Používame cookies. Viac informácií tu. OK
titkovamiriam
6. sep 2011

ak je v predškolskej triede tak poplatok sa neplatí,teda ak sa niečo nezmenilo teraz v zakonoch 😉

sympa1
6. sep 2011

predskolska sa neplati, len strava samozrejme.ale to vam ucitelka urcite povie

anngee
8. sep 2011

ak je dieťa predškolák a pôjde v septembri do školy (ak aj nepôjde ale dovŕšil vek, čiže v septembri by do školy mohlo nastúpiť), tak tento poplatok neplatíš...ak teda platíš poštovou poukážkou, tak nezaplať už od septembra a ak platíte niektorá maminka trvalým príkazom či cez internetbanking, treba to okamžite zrušiť...ked platba totiž odíde, nevrátia vám ju učiteľky, ale bude treba písomná žiadosť o spätné vyrovnanie

bubatinko
8. sep 2011

hmm zaujimave moj syn mal teraz 2.9. 5rokov cize je predskolak ani zanho by som nemala platit ???

titkovamiriam
8. sep 2011

@bubatinko fu neviem či by nemusel byt narodený do 31.08.,nebudem mat odklad školy?

maznacik007
8. sep 2011

@bubatinko no nie to sa nerata musi k 1.9. mat dovrsenych 5 rokov.... takze defacto nie je predskolak.... z pohladu toho zakona... platis skolne normalne.. na dalsi rok platit v skolke skolne nebudes...

kvojtanikova
8. sep 2011

@bubatinko budes platit, moj syn je presne tak narodeny ako tvoj, je v predskolskej triede - pripravke, ale poplatok za neho musim platit.
@maznacik007 To mi je uz jedno ze na dalsi rok v skolke skolne platit nebudem, ked tam uz nebude chodit, ale bude chodit do riadnej skoly 😢

kvojtanikova
8. sep 2011

@bubatinko a este som chcela, neviem ci si si dala ziadost o predcasne zaskolenie (ak ho chces dat na buduci rok do skoly), inak oni to beru tak ze on tam nejde, pretoze zo zakona nema este ist do skoly. Takze si pozri ci vobec je v pripravkarskej triede, nie je len v obycajnej triede medzi 5rocnymi detmi?

zuzana2706
autor
13. sep 2011

moja znama ma dceru 5 rocnu, posledny rocnik v skolke, o rok ide do skoly. vcera mali rodicovske a tam jej povedali ze od poplatku je oslobodena, ale bude aj ta platit mesacne 10 EUR, vraj za predskolske potreby ako plastelina, fixky, nejake zosity... takze nakoniec jej ani tento zakon nepomohol.

katecameron
14. sep 2011

@bubatinko lenze tvoje dieta nieje v konecnom dosledku predskolak aj ked je v tej triede ale do skoly ma ist zo zakona az o 2roky

usonicky
14. sep 2011

@zuzana2706 neda mi na tvoj prispevok nereagovat. spojila si totiz dva rozne poplatky do jedneho a ja by som to rda pre tvoju znamu, pre teba a ine mamicky vysvetlila. V prvom rade je prispevok na predskolsku starostlivost - cast uhradza rodic a cast uhradza stat. A z tohot prispevku je rodic oslobodeny ak jeho dieta do 31.8. v danom roku dovrsilo 5.rokov. Ak dovrsilo neskor- bude sa zvazovat jeho zacatie povinnej skolskej dochadzky. Zvycajne je to potom na rodicovi, ako sa rozhodne, ale od psychologov a pedagogov dostane nejake odporucanie, ci odporucaju alebo neodporucaju dietatku vstup do zakladnej skoly.
Druhy poplatok je dobrovolny a ide o prispevok na rozne kazdenne potreby deti, lebo bohuzial statne - verejne materske skoly maju velmi nizke rozpocty a tym teda nemaju na nakup beznych materialov potrebnych pre deti. Preto prosia rodicov o prispevok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli