Poradíte mi dobrú škôlku v Petržalke?

k.a.t.k.a.
24. mar 2009

viete mi prosím vás niekto odporučit dobru škôlku v Petržalke? najlepšie niekde na začiatku Dvory maximalne Zrkadlový Háj 🙂 Dakujem

jaaty
6. feb 2011

Tak mi chodíme do súkromnej škôlky, kde sú teraz 3 triedy (do konca januára boli dve)- pre deti do troch rokov (10 detí), 4-5 ročné (9 detí) a 5-6 ročné (6 detí). Hanka je od septembra- mala 3 1/4 roka s "veľkáčmi" a je to dobré, že je zo staršími 😉

leteku
6. feb 2011

Ahojte dievčatá. Neviem síce ako to chodí na spomínaných škôlkach ale u nás to určite nie je o strážení detí. Edukačné aktivity prebiehajú aj v doobedných aj v poobedných hodinách. Deti sa napriek tomu aj veľa vonku. Všetky deti sa zúčastňujú aktivít ako sú divadielka, karneval, týždeň detských radostí (MDD) a pod. Jediné obmedzenie je pri plaveckom výcviku, kde musia deti splňať určitú výšku aby ich tréner zobral do bazéna, tu teda chodia až deti z veľkých skupín. Jedinou nevýhodou (relatívne) je veľkosť škôlky a počty detí v triedach. Viem ako učiteľky pracujú s deťmi (pred materskou som bola jedna z nich) a dcéru by som už inam nedala. Viem, že to asi nie je úplne nestranný názor ale ja som s našou škôlkou fakt veľmi spokojná 🙂 . A ináč chodime na Turniansku.

winona24
6. feb 2011

@leteku ďakujem za referencie...nad Turnianskou rozmýšľam ako na d jednou z alternatív

majkas
6. feb 2011

@leteku dik za nazor 🙂 pre nas je turnianska trosku daleko, stale zvazujeme tu strecniansku prip. iljusinovu a neviem sa rozhodnut. nevies poradit ktoru si vybrat?

mne sa zda divne zeby pre deticky v prvej triede nerobili ziadne aktivity, ved ako inac by tie deti zabavili? jasne ze v sukromnej skolke je mozno troska vyssi level venovania pozornosti individualite dietata kedze je ich tam menej ako v tej statnej a z tohto pohladu je to asi neporovnatelne ale keby statne fungovali len ako strazenie deti tak by sa to uz davno medzi mamickami rozsirilo a urcite by sa preto nieco robilo....ci nie?

jaaty
6. feb 2011

Majkas, na Strečniansku (kam sme mali ísť aj my) chodí susedovie synček od septembra, takže informácie mám z prvej ruky. V prvej triede majú skutočne tzv adaptačný rok. My sme teraz kupovali kostým na karneval a tam karneval prváci nemajú- adaptujú sa 😠 😠 😠 . Zvieratká zo zeleninky a vianočné ozdoby robili doma a niesli do škôlky 😠 😠 😠 . To sú fakty, ktoré viem od susedy. Možno väčšie deti už nejaké aktivity majú, ale prváci čisté nič!!!

majkas
6. feb 2011

@jaaty tak to si ma velmi nepotesila... 😒 strecniansku mame najblizsie k domu. Ja som aj pisala riaditelke zeby sme sa chceli prist pozriet ale jej odpoved bola dost stroha, len info o zapisoch a tel. cislo. a na to cislo sa mi viackrat nepodarilo dovolat tak neviem co si mam mysliet.

skusim napisat este aj na tu iljusinovu a uvidim...

winona24
6. feb 2011

@majkas no akože dovolať sa pani riaditeľke na strečniansku je umenie.... 😒 a na maily odppvedá úplne od veci....vôbec nie na to čo sa pýtaš...

dosť som sklamaná z toho čo tu čítam na strečniansku....tú máme najbližšie....teda po lietavskej...
už som takto vylúčila lietavskú...na tú mám tiež zlé referencie.... ☹ achjo....

majkas
6. feb 2011

@winona24 ja som si najprv myslela ze volam v nejakom blbom case ale skusala som potom rozne rano, naobed, poobede a furt nic

ja som vylucila zatail len holicsku, na tu lietavsku len to co som tu citala ale ze vraj maju novu riaditelku tak mozno sa tam nieco zmeni, a nebola si tam pozriet osobne?

