Povinnosti pri nástupe do škôlky

1. okt 2022

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, či mám nejaké povinnosti voči sociálnej a zdravotnej poisťovni, ak mi teraz dcéra nastúpila do škôlky. Na konci novembra bude mať tri roky. Ja pracovnú zmluvu už nemám (pracovný pomer na dobu určitú), momentálne si hľadám prácu. Dcéru mám v podstate chorú doma už tri týždne, ale aj tak ma to zaujíma. Netreba to nejak nahlásiť poisťovní prosím? Odhlásiť sa z dôchodkového? Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.

maranco
1. okt 2022

Keď ti skončil pracovný pomer, prihlásila si sa na úrade práce, aby za teba platil štát sociálnu a zdravotnú?

autor
1. okt 2022

@maranco pracovný pomer skončil počas materskej dovolenky, ale predtým som bola PN na rizikovom.

klarissa25
1. okt 2022

Musíš ísť ma úrad práce do 7 dní od skončenia RD....

klarissa25
1. okt 2022

@maranco ona sa nemusela hlásiť na úrade práce keď jej skončil PP....bola na rodičovskej dovolenke

jeanne14
1. okt 2022

Nahlásiť upsvar kde sa nachádza dieťa, skrz pridavky.

sade88
1. okt 2022

Na upsvar nahlasit kde sa dieta nachadza kvoli pridavkom na deti - to daju tlacivo.
Plus ty, ak nejdes do prace bud sa zaevidovat na urad prace, aby stat platil zdravotku alebo nahlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov - ale v tom pride ti moze ist do skolky len na pol dna

scorpionflower1
1. okt 2022

Musis nahlasit na UPSVAR do 7 dni ako ti zacne chodit do skolky, mne poslali tlacivo, ktore som vypnila (ja aj muz sme museli podpisat), odfotila na mobil a poslala naspät uradnicke mailom.

kata305rina
5. okt 2022

Ako je to prosím keď staršia má 3 roky nastúpila do škôlky ale ja som na materskej s babom tiež mám nahlásiť že kde sa dieťa nachádza ??