Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

mamivali
19. jan 2010

Marcelkatt- Nezačali ste náhodou choiť v septembri do škôlky? Každá zmena je stres, aj pozitívna. Jediná rada je, dávať ho v noci na nočník. Keď bude ráno suchý, tak ho to povzbudí. A keď sa to stane pravidlom, tak on sám si už bude veriť, že sa nepocikáva. Lebo ak dieťa VIE, že sa pocokáva, tak sa mu to proste stane. Lepšie ako dieťa chváliť každé ráno je SKONŠTATOVAŤ: Ty sa už nepocikávaš. A on tomu uverí. A je to. 😵

aknaj
19. jan 2010

marcelkatt - ahoj, ak ti môžem poradiť, ja by som to asi nejak neriešila. U nás to bolo takto, dcéra sa začala pýtať niečo pred 2 rokom, všetko bolo super, ale len cez deň. V noci stále bežala plienka. Niekedy sa pocikala, inokedy nie. Ale tú plienku mala stále. Proste ma nebavilo stále prezliekať posteľ. Cez denný spánok ale plienku nemala a nikdy sa nepocikala. Povedala som si, uvidíme ako to bude ďalej. Cez noc sa to asi nedá naučiť, musí to prísť samo. A tak aj bolo. Postupne bolo tých pocikaných nocí menej až prestali. Vydržalo to ale len 3 mesiace. Dcéra nejako vycítila, že sa narodí súrodenec a mesiac pred pôrodom sme znova nasadili plienku. Keď sa doma situácia ustálila, myslím tým, že sme si zvykli na nové babatko, už aj pocikávanie prestalo. A tak je to našťastie až do dnes.

rennna
21. jan 2010

AHOJ.MOJ MALY AKO ZACAL CHODIT DO SKOLKY A PO SPINKANI SA ZACAL POCIKAVAT DO POSTELE.ASI ROK UZ NEMAME PLIENKY.TERAZ MA 3ROKY.PORADTTE NIEKTO

adkaw
28. feb 2010

ahojte, ja mám tiež taký problém, miško mal tri roky v decembri, do škôlky začal chodiť v novembri, všetko bolo super ale posledný mesiac je to katastrofa, stále sa to zhoršuje, najprv to boli len nehody raz za týždeň a posledný týždeň to už bolo každý deň a dokonca sa vrátil aj ku kakaniu do katieť ale toto všetko len v škôlke, doma sa vôbec nepociká je úplne bez plienky aj cez, samozrejme stávajú sa nám aj nehody ale fakt málokedy tak som zúfalá lebo učitelka nám povedala že pokiaľ to nevyriešime tak nemáme malého vodiť do škôlky ale neviem ako to mám vyriešiť ☹ ráno ideme k doktorke ale aj tak si myslím že nič nenájde keďže doma to nerobí, som na nervy lebo si nemôžem dovoliť zostať doma bez roboty a tiež neviem či si to môžu vôbec dovoliť len tak si povedať že dieťa nám už nevodte lebo sa pocikáva ☹

kurci
5. mar 2010

ja si myslím, že ked doma je v pohode, tak asi je probléom v školke, nesťažuje sa na nejaké deti, alebo nebodaj na pani učiteku.
nemusí to byť nejaký závažný problém, ale mohla to byť len nejaká drobnosť, ktorá vášho malého trápi.
a ak sa to nevyrieši, tak by som uvažovala nad zmenou škôlky, alebo načas zabezpečiť inú starostlivosť, aj ked viem, že je to dosť naročné. prajem skoré vyriešenie vásho problému

janulik39
5. mar 2010

Ahoj. Ja sa už tiež dlhšie trápim stýmto problémom. Ondrejko chodí ko škôlky od septembra. Išli sme tam aj s plienkami, ale podarilo sa nám to, že sa už v škôlke nepocikával. Lenže medzi tým bol aj 2 mesiace doma a tak po Vianociach sme zase nastúpili do škôlky. Tiež bolo všetko v poriadku, ale už 2 týždne sa tam každý deň pociká. V noci plienku máme stále. Ondrejko ma vlastne teraz 3rôčky a 7 mesiacov. Druhý deň mu nedávam plienku aj v noci, lebo si myslím či to s tým nesúvisí, ale je len podráždený lebo sa poriadne nevyspí. Panečku dnes mi aj poriadne ráno v školke plakal. No som z toho taka rozladená. Mám mu zase dať plienku na noc, alebo už radšej bojovať. ☹,Ďakujem, za každú radu. A keď ho v noci budím tak sa tak na mňa hnevá. No ďakujem za radu, možno mi príde práve vhod.

