Plač v škôlke a odmietanie štvorročného syna chodiť do škôlky

pickwick
15. okt 2013

Ahojte,mam 4 rocneho syna,ktory je na mna az extremne navyknuty. Uz druhy rok chodi do skolky,vcera mi volala ucitelka o pol 11 ,ze mam si ho vyzdvihnut,lebo jej zvracia od nervov a len place. Ked som prisla prenho,uz bol vysmiaty a doma mu nic nebolo. Rano zas plac,stresy,ze on neide do skolky. Minule mali premeny plodov a ja som prisla o 15 min neskor,ako zvyknem chodit prenho,on tam v kute sam reval. Odvtedy uplne odmieta chodit do skolky. Som z toho uz na nervy,aj bezradna,ucitelka mi tiez nevie poradit co s nim.
Mate niekto podobnu skusenost? Ako to riesit?

megyyyy
20. sep 2016

@timea7 oukej. Tak ja aj nadalej verím ze budem mat co najvac len pozitívnych skúsenosti🙂 Lebo našťastie su zatial mojou spätnou väzbou. Inak teraz som si všimla že som sa pomýlila v nicku...napisala som že nemožem so všetkým suhlasiť s marikou..ale myslela som s tebou...v tom "románovom" príspevku...takže pardon..to som poplietla nicky...
@marika1230

timea7
20. sep 2016

@megyyyy pochopila som to, že si sa zmýlila, nevadí.

marika1230
8. okt 2016

@timea7 ďakujem za rady,skúsenosti..
Moja dcéra po dvojtýždňovej chorobe nastúpila do škôlky V pondelok, samozrejme išlo to ranami ťažko Z plačom. Ako tak týždeň chodila,lenže vôbec mi tam nejedla ani raňajky, obed ani olovrat. Plakala keď išli spinkat aj jesť..skúsili sme bábiku na spinkanie A pomohlo, V piatok spala V pohode..
Toto že nechutí jej tam jesť neviem strávit lebo doma pekne papa všetko..
Dokonca sa V piatok pozvracala A rovno do taniera. Učiteľka povedala že dcéra veľmi stresuje keď má papať,že jej nechutí A je jej zle. Vidím že moja dcérka je stresmen, má určite žalúdočné nervy A nemá chuť do jedla..
Rozhodla som sa že ju budem dávať na pol dňa, lebo nie je to už sranda stým jedlom A zvracanim..A časom keď začne aj papať, ostane celý den..

timea7
8. okt 2016

@marika1230 ak ju môžeš dávať na pol dňa, tak to urob, doma sa naobeduje, bez tej desiatej prežije. Nemyslím si, že to nejedenie v škôlke je forma protestu, ale že je to zo stresu. Najmä ak je ako píšeš, citlivá a nemá chuť do jedla. To, či v škôlke jedla, alebo nie vôbec nespomínaj, nepýtaj sa jej na to, či jedla, doma zje všetko preto, lebo sa tam cíti bezpečne, je v známom prostredí.

marika1230
8. okt 2016

@timea7 ani ja si nemyslím že je to forma protestu tá nechuť do jedla,ale ozaj stres..prežíva to ťažšie ako iné deti. Môj starší syn tiež plakal,zo začiatku ale bolo to iné A asi týždeň dva to trvalo,lenže sním nebol problém S jedenim,A spal V pohode..
Vidím že dcérka to prežíva ťažšie ako syn..
Dúfam že si zvykne na to prostredie, A potom nebude problém ani S jedlom..
Myslíš že potom nebude problém ostavat na celý deň,keď teraz bude len pol dna?