Prečo všetko opakuje?

januskal33
17. jún 2016

Ahojte

mám takú dilemu: syn má 5 rokov. ked sme niekde či už ihrisko výlet .... nemá problém nájst si kamoša na hranie. ale ked ho už nájde tak
všetko po nom opakuje. kope si loptu s kamošom alebo viacerí..... čo robia všetci to aj on.príde mi to akoby svoju radost vyjadroval tým že robí to čo kamoš. neviem či ja to normálne alebo som niečo podcenila vo výchove...... snažím sa tomu porozumiet a racionálne si to vysvetit ....
ja len dúfam že z toho vyrastie
poradte ....mám mu vôbec hovorit aby to nerobil?príde mi to zbytočné.

evelynm
17. jún 2016

čo sa ti na tom vidi zle?

moni244
17. jún 2016

Nechapem, co riesis

livocka21
17. jún 2016

Ked si kamosi kopu loptu, tak co by si chcela aby robil on????hmm neviem, mozno som to nejak zle pochopila, ale ja na jeho spravani nevidim chybu vo vychove....

bubelko
17. jún 2016

@januskal33 a problem je kde? 😕

zita19
17. jún 2016

Neviem co od 5 rocneho dietatat cakas? Ze v case ked jeho kamosi hraju futbal on si sadne k tebe a bude tisko riesit diferencialne rovnice?
Cela tato tema mi pride uplne od veci. Nemala by si tolko spekulovat o vychove ale niektorym veciam dat volny priebeh. V kazdom pripade tvoj syn je OK, len neviem ci aj ty.

charlie1980
17. jún 2016

@januskal33 😂 Ja sa hlavne snazim racionalne si vysvetlit tvoj problem😀 Ach, bud rada,,ze mas len tento "problem" vo vychove, co by za to ine dali. Nuz, ani neviem, co poradit....poradit neviem, je to prilis "vysoka" otazka pre mna 😀

jana_eyre
17. jún 2016

ja si myslim, ze to je normalne.. aj medzi detmi su urcite typy - su deti, ktore su vodcovia a su deti, ktore sa nechaju viest.. tvoj maly je ten druhy typ - nie je na tom nic zle, casom si podla mna aj zvykne robit vlastne rozhodnutia, treba ho len usmernit, aby sa nenechal vyuzivat ak nahodou natrafi zle..

moj starsi syn je napr. pri rovesnikoch ten, co nasleduje druhych.. pri mladsich detoch a teda aj pri sestre je ten, co vymysla a deti ho nasleduju.. je to podla mna aj o tom, ako si veri.. vzdy som vzdialeny pozorovatel pri jeho hrach s inymi detmi a ked sa hra s niekym, kto svoje vodcovske schopnosti nevyuziva, nechavam to tak.. ak je jeho kamarat taky, ze zacina zneuzivat to, ze ho syn nasleduje, tak synovi normalne vysvetlim, co si nema nechat robit.. vzdy ho to posmeli a potom sa aj sam za seba dokaze postavit..

januskal33
autor
17. jún 2016

zle som to napísala...
skrátka ked niekto beží za loptou... spadne , tak moj syn už aj beží za ním aby sa mohol hodit o zem ako ten druhý...

charlie1980
17. jún 2016

Asi by si ho mala zobrat nabok, vytiahnut ukazovak : no no no, Janicko, ty len naozaj mozes spadnut, akoze nie. Fakt neviem, co by som robila 😂

januskal33
autor
17. jún 2016

@jana_eyre dakujem za radu
konečne nikto pochopil...
presne to robím.... snažím sa mu vyhovorit ked to zneužívajú, alebo sa vrhá zlým smerom.....ale npomáha a je to pre neho velká zábava aj ked napr. večer ked to rozoberáme tak vie že robil nesprávnu vec

zita19
17. jún 2016

@januskal33 nechaj ho tak, casom sam pride na to co a ako. Tvojmu synoi sa asi zda, ze padanie patri k veci, tak pada aj on. Na to aby pochopil niektore veci ma este cas.
Zbytocne riesis to co je u deti prirodzene. Ked zacne napodobnovat fajciacich kamosov, to uz treba zasiahnut.