salonka9
7. apr 2010

ahoj.Môj starší syn má 3 roky a 8 mesiacov.Cez denné spanie nemá plienky od Vianoc.Samozrejme sa sem-tam pociká (cca raz za 2 týždne), Teraz cca pred 10 dňami som mu prestala dávať plienku aj na noc. Vybrala zo skrine MCQueenove pyžamko (mala som ho pripravené ako darček na narodky). A som mu povedala, že chlapci, ktorý majú v noci MacQueenove pyžamká už nemajú v noci plienočku. Ak nebudeš mať v noci plienku, tak môžeš spať v novom pˇyzamku. A keď sa pocikáš, tak proste prezlečieme posteľ a všetko bude ok.
Tak sa teda rozhodol, že chce nové pyžamko. Samozrejme som aj upravila pitný režim - najneskôr dostane napiť 2 hodiny pred ukaldanín na spánok. Tak toto je moja skúsenosť.

michalag
13. sep 2010

Ahojte
tak my bojuje s pocikavanim od 2 rokov, je pravda ze je trosku lenivy ist na wc , od zaciatku mu nevadilo ked behal pocikany a mokry niekedy ide sam inokedy sa mu nechce ale nastastie je viac toho prveho, no mame problem ze v noci a aj cez obednajsie spanie sa skoro VZDY pocika aj v skolke ☹ , vzdy kompletne mokry a periem aj 2-3 pyzama denne 😔 ☹ , jasne ze sa na neho nehnevam aj ked uz mi raz pukli nervy ale hned som sa mu ospravedlnila a samozrejme potom vycitala 😔 ..... rozmyslam ze sa uz poradim s pediatrickou lebo cez den ako tak ide a aj kakat nema problem len to pocikavanie cez spanok. Tiez netusim ci spi tak tvrdo alebo je to v niecom inom ..... ak by nas dokyna niekam poslala kde asi?

ibabejatka
13. sep 2010

Ahojte, ja som sa trapila s tym istym problemom, ale musim si poklopat, ze syn sa v priebehu tychto prazdnin pocikal v noci asi len dvakrat. Uz som bola tiez zufala, nerobila som nic ine, len prala obliecky doma, aj tie zo skolky 😒 Keby sa nam to teraz nebolo nepodarilo vyriesit, planovala som ho zobrat k jednej pani, ktora praktizuje metodu "one brain" a dat ho odblokovat. Hovorila som s nou osobne a vravela, ze s tym ma velmi dobre vysledky. Pricinou je udajne "preneseny stres" alebo ako to definovala, pocas vnutromaternicoveho vyvoja, prave v obdobi, ked sa vyvija mocove ustrojenstvo a tento sa da dodatocne "odblokovat" a deticky sa bez zbytocneho placu, stresu, nervov prestanu pocikavat. Tak mozno jeden tip aj pre vas. Drzim palce.

michalag
13. sep 2010

@ibabejatka a kolko ma drobec rokov ak sa smiem spytat?

ibabejatka
13. sep 2010

štyri a pol

vranka66
17. okt 2010

@jamik deti, kotré sa pomoču počas spanku nemaju oproti svojim rovesníkom tvrdší spánok....... myslim, ze najlepsie urobis, ak si nájdes lekára, ktorý ti poradí, pretoze niekoho overene recept nemusia n atvojho syna platit.

