Plač 5-ročného dieťaťa v škôlke

miska7754
27. sep 2022

Ahojte zazila ste niektora aby 5 rocny plakal v skolke za vami? Cakame babo no ale foteraz vsetko bolo v poriadku a len place v skolke a caka na mna som zufala co mam robit

anjelicek26
27. sep 2022

Kedze je asi predskolak, tak nic... chodit musi... je este len september, predpokladam, ze cele prazdniny bol doma, tak sa mu tazko luci... mas dve moznosti - davat ho na pol dna, alebo si povedat, ze vydrzime... kazdy den si opakujte, ze aka je skolka super, ze sa tesis na zazitky, co ti porozprava, co robil s tym ci onym kamaratom, ci bol vonku, co papal, proste chod na to pozitivnym pristupom... nie, ze ci si plakal? To by som skusila vynechat v konverzacii uplne

miska7754
autor
27. sep 2022

@anjelicek26 no oni su pospajany ty vacsi idu o rok do skoly ale moj nie moj mal len 1 septembra 5 rokov

anjelicek26
27. sep 2022

@miska7754 hm a ci neni v tom problem, ze sa citi nejako predskolakmi odstrceny... kvoli tomu dnu do skoly ist mohol bez problemov... ale tak to je moj nazor, moja tiez nastupovala 5 rocna, 6 mala az prvy tyzden skolskeho roka...

miska7754
autor
27. sep 2022

@anjelicek26 no newiem napr mi prislo presne toto ano ze ci mu tam nevadia tie vacsie deti.. Lrbo v ziad ej triede sme toto problem nemali a teraz tie ucitelky su mozno aj z neho zufale

anjelicek26
27. sep 2022

@miska7754 moze to skutocne byt tym... ked oni riesia predskolacke veci vsetci a on je tam jediny (alebo jeden z mala), ktoremu daju pocitit, ze ale ty predskolak nie si este... ono casto staci, ked jedno s deti ma k tomu blbe poznamky, ze je este krpec a dieta v depke, aspon teda ja to vidim na mojich, ze obcas staci uplna hovadina, drobnost ci poznamka niekde v kolektive a uziera ich to este cele dni 🙄

bibka37
27. sep 2022

Ahoj, môj mal 5 v auguste, minulý rok začal chodiť do škôlky, neplakal. Teraz je predskolak a tiež začal ráno plakať. Aj pred spinkanim ze plače. Asi tam majú už viacej povinnosti, napr. sam sa ma prezliect, a už im tak nepomáhajú ako v malej triede. Tak musíme nejak vydržať, držím palčeky aj Tebe.

miska7754
autor
27. sep 2022

@bibka37 moj sa peekne vie sam prezliest.. Len ja nechapem co sa tam stalo nemala som tento problem nikdy ach jaaj

lula313
27. sep 2022

Podľa mna je to septembrom a tou pauzou po prazdninach, aj moja place rano

bibka37
27. sep 2022

@lula313 možno aj septembrom, ale môj prvý týždeň a pol neplakal, až teraz začal. Asi tam nechce spinkať, lebo vidí že niektorí idú na obed domov, aj on by chcel. Tak začne plakať a povie ze ho bolí bruško. To minulý rok vôbec nespravil.

lula313
27. sep 2022

@bibka37 aj u nás prvý tyzden dobre, tesila sa na kamaratov. Je dobre začlenená, ma tam kamosky, ktoré vzdy vystiska, aj s nimi chce byt. Potom bola chora a začalo to, že chce byt doma, keď jej vravím, že potrebujem ist do prace, tak zase chce byt s ockom.

diewcatqoo
27. sep 2022

Moj je predskolak, chodi do skolky uz treti rok a tiez niekedy rano place. Doma vsetko v pohode, prideme do satne, tam si nieco zmysli a rozplace sa, ze sa mu nechce, ze by bol radsej doma so mnou.... a potom popoludni nechce ist domov a hovori, ze najradsej by tam zostal aj cez noc 🙂
Pokial to nie je kazde rano a nie su okolo toho take cirkusy, ze znechuti vsetky deti na okolo, tak je to ok. Ved mne sa tiez niekedy nechce pracovat a najradsej by som sa rozplakala.. ale uz mam takmer 40, uz by na mna kazdy zazeral 🙂

lenka905
27. sep 2022

zažili.... môj mal odklad 1 rok, do škôlky chodil od 4 rokov (dedinská škôlka - jednotriedka, úplne v pohode, chodil tam však aj s mladšou sestrou), posledný rok sme však zmenili škôlku, lebo do školy mal nastúpiť v inom meste a teda aby sa spoznal s deťmi, s ktorými bude chodiť do školy....ten posledný rok (to už mal 6 rokov, keď chodil do škôlky) v škôlke preplakal 6 mesiacov - každý deň....(a to mal perfektné učiteľky, ktoré ho milovali a aj on ich mal rád a aj teraz, keď sa stretnú, stále si majú čo povedať 🙂) ale jeho psychika z odlúčenia bola neskutočná...uff.... bol to des....

jumama
27. sep 2022

Ak je v inej triede ako doteraz, v podstate je to velka zmena. Ak tam nema kamaratov ako doteraz, vlastne je to velka neznama pre neho. Ak je sikovny, moze ist kludne do skoly aj on, aj ked je to na hranici s datumom narodenia, ale da sa poziadat o predcasne zaskolenie. Asi preto ho dali k predskolakom, ze je sikovny, nie? Alebo je tak strasne vela deti v strednej triede? Si si ista, ze ho nebudete chciet dat do skoly? Lebo potom vlastne toto iste zazije na buduci rok - ze ked sa skamarati, tak vsetci odidu do skoly a on bude zase sam. Ak si si ista, ze ho nechcete dat do skoly, mozno skuste poziadat, aby ho presunuli do strednej triedy... alebo sa pytaj jeho, ze co mu najviac chyba, preco byva smutny, on uz ti je schopny povedat. Tak isto pomahat najst riesenie.

Tak sa ho to spytaj, cez nejaku vymyslenu postavicku, podobny pribeh ako vy mate. Ze napriklad hovorila ti kamaratkaZuzka, ze jej syncek Majko chodi do skolky a plakava v triede. Ze doteraz mal skolku rad, ale zrazu teraz plakava. Kamaratka Zuzka nevie, ako svoju Majkovi pomoct. A potom sa ho spytaj, ci nevie nieco vymysliet, poradit tej Zuzke, co by pomohlo Majkovi, aby neplakal. A ze ci nevie, preco ten Majko moze plakavat... On ti povie potom vlastne o sebe, neprekukne to. Alebo rozpravky o zvieratkach mozes vymysliet, alebo s plysakmi mu zahrat ten pribeh. To vyuzivaju aj psychologicky, take zastupne pribehy, zastupne postavicky. Take male dieta to lahsie zdeli takymto psposobom a mozno budes aj prekvapena, ake riesenia zacne ponukat...