Pomôže odklad nástupu do škôlky pri veľkej chorobnosti?

cibiother
7. máj 2016

Ahojte.Nemate skusenost,ci by pomohlo dat syna do skolky az 4-5rocneho?Skusila som vo februari,strasne ochorel.Tak som to odlozila teraz na maj,ale zas po 3 dnoch uz chory.Nema slabu imunitu.Viem,ze si tym asi musi prejst...ale som doma,ide teplucko,bolo by mi luto,keby to musel presediet doma,len preto aby si odbil skolkarske choroby. Neskusili ste niektora nechat doma,ak byval chory a napr.ked uz nastupil ako 4-5 rocny,ci byval tak isto chory?Ta imunita sa predsa aj tym vekom trosku hadam vyvija.Rozmyslam,ci to zas neodsuniem ma september,alebo az o rok,ked bude mat 5...Myslite,ze to ma zmysel?

timea7
7. máj 2016

@cibiother to čo je za blbosť, že oni to tak nerobia? Veď ak má dieťa na sebe v triede pančušky a na tom tepláky, tak sa spotí pri každej pohybovej hre...keď taký spotený ide potom von, tak by bol zázrak, keby neochorel 😠 😠 😠 😠 😠 A z vonku zase do tepla znovu v pančuškách a tepláky na nich 😝 😝 😝 😝 U nás majú deti na pančuškách bavlnené kraťasy, dievčatá sukne, chlapci aj futbalové dresy (zlatí sú), je to na gumu, vyzlečieme raz, dva. oblečieme nohavice alebo tepláky, keď ideme von.

cibiother
autor
7. máj 2016

@sense vies co,vo februari to bola po troch dnoch zapal dychacej trubice-priedusnice.Vsetci okrem malej sme schytali.Vysoke teploty 39,kasel dlho.Dvojfazovy priebeh.Po tyzdni uz vyzeralo,ze dobre a rano sa riadne rozkaslal,teplota zas na 38 a hlieny sa zmenili na take hnusne sladkaste.Syn sa tiez na tu chut stazoval a ja som to tiez citila.Cize liecenie bolo tak 3 tyzdne.To som ho vtedy tam uz nedala.A teraz od maja 3 dni bol pol dna a zobudi sa poobede teplota 38,vecer zvracal,na druhy den sopel,krv z nosa a uz je od vcera zachripnuty.Ale citi sa dobre.Je zivy ako vzdy.Teraz som to len po telefone s dokim riesila.Tak zatial takto to bolo...

cibiother
autor
7. máj 2016

@timea7 no ved presne...ked by isiel v zime zas,ja si to inak vymyslim,alebo poviem,ze ziadne take,aby behal vnutri taky naobliekany...

bibistec
7. máj 2016

ak by mal oslabenu imunitu mohlo by to pomoct ale ak nema tak chorobami si musi prejst radsej takto a hlavne ak si doma ze ho mozes nechat pekne doliecit ako potom v skole to nebude sranda ked potom bude vynechavat

maciatkolulu
7. máj 2016

Ja teda neviem, ale moje starsie deti nastupovali spolu do skolky, starsia uz ako predskolacka a mladsia necele tri a ziadnymi chorabami neprechazyali. Nie je pravda, ze si musi prejst nejakymi skolkarskymi chorobami. Aj imunita nabera na sile 😉 je celkom logicke, ze mladsie dieta - napr.babo je haklivejsie ako starsie dieta. Takze ak mas mozost, nechaj doma 😉 @cibiother nech este naberie sily do boja s povinnostami 😀

mircalla
7. máj 2016

@bibistec ja to tiez celkom nechapem akymi chorobami si musi prejst....okrem kiahni, ktore dostane raz a otazne je kedy
Ved ostatne bezne choroby moze dostat aj 10 krat ci uz v skolke alebo neskor v skole. Ak ma dobru imunitu a stastie, tak ich nemusi dostat vobec alebo minimalne. my sme okrem jedneho zapalu priedusiek nemali nic

anjelicek26
7. máj 2016

@cibiother ano pomohlo, imunita dozrela, ako 2 rocneho sme ho brali po 4 mesiacoch po uplnom fiasku zdravotnom zo skolky, ako vyse trojrocny sme skusali zasa - zasa konecna, stale chory, spavy, unaveny - brali sme ho prec po troch mesiacoch, nabeh c.3 ako 4 rocny do tretej skolky - okrem raz crevnej chripky nebol chory a to uz bude mat teraz sest rokov... ani raz proste ani sople, kasle, vsetko slo mimo neho. Urcite sme spravili spravne, aj lekarka vravela, ze niektore deti proste nie su imunitne stavane na milion chorob okolo seba a teda ani ja nesuhlasim, ze by dieta muselo xy krat byt chore, aby sa naucilo byt zdrave.

