Pozor na škôlku v blízkosti Wolkrovej v Petržalke

anda123
25. okt 2011

Maminky, tak chcem sa podelit s mojim vcerajsim zazitkom. Zostala som sokovana z pristupu uciteliek MS, ktore su v blizkosti Wolkrovej ulice v Petrzalke. Na prechadzke boli 2 triedy skolkarov...vek neviem odhadnut no to nie je aj tak dolezite. Stretli sa v blizkosti predajne Xtron. Samozrejme, ze pani ucitelky (mlade baby tazko odhadnut vek...max 30 rokov) sa stretli a zacali klebetit. Deticky nechali stat ako husky drziac sa za rucky. Jedna trieda presla len cez cestu a zostala stat na chodniku s tym, ze posledne deticky pri malom vystrceni boli skoro na ceste kadial samozrejme chodili auta. Druha triada prechadzala pozdl domu, takze bola celkom dobre chranena pred nebezpecenstvom. Pani ucitelky mali deti za chrbtami a uplne na ne kaslali. Deti stali a cakali kym sa dorozpravaju s tym, ze jedna trieda bola vo velmi velkej blizkosti cesty. Neverim a stale neviem pochopit, ze nase deti navstevuju taketo zariadenia, kde na ne vlastne nikto nedava pozor, pretoze kamaratka na ulici a klebety su prednejsie pred nimi. Ked sa nedajboze nieco stane, tak budu nariekat, ze im to je velmi luto. Posledne deticky skoro na ceste boli od tej cesty naozaj max. 50 cm. Toto je mozno aj upozornenie pre rodicov, ktorym tam deti navstevuju skolky.

dana33
26. okt 2011

@anda123 to je sila,podla mna by učitelky mladšie ako 30 rokov mali prejst psychlogickymi testami,či su schopne stražit deti,SAMOZREJME ČEST VYNIMKAM!!! ja som zažila pod. šok,ked som bola v mlynskej doline,čakala som na zastavke na bus,a došli 3 mlade baby -učitelky s detmi cca 10 ich bolo asi,a čakali na bus ,detičky si posadali na tu kovovu,studenu, lavicu,čo je na každej novej zastavke a čakali,ale pod tou lavicou bolo pekne hnusne na grc....,čo si všimla jedna z tych učiteliek a upozornila na to deti,ktore sa nasledne samozrejme slimačim tempom odtial pratali preč,su to predsa deti ,ale ta čo tam stala prinich len pozrela na zem a nič im nepovedala,ta čo sa ozvala stale vonku vedla zastavky,no hroza,robila som aj v školke a mlade učitelky NIEKTORE su postrach,a teraz ma kludne ukamenujte... 😉

anda123
autor
26. okt 2011

@dana33 Podla mna nejde ani o vek. Neuvedomuju si co maju za zodpovednost. Vidiet, ze to beru len ako nutnost - maju pracu, plat. Nemaju ziadny vztah k detom. Ja viem, ze ideal nie je. Pod oknami mame tiez skolku, kde nechaju deti aj v zime sediet na nizkom betonovom muriku. Vypocula som si rozhovor dvoch asi tiez uciteliek....ked su deti chore, su doma a oni maju menej prace. Dokonca v niektorych skolkach pustia detom PC, kym sa ucitelky rozpravaju nech maju od nich pokoj. Niekde otvoria okno, aby deti dobre prefukalo.....Je mi z tohto pristupu zle!

warholette
26. okt 2011

@dana33
@anda123
skuste sa v skolke zamestnat vy. mat na starosti dvadsat, tridsat deti, ze ako vam to pojde. ci vam skutocne pojde o ich blaho tak, ako by to boli vase vlastne deti. ucitelky v skolke nie su matky, je to "len" ich praca. rovnako, ako je dobry lekar a zly lekar, je aj dobra ucitelka a zla ucitelka. niekto to berie ako poslanie a niekto ako pracu. takze nechat sediet deti na muriku - okej. preco nie? vysvetli to svojmu dietatu ty ako matka, ze sa to nema. na to tu ucitelka v skolke urcite nie je.

dana33
26. okt 2011

@anda123 no, moj maly synček nebol zo školky včera, ani dnes vonku,pozerali rozpravky....

kilian
26. okt 2011

@dana33 akoze pozerali rozpravky?to tam maju telku? 😕

petra1303
26. okt 2011

@warholette cooo prosiiim??? Ucitelka tam je na to! Ucit deti co sa ma a co nie, co je bezpecne a co nebezpecne! Vsak preto je to ucitelka aby ich to ucila!!! V skole ich budu ucit pisat citat a pod...v skolke ich maju ucit spravanie a ine veci!

petra1303
26. okt 2011

@dana33 to akoze pozerali rozpravky?

