Poradíte mi dobrú škôlku v Petržalke?

k.a.t.k.a.
24. mar 2009

viete mi prosím vás niekto odporučit dobru škôlku v Petržalke? najlepšie niekde na začiatku Dvory maximalne Zrkadlový Háj 🙂 Dakujem

euffra
19. apr 2012

osobne si myslim, ze by sme sa mali ako rodicia vzburit a zacat atakovat na mesto, ja budem pisat starostovi list, staznost. musia s tym nieco urobit, platime si tu dane, tak nech nieco aj urobia. uz minule roky bol problem so skolkami a kazdym rokom to bude horsie, lebo sa stale rodi vela deti a skolky nerozsiruju. nakoniec to bude tak, ze do skolky budu prijimat len 5 rocnych. je to nespravodlive a diskriminacne, kazde dieta ma pravo chodit do skolky! cim viac takych listov pride, tak to uz nebudu moct len tak hodit do kosa, treba nieco urobit, nie sa len na forach stazovat.

egyptanka
19. apr 2012

no MS Sevcenkova - neprijata ☹

@euffra no myslmi, ze keby sa vsetci mamicky 2. septembra nahrnuli k starostovi do kancelarie s detmi, ze neprijali ste ich tak tu ich mate ... starajte sa, tak by sa lady pohli.

mici111
19. apr 2012

baby a moze sa stat, ze dieta neprijmu do skolky aj ked splna vsetky podmienky? a potom to ako riesite? sukromnou skolkou?

xlucia
19. apr 2012

@mici111 mne ani jedneho neprijali nacas. u mladsieho bolo splnene vsetko plus som mala pracu. riesi sa to tazko.

winona24
19. apr 2012

@rainee my chodime na strecniansku.... aj minuly rok vraveli to iste,ze deti bar.do 31.8...nakoniec sain podarilo zobrat deti narodene do konca septembra .... mladsie nemali sancu..

Presne viem ,co prezivate....ja som sa tiez velmi bala,ze mi Naty nevezmu (je nar.14.9)

rainee
19. apr 2012

@mici111 ano stava sa to, ak nemate k dispozicii dedkovcov tak sukr.skolkou, ako inak. Ale aj tam je uz problem, tiez su zaplnene 😒

rainee
19. apr 2012

A ked uz je taka kriticka situacia nechapem preco neotvoria dalsie triedy alebo aspon viac sukromnych keby bolo. Jasle detto.

mici111
19. apr 2012

hmm, lenze ja som sama s malou, moja mamina este robi..takze ak ju nezoberu do statnej skolky, tak jedine ta sukromna a to netusim, kde na to zoberiem.. 😔

angua27
20. apr 2012

@mici111, ak si s malou sama, tak to pri ododvzdávaní prihlášky povedz riaditeľke. u nás asi aj toto zabralo. my sa v lete sťahujeme do BA, tak som dávala v termíne prihlášku na Bulíkovú. ešte sme nemali trvalý pobyt, ale už aj ten sme doriešili. keď som dávala prihlášku, tak mi povedala, že ak malý nemá trvalý pobyt v rajóne, asi mi ho nezoberú. povedala som OK, že sa ak ho nezoberie, tak sa odvolám, pretože trvalý pobyt v rajóne je otázka pár týždňov, malý bude mať 5 rokov a som osamelý rodič. ona si to zapísala a nakoniec mi ho zobrali hneď, tak sa od včerajška vytešujem. 😉
ale súhlasím s dievčatami, je to zo škôlkami hrozné, štátne preplnené, súkromné drahé ako šľak. ja som celkom za spísať petíciu napríklad.

mici111
20. apr 2012

@angua27 dakujem, no uvidime ako dopadneme..

zuzulienka31
22. apr 2012

@euffra sme v rovnakej situacii a tiez to chcem nejako riesit!!! takto to dalej nejde, aby diskriminovali deticky tym, ze maju surodenca

euffra
23. apr 2012

@zuzulienka31 presne tak, ja som pisala starostovi, je to v kompetencii mesta, aby zriadili nove triedy, ludia len sa musia stazovat. riaditelka mi vravela, ze ziadala o zvysenie tried a ze jej to zamietlo mesto. az 40 deti neprijala, to je strasne vela, 2 triedy a takato situacia je v kazdej skolke.

zuzulienka31
23. apr 2012

@euffra idem teda pisat aj ja 🙂

rainee
23. apr 2012

baby ked vlastne posielaju tie vyjadrenia o prijati, mne doteraz nic neprislo.

zuzulienka31
23. apr 2012

@rainee myslim, ze kazda skolka to ma dane na iny termin, ale zo zakona to musi byt tusim do konca aprila

euffra
23. apr 2012

@zuzulienka31 a na ktoru skolku si davala prihlasku?