na tu iljusinovu som pozerala uz skor, ale tym ze maju dve triedy s autistickymi detmi tak maju potom menej "klasickych" tried, cize mensia sanca sa tam dostat. no uvidime ci sa mi niekto ozve, uz som napisala

winona24
7. feb 2011

@majkas ale ja sa na tú lietavskú možno ešte pôjdem aj osobne pozrieť...tú mám úplne že naj naj bližšie...to prejdem len cez cestu....ale naozaj ma odradilo 90% negatívnych hodnotení... 😔 tak nefiem..... 😅

sisinka76
7. feb 2011

suhlas s @leteku 😉 nas Samko chodi tiez na Turniansku, paci sa mu tam, maju perfektne ucitelky, je spokojny, vzdy sa tesi na kamaratov, na pani kucharku 😀 ked pride domov, vzdy rozprava, co bolo, povie mi, co budu drobit dalsi den, on je maximalne spokojny. a myslim, ze tych aktivit maju naozaj vela, bavi ho aj anglictina, pohybove hry, v marci sa uz tesi na plavecky...
k tomu poctu deti v triede - je fakt, ze je ich vela, v Samkovej triede je ich az 24, co je dost. to je asi ta nevyhoda, ale co chceme od statnych skolok? 😉

monka88
7. feb 2011

@winona24 ked pojdes na tu Lietavsku napis potom ako sa Ti pacilo,my ju mame tiez len cez cestu a preto ma zaujima kazdy nazor.

majkas
7. feb 2011

@winona24 podla mna ja v skolke na ktoru mozes mat 90% pozitivnych reakcii mozes natrafit na blbu ucitelku a nemusi sa tam malej pacit... ono je to vzdy tak aj plusy ale aj minusy
ved daj vediet ked tam pojdes, my mame tu lietavsku dalej ale zase v ramci petrzalky je to este stale jedna z tych blizsich skolok

majkas
7. feb 2011

24.2 (stvrtok) od 9-10 je den otvorenych dveri na lietavskej, maju to na stranke 🙂

monka88
7. feb 2011

@majkas jee super diky za info 🙂 sem tam kuknem na ich stranku ci nemaju cosi o zapise na nej ale tuto info som zatial nezachytila.Diky este raz,urcite sa tam niektore stretneme 🙂

majkas
7. feb 2011

@monka88 veru asi sa viacere stretneme 🙂
a zatial je to jedina skolka kde som na nieco take natrafila, zeby sa ta nova riaditelka cinila? 😉

monka88
7. feb 2011

@majkas kiezby si mala pravdu,lebo taketo cosi ich iba cti a maju za to aspon u mna plus 🙂
uz som mooc zvedava ake to tam maju 🙂 ja som sa tiez chcela ist pozriet,ale takto verejne je to podla mna lepsie.

winona24
7. feb 2011

tak to sa tam iste stretneme..... 😉 😉 😉

llumka
8. feb 2011

ahojte, chcem dat maleho na pifflovu, mam to najblizsie, chcela by som v piatok pozriet, ale co mam povedat , ze sme prisli pozriet, nezda vam blbe? neviem ci maju vlastnu stranku na nete, lebo som nemohla najst, ak viete prosim napiste dakjem

winona24
8. feb 2011

@llumka vyzerá to tak že nemajú oficiálnu stránku 😒 ....ja ani neviem kde je tá škôlka....idem to kuk na mape 😝

winona24
8. feb 2011

@llumka fúúúúú...to je na opačnom konci....ako bývame my.... 😀 😀

ja by som si na tvojom na mieste zavolala do škôlky,či nemajú náhodou deň otvorených dverí....poprípade sa dohodla s riaditeľkou na osobnom pohovore... 😉

babulina
8. feb 2011

@llumka -http://www.bratislava.sk/vismo/o_utvar.asp?id_o... kuk sem aspon tu je telefonne cislo, zavolaj si a dohodni si stretnutie s riaditelkou, ja som to tak urobila min rok a robim to aj teraz v skolkach o ktore mame zaujem, a neni to blbe ist sa pozriet resp opytat sa co ta zaujima, ved ide o tvoje dieta a ty musis mat pocit ze ho zverujes do spravnych ruk, aspon ja to tak citim

daskafj
8. feb 2011

Ahoj, my byvame na konci Petrzalky a deti chodia na Bzovicku, maju bazen a saunu,a asi 5 odborne vedenych kruzkov, ludova skola umenia+ sukromna jazykova skola, fajn ucitelky, letne aj zimne tyzdenne pobyty mimo domova, som maximalne spokojna, dasa
P.S. a je statna, 12.69 Eur na mesiac

winona24
8. feb 2011

@daskafj jááááj..po Bzovíckej som práve kvôli tomu bazénu a saune poškuľovala 😀 😀 ale to už je od rukyyyy.....