anelehka
26. okt 2011

@warholette velmi zvlasny nazor,kedze je to ,,len"ich praca,mali by ju vykonavat co najlepsie,alebo nech idu do kravina,aj tam sa da pracovat! 😒 Ak dam svoje dieta do skolky,verim,ze sa o neho dobre postaraju a nebudu ho vystavovat nebezpecenstvu,teba by som asi za ucitelku pre svoje dieta nechcela... 😖
@anda123
@dana33
@anda123 ja s vami suhlasim 😵

petra1303
26. okt 2011

@anelehka suuuhlasim nech idu vykladat tovar, ked nemaju k tomu vztah...

warholette
26. okt 2011

@petra1303 skutocne? kolko dobrych ucitieliek v skolke, na zakladnej a strednej skole poznas? skutocne dobrych, ktore chcu dieta nieco naucit, a nie su tam len preto, ze je to dobre teple miestecko?
@anelehka ano, mali by ju vykonavat co najlepsie, ale nikto v ziadnom povolani (cest vynimkam) si svoju pracu neplni na 100 percent kazdy den. ucitelky v skolke nie su vynimkou.
a ja by som zas nechcela byt ucitelka v skolke 😉

kilian
26. okt 2011

@warholette ja potvrdzujem ,ze u nas v statnych skolkach a skolach je to tiez mizerne,cest vynimkam.zato si radsej priplatim a dam deti do sukromnej,a viem ,ze moje dieta sa aj nieco nauci a je v bezpeci!!!!!!!! 😠

petra1303
26. okt 2011

@warholette tak ja som mala skusenost dobru az prehnane starostlivu ! A pokial ich to nebavi robit UCITELKU tak nech to nerobia! A zalezi na rodicoch ci s tym nieco urobia, ja by som urcite spravila vsetko preto aby milostivu neschopnu prepustili!

petra1303
26. okt 2011

@kilian ale nie vsade to je hrozne u nas je to az moooc super a je to statna skolka...vsetko ju ucia a venuju sa stale...znama vo wien malu dala prec zo sukromnej skolky, lebo sa detom absolutne nevenovali a dokonca viacero rodicov dalo staznosti a prelozili deti...

monika15
26. okt 2011

@warholette
ako sorry ale nevidim dovod aby sa deti tahlai do mesta.... kde je traffic... a hlavne ucitelka si nema co klebetit...
ked ma 30 deti za chrbtom ako pises......
preco aspon na nejake ihrisko nejde.....
ja by som to pekne pofotila a dala do novin........

boise
26. okt 2011

@warholette nemusim byt ucitelka v skolke, aby som zachytila aj CUDZIE nahodne dieta, aby nevbehlo omylom pod auto...o to viac by si na to mala davat pozor ucitelka...tie petrzalske su specialne naprilad aj v tom, ze vonku na dvore behaju deti a oni fajcia jednu od druhej a vyfukuju to deckam do tvare ked sa pridu na nieco opytat atd...nemusia byt dokonale, staci ze budu take, ake som mala ja...preco to teraz tak nemoze fungovat, nechapem...

monika15
26. okt 2011

@warholette
ano este doplnim... nikto neni dokonaly v robotach ani ja ani ty nikto ale ked sa jedna o dieta....
a nedajboze sa nieco stane... tak doma ucitelke prejde ....... a joj chudacik toko deti mala akoze H...O....
ona si to povolanie vybrala tak nech sastara a ked nie tak prosim je milion ludi co by to robilo s radostou......

monika15
26. okt 2011

@boise
to akoze neni ich kto nafotit.... alebo poslat tam novy cas????????
jaaaj keby som tam zila tak ich fotim....

boise
26. okt 2011

@monika15 neboj oni dobre sleduju okolie..vytasim mobil a idu cigy za chrbat....tiez ma napadlo ze odfotim, ale svinuchy su vycvicene...

monika15
26. okt 2011

Ja zijem vedla skoly, nase parkovisko ma na konci skolu a skolku, a musim priznat ze su tam 6 uciteliek... a kazda ma svoje miesto na dvore.... jedna vzadu a su rozostavane, nekuria... a hlavne neklebetia....
kazda stoji pri svojich detoch alebo triede.....
vidim ich kazdodenne uz 4 rok tu zijeme........ a som velmi prekvapena baby ako pisete ze ake su doma skolky :((((

monika15
26. okt 2011

@boise
wow.... tak musime nieco vymysliet 🙂))))
ja ked take citam alebo vidim tak ...... nervy netake.....
pretoze deti su nevinne a dame ich na miesto a kludne si v robote a potom ze bum.... zrazilo auto alebo uraz....
a kde bola ucitetelka ....v r ... i....

amdeis
26. okt 2011

@warholette byt utitelkou je poslanie, nie praca. Poznam skvele ucitelky, co deti miluju a je to aj vidiet. Moja mama bola ucitelka postihnutych deti a aj tie dokazala milovat 45 rokov a vychovavala ich ako nas, svoje vlastne deti. Pokial clovek nevie lubit cudzie deti a starat sa o ne nech radsej peciatkuje papiere, pocita cisla alebo chodi na stranicke schodze. Ucitel dieta nie len vzdelava, ale aj uci. Tvaruje jeho osobnost, vytvara a usmernuje jeho navyky. Supluje kolkokrat aj rodicov. Takze radsej ziaden ucitel ako zly ucitel.