lopezka
26. apr 2012

ahojte .... tak dnes sme si na Sustekovej prevzali NEprijatie do skolky 😢
dovod vek ( 3 roky bude mat az v januari ) a samozrejme nedostatok volnych miest ☹ poradovnik pre postupne prijimanie maju urobeny podla veku a nie podla toho, kolkata som v poradi priniesla hned rano v 1.den prihlasku 😒 ( co som si naivne myslela 😠 )

ach jo 😒

sneznypes
2. máj 2012

Ja sa pridavam k neprijatym. Starsieho (teraz 5r) nevzali 2x do statnej, nakoniec sa podarila cirkevna, no teraz ani mladsieho nevzali do statnej na Turnianskej (2,5r). A to som mu dala 7 prihlasok do roznych inych skolok - cirkevnych atd.... Nevzali ho ani ako surodenca do tej kde chodi starsi, ani na odvolanie. Toto je uplne sialene. Takze ideme platit sukromnu, musim uz ist do roboty. Neznasam skolky, polroka uz neriesim nic ine a aj tak co z toho...

zuzulienka31
6. máj 2012

z tejto celej situacie je cloveku iba na grc... to ma byt akoze hendikep, ze ma dieta surodenca????

rainee
11. máj 2012

mne malu nevzali ani do jednej skolky, je novembrova. takze vlastne ju zoberu az o rok ako 4 rocnu 😠 ako to dovtedy poriesime netusim. riaditelka mi povedala ze vela deti neprijali a dokonca ani 3 rocne, resp. uprednostnili tie ktore tam uz maju surodenca. neviem preco sa to nezacne riesit, co viem v niektorych mestskych castiach uz mali sedenie zastupitelstva a idu otvarat nove triedy.... bola by som rada keby mi ju zobrali aspon od 1/2013 😖

chemicka
14. máj 2012

Ahojte, ja pridavam vlastnu skusenost- starsia dcera bude mat v oktobri 4 roky a tiez ju uz druhykrat neprijali do skolky (MS Bradacova), lebo mame mladsiu dcerku, ktora ma teraz rok. Takze so statnymi skolkami je to katastrofa, aspon co sa Petrzalky tyka. Tiez sme to s muzom riesili, aj sme pisali na patricne urady, lebo len tak sa veci pohnu, ked sa budu ludia ozyvat. Aj ked ja sa nemusim az tak stresovat ako mamicky, co musia nastupit do prace, tiez mi to pripada nefer, ze starsie dieta sa dostane do kolektivu hadam az 5 rocne, len preto, ze ma surodenca. Toto je slovenska realita-aspon vo vacsich mestach.

rainee
28. máj 2012

@chemicka a prisla ti aj nejaka odpoved z uradov? mne nepomohlo ani odvolanie do skolky a neviem si ani predstavit ze by ju ani dalsi rok nezobrali. najhorise je ze aj tie sukormne skolky su plne ako som zistovala. neviem preco to neriesia, je to takto kriticke uz par rokov 😠 a to nehovorim co bude dalej, teraz je tusim kazda druha baba co poznam tehula 🙂

rainee
8. jún 2012

@euffra @zuzulienka31 baby dostali ste nejake vyjadrenia z uradov, planuju to nejako riesit? ja sa tiez chystam napisat kade-tade, asi aj do novin, sakra tak som nastvana. lebo ine mestske časti to už riešia a beru deti od septembra aj tie co budu mat 3 roky az september-december, len tu sa nic nedeje. ja neviem co budem robit, na jesen mi konci md, na sukromnu skolku nemame a aj tak tie skolky co mam v okoli su plne, dedkovci robia.... 😝 @mici111 ako si dopadla, vzali ti aspon malu ked si osamely rodic?

zuzulienka31
8. jún 2012

@rainee u nas zatial nic nove, ale stale obiehame skolky...
na miestnom urade povedali, ze je situacia zufala a snazia sa ju stale riesit, ale ze tiez nemaju vela moznosti :(
takze zatial neviem 😖

euffra
11. jún 2012

@rainee my sme dostali uradne krasnu odpoved ze my sa mame stale informovat, ze sa uvolnuju miesta v priebehu roka, a bla bla, ale nic take, ze by oni nieco riesili, ze by rozsirovali triedy, nic.

rainee
11. jún 2012

@euffra my to iste ☹ a na tie uvolnene miesta uprednostnia vraj deti ktore tam uz maju surodenca.

chemicka
12. jún 2012

@rainee ahojky, prepac, ze az teraz odpisujem, dlhsie som tu nebola-na fore. odpoved z uradov-no taka klasika, akoze ste zaevidovani a budete informaovani, ked sa nieco uvolni. Nam nakoniec prisla priazniva odpoved z cirkevnej skolky, kde nam malu vezmu. Ale nic to nemeni na veci, ako si spravne podotkla, ze v petrzalke sa ohladom zmeny poctu deti asi nic nedeje...co je smutne.

egyptanka
15. aug 2012

Uz vam dosli nejake pozvanky na rodicovske zdruzenia?

susan007
16. aug 2012

ja som sa informovala v skolke, a ze ziadne rodicovske nebude, iba oznam visi na nastenke pripadne su tam posledny augustovy tyzden tak asi pojdem pokecat rovno s riaditelkou 🙂

zuzkut
8. sep 2012

Ahojte🙂
Kedze chcem respektovat pravidla fora, rada Vam dam tip do IP.
Pekny vikend,
z