mamutka
17. jún 2016

@januskal33 aj nas to robil, aj som dumala, kto z nas je viac mimo a co som kde podcenila 😀 to prejde, neboj, deti sa ucia pozorovanim, opakovanim a pod. A potom pojdu do skoly a zacnu memorovat. Uzi si, kym sa uci skusenostami, este bude sranda 😎

livocka21
17. jún 2016

@januskal33 ahaaa...tak to tiez nie je tvoja chyba vo vychove...uci sa medziludskym vztahom...najprv opakovanim....opakovanie- napodobnovanie je pri uceni vzdy prve.

katarinamarkova
17. jún 2016

@januskal33 mám otázku: ako to zneužívajú a akým zlým smerom presne sa vrhá?

5r. dieťa váľajúce sa s radosťou po zemi pri hre s loptou - ja fakt nechápem čo je na tom zlé......
skúsiš mi prosím povedať k tomu niečo bližšie, kde tu ide o zneužívanie tvojho dieťaťa a čo presne na tom vidíš také zlé? resp. mi vieš uviesť iné príklady čo ti vadia? snažím sa to len pochopiť.

jeennyv
17. jún 2016

@januskal33 ja to vidim tak, ze tvoj maly nevie este oddelit hru a zabavu do ktorej sa zapoji od nejakych realnych situacii ako pady a podobne......jedine vysvetlovanim pochopi, co je hra a co je realny zivot a jeho suslednost... podla mna on si mysli, ze vsetko bezne co kamosi spravia v hre je sucast tak to robi aj on....nic v zlom, ale je to dieta, oni napodobnuju vselico a robia veci co sa nam nezdaju niekedy v pohode, ale to k tomu patri...

nyusika
17. jún 2016

@januskal33 ty mu nič nevyhovaraj. On si musí svoje sam vybojovať a zistiť, či a ako. Nerieste5za svoje deti aj to, ako sa majú hrať. Samozrejme, nepíšem o tom,akokoľvek byt slušný a podobné

jana_eyre
17. jún 2016

@januskal33 tak pre deti sa zda zabava vela veci, co sa nam zdat zabavne nemusi.. ale pokial mu druha strana nerobi vyslovene zle a on to zle s nadsenim prijima, tak to je ok..

moj syn sa minule napr. hral s nejakymi chlapcami zo skolky /boli sme na ihrisku kam chodi aj skolka/.. mal auticka, chlapci mu ich zobrali a nechceli vratit, on sa aj tak zdrzoval pri nich aj ked ho vlastne vylucovali zo svojej partie a mali ho za "fackovacieho" panaka /sotili do neho a podobne/.. tak som si ho zavolala mimo, vysvetlila, ze to co robia chlapci nie je pekne a nech si to nenecha robit.. isiel si este raz vypytat auticka a pripojil sa potom k inemu chlapcovi s ktorym sa hral a uz nebol problem..

ale ak ide len o to, ze sa blazni s chalanmi a vala sa tak ako ostatni, tak je to podla mna normalne.. aj moje deti jedno od druheho okukava a robia blbosti - podla toho co jeden, tak aj druhy.. vela krat to konci urazom, ale tak to uz k tomu patri 😀

siska53
18. jún 2016

@januskal33 Ja si myslim,ze je to normalne a robime to vsetci (len nie az v takej extremnej forme ako to robia deti - vela deti).
Ved deti sa ucia napodobnovanim a opakovanim,mozno sa mu to len vidi vtipne a hlavne zaujimave,ked ma to ty ako mama zareagujes. Vzbudi tvoj zaujem vtedy.