Poplatky za predškolákov v škôlke

Zienky ake mate poplatky v skôlkach u predskolakov?u nas platime stravu 1,12e na den + 5eur dar skole t.j.na interaktivnu cinnost,doklad nedavaju tak neviem.....dakujem za odpovede

macamac
4. nov 2015

@tin007
@katy2
baby, úprimne ste ma šokovali
to asi fakt záleží od školy
u nás to tak nie je

tin007
4. nov 2015

@macmac To je o vasom nastaveni skoly, mozno to ucitelia robia zadarmo, no nie je to pravidlo (skor vynimka).

katy2
4. nov 2015

@macamac ja ucim na specialnej skole a tam mame kruzky zadarmo (aj ked su deti vo viacerych, tak neplatia) Dostaneme to zaplatene v dvoch splatkach - v decembrovych a junovych odmenach 😉 ale ved ucitelia maju take platy, ze co este chcu 😀

macamac
4. nov 2015

@tin007 no teda, som fakt v šoku
to by potom nechodilo toľko detí na krúžok, veď škola je aj bez toho pre rodičov už dosť drahá
a nám ide o to, aby krúžky boli prístupné všetkým deťom rovnako a aby sme z našej strany spravili maximum pre zmysluplné vyplnenie ich voľného času

macamac
4. nov 2015

@katy2 aj u nás tak
klasická ZŠ

katy2
4. nov 2015

@macamac a inak u dcery ani vsetky deti nemozu zobrat, taky je natresk, aj ked sa plati... a je to bezna ZS, nie pre zbohatlikov.... Tiez ma to prekvapilo, doteraz som sa s tym nestretla.... Ma len 1 kruzok, tak tie 2 eura mesacne ma nezabiju.... ale dva kruzky by som nedala.... to je uz dost....

macamac
4. nov 2015

@katy2 tak to je prekvapujúce, naozaj
u nás zadarmo, na začiatku roka sa poprihlasujú a potom už sa im nechce
no asi ten poplatok je niekde aj motivujúci k účasti a zaväzujúci k zodpovednosti
takto, keď sa neplatí, prídem/neprídem - všetko jedno 😝

skerinko
13. nov 2015

U nás 1,05 eur strava na deň, školné za predškoláka neplatíme, triedny fond 20 eur na rok, pracovné listy na rok 6 eur, niekedy 1-2 eur za divadielko alebo nejaké vystúpenie. Výhodou je, že naša škôlka má svoj bazén, takže naše deti neplatia za kúpanie žiaden poplatok, z iných škôlok si kúpanie platia.

jolly84
9. sep 2017

@timikaj1 ja si myslím to isté......teraz mám predskolaka tak uvidíme..........

solinkarka
9. sep 2017

U nas sa skolne mesacne 13e neplati...len strava 1,19e na den a ZRPS 40e na cely rok... 13e neni tak vela ale ked si to prepocitam sa skolky rok je to 130e. Budeme ich odkladat do prasiatka a bude na vybavu do skoly 😉