Používanie návlekov v škôlke

qwerty81
7. sep 2012

Ahojte. Chcem sa opytat maminiek deti, ktore chodia do skolky: pouzivaju sa vo vasej skolke, v chodbe pri skrynkach navleky na topanky? U nas to minuly rok nova upratovacka zaviedla. Vraj sa poskodzuje podlaha podrazkami a podpatkami, cim mysli cierne smuhy na podlahe. Ide mi o to, ze tie navleky su latkove, spinave, casto premocene... Pripada mi hnusne aby som to vobec chytala do ruky, alebo si to obuvala na bose nohy, ked mam napr. sandale. Upratovacka trva na pouzivani, bez ohladu na to, ake je pocasie. Ci je sucho, mokro, sneh-nesneh. Moze mi skolka nejakym sposobom nariadit pouzivanie - ze musim? alebo, mozu syna vylucit zo skolky preto ze ja nerespektujem nariadenie? Uz si to vylepili aj na dvere...

stanislavao
7. sep 2012

ked ma skolka pokyn, ze treba pouzivat navleky na obuv, tak to maju rodicia respektovat. majte svoje navleky v taske a nemusite chytat pouzite inymi ludmi a spinave.

bubelko
7. sep 2012

@molka neviem ako v inom zahranici, ale u nas deti idu do skolky od 4 rokov, mamy ich odprevadzaju len po skolku a tam ich aj cakaju. po urcitom case chodia deti do skolky same. teda - vacsinou je ich z jedneho smeru viac, takze idu aspon 2-3. dostanu zo skolky take oranzove svietiace nakrcniky, aby ich auta dobre videli a masiruju.
v skolke maju 1x, na zaciatku skolskeho roka, dopravnu vychovu - pride policajt z regionalnej policie a ukaze, ako sa chodi cez prechod, na co maju davat pozor, atd.
na margo toho prechodu - vodici su tu povinni zastat, a aj zastavuju, jazdia ohladuplnejsie, takze sa to neda porovnavat.
co sa tyka este tych navlekov - boli sme na rodicku a ziadne navleky na nas necakali, upratovacku som v skolke nevidela.
mladsi chodi do hracej skupiny - tam chodime s detmi dnu. nevyzuvame sa, ale nikto tam nebeha v spinavych topankach po triede. ak vonku prsi, tak sa deti len vyzuju, vyzlecu a odovzdaju. upratuje ucitelka - vzdy po skonceni. ale deti su tam len 2,5 hodiny, takze opat neporovnatelne.

jankavl
7. sep 2012

necitala som prispevky,

ale riesenie by mohlo byt ze si do skolky prinesies vlastne navleky a budes si ich "skladovat " v skrinke Tvojho dietata.

bartokami
7. sep 2012

ja si nosim z domu vlastne navleky/jednorazove,z nemocnice/ a mam pokoj🙂

luciahromadkova
7. sep 2012

Nebudem reagovat na navleky, hoci mám na to nejaký názor nie je podstatný....autorka otázky sa pýta na vylúčenie z MŠ.
Školský poriadok vašej MŠ som nečítala, takže neviem sa vyjadriť čo tam je napísané.
Ale riaditeľka MŠ nevylučuje z MŠ, ale písomným rozhodnutím ukončuje dieťaťu do MŠ z nejakých dôvodov dochádzku do MŠ. Spravidla vtedy, ak rodič požiada sám o ukončenie dochádzky dieťaťa do MŠ /napr. sa sťahuje do iného mesta al.iné/, alebo ak rodič opakovane závažným spôsobom porušuje školský poriadok MŠ- napr. nezaplatením príspevok za výchovu a vzdelávanie, nezaplatením príspevku za stravu, resp. opakovane neskoro po ukončení prevádzky MŠ rodič vyzdvihne dieťa z MŠ a pod. Musí to byť v školskom poriadku vyznačené a zároveň tak riaditeľka môže urobiť po písomnom upozornení. Môžeme obúvanie návlekov považovať za závažné porušenie školského poriadku a tiež neviem ako písomne upozorniť rodiča, že porušuje pravidlá a má v MŠ používať návleky ?????

luciahromadkova
7. sep 2012

Je to o komunikácií a vzájomnom pochopení rodič-riaditeľ školy a rodič-zamestnanci MŠ.

sissy27
7. sep 2012

@zuzanocka útočná?? 😕 lebo mi príde normálne rešpektovať požiadavky zariadenia, kam vstupujem? niekto iný s tým má problém, ale ja som útočná? hmmm..

jankali
7. sep 2012

Spýtaj sa riaditeľky, komunikácia - aj o takýchto prkotinách je dôležitá, lebo to narastie do veľkých nedorozumení.. Ja by som šla tým smerom, aby ten plagát z dverí dali dole a to nariadenie zrušili. Fuj.

zuzanocka
7. sep 2012

@sissy27 utocny je sposob akym reagujes, ironizujes. ako ja sa fakt nemienim hadat, ale vyjadrit svoj nazor (aj protichodny), resp. ak treba, usmernit cloveka sa da aj slusnejsie.. ale tak kazdy sme nejaky.. mozno to v podstate ani nemyslis zle 😉
a estek tomu respektovaniu poziadaviek: ak su rozumne, nemam ich problem respektovat ani ja 🙂

sorciera24
7. sep 2012

u nas su mavleky, ale len ked idem az do triedy po maleho.....co je logicke, lebo tam su koberce, ale po chodbach, ci satni ich mat nemusime;)

sissy27
7. sep 2012

@zuzanocka nevyjadrujem sa vulgárne, ani neútočím, dokonca v tejto diskusii ani len ironická nie som... len ty si asi precitlivelá alebo teda neviem, čo ty vidíš a ako si čo vysvetľuješ....neviem, tebe sa zdá nerozumné, že ak prídeš niekam na návštevu (do bytu, zariadenia...) tak sa máš prezuť, vyzuť, alebo použiť návleky? podľa mňa je to úplne normálne, ale tak každý sme nejakí...

sisaka
8. sep 2012

@qwerty81 tak toto je pekne nechutne ... mna osobne by nikto neprinutil chytit do ruky pouzite a to je jedno ci suche, ci mokre navleky. Podla mna porusuju hygienicke standardy - pri navlekoch, ktore nie su jednorazove musi byt zabezpecena ich ocista, to znamena kos na ciste, kos na spinave, ktore putuju do pracky a nikto to uz nechyta do ruk. Osobne by som sa ohanala tymto - bud nech skolka zadovazi jednorazove, alebo nech zabezpeci ich pranie.
Niekto sa pytal na zahranicie - u nas v Kanade sa navleky nenosia ani v nemocniciach, ani v skolkach, ani v skolach - upratovaci poznaju svoje povinnosti, ked su prijmani na pracovne miesto, takze rataju s tym, ze budu cele dni upratovat.
V skolke sa nevyzuvame, v zimnom obdobi je pri vstupe do skolky rohozka a rata sa s tym, ze si tam otrieme nohy, je na rodicovi, ci tak spravi, do triedy mozeme kludne vojst v topankach, ak mam zablatene vyzuvam sa, vsimla som si, ze niektori rodicia sa vyzuju, ini nie, prinutit rodicov nemozu, ak niekto zaspini dlazku ucitelka to zotrie. (Upratovacku som tam nevidela, myslim, ze upratuje, az po zavreti skolky, alebo neskor cez den? fakt neviem.) V skolach sa deti vyzuvaju pri vchode a v ponozkach prejdu k skrinkam, vesiakom, rodicia cakaju pri vchode, dalej nejdu, ak potrebuju ist za ucitelkou, riaditelkou, sekretariat ... idu v topankach, nikto neocakava, ze sa rodic bude vyzuvat, taktiez sa to neocakava na rodic. zdruzeniach.