lydusa
2. feb 2011

ahojte, mam podobny problem. Moj syn ma 3 roky a 5 mesiacov, od septembra chodi do skolky. Uz do skolky sme nastupovali bez dennej plienky, nepotreboval ani na denne spanie, v skolke sa mu este nestalo, ze by sa pocikal, doma v dennom spanku asi dvakrat za toho polroka (ked spal tvrdo, aj dve hodiny). Ale nocnej plienky sa nevieme zbavit. Vsetci mi radia nechat ho niekolko dni sa pocikat a do rana ho tak nechat. Jednak mi to pride krute, a jednak nie je hlupy, raz-dva by sa zo svojej mokrej postielky prestahoval do mojej suchej 🙂 . Vraj prezliekanie hned po pocikami nema taky efekt, bude to brat tak, ze ved mamina prezlecie. Nepomohla uz ani ina motivacia, pritom sam hovori, ze tu plienku nechce, slubili sme, ze ked bude tri noci po sebe sucha, nemusi mat, ale kazde rano ma plienka "sto kil"... Tekutiny pred spanim sa snazim obmedzit na minimum. Tak neviem. Asi musim len skusat, co na neho zaberie. Ale kazdu dobru radu uvitam 🙂

sakura77
2. feb 2011

@lydusa my sme mali rovnaky problem,teraz 😉 maly bude mat styri a stale este nie sme uplne na 100% ale zlepsuje sa to ovela,ja som ho zacala tiez davat bez plienky,prvy tyzden kazdu noc mokry,potom som ho dala vzdy vycikat ked som si isla lahnut okolo polnoci a nadranom ked som davala malej mliecko,prisla som do izby,dala ho vycikat do nocnika-nevliekla som ho ospateho na wecko,aj mi to pripadalo ze ani nevie ze cika,ale postupne sa zacal uz aj sam budievat okolo tej 12-1 v noci a pride za nami do spalne,nepovie ze ide cikat,ale viem ze to ho zobudilo,vycika sa a spi dalej 😉 tak snad casom sa uplne sam osamostatni a pojde rovno na wecko sa vycikat,chce to len cas...
a do rana pocikaneho by som ho urcite nenechavala,to akurat tak zapal mocovych ciest dosiahnes 😕

lydusa
2. feb 2011

@sakura77 dakujem Ti za podporu 🙂 . Rozhodla som sa zacat hned, dnes o osmej isiel maly spinkat, o 22:00 som ho preniesla na zachod a vycikal nieco... Serblik som pred par tyzdnami vyhodila, lebo v skolke maju zachody, tak som nechcela, aby doma serblikoval. A okrem toho mi dost zavadzal - ten serblik 🙂. No, takze uvidim, este by som ho chcela okolo druhej dat vycikat, uvidim. Necakam, ze hned prve noci budu suche, ale nejako zacat musime 😉

renab
3. feb 2011

@lydusa Je ešte pomerne malý, tak sa veľmi netráp. 😉 Chcem ti len povedať, že u niekoľkých mojich kamarátok zabrala na noc lyžička medu. Možno sa to zdá divné, ale dieťa, ktoré sa noc čo noc pocikávalo do 9 rokov, sa po lyžičke medu na oplátke, danej každý večer, úplne prestalo pocikávať. Neviem, čím to je, ale odskúšali to už 3 mamičky z môjho okolia s detičkami v školskom veku a med a menej tekutím zabral. Držím palce.

sakura77
3. feb 2011

@lydusa drzim palce,neboj,postupne to pojde,ved nik nema plienku do 18 tky 😀

lydusa
3. feb 2011

@sakura77 Je za nami prva noc, dvakrat som ho zobudila, ako som planovala, o desiatej a o druhej a rano suchoooo!!!! 🙂 Je mi jasne, ze to tak nebude kazdu noc, ale velmi ma to povzbudilo 😉

lydusa
3. feb 2011

@renab Fiiiha?! Tak med by mi fakt nenapadol, ten ma este vela skrytych ucinkov, o ktorych netusim asi... Ale chudence zubky... 😀 No ked zlyhaju vsetky prostriedky, urcite vyskusam 😉 Dakujem za radu.

