Pozeranie telky a vytáčanie hlavy

spisiacka
23. dec 2013

Ahojte stretli ste sa niektora s tym ze dieta pozera telku a vytaca hlavu do jednej strany? Stale do tej istej? MOja ma 3,5 roka a robi to uz par tyzdnov, stale ju upozornujem aby pozerala rovno ale po minute ma tu hlavu znova na pravej srane oci vytocene do lava .... objednam ju aj k ocnemu nech na to pozrie.... ale tak ak ma nietko nejako skusenosti co to je a preco to robi tak podajte info, dakujem

luba28
23. dec 2013

@spisiacka skor by som riesila usne,.....

cikyta
23. dec 2013

aj moja tak pozerá občas už hádam 3 mesiac , no s tým, že leží. Rovnako dlho nosíme okuliare a tiež premýšlam, či to má s tým suvis, či ide iba o nejaku náhodu. Opýtam sa v januáry na kontrole.

babulina
23. dec 2013

Aj my mame tento problem, maleho videl uz ortoped aj ocna a vsetko v pohode, ale tiez ho upozornujeme a upravujeme ale bez vysledku, robi to viac nez dva roky a obavam sa ze to lepsie nebude

abbie
23. dec 2013

je to skor zlozvyk, my toto riesime tiez uz cez rok ... odporucam neupozornovat, moze byt aj horsie potom

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babulina
23. dec 2013

@luba28 a preco usne?

zita19
23. dec 2013

usne preto, ze moze preferovat usko, na ktore lepsie pocuje. Vobec to nemusi byt pravda, moze to byt o tom sustredeni ale ak chces byt spokojna, tak by si mala ist na usne na audiograf.

macamac
23. dec 2013

@babulina asi preto, že či náhodou nenatáča to ucho, ktorým lepšie počuje ( mohlo by to tak byť), že na to druhé by počula slabšie

luba28
24. dec 2013

@babulina podali vysvetlenie,mna to napadlo,hned ako prvy problem,......
@zita19
@macamac

zuziq
24. dec 2013

Moja malinka ma vrodenu vadu ocka a a pravdepodobne na neho vidi minimalne a tiez vytaca hlavku aby lepsie videla... takze ono to moze byt naozaj ockom,uskom alebo len zlozvyk... poradia jedine lekary

spisiacka
autor
24. dec 2013

@luba28 @cikyta @abbie @alenah31 @zita19 @macamac @zuziq tak dakujem dievcence po novom roku zajdeme na to ocne a ak bude vsetko v poriadku skusime este usne a dufam ze to bude len zlozvyk a nie nejaky problem.
Vsetkym Vam prajem krasne pohodove Vianoce

abbie
24. dec 2013

@spisiacka treba vylucit ocne, usne a uvidis, ale keby to bolo z ucha, tak to robi furt, nie len pri tv ... drzim palce, nech to je len zlozvykl potom sa ozvi 😉

naja94
31. máj 2016

@spisiacka
@babulina
@abbie
Ahojte, dievčatá... prosím vás, ako to dopadlo u vás s tým vytáčaním hlavy pri sledovaní telky? Prišlo sa na niečo?
Môj syn to robí už cca rok a pol... na ušnom mu robili bera vyšetrenie - všetko v poriadku... na očnom mu kontrolovali zrak z hľadiska možnej refrakčnej chyby a tiež očné pozadie... prišlo sa len na mierny astigmatizmus, ktorý podľa očiarky to vytáčanie asi nespôsobuje... Sama očiarka načrtla možné príčiny - buď to je len zlozvyk, alebo je tam zhoršené videnie aj bez toho, aby sa zistila očná chyba.... alebo sú ešte nejaké geneticky podmienené očné ochorenia distrofického charakteru, spomínala nejaké nedovyvinutie makuly a pýtala sa ma, či v rodine nemá niekto vážnejší problém so zrakom... Tak som zostala zaskočená... problém je, že tu makulu na sietnici mu teraz nevedia ambulantne vyšetriť, kedže ma synček len 2 a pol roka... vraj sa to robí u takto malých detí v narkóze na Kramároch... Som teda stále neistá, čo je za tým vytáčaním hlávky a som v strese, že čo ak má predsa len poškodenú sietnicu, resp. tu makulu, čo je neliečiteľné očné ochorenie... Doktorka na očnom to v podstate uhrala tak nejak do stratena... Tak neviem... Dúfam, že je to len zlozvyk a vyrastie z toho...

babulina
1. jún 2016

@naja94 my mame za sebou vsetky vysetrenie kam nas poslali - ocne, usne, ortoped, neurolog - vysledok zlozvyk, ale tolko sme ho upozornovali ze cim je starsi tym si viac vie davat pozor, hadam raz to nebude vobec robit

spisiacka
autor
1. jún 2016

@naja94 no u nas sa to nejak nepohlo menili jej uz 2x skla za kadejake co su na jednej strane hrubsie inde zas tensie aby jej to branilo vytacat hlavu ale ani to jej nebrani vytaca tak ci tak. lepili sme obe oci potom uz len jedno takmer rok ani to nepomohlo. PO inych vysetreniach ako ocnych sme nechodili nikde nas neposlali a v podstate sa nevyjadrili preco tu hlavu stale vytaca vraj nema dovod okuliare ma nastavene vraj dobre vidi s nimi dobre ale robi to stale tak vraj tiez uz len zlozvyk no ja neviem ci zlozvyk ale neviem s tym nic robit chodime na ocne kazde 3 mesiace presli sme uz k tretej ocnej v KE ale co sa toho tyka zmena ziadna aspon ja nevidim aj ked doktorka co sa tyka oci trvrdi ze sa to zlepsuje. O toceni hlavy sa moc nevyjadruje.

naja94
1. jún 2016

@spisiacka
@babulina
Ďakujem za reakciu... Už aj ja ho začínam upozorňovať, len nechcem ho zas buzerovať pri každom otočení hlávky... K očnej mame ísť o pol roka, tak uvidíme, čo dovtedy bude...

spisiacka
autor
1. jún 2016

@naja94 no uvidis ja ju upozrnujem stale to niekedy ked neupozornim to uz ma hlavu takmer o 90 stupnov stocenu to uz mam pocit ze pozera na druhu stenu. takze buzerujem stale kazdu chvilu. Samozrejme ze uz sa na mna oduva ale tak co robit to uz aj skulit zacala cim dalej viac jej oko ubehuje neviem ci to z toho tocenia ci to s tym nema nic spolocne ale oci budu na dlhsiu dobu nas problem.

naja94
1. jún 2016

@spisiacka
A keď sa jej spýtaš, či dobre vidí, čo povie? Či ešte nevie zhodnotiť ako vidí? Očká ju sem tam nebolia? A na očnom jej nerobili vyšetrenie zorného poľa? Tuším perimetria sa to volá...

spisiacka
autor
1. jún 2016

@naja94 neviem ake vysetrenia jej robili ale ze vsetko co sa da. ma zopar diagnoz strabizmus astigmatizmus a este cosi. Ale ci toto konkretne neviem. CHodi uz na vyssie pracovisko do KE kde maju viac pristrojov tu su slabi u nas. No ona stale tvrdi ze vidi dobre. aj ked okuliare nema sa pytam ako vidis ze dobre. Ona asi nevie rozlisit a porovnac ci vidi zle ci dobre alebo to neriesi alebo klame ja neviem. Neni mozne ze vidi rovnak ci ma okuliare ci nie.... ale tvrdi ze bez vidi lepsie potom ze zas rovnako...

naja94
1. jún 2016

@spisiacka
Tak to je fakt záhada u vás (a aj u nás)... Ja si furt myslím, že to musí mať nejaký dôvod... Veď konieckoncov, musí byť nepohodlné pozerať na TV s vytočenou hlávkou... Aj keď, samozrejme, najradšej by som bola, keby to bol fakt len hlúpy zlozvyk, nič viac... Tak vám držím veľmi, veľmi palce, aby to postupne ustupovalo a aj ten strabizmus aby sa poriešil... Možno vekom sa bude čoraz viac strážiť aj sama, aby tú hlávku nevytáčala...

spisiacka
autor
1. jún 2016

@naja94 dakujem no zatial to ona neriesi si vytoci ako sa jej lepsie pozera. Ci sa zacne niekedy kontrolovat ktovie ak je to zlozvyk tak ano ak to ma ale pricinu tak myslim ze ani vekom sa to nezlepsi ono za tie dva roky sa to skor zhorsuje.

m.i.r.i
2. jún 2016

nas robil to iste a nam okuliare pomohli..sli sme k ocnej ked mal 3 roky, lebo tiez takto vytacal hlavu..namerali mu mierne dioptrie, +0.25 a +-0.5, nic hrozne,..ale astigmatizmus a hlavne nejake odchylky uhla...cize mu dali skla s cylindrom na jedno oko, tak aby to sedelo..a nam to velmi pomohlo..ak si pamatam, menili sme raz odtedy, ked mi asi po roku zacal zas vykrucat, ale to som tiez musela napriklad lekarku upozornit ja, lebo jemu ked porobili merania, tak nic nezistili, az ked som povedala, ze zas zacina vykrucat hlavu aj s okuliarmi, tak prekvapkali, premerali a dala inak tie cylindre, a tomu je uz asi rok a pol a vykrucanie odvtedy je prec..syn si velmi zvykol na okuliara a ked napriklad aj pozera nahodou na telku alebo do knihy bez nich tak si ich hned pyta..ze lepsie vidi..teraz ma 6r...ja mam vacsie vady, aj strabizmus operovany, aj astigmatizmus, tupozrakost, kadeco, tak som aj cakala ci dedicnost nespravi svoje, ale ma len toto a nam teda zjavne spravne nastavili okuliare, lebo nam to vykrucanie hlavy skoncilo..

naja94
2. jún 2016

@m.i.r.i
Ďakujem veľmi za Tvoj komentár... možno sme ten prípad ako vy... Môjmu tiež namerala očná mierny astigmatizmus a predpísala okuliarky cca 2 týždne dozadu... Zatiaľ sme neboli v optike, aj som váhala, či vôbec do toho ísť a trápiť ho s okuliarmi a okluzorom, keď podľa výsledkov výraznú refrakčnú chybu nemá... Ale keďže vám okuliarky pomohli, určite sa vydáme aj my touto cestou... Ešte raz ďakujem za reakciu... Upokojila som sa 😉

m.i.r.i
2. jún 2016

@naja94 som rada, ze som ta trosku upokojila..ono nikdy nevieme ci nieco co pomohlo jednemu pomoze aj druhemu..ale mne to napriklad pripadalo celkom logicke, ze je tam nieco s uhlom -- kedze nie som odbornik, neviem sa tak vyjadrit, ale aj okuliarky ma tak, ze +0.25 na lave oko +0.5 cylinder, cize to je akoby spolu +0.75, ale k tomu ma uhol na 90 st zakrivenie a take vselijake veci.oni tie sosovky na okuliaroch prisposobuju podla tych merani..nas napriklad aj bez okuliarov cital vsetko bez problemov na obe oci, vsetky pismenka, obrazky, ziaden problem..tam su dolezite tie merania na tych pristrojoch, co asi pri mensich detoch nie vzdy lahko ide..ma pozerat dopredu, pozera kade- tade, kyve hlavkou..no neviem...aj tak obdivujem tych lekarov, ze u tak malych deti vedia stanovit diagnozy, ked ti vlastne to dieta nevie ani samo povedat ci vidi dobre ci nie...vsetko je o merani pristrojmi..kazdopadne,urcite skuste tie okuliarky a odporucam davat doraz na to, aby boli vacsie skla a ked ich bude nosit, dat mu gumicku napriklad, aby proste tie okuliare sedeli na nose presne tak ako maju..pretoze tie sosovky su tak rezane aby pozeral tam presne ako ma..ked sa im tie okuliare posuvaju, padaju z nosteka, ma ich nakrivo - je to nanic..pretoze vlastne nesplna ucel...ja ked vidim mojho ze uz ponad okuliare pozera, ze uz nakrivo su, to hned pritiahnut sroby, idem aj do optiky castejsie to nastavit na nose, pritahujem snurkami..

asocial
3. jún 2016

@spisiacka neviem, ci je to to iste..ale ja mam rovanky problem..pri telke,citani, pisani, ked s niekym hovorim...dsvam hlavu tak nabok..je to preto, lebo mam jeden ocny nerv kratsi ako druhy, neviem odborny nazov...ked sa snazim pozerat rovno, behaju mi oci..

naja94
3. jún 2016

@asocial t
Nystagmus?

asocial
4. jún 2016

@naja94 presne! Dakujem;)

spisiacka
autor
5. jún 2016

@asocial tak neviem zatial taku diagnozu jej nikto neurcil. A mas aj diptrie? ci inak mas oci ok?

asocial
6. jún 2016

@spisiacka ked som mala 14 , tak mi urcili 1,5 a 1 a3/4. Vzhladom na diagnozu je to absolutny nezmysel, preto okuliare nenosim, aj ked som to skusala. Tym, ze vykrucam hlavu, pozerala som de facto mimo tych skiel..Mozno sosovky? Pred 20 rokmi neviem, ci vobec boli a teraz by som si to do oci urcite nenarvala..🙂

spisiacka
autor
7. jún 2016

@asocial tak ona ma dioptrie 3 a 4 okuliare jej ale dali na 2 a 3 ze tak to ma mat. Tak ja neviem co to vlastne s tymi ocami ma i skulenie uz i dioptrie i tocenie....