janickacrazy
7. máj 2016

@cibiother moj syn nebol do 3 rokov chorý ani raz, do školky nastúpil ako 2,5ročný, prvý rok chodil len doobeda, za celý prvý rok nebol vobec chorý ani jeden den nechýbal v školke, ja som počula, že najviac sa prenášajú choroby pri spoločnom spaní detí v školke, asi to bude pravda, druhý rok chodil už na celý den a bol chorý asi 3 krát, nikdy som mu nedávla nič na podporu imunity, podľa mna je to blbosť, len vyťahovanie penazí od ľudí, moj recept: zdravá strava, žiadne kravské mlieko a žiadne sladkosti, veľmi jednoduché 😉

dionyzka
7. máj 2016

@cibiother ja mam takuto dceru, ze par dni v skolke a dva tyzdne doma. Z mojej skusenosti to zmysel ma, nechat doma. Ja som skusala ako 3-rocnu, bola tam asi 10%, vacsinu casu bola doma. Ako 4-rocnu, to iste. Teraz ma 5 a doposial tam bola asi 80% casu. Nema ziadnu diagnozu ani nic, boli to vzdy len sople, kasle, zapal priedusiek.
Ja som ako dieta nastupila do skolky ako predskolak, prvykrat v 5-tich rokoch a nebyvala som chora. A vskole tak normalne.

jeennyv
7. máj 2016

@cibiother chory bude tak ci tak, nech ho das do skolky, v ktoromkolvek veku, v skolke je este stale priestor, volam to odlozit chore deti, v skole si to ucitelky lepsie strazia, tam velmi chore dieta nema co hladat, zle sa mu uci sustredi atd...aj ja som chodila len do pripravky a bola som chora detto, dva tyzdne doma, dva v skole...lebo ono tie top detske choroby, ak je dieta doma, nema kde chytit, vacsinou sa ludia ked maju deti chore nenavstevuju atd...cize chorobam sa nevyhnes, ide len o tom ci chces dat dieta do skoly skor alebo neskor, od 3 rokov alebo len na rok...

rybarybata
7. máj 2016

Moja dcera nastupila 09/2015 do skolky ako 3rocna....je maj, a bola v skolke ani neviem kolko razy....staaale chora, same priedusky...von chodievame odmala, zelenina, a pod co sa tu spomina, vsetko je tak jak baby pisete....v marci bol priebeh choroby az taky, ze som myslela, ze ss to diets zadusi...bum a 5dni nemocnica....alergolog - vpichy testy aj krv, vsetko negativne....ja uz tiez fakt neviem co s nou...teraz nam dala pediatricka papier do septembra OFF skolka

anjelicek26
7. máj 2016

@rybarybata aj nam dala pediatricka papier, ze ostat doma.
@janickacrazy ten recept je jednoduchy, ale neplati na kazde dieta... ja mam najstarsiu top zdravu 1x chora za zivot, syn nosil vsetko, co okolo neho preslo..mladsi okrem zapalu usi tiez nic nemal..proste..aj v jednej rodine... uplne ine exemplare sa cloveku narodia...a to sa... rovnako spolu hrabu v hline, lietaju po vonku, kravske tak jogurt max., zdravo sa stravuju a nebabusim ich... neni to len o tom, genetika je potvora... muz bol ako dieta velmi casto chory, syn je cely tata od hora az dolu....

surriana
7. máj 2016

Moja dcera začala chodiť do školky ako 3-ročná a bola takmer každý mesiac chorá.Teraz chodí do školky druhý rok a teda tento rok ešte chorá NEBOLA.Ako sa hovorí prvý rok v škôlke je kritický......

evittam
8. máj 2016

@surriana Ako pre koho - nie pre každé dieťa. 😉

janickacrazy
8. máj 2016

@anjelicek26 tak určite, každé dieťa je iné, ale napísala som, čo by mohlo pomocť, ešte som zabudla spomenúť, že veľa času vonku a piť len čistú vodu, nie kadejaké sladké žbrndy, u nás to zabralo

lauricka
8. máj 2016

@cibiother podla mna to zmysel ma, skuste sa opytat pediatra, podla mna deti starsie su odolnejsie, lekar vam povie najlepsie, ako to vidi. A asi aj to pomoze, ked chodi len na polden alebo mu robite kratsi tyzden a dlhsie vikendy. Nam napr. imunologicka odporucila len pol dna kvoli chorobnosti. Neviem presne, preco, ale nieco na tom asi bude. Jednej maminke sa tie predlzene vikendy osvedcili. Niekde som citala.

lauricka
8. máj 2016

@cibiother inak, my sme nosili v zime teplaky a na to navrch zeteplene nohavice, tie isli rovno do skrinky a dnu uz len v teplacikoch, nie hrubych, ved dnu je teplo. A na von im navrch len obliekli potom tie teple nohavice, mali sme take softshellky tento rok. To nie je zas taka robota to len navliect navrch a zas zvliect, urcite menej ostara ako s pancuchami. Tak to skuste dako prejednat potom s ucitelkami, sak nemoze byt vnutri ako cibula.

bibistec
8. máj 2016

@lauricka ano koli tomu ze ked lezia po obede v postielkach su blizko seba a predavaju si bacile + su blizko zeme kde sa vyri prach

lauricka
8. máj 2016

@bibistec aha, dakujem za vysvetlenie, konecne viem 😉