Poplatky v centre asistovanej reprodukcie

86mamca86
17. feb 2015

tak dnes som sa objednala do CAR. V GYN-FIV za vstupnu konzultaciu pytaju 15€, za kazdu ostatnu navstevu ordinacie 10€ + poplatky za vysetrenia, To vsade sa takto plati? za kazdu konzultaciu? 😒

86mamca86
autor
17. feb 2015

zabudla som napisat ze v Bratislave

86mamca86
autor
17. feb 2015

baby, ziadna si nepamatate tie poplatky?

sweetzu
17. feb 2015

My co sme chodili min rok do iscare platili sme max 10e za spermiogram.nic viac

alfonzka
17. feb 2015

My sme boli v Iscare Ba a tiez nic za konzulácie, spermiogram 7e, ci 10r, uz neviem presne. Poplatky zacali az ked sa uz riesil problem....

lucusik33
17. feb 2015

my sme v Heliose v MT, poplatky za konzulatciu nemaju, spermiogram bol 17eur, halosperm 100eur, nejake smiesne euro na zaciatku za krv a hormonalny profil....ale nasledne so samotnym IVF sa to vsetko rozbehlo a uz sme na par tisicoch ☹

brmbola
17. feb 2015

@lucusik33 ahoj aj my sme v mt v heliose a pripravujem sa na IVF zatial mi bolo povedane ze budem platit len injekcie ccab 300€ vies mi povedat viac o dalsich poplatkoch?

lucusik33
17. feb 2015

@brmbola nam bolo na zaciatku povedane ze nas to bude stat do 1200eur cca ze zalezi od toho kolko embrii bude a kolko sa bude mrazit....pozri si ich stranku cennik, presne si uz nepamatam vsetky tie ukony ale oni to brali na priemer cca ze z jedenho IVF maju cca zeny 3embrya a 1 sa vklada cerstve a 2 sa mrazia + tiez akou metodou ti budu oplodnovat vajicka ci obycajne to myslim hradi poistovna alebo budu robit ICSI ci PICSI...tiez velky rozdiel. My mame zly spermiogram takze sme na vyber moc nemali a nakoniec som mala vybratych 22vajicok a 14 bolo zrelych a tie aj oplodnovali metodou ICSI - co uz stalo nemale peniaze a nakoniec nam 7embryii ostalo po PK do 5dna takze sme aj mrazili 6ks a 1 sa vkldalo cerstve...takze zase vyssi pocet + rocny poplatok za mrazenie.....suma sumarum. Mam za sebou 1ET a 3KET - aj kazdy KET sa plati zvlast + lieky hlavne utrogestan sa doplaca...prestala som ratat pri sume 3000eur ☹ . viem po po samotnom 1ET sme sa pohybovali dade na 2200-2500eurach.

brmbola
17. feb 2015

@lucusik33 fuuu tak to si ma teda nepotesila vedela som a teda aj ratala ze to bude nieco stat ale az taketo peniaze... :( my mame tiez zly spermiogram ja som ok este pôjdeme len na konzultacia ale mam dlhy protokol kedze zacinam 16 den... ako to u teba prebiehalo? tiez si mala dlhy?bolo ti zle alebo sa to dalo zvladnut? a este sa vam teda nepodarilo dojst do stastneho konca?

silvia545
17. feb 2015

@brmbola a nechceš skúsiť Ferticent v BA ? tam platíš len za lieky a za niektoré úkony,ktoré si dáš po OPU 🙂 tam ťa lieky vídu ale do 300 eur ako koho 🙂

brmbola
17. feb 2015

@silvia545 ja praveze zatial vôbec neviem kolko nas to vyjde... neviem ci je to az taky rozdiel aby som uvazovala o inom car... ale vdaka za radu 🙂

silvia545
17. feb 2015

@brmbola ja som bola na 1 ivf v GF platila som 1500 eur,,potom sme prešli do Ferticentra a tam len za lieky som platila 240 eur 😉 takže je to veľký rozdiel 🙂

brmbola
17. feb 2015

@silvia545 to mi chces povedat ze tam platis len za lieky a ostatne preplaca poistovna? to bz tam bol potom kazdy ci 🙂

silvia545
17. feb 2015

@brmbola presne tak moja,,jasné,že ak si dáš AH alebo lepidielko a iné úkony,tak to si zaplatíš,,ale ostatné prepláca poisťovňa,,skús sa spýtať v téme Ferticent,tam ti baby povedia,,ja som bola vo FC 2x ale teraz som už samoplatkyňa tak sme išli do Brna 😉 neboj sa neklamem ťa o tej cene 😉

brmbola
17. feb 2015

@silvia545 vdaka za info uvidim ako to bude prebiehat v mt aspon som informovana 🙂

silvia545
17. feb 2015

@brmbola jááj ty chodíš do MT ja že do BA 😉 nemáš začo,,ked viem,tak pomôžem,,držím palce 😉

lucusik33
17. feb 2015

@brmbola tiez som mala dlhy protokol. Oni v heliose robia povacsine dlhe protokoly. Injekcie v poho, len som po hormonoch pribrala a z tych 4. Pokusov som mala 3xchemicku graviditu ktora skoncila do 5tt a posledny 4.pokus missed abortion v 11+3tt- plod bol geneticky poskodeny. To je cerstve som tyzden po kyrete.

brmbola
17. feb 2015

@lucusik33 takze mas za sebou prve ivf neuspesne? Fuu to ma mrzi... obavam sa aj toho pribratia nikto to zatial nespominal...o kolko asi?

lucusik33
17. feb 2015

@brmbola co ja viem tak Ferticent ako jedine slovenske centrum preplaca cez poistovnu aj Icsi metodu oplodnenia. V inych centrach si to platis. Z toho co som za ten rok precitala Helios v MT je jedno z najdrahsich centier ale podotykam ze vsetko zalezi na mnozstve vajicok, metode oplodndnia a pocet embrii na mrazenie. Ak chces viac pokecat tak kludne napis IP

lucusik33
17. feb 2015

@brmbola este mame 3 mrazene embrya a ja som vzdy mala tendenciu priberat. Pocas stimulky som pribrala nejakych 6-7kg. Ale su baby co nepribrali.

brmbola
17. feb 2015

@lucusik33 ja ine centrum zatial riesit nejdem uvidim co bude... kolko si teda pribrala? A kolko trva pichanie tych injekcii myslim tyzden alebo dva ci viac? Z toho mam strach :(

brmbola
17. feb 2015

@lucusik33 tak dufam ze uz budete uspesni!

lucusik33
17. feb 2015

@brmbola zalezi ci si vyberiete pero alebo injekcie. Pero je drahsie ale jednoduchsie na pouzitie. Injekcie si musis miesat. Najskor beries proveru tabletky potom pridavas injekcie kym ti pride menstruacia a nasledne pridavas v mojom pripade gonal pero na rast vajicok. To pichas do odberu ktory ti stanovia v centre. Ja som mala neskoro az na 18dc cize som dokopy pichala cca 4 tyzdne.

brmbola
17. feb 2015

@lucusik33 mam objednane tiez pero ale viacen neviem co ma caka tak len zistujem...tak to budem ako zavislak ze 4 tyzdne;) ale ved sme silne zeny ked sa na to dame 🙂 ten syndrom si nemala? Z toho mam tiez strach ked som citala niektore prispevky... niekedy si hovotim ze by bolo lepsie keby som sa na toto forum nedala 🙂

lucusik33
17. feb 2015

@brmbola ohss nemala ale po opu som pichala 5 dni injekcie solumedrol do svalu. Pichanie das to sa neboj . Verim ze budes skorej uspesnejsia ako ja.

brmbola
17. feb 2015

@lucusik33 ja uz nevuem comu mam verit ba ivf som sa dostala az po 7 mesiacoch, najskor 3 xU a to tiez mi rusili kvoli mnozstvu folikul potom podanie ziafosti prvej ta zamietnuta a ax druhu nam schvalkli tak som zvedava co nas este caka... kolko tam uz chodite a ku komu?

lucusik33
17. feb 2015

@brmbola 1.krat sme boli v dec. 2013,stimulku som mala marec,april 2014 a odvtedy 4 vklady. Posledny v nov. 2014.nemam konkretneho lekara no najvacsiu doveru mam k zenam lekarkam. Chlapa lekara obchadzam.

86mamca86
autor
18. feb 2015

tak baby, pri studovani poplatkov v GF kde si uctuju aj odoslanie vzorky do laboratoria, odber vzorky ale aj jeho vyhodnotenie, som volala do Ferticentra, zlata pani zdvihla, vstupny pohovor zdarma, vramci ktoreho zdarma aj ultrazvuk pre mna a spermiogram pre manzela tiez zdarma

pepca28
18. feb 2015

ja chodim do ferticentu:lieky na stimulku-240e, et som nemala,kvoli ohss,takze mi zmrazili 6embryi,neplatila som absolutne nic,1.ket som si platila iba za lieky(estrofen,crinone),2.ket-300euro+lieky(utrogestan som si zohnala zadara)+ cesta hore dole blava trnava cca 200euro- dokopy cca 800euro....zatial...:-P...neplatili sme ziadne konzultacie,aj spg a vysetrenia boli v ramci vstupneho pohovoru,metoda icsi v cene

ladyblcha
19. feb 2015

@pepca28 ktovie kolko by toto iste vyslo v GF

meaningful
19. feb 2015

@86mamca86 ahoj , ja som v iscare a neplatila som doteraz ziadne poplatky za konzultacne navstevy. Idem dnes po dvoch ivf neuspesnych akurat na konzultaciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre