proste musim vstat ja, ale uz som na to zvyknuta je to pomali ako nocne kojenie len trosku castejsie 😀

miritu
14. feb 2008

presne na to som myslela.. ze je to ako kojenie... 😠
Ako sa zobudis, to si davas budik alebo funguje ti ten vnutorny ako mne ze sa sama zobudis.. ze dieta treba dat cikat?? vyspis sa vobec? Mam vsak dilemu.. vo vseobecnosti sa neodporucat "oraganizovat" za dieta mocenie...vraj to nema vyznam ked o tom aj tak nevie a nerozhoduje samo dieta. Pri synovi ma take nieco ani nenapadlo.. on proste vydrzal celu noc. A pametam si ze som bola vnutorne proti tomu ked to kamaratky - mamicky robili.. A aha.. aj na mna doslo, chtiac-nechiac.. mam vsak pocit ze nieco robit musim.. neviem ci sa vyplati cakat s plienkou.. ved tie deti možu aj zleniviet.. a uplne sa na plienku spolahnut. ?? 😖

karthur
16. feb 2008

Pridavam sa. Najstarsia mala na noc plienku do 4,5 roka, mladsi do 4,5, este mensi ma 4 a ma stale plienku, on to tak zlato tvrdi, ze..som sa spotil 😀
A mala ma rok, takze plienku ma 😀

ejmy
16. feb 2008

No ja musim si davat budik lebo ties dost tvrdo spim a aspon ten budik mi pomaha a uz sa nam podarilo celi tyzden sa nepopisat.Som stastna lebo ma uz nebavi menit pradlo tak casto.Mne to vobec nevadi ze sa prebudim na tie 2,3 minutky lebo zaspim bez problemov hned jak si lahnem.Podla mna to organizovanie pisania celkom funguje lebo malu ked nedam hned po dvoch hodinach pisat tak sa popisa a vobec mi nebude pisat skor.

miritu
19. feb 2008

pocuvam ze vela deti ma s tymto problemy.. kazdopadne nas p.Dr. poslala na uro+sono aj orl takze toto absolvujeme (pre pokoj duse) a budeme ckatat.... Dr mi vsak vcera povedala aby som dieta v noci nebudila....
tak neviem... dilema

fabiana
20. feb 2008

Ako sa vám darí, spolubojovníčky?
Nám nič moc, zase sme boli v plienkovom období... Malá bola chorá, tak som jej radšej plienočku dávala...teraz zase nabiehame na bezplienkový režim, ale krpec sa stále pociká. Zatiaľ riešime poobedňajší spánok, keď bude teplúčko, budeme aj ten nočný, veď aj tak už budeme musieť vstávať aj po nociach. 😝 Ja to robím tak, že dám malú pred spinkaním vycikať, ale keď sa zobudí cca po 2 hodinkách, je mokrá. Podotýkam, že oblečenie má teplé, to znamená, že sa musí pocikať krátko pred zobudením alebo krátko po ňom. Darmo tam má prichystaný šerblík v izbičke... Neviem, či robím dobre, ale skrátka nechávam ju pocikávať... Nemyslím si, že je niečo zlé na tom, ak dieťa má na spanie plienky aj do tých 4,5 roka, ale mne to príde akosi veľa... 😖 Už by som bola rada, keby sme plienky nemali vôbec, ale keď to nejde, tak to nejde. Deti asi potrebujú dozrieť... už neviem, ako si to vysvetliť.

miritu
21. feb 2008

mne sa tiez zda ze 4.5 roka je viac ako by som zrejme vedela tolerovat (dufam ze nebudem musiet)
s cim sa tiez neviem stotoznit je "cakat" 😖 na to ci to pride a kedy. Neviem ci je spravne uplne to nechat na dietati hlavne ked je starise ako tie 3 rocky. 😒 je to - aspon pre mna-dilema lebo na jednej strane chcem dietatu pomoct.... alebo ho na to naviest pomaly ako sa naucit udrzat sa suche na 2hej strane je pravda ze zbytocne tlacit sa nevyplaca... takze to uz vazne neviem co robit. ☹ ☹
Pretoze si myslim ze tie 3 rocne deticky a via by mali byt schopne udrzat sa suche aspon pocast obednajsieho spanku, v noci vraj maju podla nasej dokotorky cas do 4 rockov..

