Poradíte mi dobrú škôlku v Petržalke?

k.a.t.k.a.
24. mar 2009

viete mi prosím vás niekto odporučit dobru škôlku v Petržalke? najlepšie niekde na začiatku Dvory maximalne Zrkadlový Háj 🙂 Dakujem

lopezka
2. mar 2012

@k.a.t.k.a. ahoj Katka .....no fakt je to fasa vymyslene 😠 ..... ja som riaditelke aj povedala, ze by mi to teoreticky stacilo od januara, akurat prihlasku ze davam od zaciatku skolskeho roka 😖 ( napisala si to ceruzkou na prihlasku ) ..... no rovno mi povedala, ze napr, minuly rok nezobrali ani jedno taketo "male" dieta do skolky ......ak mi ju nezoberu, este mam teoreticky na ruke jednu ....ale tato je najblizsia a aj cestou do roboty 😎 a presne som sa jej aj pytala, ze co mam potom s nou urobit ☹ zaklipkala som na nu smutnymi ocami 😀 ale co je pravda, ja ju fakt nemam kde dat ...............no ale uvidime 😉 Ty maleho davas teraz ?

k.a.t.k.a.
autor
2. mar 2012

@lopezka hej idem davat teraz, ale ci mi ho zoberu je tiez otazne 😝 kedze je "az" januarovy ... ale tak aspon v tom januari by ho mohli zobrat .. u nas je trieda aj s 2.5 rocnymi detmi tak uvidim 🙂
tu na dlhacoch bol velky boom vo vystavbe, takze je tu teraz milion deti a este je aj moderne odlozit skolsku dochadzku o rok - ono prijem deti zalezi aj od toho, kolko ich odide do skol 😝

m.zuzanka
2. mar 2012

Ahojte mamičky, dnes som bola synčeka zapísať do MS Bohrová, ale odtiaľ som odchádzala so slzami v očiach ☹ . Nakoľko bývame asi 5 metrov od škôlky tak sme sa rozhodli ze ho tam zapíšeme. Vo februári som bola dva krát za riaditeľkou informovať sa o zápise nakoľko synček bude mat až vo februári 2013 tri roky, ona tam nikdy nebola. Aj keď som telefonovala tak mi bolo oznámené ze tam nie je. Tak som dnes rovno šla zaniesť prihlášku, samozrejme tam riaditeľka nebola. Otvorila mi taka staršia pani asi upratovačka alebo kuchárka, no hrozne špinavá ta začala že co chcem, a co si o sebe myslím, ze riaditeľka tam nieje a prihlášku ak chcem nech dám jej ale aj tak mi ju zahodia do koša. 😕 Synček sa chcel iba pozrieť do vnútra, tak ho nohou vytisla von z dverí 😠 Neviem či mám vôbec riešiť túto škôlku, keď sa takto spravaju k rodičom ako sa potom spravaju k deťom????? 😖

chemicka
2. mar 2012

Ahojte mamičky, ja pridám vlastnú skúsenosť so školkou v Petržalke-dávali sme minulý rok prihlášku na Gessayovu a naša Ninka sa narodila 13.10.2008 a nevzali ju, lebo nemala 3 roky. Svoje zohral aj fakt, ze máme druhé bábätko od marca 2011 a teda som doma na materskej a tak hneď učiteľky argumenotovali, že je veľký nátresk a musia uprednostniť deti, ktorých rodičia idú do práce. Beriem. Len som zvedavá aké to bude tento rok, dcérka už bude mať v októbri 4 roky a tiež by som ju už rada videla v kolektíve detí.

sisaha
2. mar 2012

@m.zuzanka treba sa sťažovať zriadovatelovi a nechat tam urobit kontrolu...Ja žasnem, čo je dnes už možné..U nas v škôlke napr. davaju potvrdenie o tom, že prihlasku prevzali..

m.zuzanka
2. mar 2012

@sisaha ked som odtiaľ odchádzala tak to bolo prve čo ma napadlo ale ked som prisla domov trochu som sa ukludnila. V pondelok tam skúsim ešte raz ísť a keď riaditeľka zasa raz tam nebude tak určite tú sťažnosť napíšem. Inak riaditeľka je Zlatici Puškárovej mama 😝

sisaha
2. mar 2012

@m.zuzanka o to väčšia hanba

winona24
2. mar 2012

@m.zuzanka 😲 😲 😲 😔 😔 😔

alibaba256
4. mar 2012

maminky tak som si tu prečítala zopár príspevkov a som zvedava ako dopadneme my,kedže beru detičky narodene k 31.8 -ktore dovršia 3.roky a nas deli len par dni k trom rokom-mame 4.9. tri roky. Tak sa chystame tento týž.s prihláškou....

stipec
4. mar 2012

Ahojte,
ja pridavam nasu super skusenost s MS Turnianska. Je to asi ta najlepsia skolka v celej Petrzalke podla toho co pocuvam od ostatnych. Vsetci su velmi mily, ustretovy, je tam vzdy krasne cisto - z podlahy sa da jest, super varia su tam super pani ucitelky mile, trpezlive - uz to mam sceknute za tie 4 roky. Pani riaditelka je manazer na spravnom mieste, zije pre svoju skolku, je tiez velmi pro rodicovsky orientovana. Na cely rok zaplatite iba 50 Eur do rodicovskeho a z toho oni kupuju WC papier, vreckovky, mydla, peru uteraciky a postelne pradlo. Nemusite uz nic viac nosit ani perinky, ani nic ine. A co je velmi dolezite, ked nahodou nejake dieta chyba nedaju ine dieta spat do jeho periniek ale v pripade, ze sa niektora trieda deli tak vsetkym detickam poctivo prenesu perinky aj s plachtami so sebou a tiez aj uteraciky a hrebene. Skratku tu su take veci samozrejmostou - co napr. inde nie. Co rodicia, ktory mali cez prazdniny deti v nahradnej skolke mi mavame Lietavsku alebo Bzovicku boli zdeseny a hned si zacali viac vazit co v nasej skolke brali ako samozrejmost. Napr. na Lietavskej bol piesok v satni rozsypany z piatka este v pondelok a pod.

winona24
4. mar 2012

@stipec na Turniansku sme dávali aj my prihlášku....ale zároveň so Strečnianskou....zobrali nás na Strečniansku....

ale ako píšeš..na Turniansku som i ja mala veľmi dobré referencie 😉

Lietavskú mám najbližie...v podstate len cez cestu oproti baráku....ale veľmi málo pozitívneho som na ňu počula....viac negatívneho...to ma odradilo

mici111
4. mar 2012

ahojte kocky, potrebujem poradit, moja mala bude mat tri roky buduci rok v juni, chcela by som, aby sla do skolky buduci rok od septembra..ja som tento rok este prihlasku neriesila.ale dostala som info, ze mam dat prihlasku uz tento rok, aby bola buduci rok nejakym sposobom uprednostnena..chcela by som ju dat do MS Jankolova...neviete mi prosim poradit? dakujem 🙂 a mate aj nejake referencie na tuto skolku?

akinom55
4. mar 2012

Ahojte,
my riešime podobný problém ako alibaba, máme 5.9. 3 roky a dúfam, že nám nepovedia prídte o rok... vôbec si neviem predstaviť, čo by sme s malou robili, keby nám škôlku odmietli... však tých pár dní predsa nemôže ovplyvniť, celý školský rok? 😒

stipec
5. mar 2012

mici111 ja mam druhu dcerku narodenu jul a tiez sme davali prihlasku ako keby o rok skor, ze keby sa nahodou uvolnilo miesto - co sa samozrejme neuvolnilo a bolo to zbytocne - akurat sme boli odniest prihlasku aj teraz tento rok lebo ta stara z minuleho je neplatna, lebo tam vyplnas na ktory skolsky rok dieta prihlasujes a v tej z minuleho roka sme mali uvedene sk rok 2011/2012 co je tento i ked v nom dovrsi 3 roky teraz v juli - nepriali ju a pekne sme museli ist zase doktorke a vyplnat novu na sk. rok 2012/2013. Ale teraz ju uz zoberu, lebo splna vsetky starostove kriteria a este tam ma aj surodenca
akinom55 dones spolu s prihlaskou aj potvrdenie od zamestnavatela, ze nastupujes do prace - riadne pracujes a pokial nema mala surodenca - ziveho narodeneho nie na ceste tak by Vas mali uprednostnit, nakolko uprednostnuju deti pracujucich rodicov, samozrejme za predpokladu, ze splnate vsetky ostatne podmienky - najma trvaly pobyt v MC Petrzalka - iba budete mat o 5 dni neskor 3 roky. Este by som to potom na Tvojom mieste skusila riesit so psychologickou, ze mala je vyspela a potrebuje kolektiv, pripadne si podas odovolanie a starosta Ti potom ponukne inu skolku v Petrzalke, kde bude volne miesto takto sa to kazdy rok robi.

