Operácia strabizmu u deti

luciao2
11. okt 2017

Ahojte. Chcem sa opytat, ci tu je niekto, koho dieta bolo operovane na strabizmus (utekanie ocka). Syn ma 4 roky, lekari odporucaju operaciu kym pojde do skoly ... Zaujimali by ma vase skusenosti, ako reagovalo dieta po operacii, ako dlho ste boli v nemocnici, aky cas trvalo kym bolo vsetko ok. Dakujem.

ciusinka
11. okt 2017

@luciao2 Ahoj, mojho synceka operovali teraz v maji, mal 2 roky a 4 mesiace..Operovali mu obe ocka naraz, v stredu nas prijali, robili rozne vysetrenia, boli sme v anesteziologickej ambulancii, na meraniach, vysetreni ocneho pozadia atd. Na druhy den rano ho vzali hned druheho, operacia trvala tak do hodiny, potom mi ho priniesli, mal prelepene obe ocka a tie musel mat prelepene az do druheho dna do rana..ked ho priviezli spinkal, dali mu infuzku, medzicasom sa zobudil, tak som ho musela drzat, aby si nevytrhol kanylu, potom este zaspal a cca. od 14:30 bol hore a kedze musel mat ocka prelepene, tak som ho az do vecera len drzala v naruci, spievala mu, rozpravala rozpravky a tak..Zvladol to ako hrdina, ja som sa toho najviac bala, ako zvladne tie prelepene ocka, ale bol uzasny, ani sa nepokusal si to strnut, len sedel na mne prituleny a cuckal si palcek..Postupne som mu mohla davat najprv len vodicku a potom po jednom piskoty alebo Bebe keksy, v dem operacie nemohol jest nic ine..Vecer zaspal okolo pol osmej a spinkal pekne az do rana..Bolo to pre mna dost psychicky aj fyzicky narocne - ked som chcela ist na zachod, musela som ho drzat pri tom na rukach, kedze som ho nemohla nechat s prelepenymi ocami sameho v postielke, by sa asi zblaznil od strachu chudatko..Ale zvladli sme to..Na druhy den rano mu ocka odlepili, cakali sme na vizitu, potom mi ukazali a vysvetlili ako mu davat kvapky a masticku a prepustili nas..Tyzden po operacii som mu musela davat 3-krat denne kvapky a masticku do oci, po tyzdni sme isli na kontrolu..Mesiac nam kazali kludovy rezim, nenamahat sa, davat pozor na vietor, aby mu nenafukalo do oci a tak..

luciao2
autor
31. okt 2017

Ahoj. Dakujem velmi pekne za informacie. Boli sme na kontrole, zatial sa operacia odklada, lebo sa mu to zlepsilo, o 6 mesiacov ideme na kontrolu a potom sa uvidi. Mozes mi napisat kde ste boli na operacii, v ktorom meste? Dakujem. Lucia

ciusinka
8. nov 2017

@luciao2 My chodime na Kramare a maleho tam aj operovali..

luciao2
autor
8. nov 2017

@xxxxxnnnnn
Dakujem

barinkova
29. okt 2019

@ciusinka ako ste bola spokojná