fabiana
21. feb 2008

No veď práve, Miritu... A ako sa drží dcérka v škôlke? Popiškáva sa alebo raz je ok a druhý deň sa stane nehoda? Ako to berú učiteľky?
Ja som sa rozhodla, že to na chvíľku odložím... nútiť dieťa sa ozaj nevypláca. Viem to z vlastnej skúsenosti, ja som sa snažila dať malinkú na nočník už od 1. roka, 2 týždne mi vydržala a potom sa začala pocikávať znova... tak som zase načas nočník odložila, skúšala v nejakých mesačných intervaloch a nechytala sa, videla som, že to nemá cenu... a ako mala 2 rôčky, zo dňa na deň išla cikať a kakať do nočníka a nehody sa stávali naozaj len zriedkavo, napr. keď sa sústredila na hranie a pod., takže ja by som im ešte dala trošku času. Inak, ak ti to pomôže, tak mne neurologička poradila, že mám jej dávať látkovú plienku... no moja látkovú plienku nechce, vždy povie, že chce svoju plienku a tú látkovú si jednoducho nasadiť nenechá... včera som ju teda nechala bez, ale bola totál pocikaná, vrátane perinky, vankúšika, jej oblečenia, plachty, takže som musela všetko meniť. Pokiaľ si to dieťa neuvedomí, nemá to cenu. Aj keď chápem tvoje pocity, ale neboj, príde teplúčko a potom to pôjde ľahšie a hlavne nebude hroziť žiadne prechladnutie alebo zápaly z pocikania...

miritu
21. feb 2008

v skolke boli prve dva tyzdne skvele.. dufala som ze sme "za vodou" 🙂 potom boli vsak spojeny s inou tiredou, s cudzimi ucitelkami a detmi a od vdety sa pocika aj 3-4x do tyzdna.. zatial ucitelky ok, tolerantne.. len ja som zufala. dali sme moc na kulitvaciu (uplne v poriadku), ideme este na sono a urol vysetrenie, dokonca orl. Neviem ci a co nieco zistia ja mam pocit ze bud jej to este "nedoslo" alebo v tom bude psychika. Tie latkove plienky ma napadli este pred vianocami, aj som si ich oprala a ozehlila a snazila som sa to realizovat.. ale ona ich nechce ani za svet, bojuje, slubuje ze ona uz sa ne.... musela by som jej ich dat v spanku, ale aj tak to citi a mrnka ze nechce pelnu. Najnovsie jej v noci plienku nedavam ale musim ju dat cikat 2-3x inak sa pocika.. sama sucha neostane ani sa nezobudi ze jej treba. tak neviem, je to zacarovany kruh ale spolah na nu este nie je. Teraz cez prazdniny sme ju do skolky nedali, je u svokri, cez den nepocik.. ale svokra jej v noci plienku da lebo ju asi nevladze zdvihnut v noci-samo ze plienka mokra. ☹

fabiana
21. feb 2008

Miri, a ako to robíš v noci? Máš nastavený budík a podľa toho dávaš malinkú na nočník, záchod? Ciká v spánku?

miritu
21. feb 2008

prvy krat ju dam ked idem spat neviem ci to vnima ale urcite na to reaguje lebo vzdy pove "uť ťom" alebo "hotovo" alebo tak.. takze nie je uplne "mimo". Potom okolo druhej - tretej.. ale budik nemam. Bud vstanem uz automatcky (miesto kojenia na cikanie 😒 ) .. alebo aj ona ma v tomto case slabsi spanok a zvykne k nam sama docupkat do postele tak pred tym ako si lahne k nam vzdy jej poviem ze najprv na zachod.. ak sa vyci... tak do rana uz vydrzi v pohode. Cielene sa nebudim na druhe cikanie, stane sa ze sa nezobudime -ja alebo ona - a potom to presvihneme... to su ale zriedkavejsie pripady. Prave tuto cast nehavam na nu... s nadejou ze to bud vydrzi... ale pride s tym ze treba cikat