Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poraďte súkromnú škôlku Prešove.

Jasle, škôlky, školy
klara_po20
5. feb 2020

Zdravím mamičky z Prešova a okolia 🙂,
keďže aj náš drobec už bude od septembra predškoláčik a o chvíľku sa blížia termíny zápisov pre budúci rok, máme doma dilemu ohľadom výberu škôlky. Na štátne škôlky sme už počuli rôzne recenzie z viacerých strán (nie práve najlepšie) a práve preto sa rozhodujeme pre súkromnú, no aj tých je už v Prešove viacero. Bola by som vďačná za vaše postrehy a recenzie na hocijakú z nich.
Ďakujem krááásneee 🙂

diana999
5. feb 2020

@klara_po20 aký je rozdiel medzi štátnou a súkromnou

marryen
5. feb 2020

@diana999 asi v cene 🙂

diana999
5. feb 2020

@marryen tak to pochybujem

klara_po20
autor
5. feb 2020

@diana999 prvý rozdiel je v tom, že súkromná škôlka je platená, ďalej v prístupe k ďeťom (keďže v súkromnej je 1 pani učiteľka na 8 detí namiesto 12), v materiálnom vybavení a zabezpečení tried, v kvalitnejšej strave a v uplatňovaní iných (resp modernejších) prístupov vzdelávania. 🙂)

marryen
5. feb 2020

@diana999 nejak nerozumiem...poznám dosť ľudí, ktorý mali dieťa najprv v súkromnej a potom dali do štátnej a teda žiaden rozdiel teda okrem ceny nejak nezaznamenali 😉

klara_po20
autor
5. feb 2020

@marryen viem, že sú súkromné škôlky, ktoré majú iné prístupy k vzdelávaniu detí, nie je teda zjavne rozdiel iba v cene.

benitinka
15. feb 2020

Chcete len súkromnú škôlku alebo škôlku s alternatívnou metódou výučby? (Montessori, lesná škôlka ...) 🙂

lelicav
15. feb 2020

Mamajáčik na Škultétyho.

klara_po20
autor
17. feb 2020

@benitinka Zdravím, no Montessori by bolo ideálne, viete v PO aj o takej škôlke? Viem, že je taká v Košiciach, lebo tam chodí kamoškina dcéra, ale či je aj v PO to som ešte nepočula 🙂

benitinka
17. feb 2020

V Prešove som počula o Montessori škôlke na Čapajevovej. Je neďaleko centra mesta, pod Encorom. Skúste o ňom si viac nájsť na nete. 🙂

klara_po20
autor
17. feb 2020

@benitinka Vážne? nejaké ďalšie info nemáte? Neviete náhodou názov? Ďakujeem

klara_po20
autor
17. feb 2020

@lelicav Dobrý deň, aj v Mamajáčiku aplikujú Montessori prístup, či neviete? Dakujem za info 🙂

lelicav
18. feb 2020

@klara_po20 Dobrý deň. To neviem, zdá sa mi že nie.Ale viete sa dohodnúť na návštevu kedykoľvek.Je to lepšie ako Deň otvorených dverí. Skuste pozrieť ich stránku.

klara_po20
autor
19. feb 2020

@lelicav ok informujem sa, lebo na stránke nič také neuvádzajú.. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre