Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Plienky a nerozprávanie trojročného dieťaťa

andreasko
5. jan 2015

Ahojte maminky prosim vas najde sa tu tska ktora ma problemy tirz ako my ze v troch rokoch sa tazko ucime bez plienky a nerozpravame? Sme predcasne narodeny 35 tyxden vo februari budeme mat tri roky a my stale mame plienku...respektive cca 3 dni sa pokusame byt na den bez nej...ale ako ...vie ze sa docika na nocnik problem sadnut vysvetlujeme vysvetlujem...a nic neviem ci dozrel nato...v priebehu hodky sa mi docika aj 6 krat a to velmi malo pije...neviem ako ho to naucit ....a tiez peoblem s rozpravanim ...nerozprava ...rozumie nam ale nepovie ideme k logopedicke uz som zufala neviem ako to zvladnut niekedy mam pocit ze sa to ani nenaucime...boze ako to zvladnut chcem ho dat do adaotacnej skoljy ns 4 hodky snad to pomoze v rozpravani....riesite nieco podobne aj vy? Dakujem vam za kazdu radu nazor

gubcikova
5. jan 2015

@andreasko ahoj.tak my sme neni predčasne narodení,ale aj tak 38tt 2450g.za 13dní máme 3 roky.nerozprávame plynulo,niektoré slovká vôbec.vie iba základy.čo sa týka plienok máme na spánok.cez deň sme bez plienky aj ked stolica zásadne ide do gatí a nie na záchod

hradnapani
5. jan 2015

@andreasko najprv popracujte na reci a az potom na odplienkovani! vlastna skusenost - na radu psychologicky a logopedicky. Najprv mu musi dozriet mozog - recove centra a az potom mozu dozriet tie dalsie. Nestresuj ho serblikom, lebo sa zablokuje aj v tej reci.
moj je normalne narodeny a rozpravat zacal az po tretich narodeninach, odplienkovanie prislo nasledne potom, uplne bez nervov.

pribinak
5. jan 2015

Chodite k neurologicke ? Je dost mozne, ze vas k nej logopedicka posle a aj k detskemu psychologovi. Kamoska ma syn, narodeny v 37 tt, teraz od januara nastupuje na radu logopedicky do spec. MS, nerozprva vobec nic, ale je bez plienky

mamulienka30
5. jan 2015

@andreasko - to nie je take predcasne narodenie, aby ovplyvnovalo rec a zvierace. Takze toto vypusti z hlavy ako dovod, taketo mierne predcasne narodenie sa v roku zrovna z rovesnikmi. Mas jednoducho ine dieta, ktore by take s vysokou pravdepodobnostou bolo aj keby sa narodi v 40tom tyzdni, takych pripadov poznam neurekom. Chlapci su v tomto pomalsi, problem je samozrejme v komunikacii hlavne v tomto veku by uz skutocne mal co-to rozpravat, vacsina deti v jeho veku uz rozprava plynule a relativne cisto. Do skolky ho ak nerozprava a ma plienky urcite dat nemozes, najprv musite zvladnut ten zvysok. Ja sa len v takychto pripadoch pytam, kde ste boli doteraz - co ste robili doteraz? Ved v dvoch rokoch vacsina deti plienky nenosi, nie este vtedy netreba tlacit, ale skusat urcite ano. Rovnako rec, je kopa cviceni, ako sa s tym rozbehnut, nie ked uz dieta takto zaostava. Po psychickej stranke je maly v poriadku? Pediatricka ti vravela, ze zodpoveda veku? Ako ste na tom s kreslenim a drobnou motorikou? Ako sa vyvijala hruba motorika, v akom tempe? Je to vela otazok a treba jednu po druhej zacat riesit. Ano si zufala, tak sa k tomu postav tak ako treba a pomoz svojmu dietatu. A prve dni odplienkovania su tazke v kazdom veku, treba vydrzat. V noci je to ina kapitola ale cez den nema co cikat 6x do hodiny... a pit ma primerane, nie ho kvoli cikaniu obmedzovat.

gretocka
5. jan 2015

ahoj, mam tiez syna narodeneho v 35. tyzdni. Rozpravat zacal v dvoch rokoch, teraz ma 5 a stale nerozprava cisto. Chodime k logopedicke a vyzera to este na dlho.
No a cikanie bola u nas tiez kapitola sama o sebe. Pred jeho tretimi narodeninami sa narodila dcerka, takze som ho zacala oducat od plienky niekedy na jar - mal cca 2roky aj 7 mes. V noci maval suchu plienku, ale cez den to bol horor. Zo zaciatku cikal ako psik - kazdu chvilu. Denne som prala aj 7 slipov, teplakov, ponoziek..... casom sa to ustalili, ale nehody mavame este dodnes - jednoducho sa zaberie do hry tak, ze nejde na zachod a potom uz neudrzi. Musim ho stale nahanat, ze chod sa vycikat. Kakanie sme usekli razom niekedy okolo troch rokov, ked sa mi po tisicich opakovaniach, ze sa kaka do zachoda nie do slipov pokakal v Ikei, zobrala som slipy a hodila ich do smetiaka, ze ich nebudem take smradlave nosit po obchode a potom doma prat - odvtedy sa nepokakal.