mateson
8. sep 2012

@sisaka kolko platíš za školku v Kanade? aký plat má upratovačka v Kanade?. U nás v školke sa platí 10 eur a upratovačka má plat 260 eur. Hanbila by som sa ako pes ,keď by po mne učitelka musela utierat podlahu. Jinak s tebou suhlasím, návleky by mali byť jednorazové.

stardust
8. sep 2012

@mateson to je jedno, o kolko viac zarobi upratovacka v Kanade, ale ani ta kanadska, ci slovenska nie je otrok, aby po kazdom lenivom rodicovi sla zmyvat podlahu...ved maju na starosti aj ine miestnosti, ktore musia byt ciste.

koniarova
8. sep 2012

Čo by som ja dala za návleky v našej škôlke. Keď vidím, ako sa tam všetci premávajú v špinavých topánkach a potom si moje dieťa sadne na zem či koberec, po ktorom prešlo za deň xy ľudí, je mi zle. Zakladeteľke témy odporúčam len jedno. Nos si svoje návleky a teš sa, že sa nosenie návlekov u vás v škôlke dodržuje. 😉 😉 😉 😉

eeffka
8. sep 2012

Zavisi ako mate riesenu skolku, u nas chodba satna chodba a az potom triedy, tam som naozaj nevidela dovod davat si na hohy hnusne mokre navleky 😖 , moje topanky z auta boli cistejsie nez ich navleky cim som aj argumentovala a bolo uznane. Ved deti su v triedach, tam maju aj jedalen aj kupelky, nemaju dovod vychadzat z tried, max ked idu na prechadzku.
A snad nikde nie je skolka riesena tak ze rodicia dupu po koberci...

sisaha
8. sep 2012

@stardust odhliadnuc od toho vsetkeho, predpokladam, ze v nemocniciach a velkych skolach v Kanade upratovacky pouzivaju pristroje na umyvanie, ktore iba pred sebou tlacia. U nas dostane do ruky mop a vedro s vodou..A to je trochu rozdiel...

stardust
8. sep 2012

@sisaha mas pocit, ze s tymi velkymi strojmi na umyvanie lozia upratovacky v skolkach po kazdom rodicovi utierat podlahu? Predstav si, ze na nasej univerzite maju upratovacky aj stroje a tam, kde sa poriadne nezmestia s tymi strojmi, musia umyvat podlahu mopmi.

sisaha
8. sep 2012

@stardust no nie, ved preto hovorim, ze upratovacka musi behat po skolke iba s mopom a preto si myslim, ze navleky su ok...

sisaka
8. sep 2012

@mateson za skolku platim $ 1025 mesacne, plat upratovacky je v cistom okolo 1 200, pravdepodobne je financne na tom horsie ako ta slovenska, kedze tie nase nemaju ani na zaplateenie skolky, to si fakt myslite, ze sa tu mame vsetci ako prasce v zite a upratovacky maju SUVs v garazach a jachtu na mori?
Sorry, ale jej pracou je upratovat a nie buzerovat klientov, ak s tym ma problem ma zmenit zamestnanie

sisaka
8. sep 2012

@sisaha v nemocniciach ano, ale iba chodby, zvysok pekne s mopmi, v skolach, skolkach samozrejme rucne, ako som pisala v skolke to zotrie aj ucitelka, este ziaden ruky preto neodpadli

sisaha
8. sep 2012

@sisaka vies, moja sestra zije uz 15 rokov v Nemecku a veru ona zabudla ako sa tu žije, preto to nezazlievam ani ostatnym...

quita
9. feb 2013

@qwerty81
Nezabúdajte, že udržovaním čistoty chránite svoje deti. Môžete si nosiť vlastné návleky, nezaberú v taške veľa miesta.
A skrinka sa píše s mäkkým i