Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

sisaha
4. aug 2011

@ingulka ja som to robievala tak, ze ked povedzme o 20 hod. isla dcera spat, tak som ju polospiacu okolo 23 hod. posadila na nocnik a nechala vycikat..potom som ju opäť dala spať..

janka256
4. aug 2011

@renab aj ja vyskusam lebo moj ma 6 rokov a tiez sa este kazdu noc pocikava dokonca dnes aj cez den ked si iba hodinku pospal... 😒 aj ja som uz z toho zufala nestiham menit postelne pradlo

ingulka
4. aug 2011

a ako ste cistili tie pocikane postele? matrace? ci ste kupovali pocas toho "skoliaceho" obdobia nejake specialne obliecky/plachty ? ☹

lyongirl
4. aug 2011

@janka256 normálne si ma potešila, že sa ti syn v takom veku pocikáva, lebo ja mám dilemu, že mne sa 4,5 ročný syn pocikáva. Viem, že ťa to trápi, lebo mňa to trápi tiež, ale dr. povedala, že to je normálne, tak ešte dávam plienky na spanie...
@ingulka my máme na matraci navlečený igelit, takže periem len to posteľné prádlo, občas som dala podložky pod bábatko, ale zas fičíme na plienke, tak to neriešim...
a ináč tiež sme nosili v noci aj 3x na záchod a aj tak sa pocikával, vôbec nemá šajnu, že je mokrý, spí jak zabitý...

janka256
5. aug 2011

@lyongirl vcera som mu skusila dat na noc lyzicku medu pred spanim a mozno zabralo lebo bol suchy a to vecer jedol melon 🙂 ja som so svojim aj na nefrologiu chodila asi 2,5 roka a nic nepomohlo ani tablrtky na zahustenie mocu tak som to nechala tak uz s nim nikam nechodim ved to nemalo vyznam dlhodobo brat tabletky a ucinok ziadna aj tak dufam ze to uz nepotrva dlho 😒

ingulka
5. aug 2011

@lyongirl ... a ten igelit nevadi? nesusti to v noci? ja som uvazovala nad tymi prelozkami na prebalovanie babetiek, ale akosi ich teraz v drogerke nevidim... 😢((

lyongirl
6. aug 2011

@ingulka šuští, ale chalani si zvykli, no mne by to vadilo. Ináč niekedy som mala v postieľke pre bábo taký igelit, čo nešušťal, ale teraz mi predali šuštiaci a zistila som to až doma. Podložky pre bábo sú nám nanič, lebo krpec dosť cetuje v posteli ☹

@janka256 a ten med je k čomu dobrý? Ja som túto noc Alexovi zabudla dať plienku a ráno prišiel a bol suchý, jupí, ale zas celé poobedie pil dosť málo, tak asi nebolo čo cikať...dúfam, že to tých našich chlapov rýchlo prejde a budeme mať kľud 🙂

beruska24.9.
6. aug 2011

Jen jsem náhodou nahlédla a když řešíte šustící igelit, co pořídit něco takového?? Používala jsem u malé v postýlce, teď má pod prostěradlem i ve velké posteli a mohu jen doporučit. Nešustí, je to pratelné, fakt super!! 😉

http://tulenik.cz/index.php?main_page=product_i...

lyongirl
6. aug 2011

@beruska24.9. máme aj takéto 2ks z Dormea, ale momentálne sú využité na gauči v obyvke, nakoľko sa mladší synátor odúča od plienok 🙂 a lepšie sa mi perú a prevliekajú plachty, pod ktorými je igelit, mám ich aj viac kusov a tak 🙂

tigri
6. aug 2011

@ingulka ja mam aj klasicke nepremokave plachty, ale kupila som aj postelne podlozky vyrobene z PVC, zisli sa mi, ked nestihli uschnut pocikane plachty alebo na dovolenke, predavali to v normalnej drogerii a vo velkost 220x110cm to stalo okolo 3-4 eur, mam aj malu aj velku, odporucam pozriet a ak to nenajdes, kontaktuj predajcu v SR, urcite ti poradia, do ktorych predajni to dodavaju 😉

http://www.ekoz.cz/katalog_detail.php?id=140
http://www.ekoz.cz/katalog_detail.php?id=139
http://www.ekoz.cz/

janka256
6. aug 2011

@lyongirl ja neviem od coho je ten med ale jedna kocka to tu vyssie pisala tak skusam uz vsetko mozne... 🙂

susik77
8. aug 2011

Baby, ja riesim teraz s mladsou - 23 mesacnou odplienkovanie. Ona zacala pred 2 tyzdnami sa pytat na nocnik cez den a zacala odmietat aj plienky na noc. Ale este sa v noci koji, neviem ju oducit a to by sme chodili aj 4x v noci cikat na nocnik-ona by inac aj chodila 😎 sa mi o 23.pytala ze chce na nocnik 😝 ale ja sa chcem vyspat....Este k tomu idem uz od septembra do prace a nechcem lietat cele noci s nou na nocnik. Ako by ste to riesili? inak ona ma rano skoro suchu plienku aj ked v noci pije. Rano sa dost vela vycika do nocnika. Riskli by ste tea bez plienky a dat tak 1-2x v noci vycikat?Alebo ju mam nasilu naraz odstavit od kojenia v noci?