Urcite by som konzultovala s lekarkou, ale ak je taka pohodlna povaha, moze to byt kludne len jeho "lenivost" - kazdopadne treba zachovat chladnu hlavu a nehnevat sa nanho, ale skusit mu pomoct.

andreasko
autor
5. jan 2015

@mamulienka30 dakujem ano my sme sledovany aj na naurologii vzdy ma ubezpecovala ze nrmsm silit mam pockat kym nato bude pripraveny...vela vysvetlujeme hovorime ...na kontrolach sme zdravy akurat nam neurologicka ktorej verim lebo je dobrs povedaka ...nenahlit nanho....a preto krd sme boli ns pislednej kontrole nas odporucila na logopediu ...a plienky to cca 3 den skusame

mamulienka30
5. jan 2015

@andreasko - a ta drobna motorika? Kresli pekne hlavonozce, sadne si k niecomu a sklada puzzle, skladacky, plastelinuje? Ono keby to bola len rec, tak sa to este da, ale aspon by mal znakovat 😖 Vyjadrit to, co chce je pre dieta velmi dolezite a v skolke, ked nebude vediet s detmi komunikovat, zacne frustracia a zacne sa bit, ked bude treba riesit problemy alebo naopak sa uplne utiahne a budu place :( U nas lekarka toto riesi uz v dvoch rokoch dost intenzivne, hlavne odporuca detske kurzy, kde su deti spolu a dieta si rozvija socialne kompetencie a rec.

bambi23
5. jan 2015

ahoj máme 2,5 r. chlapčeka a ten istý problém, plienka a nerozprávame, iba tak nezmyslovo čo mu nič nerozumieme ale aj to veľmi málo on nás pekne rozumie aj počúva, zaťiaľ to neriešim aj doktorka povedala nech počkáme do 3 rokov ale inak je veľmi šikovný a samostatný. Poradiť ti zatiaľ neviem ale aspoň povzbudiť že nie si v tom sama 🙂

andreasko
autor
5. jan 2015

@mamulienka30 ano kreslit na tablete ovlsda abecedu poviem mu A a on mi ho ukaze...kocky loptu napr.to vidime ako pekne vedie puzle skusa upracecsi hracky ...no uvifime ...ideme do adapyacnej ,2 kratvdo tyzdna na 4 hodiny...sukromns od 1/4 rokov su tsm logopedii pdychologicka ucia ich tak si slubujem od toho ze v kolektive to zmakne...do mayerskych centier chodime ma raf deti

miselkawm
5. jan 2015

Ahoj. Chcem ta trosku povzbudit... tiez sme si tym presli. Moj syncek ma oneskoreny vyvoj reci a zacal viacej rozpravat kratko pred 4tymi narodeninami. Dovtedy to bolo len cca 10-15 slovicok. S odplienkovanim to bola tiez taka praca...kazdy ocakaval, ze hadam by sme ho mali odnaucit. Prve pokusy boli ked mal 2 roky a 3 mesiace. Po troch dnoch sme to vzdali. Ocividne nebol pripraveny a nevedel o co ide. Dalsi pokus ked mal 2 a pol. Tiez sme to vzdali. Az ked bol blizko 3 rokom to zacal chapat...boli nehody ale s trpezlivostou sme to zvladli. Ale ked sme sli mimo domu vzdy mal plienku aj ked doma sa naucil chodit na zachod (cez den). Lebo sa mi nevedel vonku vypytat cikat! Uplne sme s plienkou skoncili ked mal 3 a pol. Prosim koli plienke sa nestresuj. On musi byt na to mentalne pripraveny. Dievcata hore uz pisali ze odplienkovanie a rec idu akoby ruka v ruke. Mozno bude pripraveny o tyzden, mozno o mesiac... a tak isto to bude aj s tou recou. Co som sa naplakala a s nim donemoty doma trenovala logo cvicenia...a jedneho dna zrazu zacal viac klabosit a uz sa to krastne rozbieha. Obrazky dennych aktivit nam velmi pomahali. Potom aj lepsie chapal co istym slovickom myslim a tak...
Drzim vam palce a verim, ze vsetko bude dobre 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli