Poradíte mi dobrú škôlku v Petržalke?

k.a.t.k.a.
24. mar 2009

viete mi prosím vás niekto odporučit dobru škôlku v Petržalke? najlepšie niekde na začiatku Dvory maximalne Zrkadlový Háj 🙂 Dakujem

danka_ba
4. mar 2011

@jvo zo zákona môžeš dať na všetky škôlky prihlášku do konca marca 🙂

majkas
4. mar 2011

ahojte,

tak my sme odniesli na tu iljusinovu a este dame jednu do mesta pri manzelovej robote.

a prihlasky v petrzlake sa davaju tusim len do 11.3, aspon tak je to na stranke zriadovatela skolok petrzalka.sk, niekde par stranok dozadu tu bol aj link

a boli ste sa niekto pozriet aj na ten den otvorenych dveri na tej lietavskej?

kathynka
4. mar 2011

ahojte maminky! nenajde sa tu maminka, ktora ma dietatko v skolkarskom veku a ma ho este doma? som sukromna opatrovatelka deticiek a v polke marca menim rodinku, kedze maly francuzsky chlapcek, o ktoreho som sa starala 13 mesiacov, sa stahuje spat do francuzska...a novu rodinku budem mat prave v petrzalke...moj novy zverenec sa vola matusko a ma 4 roky...nechodi do skolky a budem s nim 8h/denne...tak sa vas chcem opytat, ci tu nie je maminka s dietatkom v podobnom veku (3-5r), ktora by sa rada s nami zoznamila a sla niekedy von na ihrisko...ked som bola vo francuzskej rodinke, tak som si tu nasla tiez kopec kamaratok, ale kedze sa mi nepodarilo ostat v rovnakej stvrti, tak by som rada nasla aj inde nove maminky-kamaratky...a myslim, ze toto je vhodna tema najst matuskovi kamaratov v jeho veku a mne nejaku kamaratku, kym sa budu deti hrat...tak hadam sa mi niekto ozve, budem sa velmi tesit 🙂

jvo
4. mar 2011

@danka_ba danka dakujem viem ze sa daju odovzdat do 11.03 ale kazda skolka ma presne urceny cas kedy cez den sa tak da urobit kedze sa prihlasa odovzdava priamo riaditelke
no a dnesne resume MS Lietavska cca 50 prihlasenych deti, beru tusim 22 a 10 deti ma uz na cakacke ktore su narodene v roku 2009 cize nasledujuci sk.rok budu mat 3 roky takze sance ziadne..... 😝

babulina
4. mar 2011

@majkas -aj my mame prihlasku na iljusinke 😉

danka_ba
5. mar 2011

@jvo je to teraz fakt tazke s tymi skôlkami. Ja som sa rozhodla ze dam mladsiu az bud. rok ...

jvo
21. mar 2011

@bellablonde ahoj tak ja len ze som volala s pani koli osobnemu stretnutiu, bola velmi mila ze nie je problem len mi povedala ze vzhladom na to ze sa asi budu rozsirovat sa im crta od septembra novy priestor v Prievoze 😅 ze cca do mesiaca by to mali vediet ci sa budu stahovat takze ak sa prestahuju tak nic z toho nebude 😝

bellablonde
21. mar 2011

@jvo fiha, preco mam pocit, ze v petrzalke skapal pes, co sa tyka skolok... 😒 teta marika ma v prievoze asi vo vyhliadke nejaky rodinny dom so zahradou ?

inak este som sa dost nastvala, lebo ja som davala prihlasku na lietavsku osobne 2.3. a riaditelka mi povedala, ze sme v poradi na 71. mieste !!! tak ako je mozne, ze vy ste davali neskor a ste cca 50ty?? akozeee ja si nerobim vobec nadeje, ze mi maleho vezmu do skolky, doprajem tebe, aby ti emmku vzali, lebo vsak musis do prace atd... ale preco hovori jednemu to, druhemu ono?!? sakra a to nevravim o prijimani deti po znamosti, grc 😝 😝

bellablonde
21. mar 2011

@kathynka ahoj my sa s petkom casto pohybujeme v okoli ihriska sasovska, cast luky 😉

jvo
21. mar 2011

@bellablonde no to teda skapal prave sedim na nete a nic som nenasla vsetci su niekde v ......ruzinove, dubravke, karlovke a neviem kde vsade, je tu sice par v petrzke ale nic tu kusok
no a co sa tyka tej prihlasky neviem ono bol tam manzel tak to mozno zle pocul 😀 to by som zas tak presne nebrala ale nam rovno povedala ze nam ani odpoved neda lebo by musela napisat ze ju neberie a tvoj maly zas bude uz mat 3 rociky tak by ho mali zobrat sice zas tam potom riesia ze ked si na MD tak mozes mat doma aj druheho aj ked nechapem preco ked to dieta v urcitom veku uz ten kolektiv potrebuje 😠
no neviem co budem robit v najhorsom ju skusim dat niekde dalej a nasi budu pre nu dochadzat MHD 😝

bellablonde
21. mar 2011

ja som uz ciastocne poriesila situaciu. Nasla som si opatrovatelku, chodi k nam 2-3x do tyzdna na par hodin. Chodia von, venuje sa mu inym sposobom ako ja. Ja sa zatial resetnem... ale stale to nie je ono. Plus ja sa obzerám ešte po nejakej logopedickej skolke... krpan ma problemy s hovorenim a vidim to na dubravku 😲
chuda sasena, stravi cele detstvo v aute
🙄

vsak ja neberiem nejak striktne to poradie, ale serie ma cely tento blby slovensky skolkarsky system

jvo
21. mar 2011

@bellablonde nad opatrovatelkou som rozmyslala aj ja ale skor by som ju dala do skolky, nechodil tvoj Petko do dakych jasli? a co ma za problem?nerozprava ci ma zlu vyslovnost?
keby tak vedeli obnovit vsetky skolky co porusili, sak ich je tu na okoli tolko len zas s nimi maju ine plany....

bellablonde
21. mar 2011

@jvo dobre si pamatas 🙂 5 mesiacov chodil do jasli. resp. bolo to sukromne opatrovatelske centrum pre deti od 6 mesiacov. Vozila som ho do ruzinova. Teraz od marca uz nechodi.
No a on ma potvrdeny oneskoreny vyvin reci. Donedavna ledva povedal mama, ham, daj, tam a to bolo vsetko 😅 Teraz posledne dva mesiace sa rozrozpraval, ale nie je mu rozumiet. Nerozprava cisto, komoli slabiky, povie zaciatocnu alebo koncovu...takze s nim doma trenujem podla rad logopedicky. Zatial sa nam moc nedari, ale tak nie som pesimista, dufam, ze jedneho dna sa nakopne a zacne produkovat paradne slova a vety. 🙂 Preto by sa mu zisla skolka, kde je kazdy den s detmi logopedicka.
Ani nevrav, pod oknami na vysehradskej je v dezolatnom stave byvala skolka. ... to by bola aka parada, keby tak fungovala 😀

jvo
21. mar 2011

@bellablonde no vidim ze byvame kusok od seba resp. som byvala na vysehradskej teraz kusok dalej a do tej skolky som chodila ako mala a dokonca este nedavno lebo 1/2 fungovala ako VS pedagogicka myslim ze uz sa aj niekto pokusal to kupit a znova otvorit skolku ale ze to ma niekto kto ma troska ine plany ci co....
Petkovi drzim palce, neboj urcite sa nastartuje a aj ti bude luto ze tolko rozprava, inak preto som sa pytala lebo ani nasa mala toho moc nenahovori teda oproti tomu ako pusa isla neterke a synovcovi v jej veku...no ved uvidime predsa je o troska mladsia a ako ti to potvrdili bola si s nim na dakych testoch?

bellablonde
21. mar 2011

boli sme na logo diagnostickom vysetreni v institute detskej reci na stefanikovej, cele to trvalo asi hodinu a pol, dr. s nim kecala, hrali sa, mal vyberat obrazky, potom take realne veci (co je studene, tazke...) co je v, nad, pod.... sledovala ho ako sa hra, ci pritom nieco hovori, dalej gesta, napodobnovanie, hra "akoze", porozumenie. Ja som este pred vysetrenim musela doma povyplnat 2 dlhe dotazniky, prostrednictvom ktorych sa dozvedela, comu vsetkemu rozumie, ake slova a vety vie povedat, ako sa hra... cele si to aj nahravala na kameru a zopar dni neskor sme dostali zhodnotenie a navrh liecby. V podstate vo februari bol na urovni 17mesacneho dietata.
Bolo to dost zaujimave, odporucala nam hlavne logo skolku, tak hladame, kde by ho vzali.

