Prečo 6 ročné dieťa stále klame?

michaela112
28. dec 2011

Mám 6 ročnú dcéru, ktorá ma neustále klame,...a keď je u svojho biologického otca, tam mu klame, že ju môj priateľ, s ktorým sme spolu už 10 mesicov, bije.
Musím podotknúť, že bitá nie je, ale keď jej preskakuje, keď má hysáky, dostane po zadku aj odo mňa.
Už neviem ako s ňou ďalej. S menšou tento problém nemá. ☹

marianka79
28. dec 2011

radila by som navštívit psychologičku 😉

len.petra
28. dec 2011

myslím, že to nie je hneď na psychológa.. neviem, prečo tu každý radí hneď navštíviť psychológa 🙄

1. Buď sa snaží upútať na seba pozornosť, keďže máš nového priateľa a venuješ svoju pozornosť aj jemu -naša krpatá mala takéto "móresy", aj keď nikdy nešlo o násilie, skôr si vymýšľala hlúposti.. navrhujem viac sa jej venovať, hrať sa, zapájať ju do chodu domácnosti (proste nech má pocit, že je výnimočná 🙂 )
2. Možno niečo pochytila v škola (škôlke) - neverila by si, koľko sprostostí dcéra doniesla zo školy a ako zle sa ich zbavuje

..určite si jej vysvetľovala, že klamať sa nemá, že jej prestaneš dôverovať a budeš si myslieť, že klame vo všetkom.. my sme našej povedali, nech si uvedomí, že klamstvom situácii ešte priťaží a bude to horšie, ako keby rovno povedala pravdu (keď napríklad niečo vyvedie a nechce sa priznať).. povedali sme jej, že ju máme radi a že si veľmi prajeme, aby k nám bola úprimná, pretože nám jej klamanie ubližuje a trápime sa kvôli tomu.. zdá sa, že si to vzala k srdcu a už toľko neklame..

trošku si s ňou skús pohovoriť aj o svojom vzťahu k priateľovi.. vysvetli dcérke, že ju stále rovnako ľúbiš, ale že si zamilovaná a potrebuješ aj mužskú lásku a snaž sa ju motivovať výhodami, ktoré tento vzťah prináša 🙂

Každopádne držím palce 😵

annaopialova
6. jan 2012

ahoj skusa co jej uverite a co jej prejde ale ak mas dobry vztah ex tak jej urcite neuvery lebo tym padom sa vy dvaja budete pre jej klamstva hadat skuste sa vy dvaja snou porozpravat

milhaus
15. apr 2014

moja ma 7 rokov a stale si vymyšla, na všetko povie ja neviem
tiež už neviem čo s nou, boli sme aj u psychologičky ale tam sa dobre spravala to len ked niekoho lepšie pozna je ako sto čertov, využivať sa snaží a nepočúva ked jej poviem nech to nepyta že je to drahé tak to skúša na iného
a ked chcem zistit pravdu nie je možne sa po to dopatrat lebo povie ja neviem a to hovori na všetko, ...

sakura77
15. apr 2014

Fuha..toto by aj mna zaujimalo preco to deti robia...ja som.viezla synovho spoluziaka domov z vyletu a co ten mi stihol cestou porozpravat tak to som mala dosť. Hrozne ale hroooozne si vymyslal..mala som.take podozrenie ze troska trepka uz dávnejšie ale po opise ich zuriveho obrovskeho vlčiaka, ktory ked ho raz zavreli tak zbural celu budu a potom sme prišli k nim a tam 30 centimetrova poulicna zmes vrtela chvostom , tak mi to došlo😀 neviem veru co tie deti k tomu vedie. .asi fakt nejak uputat svoju pozornost alebo co...no bolo to zabavne ale som rada ze doma to nemam 😀

ruthke
15. apr 2014

"Musím podotknúť, že bitá nie je, ale keď jej preskakuje, keď má hysáky, dostane po zadku aj odo mňa" - "AJ" od teba znamena ze "AJ" od priatela dostane po zadku? Pretoze v tom pripade mala neklame. Aspon v tomto konkretnom pripade.