Používame cookies. Viac informácií tu. OK
kuratko
2. mar 2012

skus sa spytat uciteliek v skolke, urcite ti povedia co a ako 🙂

xlucia
2. mar 2012

do nasej skolky sa takeho veci nesmu nosit kvoli hygiene, a ostatne co poznam, su na tom tak isto. jedine kupovane veci,jednotlivo zabalene

janka_pn
2. mar 2012

a v cokoladkach nie su oriesky a podobne alergeny?... 😉 ak sa ti chce piect, urcite to sprav, deti sa potesia. neviem o tom, ze by to bolo zakazane :-O, aj na vianocnu besiedku sme mohli daco upiect...

alex31
2. mar 2012

ahoj moj maly je uz druhy rok v jasliach a stale sme nieco doniesli .. kedze ja nepeciem davam si to urobit .. minuly rok som sa pozabudla a dala som upiect normalnu tortu ale najviac chutila tetuskam kedze mnohe z deticiek este taku nemohli ... tento rok som si na vybere dala zalezat predsa po uz istych skusenostiach a nechala som upiect super tortu ...vlastne ona sa ani nepiekla len tuhla 🙂) .. cele vnutro bolo z takej jablckovej hmoty ktora sa naliala do tortovej formy, dookola sa poskladali dlhe piskotky na vysku aby pekne drzali stuhnutu masu, pani co mi to robila este nakoniec okolo piskotiek po obvode previazala velku stuhu a na vrch kupila cokoladove pismenka a nimi napisala malemu meno .... torta mala neskutocny uspech ... tetusky mi vraveli ze bola perfektna kedze kezde dietatko z nej nieco dostalo ... tie mensie len piskoty a tie vecsie uz aj to jablckove ... myslim si ze jablcka moze asi kazde dieta ... nebola tak ziadna slahacka, nic kysnute, nic premastene ... jednoducho super detska nadherna torticka ... jedine co ma mrzi ze som si ju zabudla odfotit ... tak mozno nejaka insipracia 😀

modrofuzik11
2. mar 2012

nie, kupime cukriky, deti to maju radi🙂. kolac nemusi chutit kazdemu.

traktor
2. mar 2012

bolo by to mile a trosku ine, poradila by som sa vsak v skôlke, ci môzes, lebo nie v kazdej skôlke sa to môze..u nas na dedine ano..a zistila by som si, ci je tam niekto, kto to nemôze, ..muffinky su fajn, aj mini torticky, alebo sa davaju klasika lizatka, sladkosti , ovocie..co mama rozpravala ..u nich deti dostali bublifuk, to bola zabava 😀 😉 ..pistalky na snurke, chlapci modrej, dievcata ruzovej,omalovanky,pastelky, vsade môzes nalepit stitky s menom oslavenca.. ..je kopu moznosti , aby to bolo ine a nie len o klasika cokoladke, lizatku 😉

titkovamiriam
2. mar 2012

u nas je to rôzne ,ja davam cukrovinky,pečiem len na akcie zo školky 🙂 ale už mali v školke aj napečene mufinky,či iné koláčiky-čo je podla mna super,no a minule mali dokonca obrovskú tortu pre celú triedu.Zaleží na rodičoch a výmysloch detičiek 🙂

digysa
2. mar 2012

@kepassa Sranda......V pondelok ma moja dcera tiez 4-te narodeniny a tiez ich bude oslavovat v skolke.
Ja chystam cely obed pre vsetky deti + 2 ucitelky, cize peciem, len to nebude sladke.

Tiez budem mat tortu a pride k nim aj jeden muzikant, co robi balony a hra na rozne hudobne nastroje...

Urcite sa skontaktuj s triednou ucitelkou a dohodni sa s nimi. Ja som sa spytala, kedy maju obed, kedy chodia spat, ci ma niekto alergiu, aky napoj mozem podavat, ci mozem prist pofotit deti a kedy ma prist "muzikant"
Skolka mi uplne vysla v ustrety....uz su na vsetko pripraveni....
Rodicom som v narodeninovej pozvanke oznamila, aby nechystali detom ziadne obedy 😉

Napad mas dobry....spytaj sa na alergie, a dietatu alergikovi daj nieco ine (tak som to robila zas v synovej triede).

kralicica
2. mar 2012

urcite upec, v zahranici je toto uplne bezne a cokoladky by bolo od veci.

ivett1
2. mar 2012

@kepassa ahoj, u nás sa doma pečené koláčiky, tortičky a pod. do MŠ nenosia a to práve z dôvodu ako písala xlucia 😉 aj keď mne by to určite uľahčilo vymýšľanie, lebo tieto "maškrtky" sa dajú tak krááááásne vyzdobiť 🙂
ale, už raz som tu dávala tip na také krabičky, ktoré sme robili aj s dcérkou minulý rok na narodky...a je tam viac tipov od maminiek, tak nakukni, možno sa inšpiruješ, ak by nebolo možné upiecť tie mafinky...čo teda považujem za skvelý nápad 😵 ...a ešte link
https://www.modrykonik.sk/forum/predskolacik/co-nosia-vase-deti-do-skolky-skoly-ked-maju-sviatok/

liwka
2. mar 2012

u nas v skolke sa pecie len na akcie organizovane skolkou (vianocna besiedka, karneval). na narodeniny rodicia poslu sladkost pre kazde dieta, my sme s malou vyrabali take balicky, 2 cokoladky sme previazali stuhou a na krasny papierik sme napisali meno dietata, prip. pani ucitelky. decka boli nadsene. to pecenie by v nasej skolke isto neobstalo, bo je tam zvykom darovanu sladkost rovno ulozit do skrinky a potom si ju deti beru domov. takze nekonzumuju sa v skolke. ale zrejme je to o individualnej dohode s ucitelkami🙂 ale, muffinky so zdobenim budu pre deti isto lakavejsie, ako cukriky🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli