Povinnosť prijatia do škôlky

sonicc
5. feb 2009

Dobrý večer,
s manželom obaja pracujeme, ale máme problém s 3roč. synom, pretože pre nedostatok miesta ho nepríjmu do škôlky. Počula som, že škôlka je povinná zobrať dieťa ak rodičia pracujú.
Je na tom niečo pravdy?

tilly
26. feb 2009

to fakt? aj potvrdenie? to je sila...

eni, veď to už by bolo jedno, už by ste tam boli...

k.a.t.k.a.
26. feb 2009

to ked si pridem akože pre prihlašku už vtedy zapisuju do poradia? alebo až v den ked odnesiem už vyplnenu prihlasku? lebo vyzdvihnut sa u nas dá už od 2.marca a zaniest ju treba 23. az 25.marca no a ja som si ju stiahla z internetu tu prihlasku 😕 je lepsie ist si osobne radsej pre prihlasku?

k.a.t.k.a.
26. feb 2009

boze pisem jak madar, ale som už uplne zmagorena z celeho zapisu do skolky 😅 čo bude ked pojde na strednu skolu 😝

danu
26. feb 2009

k.a.t.k.a na tvojom mieste by som prihlasku odovzdala obratomco najskor zaciatkom marca, nie az koncom vtedy sa to uz uzatvara 😉 cim skor tym lepsie

lubkaj
26. feb 2009

No, my ked sme si boli pre prihlasku pred troma rokmi, ked sme prihlasovali dcerku, tak si nas zapisali do poradia, ale hned nam povedali, ze to len preto, aby mali evidenciu, komu dali prihlasku (preto si aj teraz radsej pojdem pre prihlasku osobne). U nas vobec nezavisi od poradia, ci ta zoberu, ako som uz spominala, az v priebehu aprila sa stretnu riaditelia skolok a spolu to budu riesit. Spytam sa, ci sa da prihlaska priniest aj skor, ale podla mna ju ani skor nezoberu, az od 23.3. do 31.3. - tak to maju napisane aj na vchode, aj na internetovej stranke.

ena
26. feb 2009

k.a.t.k.a. kazda skolka si to asi po svojom robi.. tam kde chcem dat prihlasku to je tak, ze od 15.2. si mozes vyzdvihnut prihalsku u uciteliek a potom od 2.3. ju mozes zaniest medzi 8.00-16.00 do MS do ruk riaditelke a vtedy by si mala poznacit poradie. Inak by to bola blbost, lebo pre petrzalku sa daju stiahnut prihlasky aj na stranke www.petrzalka.sk

A s tym duplicitnym podavanim prihlasok do x skolok, MALA by sa davat jedna prihlaska, ze vraj to potom maju v pocitaci a vyhodi im to, ked ma jedno dieta viac prihalsok.. ako aj lubkaj pise, "v priebehu aprila sa stretnu riaditelia skolok a spolu to budu riesit." a okrem toho, za kazde potvrdenie prihlasky u Dr. sa plati.
...toto je z pocutia, ale aka je prax, neviem 😉

Inak, najlepsie, ze napr. ked sme boli na predlzeny vikend u nasich, tak v dedine maju uplne opacny problem, miesta habadej a niet deti... 🙄

tilly
27. feb 2009

katka určite si choď pre prihlášku, oni si ťa zapíšu, že ti tú prihlášku dali... tým pádom sa dostaneš do poradia, aspoň u nás to tak je...

sue
28. feb 2009

Ena, v BB je to isté... na dedine by mi Macina vzali hneď od septembra...keby som mala auto, tak neváham...len by to inak dokelu nevychádzalo...keď školka je do pol piatej rovnako ako moja pracovná doba 🤐 🙄 😠

monky1
27. mar 2009

no dievcata, tak ako ste dopadli v tych MŠ?

vzali vam deturence? lebo nas nevzali 😖

emjee
14. apr 2009

bobulka34 • Dnes o 13:30
Kamaratka ma syna, ktoreho nevzali do skolky pre nedostatok miesta. Je to hrozna situacia, pretoze rodicia jej pracuju. Takychto situacii bude pribudat. Je to chore, aby ministerstvo take nieco vydalo. Kam maju rodicia deti dat, otrasna doba.

susik77 • 1d, 21tt • Dnes o 15:47
ahoj asi ani moju nevezmu od 3 rokov, kedze budem na md s mladsim...planujem chodit aspon 2x tyzdne do nejakych MC aby bola medzi detmi pripad. uvazujeme o sukromnej skolke-2x tyzdenne doobeda-aby sa nieco naucila, zabavila sa a zvykla na kolektiv...

terezka044 • 32tt • Dnes o 16:12
a to ju nemozete dat do inej?
ja poznam mamicku ktorej tiez nevzali, pre istotu predtym pobehala 4 skolky a potom behala po dalsich, nakoniec jej syna zobrali v jednej, celkom dobrej. sice to ma dalej od bydliska, ale tych 40minut rano skor vstanu

agata13
14. apr 2009

Aj u nas maju prednost deticky matiek, ktore pracuju, ale zatial o ziadnom potvrdeni neviem, ze by bolo treba...

susik77
14. apr 2009

terezka: hm, ale je blbe cestovat rano s malym mimcom aj so starsou dcerou po polovici mesta...

magda22
15. apr 2009

ahojte,
prosim o radu
chcela som sa spytat, kolko dopredu by som mala riesit skolku, viem o nejakych zapisoch a pod., je to nieco dolezite? neviem vobec ako mam postupovat...
dakujem.

mirko06
15. apr 2009

ahojte, my sme dali tento rok prihlášky do 7 škôlok, aj mimo t.pobytu, už nám začínajú chodiť odpovede o neprijatí....
fakt neviem, čo urobíme, keď malého nevezmú, nakoľko naši sú obaja pracujúci, navyše mimo BA...

skúsim napísať prezidentovi, ten myslí sociálne, nech poradí..... 😉

inak, nebolo by od veci, keby pani ministerka začala zvažovať namiesto somarín príspevky a dotácie na súkromné mat. škôlky, keď v štátnych nie je miesto, alebo aby sa zmenil zákon a otvárali sa na školách nulté ročníky (už to niekde aj funguje), kde by povinne chodili deti s odloženou školskou dochádzkou a tým by sa uvoľnilo miesto v škôlkách.....

adkaw
17. apr 2009

Ahojte, tak ja som tiež úúúúúúplne zúfalá, bývame v BA a prihlášku som dala do 8 škôlok a ani do jednej nás neprijali všade plno, tiež som musela nastúpiť do práce lebo by mi už nedržali moje miesto a to som si nemohla z finančných dôvodov dovoliť o to miesto prísť a plati súkromnú škôlku je tiež dosť náročné, už som normálne rozmýšlala že by sme sa mali my ženy spojiť začať s tým najako spoločne aby nás matky už konečne začali brať vážne a hlavne aby si uvedomili že deti sú naša budúcnosť tak by sa mohli o ne trochu aj postarať aspoň čo sa týka základného vzdelania ktoré nezačína v prvej triede v škole! Ja mám niekedy pocit že na deťoch im vôbec nezáleží hlavne nech majú už osemnásť a potom šup do roboty a platiť dane aby sa oni mali lepšie! Normálne som sa rozčúlila 😠

lubkaj
17. apr 2009

adkaw: Tvoj Misko este v septembri nebude mat 3 roky... My sme tiez z Bratislavy a tu sa hned pri preberani prihlasky pytali, ci bude mat dieta v septembri 3 roky - v opacnom pripade rovno povedali, ze je zbytocne davat prihlasku, taky maju naval...

janulka18
17. apr 2009

adkaw:máš pravdu,tiež mám pocit,že na deťoch tu moc nezáleží.A príspevok na opatrovateľku nedajú,aj keď stojí od 5tis. a viac.Akurát furt omieľajú,že zvýšili príspevok pri narodení 2. a 3.dieťaťa.Inak mne malého tiež nevzali,lebo pôjdem od augusta na MD a on má 7.9. tri roky.A kde ho dám aspoň načas do kolektívu netuším,lebo MC tu nemáme,aj keď ho sľubujú už štyri roky a všetci kamaráti mu idú do škôlky.Tak paráda.

caruzo19
17. apr 2009

nas nevzali 😒
ze nedostatok miesta.a to sme podavali prihlasku ako prvi 😒

magda22
18. apr 2009

caruzo a preco vas nevzali?