babulina
9. feb 2011

baby, mate niekto referencie na evanjelicka MS na Tupolevovej? 😕

danka_ba
13. feb 2011

@babulina ja tam mám dcérku a som veľmi spokojná. Budúci rok o takomto čase tam dám aj mladšiu na pol dňa 🙂

danka_ba
13. feb 2011

My bývame hneď oproti Bzovíckej škôlke a malú nosíme aj napriek tomu na Tupolevovú ...
viem že je dobré mať skôlku hneď po ruke, ale pre mňa je dôležitejsí prístup učiteliek ...

Kamoškin syn chodí na Bzovícku ... minulý týždeň sa bál vypátať na wc, lebo nejaká učiteľka kričala na obede na deti že sa nemajú hýbaj a konečne jesť... keď idem okolo škôlky a deti sú vonku viete čo ribia učiteľky? Klábosia pri sebe a deti behajú kade tade ... keď sa kamoška pýtala učiteľky ako to, že syn je celý od blata tak povedala že nevie kde bol ... (kde bola ona?) - viem že nemôžu pozerať na všetky deti ale apson ako taký záujem by mali mať ...
a ešte niečo - keď mal adaptačné dni, chodila pre neho pred 10, predtým ako mali ísť von a učiteľka bola nervózna a na podaktorých kričala že akí sú neschopní že sa nevedia obliecť ...

danka_ba
13. feb 2011

@babulina ešte ma napadlo - prihášky berú po celý rok, nie ako inde že iba v marci - ale musíš si ísť pre ňu osobne, je iná ako na bežných škôlach. Riaditeľke môžeš kedykoľvek zavolať a ona ti povie kedy môžeš prísť ... (ak chceš napíš mi a pošlem ti číslo)

babulina
13. feb 2011

@danka_ba - dakujem velmi pekne, uz som tam bola pre prihlasku aj s pani riaditelkou som hovorila, som po pravde viac nez nadsena, len ma zaujimalo aj pohlad nejakeho rodica, ci tam deticky radi chodia a ci sa im aj dostatocne venuju, lebo podla toho co mi povedala pani riaditelka to vyzera na nadmieru plny program tak ci sa aj plni alebo je to len na papieri 😉

danka_ba
13. feb 2011

@babulina robila mi tam svokra tak hovorila čo všetko robia ... takže program majú plný a pestrý 🙂
Jedinú nevýhodu vidím v tom, že majp 2 mesiace prázdnin, oproti iným škôlkach, ktoré majú iba mesiac. Kým sme na materskej tak sa to da, ale čo potom keď pôjdeme do roboty ... ale aj tak som s nimi spokojná a nemenila by som, aj ked ako som písala vyššie bývam oproti inej škôlke - radšej dochádzame.
Inak škôlka vychádza o niečo viac ako ostatné, ale stojí to za to. V cene škôlky majú 2x týždenne angličtinu, výlety aj divadlo 🙂 - kupujú každý týždeň ovocie, ktoré deťom doobeda dávajú (medzi desiatou a obedom). Učiteľky sú fajn - keď sa spýtam čo dcérka robila, tak vedia odpovedať. Samozrejme že sa nevenujú iba jej, ale majú prehľad - aj keď sú vonku.
Pred pár týždňami som škôlke darovala klasické melódie na dobrú noc a učiteľka si pochvaľuje - že to deťom púšťajú keď idú spinkať, čo sa mi toež páči že ich len nedajú do postielok a hotovo ...

babulina
13. feb 2011

@danka_ba - tak super, o to viac sa tesim, s tymi prazdninami ja nemam problem lebo moja mamina je uz doma a byva tri zastavky od nas, a o tie financie pokial je vidno ze sa to tej skolke aj vracia tak mile radi to zaplatime, tak uz len dufat ze nas zoberu 😉