Papučky verzus sandálky, ako prezuvky v škôlke

tilly
18. júl 2008

čo používajú vaše deti v škôlke ako prezuvky? papučky alebo sandálky? a prečo?

ukana
18. júl 2008

papucky....lebo sa mu lepsie obuvaju...ale mal po lete na donosenie aj sandalky v skolke, kym z nich vyrastol...sandalky mi ako prezuvky pridu aj drahe....len tak na donosenie po lete ano, ale aby som mu potom kupovala za 500 nove sandalky.. 😕 😒
papucky si aj sam rychlejsie obuje 😉

vka
18. júl 2008

Papučky== malý si ich bude vedieť obuť aj sam kde sandalky nie, aspon zo začiatku

Sandalky ked už tak ortopedicke za tie treba ale ratať že daš aj 400sk

renca3
18. júl 2008

ortopedicke sandale. nepoti sa noha a drzi ju pevne. inak na vzhlad su otrasne. my mame prackove, ale robia aj na suchy zips.

martina.d.
18. júl 2008

my používame papučky. Ľahko sa obujú. 😉

janazuza
18. júl 2008

My používame ortopedické sandálky, menej sa potí noha. Učka hovorila, že ak majú papučky a su doobeda dnu , tak ked idú spať majú deti mokré ponožky

verulka
18. júl 2008

my obycajne sandalky, ktore ostanu po lete...nemozem si to vynachvalit...krpcom sa desne potia nohy.Maju ich na suchy zips, takze obuvanie no problem...sranda je ze do skoly si vzdy vypytali uz slapky..asi maju pocit, ze su velki 😀

tilly
autor
18. júl 2008

veď to, že malému sa strašne potia nohy a sandálky teraz má dobré, ortopedické, vie si ich v podstate aj sám obuť, lebo sú na lepáky, preto uvažujem, ale je pravda, že tie papučky si lepšie obuje

monkula
18. júl 2008

Tilly, daj mu ,na čo je zvyknutý... jarko má papučky ,ale doma nosil dlho ortopedické sandálky, má nábeh na plochú nohu, vola li sme tie sandálky Forrestovia 😅 😅
lebo keď chcel utekať, tak mu boli na tých paličkách ťažké a urekal ako Ferres Gump, keď mal tie popruhy či čo na kolenách

monkula
18. júl 2008

sorry: utekal ako Forrest

tilly
autor
18. júl 2008

😀 chudiatko 😀 domčo chodí doma na boso, ale vraj to nie je dobré

renca3
19. júl 2008

monkula...ano su take masivne tie sandalky. takze Forrestovky. 😅

mracik
19. júl 2008

naši chalani tiež nosia ortopedické sandálky na suchý zips, teraz robia už aj veľmi pekné, vôbec nevidno, že sú ortopedické. Sú síce dosť drahé, ale ja sa riadim zásadou handry zo sekáča, ale topánky poriadne.

elenik
19. júl 2008

Tiež kupujem ortopedické sandálky - jedny na doma, druhé do škôlky. Ešte nás to nezruinovalo 😀
Výber je dosť široký. Podľa mňa sa v papučkách strašne potia nôžky.
Mráčik, po stránke finančnej to vyvažujem ako ty - topánky poriadne, oblečko SH.

sonoga
20. júl 2008

no moj pouzival stale sandlaky. jednak preto, lebo nastupil do skolky ako dvojrocny a do troch rokov sa neodporucaju tie take platene papucky a potom sme si na to nejak zvykli a stale nosil sandalky. teraz ide do skoly a tiez mu kupim sandalky. inac, jeden velmi dobry ortoped sa raz vyjadril, ze najlepsie na prezutie su nejake topanky na snurovanie, teda nejake tenisky, kde ma dieta (a aj dospeli) nohu pevne uviazanu a nelieta mu ta topanka. ked som chodila do skoly, tak sme museli mat nejake slapky alebo sandale, aby noha vetrala a az teraz zistuejm ze pevna obuv je dolezitejsia nez nejake vetranie. a ten ortoped dokonca nepovazoval sandalky za pevnu obuv.

