Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

lenadka
31. mar 2008

miritu moja je tak isto stara ako tvoja a ma ten isty problem-lebo je darebacka 😠 a bolo mi povedane ze je to normalne do 5tich rokov 😉

lenadka
31. mar 2008

tiez by som malej ziadne lieky nedavala ma este cas, ja si vzdy vravim, ked skoro nenosila tie denne plienky=sme na nich usetrili a aby sme na tom neboli lepsie ako iné maminy teraz este plienky kupujeme kym tie druhe uz nie 😉 😝

miritu
31. mar 2008

veď vravím, toľko detí má tento problém že sa sama divím. Neviem ako myslíš to darebácstvo 😨 ale naša malá je už sama z toho nešťastná. Evidentne sa hnevá sama na sbe, je mrzutá keď vstane, uisťuje sa či sa nehnevám... naopak keď sa nepociká teší sa, pospevuje.... uteká do kalendára kresliť usmiate slniečko a všetkým to ukazuje. stíska ma a vraví že už sa nepociká lebo je veľká. 😵 ale keď sa jej to stane zas.. skloní hlávku a smúti. Neviem ako jej mám pomôcť. Len preto som jej to nasadila že som sama bola zvedavá na účinok a dúfala som že to pomôže. 😖

lenadka
31. mar 2008

v ktorom katalogu su tie chranice? Tiez by sa mi hodili, lebo v lete chcem s tym pocikavanim seknut 😉

miritu
31. mar 2008

neviem ktorý katalóg je to, našla som ich na nete...
Molton, ochranná podložka
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lenadka
31. mar 2008

no lebo moja sa pocika naschval 😠 ona sa cez obed nepocikavala cca 1 mesiac, cca 1x do tyzdna bola sice nehoda, lae potom si povedala neviem preco ze pohodlnejsie je sa pocikat, ved mama operie-naco by som vstavala 😠
s pocikavania nie je nestastna, este pred spanim zahlasi ze jasne ze sa pocika 😅
ked sa pocikala nechctiac bol flak na plachte, ale vrchol bol ked sa vyspala, posadila sa na vankus a pustila, lebo sa jej nechcelo ist na zachod...alebo pride zo suchou plienkou a kym jej ju dam dole naschval sa do nej vycika, ona je pripad 😅

miritu
31. mar 2008

čo za odkaz som ti to poslala.. prepáč 😎
ešte raz
http://www.quelle.sk/sk/extern/index.html?EMBPE...

miritu
31. mar 2008

nuž.. baby sú baby, podľa toho čo píšeš je to riadne číslo

lenadka
31. mar 2008

no uz som si ten zapisnicek stiahla uz len farebne vytlacit 😉

miritu
31. mar 2008

super.. kukni na... celkom fajn článok

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=4124 ...

andrea.m
31. mar 2008

mám 5 ročného synčeka ktorý sa začal asi pred 2 mesiacmi pocikávať. na príčinu som zatiaľ neprišla. cez deň ide na wc sám, cez poobedňajší spánok sa nepociká. niekedy vstane ráno suchý ale to vlastne len vtedy ked ho dáme v noci ná záchod o čom nevie a nepamätá si to.

lenadka pošli mi link na ten zápisniček 😉 pls

miritu
31. mar 2008
janetka
1. apr 2008

baby, my mame taky problem, pocikavame sa len v noci, ak mu dam plienk, tyzden sa v noci nepocika, tak ideme na ostro, bez plienky a vzdy sa pocika.... myslite , ze to ma nejaky psychoefekt?

kejka
1. apr 2008

Ahoj holky
Tak u nás žádná změna.Někdy sucho,ale většinou počůráno. 😖 😖 Když jdeme ven na delší dobu,tak dám radši plínu,když byla zima,tak než bych ho svlíkla,bylo by vymalováno 😒 ,na kratší dobu v pohodě vydrží.Teď marodí,tak hodně pije,musí,takže to neřeším.Přes den doma bez problémů.Taky by mě zajímalo,jestli je to psychické 😕 ??????????????
Až bude teplo,tak se do toho pustíme.Věřím,že to přes léto vzládneme. ☹

miritu
1. apr 2008

Janetka, možno to má nejaký "psychoefekt" ako píšeš... je to možné, má predsa len istou ked má plienku.
Ale ako to riešiť.... hádam len skúšať trpezlivo bez plienky nejaký čas keď mu to už aj týždeň "ide" myslím že je už by to zvládol. Držím palce

fabiana
2. apr 2008

Hlásim, že my sa už cez obed nepocikávame... 🙂 Dokonca aj v noci zostáva plienka už častejšie suchá... až na to, že po prebudení cika vyjde von, lebo kým jej ju dám dole, už je teplá. 😀 Ale aj tak je to obrovský úspech.

