Plač a pocikávanie sa pri jedení v škôlke. Čo mám robiť?

henrieta1712
18. sep 2009

Prosím poradťe čo mám robiť...malý mi začal chodiť do skôlky, prvé dni len na dve hodiny, teraz chodi na 4 hodiny...prvé dni trošku poplakal ale to len preto lebo sa bal či po neho prídem...pekne som mu všetko vysvetlila a od vtedy sa do škôlky tešil...ale posledné 3 dni ( čakam ho vždy ked sa naobeduje) vyjde z jedálne s plačom a pocikaný...prvý deň som to brala asi sa zabudol vycikať...ale už sa to opakuje tretí den a malý mi plače že nechce v školke papať...známa mi povedala ze deti ktoré nechcú jest krmia a niekedy aj nasilu ...pani učitelku ma starsiu, ktorá mi už v prvý den povedala ze by isla najradsej do dochodku lebo ma toho dost...tak neviem ci sa mu niečo prihodilo pri papaní a sa pocikáva od strachu alebo čo to môže byť...dakujem velmi pekne za všetky odpovede...

sisazv
18. sep 2009

ahoj, neskúšala si sa o tom porozprávať s učiteľkou? My sme v škôlke mali možnosť ísť do triedy kedy chceme. a dalo sa dohodnúť aj tak aby sme videli deti ale oni nás nie, aby sme si ich oťukli. možno by stálo za to aby si požiadala učiteľku nech s ním ide cikať pred papaním a nech ho nenútia jesť. časom si snáď zvykne. alebo skús sa spýtať rovno aj s pani riaditeľkou. mne sa vždy tieto debaty osvedčili. nikdy som však nenabehla, ale skôr som žiadala o radu a oni to tak akosi lepšie beru.
my sme mali v škôlke problém s jedným chlapcom, kt. dceru obtazoval, kopal, bil, tahal za vlasy. povedala som ucitelkam, tie vraveli ze je problemovy a riesia ho. ale ked sa o polroka nic nezmenilo, ani postel mu nepremiestnili inde - moja dcera totiz rada spala v skolke a on jej to nedovolil tak som ju prejadila inde, kde bola spokojnejsia a viac sa jej pacilo. bolo to sice na dochadzanie horsie - pre mna. ale bola spokojnejsia.

macka01
18. sep 2009

určite to rieš lebo z toho môže mať jeho malinká dušička trumu.Môj chodí do škôlky tiež len na 4 hodiny,má deiatu ale na obed ho tam nenechávam.Presne s tým krmení to je všelijake.Vôčší tam aj papal,no problem bol skôr v tom,že keď nechceli nechali tak.Takže obedy sme platili a dieťa prišlo domov vyhladované.Tak som to zatrhla.

csina
25. sep 2009

Toto určite nepodceňuj....deti toto naozaj citlivo vnímajú a môže ich to zbytočne stresovať. Je viacero detí, ktorým škôlka, ako taká , nerobí problém, len akonáhle idú do jedálne a stretnú sa s nepríjemným zážitkom, môže sa im celý pobyt znechutiť a začnú škôlku odmietať.
Určite rázne požiadaj učiteľku, aby ho nasilu nekŕmila, keďže ide po obede hneď domov, od hladu nezomrie. Najprv sa musí aklimatizovať na celkový chod škôlky, papať sa naučí aj potom. Vždy si ráno pozri jedálny lístok, prečítaj mu, aké dobroty ho čakajú aby vedel, čo mu ponúknu, lebo deti podľa vzhľadu jedla, ešte niekedy nevedia, že je to možno to ich obľúbené jedlo, len ho teta kuchárka trošku inak upaví na taniery a vyzerá ako neznáme. Neviem ako ti papá doma, ale snaž sa ho naučiť aby vždy aspoň ochutnal, prvé sústo je vždy najväčší boj, ak mu zachutí, zje ho. Ale zase na druhej strane, treba to robiť veľmi nenápadne, aby sa teraz zase netočilo všetko okolo jedla, malo by to opačný efekt. Držím palce. 🙂

macka01
25. sep 2009

prípadne ho vyberať pred obedom a časom keď si lepšie zvykne na škôlku samotnu potom pridať obed