Jo kazdy nam vravi, ze si mame uzivat, kym je ticho 😀 😀 uz teraz vidim, ako zacina viac kecat, ze achjaj, bude ma z neho raz boliet hlava 😀
som zvedava, co z tej skolky nakoniec bude

katka.ott
3. apr 2011

ahojte, chcem sa opytat - uz vam doslo vyrozumenie o prijati/neprijati dietata do skolky?
prihlasky sa podavali tusim do 11. marca a odpoved zatial nikde. hoci viem, ze bude zamietava, ale aspon nieco by mohli napisat 😅

winona24
4. apr 2011

@katka.ott do 18.4 najneskôr by sa mali vyjadriť 😉 aj ja už čakám ako na spasenie.... 😅 😅

nanika
12. apr 2011

@winona24 ako? Mne dnes volali z Holicskej, ze si mam prist po rozhodnutie, Oliho prijali, normalne zacinam verit na zazraky 🙂 Takze na Strecniansku nejdeme, aj ked odtial zatial nic neprislo.

winona24
12. apr 2011

@nanika ani mi nevravte...včera mi prišlo zo strečnianskej ,že vo štvrtok som pozvaná na rodičko rodičov detí ,KTORÉ BY MALI BYŤ prijaté...čo v preklade znamená,že tam povedia čo ju berú alebo nie.... 😠 😠

a ráno mi volali z turnianskej,že vo štvrtok ráno si mám prísť po rozhodnutie,lebo sa nedostali ku nám do vchodu a nemohli mi do schránky hodiť rozhodnutie ...a do telefonu mi to nepovedala...kks to prečo tu v petržalke robia také orácie???? 😠 😠 😠

nanika
12. apr 2011

@winona24 ja som mala z telefonatu pocit, ze ked nedame 2%, tak ho nevezmu, ale asi to bol len pocit, kedze ho vzali. Takze to teraz vyzera, ze mozno bude prijata do dvoch skolok? 🙂

winona24
12. apr 2011

@nanika to pochybujem,že do dvoch...riaditeľky majú spolu poradu a tam to riešia...podľa mojich info,takže pochybujem,že nás prijali do oboch....a môj muž dal 2% do MŠ strečnianska

katka.ott
12. apr 2011

takze super, uplatky v podobe 2% 😖 . my davame 2% nasej dr. ... neviete, ci uz lachova nieco riesila? statna ja cirkevna.
ale u nas je to viac-menj iste, ze az od dalsieho septembra. baby maju 3 roky konocm marca 🙄

winona24
12. apr 2011

@katka.ott ja to neberiem ako úplatok

monka88
12. apr 2011

@winona24 Tebe volali z Turnianskej,ze sa Ti nedostali do schranky? Zaujimave,mne volali to iste,ze si mam prist vo stvrtok po rozhodnutie....Zacinam mat pocit,ci to vobec posielali,ci nam len vsetkym nevolali,aby sme si prisli po to 🙂

winona24
12. apr 2011

@monka88 to sú čo za čachre machre do kelu???? 😅 😅 😅 😅

jvo
13. apr 2011

@winona24 baby oni tie rozhodnutia neposielaju postou ale roznasa to niekto osobne asi aby usetrili na postovnom 😀

winona24
13. apr 2011

@jvo mno ako kde...zo strečnianskej mi to prišlo poštou.... 😀 😀

ako viete čo ja nepochopím??? žijeme v roku 2011...každý ma mailovú adresu...škôlky počítače a web stránky,takže aj net...to nemôžu poslať mailom??? na čo je dobré že mi zavolajú ,že sa nedostali do schránky a ja mám prísť??? to mi nemohli už do telefónu povedať že naty neberú??? (nejako počítam s touto alternatívou)

jvo
13. apr 2011

@winona24 jaj tak to neviem ale na Turnianskej rozdavaju osobne (kamoska tam robi ucitelku toho casu na materskej 😀 )

winona24
13. apr 2011

@jvo no ja som zvedavá čo mi zajtra povedia 😕

euffra
13. apr 2011

@katka.ott dnes mi prislo zo skolky lachova ze ju neprijali z dovodu nedostatku miesta. prislo to postou doporucene.