miritu
4. apr 2008

gratulujem fabiána.. takmer závidím 😉 My sa totiž stále "trápime" 😒
raz tak taz onak.. výkyvy dva dni ano dva dni nie.. ale noc je stále problém. uf uf

kejka
4. apr 2008

Fabiáno taky gratuluju a taky bojujeme. 😢 Přesně jako Miritu.
Ted má svoje první atb,chycené průdušky a to dost,takže marodíme.Má i průjem z těch léků,co bere,takže se i pokajdil. 😝 Je mu odpuštěno,fakt mu není dobře. ☹

anaret
5. apr 2008

My sme dávali malému plienky, no minulý týždeň mal trošku zapáleného pipíka - zdurená sliznica,zahojilo sa to močením v repíku za 2 dni. myslím, že možno aj tá plienka mu nerobí dobre, tak sme ju zrušili. Radšej ho zobudím po 2 hodinách spánku a niekedy vydrží, niekedy sa potom pociká...no neviem...Minule sme si spravili "kalendárik mokrých dní" má ho nad posteľou a strašne je rád, keď nebol mokrý a môže si nakresliť slniečko....neviem, či je dobré to nočné budenie, ale robíme, čo vieme...držte nám palce...

fabiana
6. apr 2008

Ani my ešte nemáme úplne vyhraté, ešte zostáva poobedňajší spánok, za chvíľu budeme vstávať aj uprostred noci, tak myslím, že to nebude až taký problém... 😀 Držím vám palčeky a nebojkajte, detičky sa to naučia... 😉 Anaret, s tými slniečkami je to super nápad! Určite to bude krpca motivovať. A ak sa smiem spýtať, koľko má rôčkov malinký?
A aby som nezabudla, choručkým skoré uzdravenie, myslím, že tu je plienka na mieste...

dvojka
8. apr 2008

Jé holky to mi spadl kámen ze srdce,naše malá má tři roky a na noc jí plenu dát musim.Né že by se počůrala každou noc ,ale vtšinou to má tak že tři dny je suchá den,dva mokrá...Ted už asi týden suchá plena...Já to nijak zatim nehrotim,ale doktorka na mě kouká dost blbě....
Jenže malá pije asi tak hodku před spaním mlíko a to bude ten pravej problém.

miritu
9. apr 2008

Ahoj dvojka.. čo sa nás týka, neviem či to bude v pití tekutín pred spaním. Ja od 4tej korigujemto pitie tak ako povedala doktorka. Malej dam len obycajnu vodu ked je smadna, tej vypije akurat tolko co jej treba cize sa nenalieva tak ako keby som jej dala mnam dzus alebo sirup. Stane sa ze pred sapnkom uz aj hodinu nepije (posledné to mlieko tak deci) a napriek tomu každú jednu noc 1 až 2 cika urcite.. snazila som sa bez plienky a na výslovný zákaz nebudiť - musí sa sama na seba vedieť spoľahnúť - som ju teda nebudila. Ale vyse dvoch týždnov som ju potom musela prezliekať KAŽDÚ NOC spala v tom mokrom studenom neušiac že je pocikaná.. no a práni posteľného prádla komplet perina-vankúš.. to radšej nejdem ani spomínať.. ☹ ☹
každej z vás je asi jasné že som sa musela vrátiť k plienkam ☹ veď prádlo nestíhalo ani uschnúť. No a škôlka.. tam je to raz tak raz onak. Dva dni nie, raz ano.. a tak dokolečka. začínam zúfať... 😖

anaret
9. apr 2008

Ahoj fabiana, malý má takmer 4 roky/ 16.4./ Inak je zlatý, v pohode, no neviem... Nepomáha ani kalendárik, je tam viac modrých kvapiek ako slniečok...ale myslím pozitívne, i keď niekedy už ozaj neviem...

dvojka
9. apr 2008

Miritu - a malá se teda počůrává i přes den ve školce?
Nemá třeba nějakou psychickou ujmu ze skolky?