sakura77
3. feb 2011

@lydusa no vidis,super 😵 😵 neboj,postupne to pojde,ved aj my sme este stale na tom jednom cikani,ale uz vacsinou pride sam,aj dne v noci prisiel okolo jednej 😉 🙂 drzim palceky ,nech sa dari 🙂

lydusa
3. feb 2011

@sakura77 diiiiik 😵 😵 😵

lyongirl
1. apr 2011

Ahojte,tak môj malý má o pár dní 4 roky a stále nosí plienky na spanie aj cez obed, aj v noci. Chodí do škôlky, tam sa cez obed nepociká, ale doma áno. Skúšali sme doma samozrejme aj bez plienok, ale vkuse som prala, nič by na tom nebolo, ale on pociká aj paplón, všetko, denno-denne som prala 2x návlečku, plachtu paplón a to sa nedalo, alebo som to nevydržala...
Že sa pocikáva na jednej strane chápem, fakt má taký tvrdý spánok, je v tom do rána a ráno vstane a poviem spotil som sa. On asi ani nevie, že je pocikaný. V škôlke sa občas pociká, vačšinou už nie, ale zas tam spia menej ako spí doma a asi tam taký tvrdý spánok nemá. Teraz je už mesiac doma, ale počítam, že v škôlke sa im prvé dni pociká...
No samoška že ma trápi toto pocikávanie, lenže najhoršie je, že on sa pocikáva aj celé dni. Ja už neviem čo s ním robiť. Nepocikáva sa, ale stále ucvrkáva, ale toľko, že slipy sú mokré aj s pančuchami, popr. teplákmi, niekedy menej, niekedy viac. Nemyslím si, že má nejaký problém, ale mám pocit, že je lenivý. Kakať ide v pohode, to ho nenapadne pustiť do slipov, niektoré dni chodí aj pekne cikať, ale akonáhle sa doma hrá, tak sa mu nechce, posielam ho dokola, tvrdí, že sa mi nechce a za minútku je mokrý. Niekedy musím naňho doslova nakričať a donútiť ho ísť cikať aj napriek jeho tvrdeniu, že sa mu nechce, lebo samozrejme vždy sa mu chce a vždy sa vyciká. Aj na návšteve je zrazu zaujatý, chce všetko, čo vidí a na cikanie zrazu nie je času, niekedy normálne nadskakuje, čo sa mu toľko chce, ale nejde za svet. Ani po dobrom to neviem vyriešiť, ani po zlom. Muža chytajú nervy a už mu pár krát poriadnu capol po holom zadku, sprchovanie je u nás na dennom poriadku ☹

papty
3. jún 2011

@lyongirl ahoj, keď som čítala Tvoj príspevok tak ako keby si písala o mojom Adriankovi, presne to isté. Aj môj muž na to chytá nervy. Tiež hovorím malému choď cikať - on nie a za chvíľu si cvrkne. Dnes som mala normálne depku už z toho, tak som sem zablúdila a čítam, čo pomáha. Hovorila som to už aj doktorke, tak musím priniesť moč a uvidíme čo ďalej. Od septembra nastupujeme do školky, tak to musím riešiť. Teraz mi je ale lúto, že po ňom stále kričím keď si cvrkne - lebo situáciu to vôbec nevyrieši a môže sa to len zhoršiť. Asi to naozaj nevie ovplyvniť alebo už fakt neviem ☹

lyongirl
4. jún 2011

@papty Ahoj, tak ja to cez dr. zatiaľ neriešim, ale zaujímavé je, že v škôlke sa nepocikáva, alebo len minimálne, ale doma aj 3x za deň má cvrknuté a slipy smradlavé. Teraz som začala odúčať mladšieho 2 ročného a ten ciká krajšie ako starší...aj teraz som našla v izbe slipy a kraťase hodené len tak a pýtam sa, čo tomu je a on, že mokré, ja už neviem, ako naňho ☹

papty
5. jún 2011

@lyongirl no presne ako u nás doma 😀 . Neviem ani ja, ale čo som tu čítala aj ostatné príspevky tak fakt len vydržať, niektorí chlapci, že až do 5 -tich, 6 -tich rokov sa pocikávajú - resp. si cvrkávajú a potom to prestane. Včera napr. pekne chodil celý deň cikať a vôbec nemal cvrknuté ,až večer raz. A predtým deň stále - zakaždým mokré slipy. Uvdím ako bude v tej škôlke, ale pochybujem, že učitelka sa ho každú hodinu bude pýtať, či chce cikať. To mu tam nabalím na deň asi štvoro slipov 🙄