martinbingo
6. sep 2011

Dakujem lyongirl za odpoved
teraz je to uz OK 🙂

anniera
19. sep 2011

Dievčatá začínam byť z nočného pocikávania na nervy....syn má 4,5 roka a nepomáha nič, jednoducho nemôžem ho odučiť od plienky v noci keď on to sám nechce 😢 Sme usporiadaná rodina, venujem mu všetok čas, ktorý mám a efekt nulový. Skúšali sme vyhrážanie, prosby, hrozby, sľubovanie, ignoráciu, kupovanie darčekov, motiváciu rôznymi výletmi a kadečím možným aj nemožným .... nula bodov. Cez deň je bez plienok od 2,5 roka, ani raz sa nestala žiadna nehoda a cez obedňajší spánok hoci spí aj 3-4 hodiny tak sa nepociká. Ani v škôlke. V noci sme skúšali budiť okolo 22:30, dám vycikať (za veľkého cirkusu, lebo sa mu samozrejme nechce vstávať) a potom ráno je aj tak pocikaný. Už nemám na to nervy, mám chuť zmiznúť niekam do blázinca a vrátiť sa až keď sa už nebude pocikávať 😢 😢 😢 😢 Je tu ešte niekto s takýmto problémom u 4,5 ročného dieťaťa??? Čo robiť? Poradí niekto??? Myslím že v našom prípade sa "zázrak" konať nebude, na ten čakám už veľmi dlho....

tatolu
19. sep 2011

@susik77 Ak má ráno suchú plienku, riskla by som to a dávala ju bez plienky spať 😉 Pod plachtu môžeš dať nepremokavý igelit, alebo jednorázové podložky (dostať v lekárni) alebo manžel vymyslel takú izoláciu, čo sa dáva pod plávajúcu podlahu - tá nepretečie a tiež nie je chladná 😉 a stojí málinko 🤐
@anniera Ahoj. Najstarší mi večernom cikaní neplakal, ale dvojky sa idú zadusiť od plaču. Zrušila som im teda cikanie so mnou. Tánička ma budí okolo 3tej na cikanie a Tomík sa párkrát pocikal ale už vydrží až do rána. Hlavne som zrušila na poobedie ovocie. Pitie som moc neobmedzovala, dokonca ešte aj keď si líhajú dávam im po pohári mlieka. Skús ho nechať takto pár krát a na noc si skús dať budík a skontrolovať, či nie je mokrý bez plienky, aby neprechladol. Teda ja by som to asi riešila tak 😔 - razantne.

renca3
19. sep 2011

@anniera - ja mam ten isty problem s mensim. sprava sa presne ako tvoj syn. v noci sa ani nevycikal z tych nervov, ze ho budim. tak mame plienky. len jedno ti poradim. nerozculuj sa, skodi to zdraviu. ja som zatial trpezliva, len obcas mm ma reci, ktore ma vytacaju. 😒 uz bolo obdobie, ked sa tyzden nepocikal a teraz zase takmer kazdy den. syn vela pije aj pred spanim. neviem mu v tom zabranit, napije sa aj z vodovodu. to by som mu musela byt stale v patach.

@janka256 - pomaha ten med? nechce sa mi tomu verit. no co, vyskusame aj my. 😉

anniera
19. sep 2011

@renca3 s tou trpezlivosťou sa fakt snažím....presne ako vravíš, niekedy týždeň OK a potom 2 týždne sa pociká každú noc...ja mám proste podozrenie, že to robí naschvál, jednoducho keď má dobrú náladu a večer pred spaním mi oznámi že ráno sa nepociká tak sa nepociká....MM je našťastie v tomto smere kľudnejší a zhovievavejší ako ja, ale naozaj ti poviem že keď ráno vidím že je pocikaný tak mám normálne pokazený celý deň kvôli tomu ☹ inak aj môj dosť veľa vypije, je hyperaktívny, ale myslím že v našom prípade to nebude až tak tým pitím, skôr jeho lenivosťou a pohodlnosťou ☹

anjelicek26
19. sep 2011

@susik77 - mala sa kojila v noci do 2,5 roka a v noci bola ako 20 mesacna bez plienok. Takze? S pitim to vobec nesuvisi. Ona cikat v noci nepotrebovala - len veeelmi vynimocne sa stalo - vydrzala od osmej do osmej necikat. Aj ked teda potom to stalo za to 😉

susik77
19. sep 2011

@anjelicek26 uz zrealizovane, od 23 mesiacov je v noci bez plienky. nehody mame asi len 1x za tyzden 🙂