certica
20. júl 2008

no ja som nad papucami ani neuvazovala a vlastne musi aj tak nosit sandale, lebo ma plochu nohu, takze bude mat speci ortopedicke, take vysoke 😅 , normalne stoja cca 1.500 Sk a objednavali nam to do nemecka na vyrobu. poistovna nam uhradila asi 2/3 ceny

melory
20. júl 2008

pouzivame papuce, ale ma aj sandalky do rezervy, keby si ich zamocil, alebo bolo moc teplo.

andrii
20. júl 2008

my to máme na striedačku- v zime, keď je chladnejšie, tak papučky, a keď je teplo,tak sandalky, lebo potom sa im potia nôžky.

kapulet
18. aug 2008

můžete mi poradit? malá jde poprvé do školky, doma nosí pantoflíčky, protože z papučků se vyzouvla a chodila naboso. Myslíte že by mohla mít pantoflíčky i ve školce nebo budou lepší papučky. Myslím kvůli skákání, běhání atd. dík

tilly
autor
18. aug 2008

tiež to budem riešiť tak, že mu dám papučky a do zálohy sandálky

andrea.m
18. aug 2008

nám sa osvedčili sandálky.teda filipkovi 😀 papučky na prezúvky nechce.asi sa mu v nich potia nôžky alebo ja neviem prečo.

virginia
18. aug 2008

Ja planujem dat sandalky. Akurat som si uvedomila, ze musim nejake kupit. Ortopedicke ma, ale uz z nich vyrastol. Dr. nam hovorila, ze ma nabeh na plochu nohu, takze asi lepsie ako papuce su sandalky.

andrea.m
18. aug 2008

hlavne nech to niesu šľapky ináč je prípustne všetko dľa výberu rodičov

vroni
19. aug 2008

Naša krpatá nosí platonicky papučky. V šatni si ich obuje a po príchode do triedy zasa vyzuje a behá bosá. Robí to tak veľa detí, vraj aj v zime (majú podlahové kúrenie), dokonca ich v lete nechávajú učiteľky behať bosé aj po tráve a potom im húfne umývajú nožičky 😎

pensadorcallisto
19. aug 2008

Moja dcera tiez do skolky len papucky, lahko sa nazuvaju, nemusi sa s tym tolko trapit... 😀

viabella
19. aug 2008

OKrem slapiek je pripustne takmer asi vsetko. Ale moja mala mnosievala papucky zo zaciatku lahsie sa obuvaju, teraz nosieva sandalky aby sa jej nepotila nozicka, predsa je dost teplo. Ale aj papucky su take akoby sandalkove, obuvaju sa lahko a aj vetraju 🙂

aponchie
30. sep 2008

ted uz jarmilky a predtim na zavazovani kotnickove botky,ale uz se v tak velkem cisle nedelaji na zavazovani a vsecko ji pada z nozky tak ty jarmily pac maji gumu pres nart tudiz je to v poho

dvojka
30. sep 2008

my máme vpáčené kotníčky-tudíž sklon k plochým nohám,tak na doma nosíme ortopedické sandále a do školky ma Kristýnka zdravotní sandále,jsou to ty se žirafkou 🙂 .

musko
30. sep 2008

Dávam zdravotné sandálky - na sucháče.

wodana
21. okt 2008

Zasadne detske sandale z PROTETIKY so spevnenou zvysenou patou. Nasla som aj take na odopinanie suchym zipsom ktore si uz dva a pol rocna slecna obuje aj vyzuje sama. Maju klenbu, dobre nozku vetraju a su ortopedicke a kozene - ziadna umelina. Zatial moja dcerka nemala na nohach ine ako taketo "papucky". Mame jedny v skolke a jedny doma. Ano stoja 500-600. Ale radsej usetrim na obleceni po sesterniciach ale topanky musia byt ortopedicke.

otta
30. okt 2008

Tiez si potrpim na dobre topanky, ved na nozkach su dolezite nervove ukoncenia. Som jednoznacne za kvalitne sandalky, alebo papucky s kozenou ortopedickou vlozkou na ploche nohy. Tie papuce co u nas vyrabaju, su otrasne, poti sa v tom nozicka, Videla som v zahranici aj take fajne papucky, ale vysli na 30 Eur.