anelehka
26. okt 2011

@warholette ja netvrdim,ze sme vsetci 100%,kazdy robi chyby,ale je ine, ak niekto vedome kasle na svoju pracu,flaka ju,alebo sa stane uraz pri hre...sami ucitelia,pocula som to uz xkrat tvrdia,ze oni nemaju pracu,ale poslanie....ja by som rada ucila v skolke,milujem deti,nikdy by som ich neohrozila na zivote,nemohla by som sa maminkam ani pozriet do oci,rano nechaju dieta v skolke s tym vedomim,ze je v bezpeci,ucitelka usmev od ucha k uchu,no a len co sa zavru dvere,zmeni sa na neprijemnu babu,ktora mozno aj neznasa deti,nech idu do kelu,je plno zien,ktore by to robili lepsie,hoci nemaju pedagogicke vzdelanie,ale maju cit 😉

acko
26. okt 2011

isto, je to hrozne... mali by si svoju pracu robit poriadne, ved sa staraju o to najcennejsie co rodicia maju.
na druhej strane, priznajme si, ze ich nizkemu zaujmu o pracu sa nemozeme cudovat... za tie peniaze co ucitelky v "statnych" (resp. obecnych) skolkach (a aj skolach) zarabaju, by som asi tiez nebola motivovana do prace. vobec sa cudujem, ze za tie peniaze tam niekto ide robit - taka velka zodpovednost a zarobok smiesny. ved co zarobia? 400-500E cisteho... to je mesacne akurat tak na najom a uplne zakladnu a skromnu stravu pre dvoch ludi, ak vobec... nove saty? kvalitna svieckova? dovolenka? mozu snivat...
takze si myslim, ze celkovemu nasadeniu ucitelov sa ani nemozeme cudovat - cize chapem ich co sa tyka ich nizkej motivacie do roznych aktivit s detmi. samozrejme situacia aka bola popisana v uvodnom prispevku je odsudeniahodna, lebo tam nejde o to, ze musia vynakladat energiu na to co s detmi budu robit (vymyslat a realizovat zaujimavy a poucny program), ale ide o ich bezpecnost. a to je ina kavicka, bez debaty.

acko
26. okt 2011

ano, viacere ste tu spomenuli, ze byt ucitelom je poslanie - suhlasim. a dobrych ucitelov obdivujem. ja by som to nedokazala. a vacsina ludi by to za tie peniaze nedokazala. preto je ucitelov malo, a na tieto posty sa dostavaju ludia, co na to nemaju predpoklady (alebo vela krat aj penzistky, ktore zase na deti uz nemaju nervy...).

dana33
26. okt 2011

@warholette takže ak som to DOBRE pochopila,učitelka ide do prace,je to jej PRACA,a podla toho sa aj chova,čiže ak to prirovnam k inej PRACI,o tom je tu predsa reč,nie o detoch,ale o PRACI,tak pri starani sa o CUDZIE deti,budem rozmyšlať tak,ako keby som dokladala muku do regalu v Tescu,uuuužasne,vas by som za učitelku pre moje deti nechcela,a to som ešte celkom slušne zareagovala na Vaš nazor,mate vy vobec deti ???

dana33
26. okt 2011

@kilian ano u nas maju 2 telky...

kilian
26. okt 2011

@dana33 este som sa nestretla so skolkou,kde je aj televizor.to je na svk bezne? 😕 😨

dana33
26. okt 2011

@kilian na svk je možne aj to,čo je inde nemožne,ale vačšinou v negativach...čest vynimkam...

mamavera
26. okt 2011

@boise neverím tomu, že by nejaká učiteľka počas práce s deťmi fajčila. Nemôžem sa samozrejme zaručiť za všetky z celého Slovenska, ale nikdy som sa s takou kolegyňou nestretla a ani som o takej nikdy nepočula. A aby vyfukovali dym deťom do tváre je hlúposť, veď tie deti by to doma povedali.

cora73
26. okt 2011

🙂 Mojho starsieho syna hned prvy den v skolke na vychadzke hodil druhy chlapec z 2 m vysokeho brehu do vybetonovanej casti potoka,ucitelky to predo mnou zatajili,prezliekli ho,veci vysusili..Nahodou som sa to po 2 tyzdnoch dozvedela od upratovacky.. 😠 A o 3 mesiace ucitelky kavickovali-deti mali spat,ale,betari,nespali,a deti sa vybrali same do lesa..Hladala ich vtedy cela dedina a riaditelka letela z miesta..Takze stat sa moze hocico a celkom verim,ze niektore ucitelky na vsetko kaslu...Teraz ide do skolky mensi,a miestne mamickovske tamtamy mi uz hlasili,ze mlade ucitelky su super a stare su na...Proste ficia 30 rokov rovnakym stylom+navyse uz na tie deti nemaju nervy...Ale nastastie uz je na vchodovej branke zamok... 😀 😀 😀 Aspon to sa po 13-tich rokoch zmenilo.. 😀