susik77
19. sep 2011

@anjelicek26 - mas pravdu, teri tiez spi celu noc aj ju kojim a rano sa vycika poriadne 🙂

tinki
19. sep 2011

@anniera čo ja viem, tak by sa nemali deti nútiť do odvykania plienok. Je to v hlave. A ak sa začne príliš skoro, potom to nejde. Do 5 rokov je to normálne, ak sa dieťa pociká v noci. Takže mu daj chvíľku pokoj a keď to nepôjde ani potom, tak skús toho psychológa. A ešte môžeš skúsiť aj nefrológiu. Určite to prejde.. 😉

gitarka
19. sep 2011

ahojte, aj my mame problem s cikanim v noci a cez denny spanok, maly uz sa pyta cikat cez den aj v skolke sa pyta, ale na spanie mu musia davat ucitelky este plienku.
Skusala som mu nedat cez den ked ide spat, ale bez vysledku, spal 30 min a uz sa zobudil, ze je mokry
a v noci som mu tiez nedala, ale budila som ho o 23. potom som ho budila okolo 3 rano, vycikal sa ale bol v polospanku, a potom do rana sa aj tak pocikal, niekedy bol suchy, ale stale to bolo v noci inak raz som ho zobudila a on uz pocikany bol, stale som sa budila a pozerala ci nieje pocikany
asi este vobec nechape ze mu treba cikat ked spi, co myslite mam mu dat naspat plienku na noc a cakat ze to pride samo??? lebo uz mam dost toho vstavania v noci a maly je potom mrzuty ked ho budim, potom si pyta aj kakao
mate s tym niektora skusenost?

janka256
19. sep 2011

@renca3 nepomaha nam urcite nie mladsia ma 3 roky a malokedy sa pocika a syn ma zas malokedy suchu postel ja to uz neriesim tajne dufam ze to prejde samo ... 😒

andika10
19. sep 2011

@gitarka moji mali teraz rok, a tiež som sa k nim v noci budila, a syn bol ako aj u teba často aj tak pocikaný, tak im dávam na noc plienku, cez obed su bez plienky, ja to už neriešim 😉 , po čase zasa skúsim dať ich bez plienok

gitarka
19. sep 2011

@andika10 mna hlavne to cez den trapi ze sa pocika, chodi do skolky a tam nam ucitelka povedala aby sme zacali oducat od plienky, tam mu este davaju plienku, ale si myslim ze to pride asi samo nie?
ako sa tvoje deturence naucili cez den bez plienky?

andika10
19. sep 2011

@gitarka neviem, proste som im nedala plienku, a mala som gumu pod plachtou, a neak to prišlo samo, ale dovtedy som vela krat prala plachtu 🙂 a som si všimla že keď som dala plienku bola pocikaná, a keď nie, tak to vydržali, ale v noci to nefunguje len občas

gitarka
20. sep 2011

@andika10 dik, skusala som tak a stale sa pocikal, tak uvidime dokedy 🙂

anniera
20. sep 2011

Včera večer som ukladala syna spať, tak som mu dala plienku a povedala som mu, že už mi je jedno, či sa pociká alebo nie, proste že ho v noci budiť nebudem aby išiel cikať, že on je už veľký aby vydržal. Keď sa chce pocikávať, tak nech sa pocikáva, od dnešného dňa na všetky sviatky - narodeniny, meniny, na Ježiška dostane furt len plienky, že poviem starkej aj rodine aby mu ako darčeky nosili plienky a že zavolám starkej do Talianska že keď sa bude vracať domov, aby mu doniesla namiesto autíčka balík plienok. Zapriala som mu dobrú noc a odišla som z izby. To bolo o 19:00. Ráno vstal o 6:30. Plienka bola suchá. Keď chce vydržať, tak vydrží. Dnes večer mu asi zase pripomeniem toho Ježiška...

blanblan
20. sep 2011

@anniera to bolo dobre 😀 😀 😀 inak som ti chcela povedat ze ked som bola au pair tak to dievcatko o kt. som sa starala sa zacalo pocikavat asi ako 5 - 6 rocne kazdu noc a trvalo to asi rok. ja som z toho bola uz trochu na nervy a jej mame to snad ani nejak specialne ani nevadilo 😀 (aspon to nepreukazovala) Tak drzim palce, motivuj, motivuj! 🙂

marlenka1404
20. sep 2011

Ja som malu odúčala tak, že som dala igelitový obrus do deky a tu som dala pod ňu, keď sa v noci pocikala tak som to vytiahla spod nej a spala na suchom. A samozrejme, že som ju dala pred spaním vycikať a potom som sa okolo 12 v noci budila a preniesla som ju na wc tam sa v spanku vycikala a pokracovali sme v spaní. Postupne sa zacala budiť sama, ked potrebovala cikat. Bolo to naročne ale podarilo sa,lebo zistila, že bez pleny sa jej lepšie spí a hlavne cez leto.