lyongirl
6. jún 2011

@papty no ja tiež čakám, že to prejde, kamošky majú tiež synov, čo sa pocikávajú, ale myslím, že náš je na tom najhoršie ☹. Tiež nosil do škôlky aj štvoro vecí na prezlečenie, dokonca 1x sa im aj pokakal, neviem prečo, lebo ináč sa nepokakal nikdy, no a prezliekali ho. Teraz je to v škôlke už super, ale chodí domov so smradlavými slipami, lebo učiteľky asi nevedia, že si sem, tam ešte cvrkne, on sa neprizná a kontrolovať dokola ho nemôžu, na to nemajú čas. Včera sa poobede zobudil a svokra ho chcela dať na nočník a on, že nie, ten je Riškov a už nestihol na záchod a pocikal sa, ale len preto, že je tvrdohlavý a nechcel isť na nočník, čo bol pri posteli, pritom pred spanín sa doňho vycikal...
No dúfam, že sa to u tých našich chlapov zlepší, ty máš "východu", že tvoj je mladší, ale môj je už chlapisko jak hora a ešte stále ho to neprešlo ☹

vejinka
6. jún 2011

@janulik39 ahoj.neviem ci pomozem ale skusim.syn ma 2 roky 8 mesiacov a zo dna na den uplne odmietal plienky.najprv som mu dala slipky len von potom aj dnu.nocne a poobednajsia plienka je sucha.ale netrufam dat bez plienky nieje to ani mesiac co sa zacal pytat.skus mu pred spankom dat menej tekutin a dat ho vycikat tesne pred spankom a ak sa v noci sam zobudi tak ho posad na nocnik ale ak spi nechaj ho spat a rano hned na nocnik po zobudeni.plienku mu na noc davaj a rano ak bude plienka sucha vyskaj od radosti vyobjimaj ho vybozkavaj.a hlavne mu ju ukaz aby videl z coho mas radost.skus to mozno to pre neho bude stimul ze je pripraveny byt bez plienky aj v noci.ja este budem davat plienku na noc aj poobednajsi spanok a uvidim kedy zacne aj tie plienky odmietat.

martinbingo
1. aug 2011

Ahojte, moj syn sa zacal v noci pocikavat. Ma dva a pol. Velmi ma to trapi 😔 . Sam sa odnaucil cez den aj noc na raz. Ja som ho ucila a nechcel ma posluchat. Teraz neviem, co robit. Mam ho v noci budit ? Asi mu nemam dat flasu do postele. Ako by ste to riesili vy?

lyongirl
1. aug 2011

@martinbingo mne sa počas spánku pocikáva syn, ktorý mal v apríli 4 roky...tiež ma to neskutočne trápi, pretože sa pocikáva aj poča spánku v škôlke, tak som si povedala, že to skúsim poriešiť s dr....dr. mi ale povedala, že pocikávanie sa u detí do 5 rokov nerieši...on totiž ani nevie, že je pocikaný, spí a zistí to až, keď sa zobudí, takže má taký tvrdý spánok, že sa na to jednoducho nezobudí. Neviem, čo bude ďalej...
Tvoj synček je ešte dosť maličký a asi by som to poriešila tak, že by som dala nočník k postieľke a v noci ho dávala cikať. Vie on o tom, že je pocikaný? Ak nevie, tak nie je pravdepodobne ešte zrelý, ale zas, keď píšeš, že sa už nepocikával, tak neviem...

ingulka
4. aug 2011

ahojte, mam skoro 3-rocnu dcerku... od septembra nastupuje do skolky.. cez obednajsi spanok jej plienku uz nedavam, ale niekedy sa pocika.... v noci jej ale musim dat, lebo by bola pocikana skoro stale... Ako ju pomalicky oducat od toho? Poradte nejake finty, triky...
dakujem