Taky jsme parkrat nedali v noci male plenu,ale jako na potvoru se vzdy pocurala a spala uplne v mokrym jak pises,ani ji to nevzbudiloa efekt z toho nebyl zadný....
Az nyní, porad mame zatim plenu suchou,i kdyz se mi zda, ze malinko si asi curne,ale mam strach ji plenu nedat,protoze se bojim toho,ze se zrovna pocura...Taky verim ze do leta budem uplna bez plen..
Pac od 18 mesicu pleny nema,jen na tu noc a toho se ne a ne zbavit a od zari jdeme do skolky se bojim,aby se nepocuravala znovu 😒

Holky budu drzet palecky,aby se zadarilo,vysichni jsme z plen vyrostli,tak i nase ratolesti jednou budou bez plen 🙂

miritu
10. apr 2008

ano ona sa pocikava obcas aj pocas spanku poobede v skolke -doma, to je jedno. tento vikend doma v sobotu spala vyse dvoch hodin a sucha.. v nedelu len hodinu a vsatala mokra.. ??? 😖 Prestávam tomu rozumiet
Ten problem mame uz dlho.. vlastne odjaživa..pocas spanku. Bez plienky pocas dna sme od 17-18 mes. V tom nebol problem, naucila sa to rychlo. Spanok bol vzdy problematikcy. Najdlsiu suchu periodu pocas poobednajsieho spanku mala 4 -5 dni. Potom zas mokre dva a potom zas suche tri. A tatko to ide asi od 2,5 roka. Takto nastupovala aj do skolky teraz v januarii. ( zlate dobre ucitelky... klobuk dolu ze spolupracuju 🙂 )
Ak ma traumu, tak len z toho ze jej to proste "nejde" alebo aj z toho ze mna sklame, vie že som smutná z toho.. snaží sa ale celkom bez emócií ti nejde ☹ je to taký bludný kruh.

Ona vo vseobecnejsie cika castejsie ako ine deti, vsetky vysetrenia mame vsak v poriadku. Tiež dúfam že z "toho" vyrastie. Bude to však trvať dlhšie ako iným detičkám.

lenadka
29. apr 2008

ako pokracujete? my po starom 😝 z celeho tyzdna cez obedn. spanok plienka len 2x sucha v noci stale mokra 😝

dvojka
29. apr 2008

my též na nic...Večer dám plenu a 2x do týdne je mokrá...A to jí nedávám 2 hodiny před spaním pít.
Přes den nespí,tak se ani nepočůrá,ale co až začne chodit do školky???A bude tam celý den a podaří se jí třeba usnout,tak nevim jestli se nepočůrá

miritu
5. máj 2008

aj my po starom ☹ dokonca v školke sa minulý týždeň poci... každý deň. 😖 Rupli mi nervy a som ju vyhrešila.. dočerata ☹ V sobotu spala u svokry vyse 2 hodin a sucha... slubuje slubuje...a nic. V noci plienka ale cakam na tie nepremokave plachty a skusim bez, hoci ju budem musiet davat cikat ja 1-2 lebo inak bude galiba. ziadny slavny pokrkok u nas. 🙄

marta23
10. máj 2008

ahojte,teraz som narazila na tuto tému,mám 6ročnu slečnu a tá sa mi tiež v noci pocikáva,niekedy je aj týždeň suchá ked vstane,cez deň sa nepocika, ked nepije moc po 6 tak sa jej to podari aj dlhšie,ale niekedy je často mokrá,všetci myi vravia,že je to ešte normálne,ale taka mala slečna a v noci plienku,stale si vravim,že ešte počkam a pôjdem s ňou k lekárke,ale už budem musiesť ísť.ešte k tomu nočnému budeniu,tu staršiu som v noci vodila do záchodu a teraz ju v noci máta,no síce zajde sama na záchod,ale ráno si to nepamäta, a niekedy blúdi po celom byte

miritu
12. máj 2008

Ahoj Marta23...som rada že si sa pridala..... 🙂 keď som čítala tvoje riadky.. napadlo ma: tvoja najstaršia dcéra mala nejaké problémy...? údajne je tetno problém čiastočne dedičný.... Osobne si myslím že by si sa mala poradiť s lekárkou. Absolvovať základné vyšetrenia ako sono, moč ....takej veľkej by som už ja isto plienku nedávala. Skús si pozrieť nejaké info na www.pripmár.sk sú tam užitočné rady.. ak keď ja sa priznávam že nie celkom sa riadim tým čo mi naordinovala lekárka.. ale o tom len ak budeš chcieť