caruzo19
19. apr 2009

na vyrozumeni mam ze v konani o prijatie dietata sa preukazalo,ze hoci dieta splna vseobecne podmienky pre zapis(vek,zdravotny stav)na prijatie do materskej skoly,kapacita materskej skoly to neumoznuje. 😖
udajne rozdali 100 prihlasok a prijat mohli 24deti a to do 3 skolok,ciye 8 deti na skolku,tak sa ani moc nedivim

adkaw
20. apr 2009

Nám všade odpovedali že pre nedostatok miesta aj keď niekde sme podávali medzi prvými, hlavne že sa tu stavajú nové byty ale aby aspoň ku piatim vežiakom postavili jednu škôlu tak to určite nie veď by zabrala miesto nejakej novej banke alebo poisťovni 😠

magda22
20. apr 2009

ahojte,
ja budem hladat skolku na Nivach, nahodou mi nevite poradit nejaku stranku, kde je zoznam vsetkych skolok v danej oblasti? aj statnych aj sukromnych, dakujeem

lenca13
20. apr 2009

Ahojte tak dnes sme si boli zobrat papier o prijati do skolky 😉

tilly
22. apr 2009

prečo si dávate 8 prihlášok??? pokiaľ viem, tak by sa mala dať jedna, sa potom nedá ani čudovať, že toľko detí odmietnu... moja rada, ísť do jednej zo škôlok lobovať a napísať odvolanie... ak každá mamina poposielala viac prihlášok, tak je možnosť, že sa nejaké to miesto uvolní... je to sila, detičiek je veľa, z roka na rok viac a toľko škôlok sa porušilo, ale zriaďovatelia (obce, obvody) sa budú musieť spamätať a zriadiť ďalšie...

danu
22. apr 2009

magda22 tu je link klikni na mestsku cast a otvoria sa ti skloky v danej casti aj s t.c. 😉
http://www.bratislava.sk/vismo/o_utvar.asp?id_o...

danu
22. apr 2009

tilly lebo ked das jednu v tejto dobe resp. v tomto roku mas malu sancu na prijatie kedze je vela deticiek 😉

tilly
22. apr 2009

no, ale podľa toho, čo je tu popísané, nemáš šancu ani keď ich dáš 8... ja by som to urobila tak, že by som aspoň nejaký čas dopredu chodila za svoje dieťa lobovať, poslala 2% z dane, dala úplatok alebo niečo... ja som takto bola v januári minulý rok lobovať a v dvoch škôlkach mi rovno povedali, že si ani nemusím dávať prihlášku, v tretej som pritlačila... ani som nikomu nemusela dávať úplatok, stačilo narvhnúť aktivity, poslať 2%, zo dva tri krát som si bola pokecať s riaditeľkou a tá mi rovno povedala, že ak by sme sa nemali dostať, tak mi to povie... nakoniec nás vzali... takto sme tento rok vybavovali ďalším dvom deťom prijatie... riaditeľka hovorila, že je to katastrofa, zostáva len dúfať, že odíde čo najviac detí do školy...

každopádne píšte odvolania 😉 a skúste obchádzať škôlky aj v septembri, októbri, niekedy sa miesta uvoľnia... u nás tak dve tri detičky odišli, lebo boli stále choré, tak to rodičia vzdali a jedno odišlo, lebo sa presťahovali, treba skúšať aj počas roka, hlavne sa nenechať odbiť

mirko06
22. apr 2009

tilly: aj keď dá niekto 8 prihlášok, vždy po termíne, dokedy sa majú odovzdať, všetky riaditeľky si spolu sadnú a robí sa selekcia...
tak sa nestane, že jedno dieťa vezmú do viacerých škôlok, to určite nie... ja osobne som dala prihlášky do 7 škôlok a malého mi vzali, ale to sme fakt stáli prvá v rade, keď sa prihlášky odovzdávali...
a čo sa týka odvolania, na rozhodnutí o prijatí je jasne uvedené, že odvolať sa nedá...
fakt je to teraz sila s tými miestami v škôlke, pretože je veľmi veľa detí s odloženou školskou dochádzkou. riešením by možno boli nulté ročníky v škole, čím by sa uvoľnili miesta v škôlkach.
ale v ružinove napr. len dve školy otvárajú nulté ročníky....

mirko06
22. apr 2009

magda 22: každá mestská časť má na svojej stránke pod školstvom uvedený zoznam škôlok a škôl

danu
22. apr 2009

mirko06 ale vo vsetkych skolkach to nie je tak ze nemozes dat odvolanie v niektorych sa da 😉
a presne ako pisala tilly trochu pritlacit, pytat sa cez rok , dokonca sa stava ze ani v septembri dieta niekedy nenastupi, moze sa vyskytnut hocijaky problem