m.zuzanka
5. mar 2012

@alibaba256
@akinom55
Ahojte, to zaleží kolko je deti, ale aj od ochoty riaditela, ale minuli rok mojej znamej dcérku bezproblemu zobrali (nar. 4.9.)

mici111
5. mar 2012

@stipec aha dakujem 🙂 inak som si to aj myslela, len ma ta znama vyplasila..a ako im dam buduci rok v marci, ze pracujem, ked nastupim az ked bude mat mala 3 roky, co je v juni? 😕

winona24
5. mar 2012

@alibaba256
@akinom55 moja naty je narodená 14.9 a v pohode sa dostala do škôlky....ale stresovala som aj ja poriadne....tiež som bála či ju vezmú...detičiek bolo strašne veľa....riaditeľka nám povedala,že sa im podarilo umiestniť maximálne septembrové deti....neskôr narodené nemali šancu.....

stipec
5. mar 2012

@mici111 ak si zamestnana tak Ti zamestnavatel vystavi potvrdenie o tom, ze si v pracovnom pomere a po ukonceni RD tam nastupis pracovat. To bude skolke stacit - uz Ta budu brat ako pracujucu. Ak vsak nie si zamestnana - t.j. nemas trvajuci pracovny pomer lebo si pred MD a RD nikde nepracovala alebo sa Tvoj pracovny pomer na dobu urcitu skoncil - budes to mat asi tazsie, jedine, ze si budes hladat pracu a da Ti buduci zamestnanvatel toto potvrdenie, ze budes zamestnana u neho - pripadne sa s riaditelkou MS dohodni alebo to aj uved do prihlasky trebars na druhu stranu, ze sa po umiestnani dietata do MS sa mienis zamestnat a skutocnost, ze nemas dieta umiestnene v MS Ti brani momentalne sa zamestnat sa.

mici111
5. mar 2012

@stipec ok, dakujem, som normalne zamestnana 🙂

chemicka
5. mar 2012

@winona24 Ahojky, chcela by som sa opytat. odkial uz vies, ze dcerku prijali do skolky-ja som tiez bola zaniest prihlasku do skolky (Bradacova), ale tak rozhodnutie dostanem az postou. Dik.

winona24
5. mar 2012

@chemicka pardon...ja som zabudla napísať že my do škôlky chodíme od septembra minulého roka.... 😅 😀 😀 😀

naty je 2008 ročník....

chemicka
7. mar 2012

@winona24 aha 🙂 Ja som myslela, ze hovoris o buducom skolskom roku...dik za odpoved

marthuska
2. apr 2012

ahojte, je tu niekto, kto ma nejake info o ms sevcenkova? diki

smiha
10. apr 2012

Ahojte, nemate nejake informacie o ms pifflova?dakujem

egyptanka
10. apr 2012

Baby, uz vam doslo rozhodnutie?

bellablonde
11. apr 2012

@egyptanka ahoj, ja čakám na rozhodnutie z Turnianskej, ešte neprišlo..

euffra
16. apr 2012

dostali sme dnes rozhodnutie z haanovej, nevzali ju opat, to uz bude mat 4 roky, som riadne nastvana, vytocena

egyptanka
16. apr 2012

@euffra fuuuuha, cele zle ... odvolaj sa.

euffra
17. apr 2012

@egyptanka no, odvolam, pochybujem ze to pomoze.

rainee
17. apr 2012

ahojte, ja tiez nepredpokladam ze mi malu zoberu, rozhodnutie este nemam a davala som prihlasku na lietavsku a strecniansku (radsej by som bola strecnianskej). riaditelka sa rovno vyjadrila ze dieta MUSI mat dovrsene 3 roky k 31.8 (plati podla nariadenia pre VSETKY statne skolky) co my nemame lebo moja je novembrova. tiez nemyslim ze ju zoberu aspon od novembra, lebo je neskutocne vela deticiek. tiez neberu vacsie deticky pokial su mamky na RD so surodencami a to ani 4 rocne... ani sukromnu tu v okoli nemame a tie su hrozne drahe, tak to by som pomaly robila len na skolku 😠 tak neviem co budeme robit 😕 keby som toto vedela tak si tehu a porod naplanujem na jul/august 😉