Poradíte mi dobrú škôlku v Petržalke?

k.a.t.k.a.
24. mar 2009

viete mi prosím vás niekto odporučit dobru škôlku v Petržalke? najlepšie niekde na začiatku Dvory maximalne Zrkadlový Háj 🙂 Dakujem

majkas
16. jan 2011

ahojte, a ako zistim na ktoru skolku patrim? byvame pri drazdiaku

a ako to vlastne funguje s prihlaskami, je nejaky deadline dokedy ju treba podat? alebo to kedykolvek v priebehu roka?
citala som tu ze deticky co sa narodili v juni isli do skolky az od septembra ale co dovtedy? to bude aj nas pripad, a tu v BA nemame rodinu zeby mi malu postrazili a z prace mi asi volno nedaju na dva mesiace....

zvazovali sme s mm ze by sme malu dali do skolky skor, napr od marca, aby si zvykla a potom bola v skolke aj cez prazdniny aspon jeden mesiac ak bude fungovat, myslite ze o tom mozem len snivat?

kaara1980
16. jan 2011

ja som dala prihlášku na tú čo bola najbližšie,ale v podstate si možeš dať kam chceš.Počet detí a koho zoberú vraj rozhoduje magistrát.Ale vždy majú prednosť deti v predškolskom veku,deti ktorím už na danú školku chodili súrodenci (vraj) a 3 ročné pred tými,čo v septembri nemajú 3 roky.Aspoň tak mi bolo povedané.Ale ak je málo detí,tak berú aj tie 2 ročné a to aj v priebehu roka,pretože sa stava,že sa ľudia presťahujú a uvoľní sa miesto.Podľa mňa to záleží aj od riaditeľky.A kukám akurát na stránku našej školky a tam píšu,že prihlášky berú priebežne,alebo vždy v marci,kde sa dávajú prihlášky na ďalší rok.Takže sa radšej skoč opýtať do školky ktorú si vyberiete a opýtať sa riaditeľky.Inak moj syn má narodky 23 augusta a koli tým pár dňom som si musela vziať neplatené voľno.

majkas
16. jan 2011

@kaara1980 no tak to si ma velmi nepotesila, neplatene volno na cele dva mesiace mi urcite nedaju, resp na mesiac kebyze sa prestriedame s polovickou.... Tamarka ma 3 roky 28.6, takze mi visia vo vzduchu cele prazdniny

a mozem si dat pre istotu prihlasky aj do viacerych skolok? ze ked mi nevezmu do jednej tak vezmu do druhej? ci oni si to medzi sebou nejako kontroluju a vyradia ma zo vsetkych ze spekulujem? 😨 😨 😨

kaara1980
16. jan 2011

mne riaditeľka vravela,že sa neoplatí dávať do viacerých školok,lebo vraj to všetko ide cez magistrát.Ale niesom si istá či vravela pravdu,možno sa chcela len uistit,že bude mať plnú obsadenosť.Mohla si si dať prihlášku od januára na adaptačný.Ale skús sa opýtať či by ti ju nevzali od februára.Inak prázdniny sú tu školky tak zariadené,že polovica v celej Petržalke má otvorené júl,druhá polovica august.Čiže jeden mesiac by si musela dať malú do inej školky.to sa väčšinou učiteľky pred prázdninami pýtajú rodičov a spisujú si to.

majkas
16. jan 2011

@kaara1980 dik za rady, nas to caka az buduci rok,aleak som dobre pochopila tak ak by som malu chcela dat od marca 2012, tak si musim podat prihlasku uz tento rok. No asi bude najlepsie ist sa osobne popytat do tych najblizsich skolok a ktora mi bude najsympatickejsia tak tam dame prihlasku 🙂

a neviete ci skolky maju take nieco ako je den otvorenych dveri? alebo sa tam treba vzdy dohodnut na nejaku konzultaciu u riaditelky?

kaara1980
17. jan 2011

@majkas to neviem,ale naša napr. nemá.

majmunka
27. jan 2011

Ahojte.Byvame na Halovej v Petrzalke.Chceli by sme dat maleho na Sevcenkovu.Neviem,ci tam patrime podla ulice,to som este nezistila.Mate niekto skusenosti s touto skolkou?Dakujem

jasomto
28. jan 2011

@majkas Ahoj Maji, neverim, ze som ta tu nasla. Ja tiez zistujem nejake info o skolkach. Najblizsie mame sevcenkovu, ta by bola najlepsia, len dufam ze tu nenajdem nejake negativne info o nej. Inak na stranke MC petrzalka je info o podavani prihlasok na rok 2011/2012 co by bol tvoj pripad, kedze chces dat malu do skolky od marca (ja chcem az od septembra, takze nas sa tyka az dalsi rok 2012/2013 ale som sa dozvedela ze treba dat prihlasky skor)
Prihlasky treba podat do 11.marca:
http://www.petrzalka.sk/?program=51&module_acti...

Utorok sa chystam do Budatka, a stvrtky som tam zas pravidelne, tak urcite dobehnite (sme vas vcera cakali ☹ )

majkas
28. jan 2011

@jasomto ahoooj, a dik za link 🙂
my sme boli v utorok pozriet na hocus lotus a asi budem chodit tak sa utorok vidime 😉 ak nam teda sople povolia, lebo sme obe prechladene 😉

a k skolke, na sevcenkovu som zatial na nete nenarazila, ani v dobrom ani v zlom, aspon teda nic neevidujem, tak hadam to bude dobra skolka.

ja mam problem najme s tymi prazdninami, lebo ked budem musiet nastupit do roboty, tak neviem ako to vyriesit. keby malu vzali od marca/aprila, tak to by nam neskutocne pomohlo, aj ked pravdupovediac velku sancu tomu nedavam... 😒

bashenka
30. jan 2011

Tak ja vás upokojím, ševčenkova je jedna super škôlka aj samé aktivity a čo počúvam od mamičiek tiež len samé chvály, deťúrencom sa venujú a riaditeľka bola výborná.. My akurát nastupujeme do veveričiek v utorok prvý deň 😵
Len je tam neuveritelný nátresk prihlášky sa posielajú okolo marca..

majmunka
30. jan 2011

@bashenka my sa chystame po prihlasku buduci tyzden,aby maly nastupil v septembri,mozno aj skor,ak bude volne...tak dufam bude mat miesto,si ma potesila,ze je to super skolka,len aby bolo miesto...dik

majmunka
31. jan 2011

no,dnes som bola na sevcenkovej,prihlasky sa podavaju v marci...na stranke mesta Petrzalka je oznam,ze zapis deti do MS je od 1. do 11.marca... 🙂

dana33
31. jan 2011

@majmunka pozor! zapis je sice v marci,ale prihlašky sa davaju od 15.2.2011, aspon u nas na školke tak pišu. 😉

winona24
31. jan 2011

@dana33 však zápis je podanie prihlášky....či???? 😅 😅

dana33
31. jan 2011

@winona24 no neviem ,najprv dostanem prihlašku,tu vyplnim,potvrdim od doktorky,odovzdam v školke a čakam na rozhodnutie,či mi dieta vezmu a až potom prebehne zapis ,nieje to takto? už si to nepametam,staršieho som dala do školky v polovici školskeho roku,nepotrebovala som prihlašku a mladšieho som pred rokom tiež tak narychlo šupla na volne miesto v školke,ak sa mylim tak ma opravte 😉

veronikap
31. jan 2011

Ahojte, vie mi dat niekto info na skolky na Bzovickej a Tematinskej? Dakujem

winona24
31. jan 2011

@dana33 no teraz normálne neviem.... 😅 😅

majkas
31. jan 2011

ahojte,

nie, to do 15.2 maju skolky zverejnit na budove skoly ci na webe ze kedy maju zapis, a ten vlastne urcil zriadovatel MC Petrzalka ze je od 1.do 11 marca. Cize vtedy tam treba ist s vyplnenou prihlaskou. a potom v aprili pride domov papier. kuk na ten link vyssie co tu dala jasomto

A prihlasku si mozme aj z webu stiahnut, nemusim ist pre nu osobne do skolky, ci hej?

a este na ten zapis treba prist aj s dietatom ci len rodic sam, alebo ako?

@veronikap kde na tematinskej je skolka? je tu vysoka skola z byvalej zakladnej ale skolka tu nie je aspon teda pokial viem

winona24
31. jan 2011

@majkas tak ďakujem za uistenie,že som to správne pochopila.... 😉 😝 😅

hakira898
31. jan 2011

písala som nové forum, dobrá škôlka v petržalke. moholi by mi tu dobré duše poradiť a dať referencie, ktoré škôlky sú tak dobré, čo sa týka atmosféry a hlavne učiteliek, ktoré dokážu aktívne riešiť problémové deti a záťažové situácie.

winona24
31. jan 2011

@hakira898 počítaj s tým,že Ťa odkážu na túto tému alebo na x iných čo tu už sú....a Tvoju tému zamknú...príde mi zbytočné vytvárať novú tému 😉

dana33
1. feb 2011

@majkas ďakujem za vysvetlenie 😀

hakira898
1. feb 2011

vie mi niekto povedať niečo o škôlke na Macharovej?

veronikap
2. feb 2011

Majkas, ani som si neuvedomila, co som napisala.. Je to Turnianska 😉)
Ma niekto nejake aktualne info o Turnianskej alebo Bzovickej? 🙂

xlucia
4. feb 2011

@veronikap moj starsi chodi na brovicku,pytaj sa co potrebujes

xlucia
4. feb 2011

@veronikap ...na bzovicku.... som myslela

veronikap
4. feb 2011

Na Bzovickej sme sa uz boli pozriet a musim povedat, ze som bola nemilo prekvapena.. Nepoznam sice ich system, ale my sme v pohode vosli dnu, chodili sme hore-dole a chvilu nam trvalo kym sme nasli vobec niekoho, aby sme sa spytali na pani riaditelku... A nikto si nas nevsimal, ako sa tam prechadzame po triedach..
Nasou "smolou" je, ze uz viac ako rok chodime do sukromnej skolky, kde je max. 14 deti... Takze na nas to bolo velmi velke a velmi hlucne, ale to je asi iba sila zvyku.. Nejake referencie na Bzovicku mame, ale tie pozitivne nie su, tak som chcela zistit nazor viacerych mamiciek... Podla jedneho rozvrhu co sme nasli na dverach mi to prislo len ako strazenie deti.. V podstate cele doobedie su vonku, potom obed, spanok, olovrant a potom uz viac menej odchod domov.. Tak neviem kedy sa stihnu venovat aj nejakym vzdelavacim aktivitam... Bola by som rada, ak sa mylim, ak by moj nazor niekto opravil a uviedol ho na pravu mieru.. Dakujem... 🙂

jaaty
5. feb 2011

veronikap, nepoznám síce škôlku na Bzovíckej, Ale myslím, že ak chodíte do súkromnej škôlky, len ťažko nájdeš niečo porovnateľné. Ak áno, daj vedieť, aj ja takú hľadám 😀 . Naša Hanka chodí tiež rok do súkromnej škôlky a hoci už bola od septembra prijatá do štátnej (Strečnianska), nedala som ju tam. Dôvod, presne ako si uviedla - stráženie 😠 😠 😠 .
Teraz má v škôlke kopec vzdelávacích aktivít, v triede ich je 9, takmer každý deň príde s niečim novým. A v tejto štátnej škôlke (Strečnianska) je tzv. prvý rok adaptačný 😠 😠 😠 - žiadne aktivity, angličtina, výlety, karneval...............nič!!!! .......ak majú niečo vytvoriť - masku, niečo z ovocia, gaštanov...... - urobte to doma a prineste do škôlky. .........a to je akože o čom!!!! Keby som tam preložila Hanku, som 100% presvedčená, že sa bude nudiť a možno práve preto robiť neplechu. Táto škôlka deti určite nerozvíja. Hovoriť o prvom roku ako o adaptačnom je podľa mňa čistá výhovorka. Deti sú adaptované za mesiac či dva.

veronikap
5. feb 2011

Jaaty suhlasim s tebou.. Chcela som ju dat na tu Bzovicku, lebo to nemame daleko, ale uz mi to nepride take dolezite, ta vzdialenost.. Nasa mala rozprava uz v podstate od roka a pol, co jej povies si hned zapamata.. No proste ona potrebuje nejake stimulujuce prostredie... V tejto skolke kde je teraz je uz najstarsia a maju im tam pribudnut mladsie deticky, takze preto potrebujeme najst nieco ine, kde su starsie deti...