Pred nástupom do škôlky. Ako bude spať na lehátku?

lenocka23
6. mar 2007

Ahojte citatelky a citatelia...
Zacina ma trapit jedna vecicka.. Nas syn ma v septembri nastupit do skolky, ale mame problem (teda skor ja ) s tym, ako ho naucit spat v normalnej posteli namiesto v klasickej detskej postielke... V skolke, ktoru sme vybrali maju lehatka a neviem si to celkom dobre predstavit... Poradte mi prosim nejaky "babickovsky" recept, ako si zvyknut na postel. Nas maly, aj ked spi medzi nami na manzelskej posteli, sa kruti tak, ze my s manzelom vacsinou spime skoro na zemi.... 😉
Mam sice pocit, ze zbytocne panikarim, ale mozno nie som sama, ktora sa tak citi... Dakujem za pomoc. 🙂

ukana
6. mar 2007

lenočka23, nepanikáriš zbytočne, len más normálne obavy zo školky. Co sa spania týka, podla mna sa nemusíš báť, malý ked uvidí ostatné deti, ako spia na lehatkach, lahne si tam aj on. Náš malý sa tiež strašne mrví s nami v posteli, ale ked ho preložíme do jeho postele, tak z nej ani raz nespadol. pre istotu mu dávam po postel vankúš, aby sa neudrel, keby spadol. 😀 A polrok je dlhá doba, v septembri už možno podobný problém ani nebudeš riešiť..Prajem veľa úspechov.

lenocka23
autor
6. mar 2007

Ahoj ukana, ani nevie ako si ma upokojila.. Uz som si zacinala mysliet ze mi pomaly ale isto "sisi" ale vidim ze fakt nie som jedina.... 😉 Dakujem velmi pekne a zelam krasny slnecny dnik... L.

ukana
6. mar 2007

v téme škôlkári nás najdeš viac takých "šiši", čo sa trápime s našimi krpcami v školke. Ešte že to tie naše deti nevedia, lebo by s nami ešte viac "točili" 😉

hopsajda
28. máj 2007

Ahojky já bych se chtěla zeptat jestli někdo nevíte jak odhlásit dítě ze školky.V únoru byl zápis tam jsem vše podepsala protože mě pořád otravoval že tam chce.Ted se ale budeme stěhovat sice budeme pořád ve stejném městě ale o několik kilometrů dál jinou školku budu mít kousek od baráku.Tak nevím jestli se to dá zrušit.Děkuji jana

ukana
28. máj 2007

hopsajda, normalne zajdi za riaditelkou, ze ho chces z dovodu stahovania odhlasit. Nic sa nedeje, moze miesto neho nastupit ine dieta. Zrejme len podpises nejaky formular 😉 To by podla mna nemal byt problem, u nas v skolke sa tiez odhlasovali deti. Nemozu ta predsa donutit vodit tam dieta 😉

rolnicka
4. jún 2007

ahoj hopsajdo, ukana má pravdu. Dokonce si muzes u reditelky rict o jiz vyplnenou prihlasku. To aby si v nove skolce nemusela vyplnovat novou a tudiz platit u doktora znovu.

rabiva
6. júl 2007

ahojte, moja dcerka by tiez v septembri mala nastupit do MS... mna by zaujimalo, co vsetko "ma dieta vediet" ... napr. musi jest samostatne? pytat sa na nocnik? a pod...
Moja napr. spi vo svojej postielke, kt. ma odobratu bocnicu, vie papkat sama, ale polievky nie 😒 a na nocnik sa pyta kedy-ako, zaroven nosi este plienku cez obednajsi spanok... Dik za odpovede 🙂

janulevrtule
6. júl 2007

ahoj lenocka, ja jsem ucitelka v MS a ver tomu, ze nejsi jedina maminka co prchazi s timto problemem a ver tomu, ze to ze ti dite spi v postylce nei zadnej problem, deti se ve skolce vetsinou nauci novym vecem(spat na lehatku)uplne v pohode a prirozene protoze uvidi, ze tak spinkaji i ostatni deti kolem nej 😵 neboj 😉

lenocka23
autor
8. júl 2007

janulevrtule, dakujem pekne, uz som pocula od svagrinky a "davovej psychoze".. dufam ze to "postihne" aj nas..😉 inak, neviem ci pracujes v statnej alebo sukromnej skolke, ale myslis si, ze by bol problem, keby dieta muselo na spanie este stale pouzivat plienku..? (v sept.nastupuje do statnej MS) nas maly uz cez den vydrzi v pohode bez, ale so spanim mame stale problem..☹

vesi
10. júl 2007

lenocka, to záleží od učiteliek v škôlke.a keď to nepôjde, daj mu do skrinky náhradné oblečenie 😉

ivcar
11. júl 2007

Ahoj, rada bych poprosila o radu i kdyz to neni uplne k tematu, dcera zacala chodit v cervnu do soukrome skolky, uz od dvou let byla nadsena, ze bude jednou chodit do skolky, ale samozrejme nadseni rychle odpadlo 😅 takze kazdy rano brecime a vztekame se , ze nikam nechce, ale ja pracuju, takze bohuzel to jinak vyresit s manzelem nemuzem...nema nejaka maminka fintu, jak ranni vodeni do skolky zprijemnit? 🙂 jak dlouho vam trvalo zvykani ? Jinak je dcera naprosto bezproblemova.... 🙂 diky za rady

vesi
11. júl 2007

ivcar, aj moja dcera sa tešila do škôlky, potom pár dní robila cirkus, že nechce, bolo to kôli jedeniu, ona bola zlý jedák, ale má super učiteľky, ktoré ju dokonca krmili 🙂 , tak si nakoniec zvykla a teraz je nešťastná, že sú prázdniny 😉 Nemôže ju niečo trápiť?

ivcar
12. júl 2007

ahoj vesi, děkuju za tvojí zkušenost 🙂 já asi vim , kde je problém, malá je taková citlivka, a samozřejmě paní uč. ve školce občas na nějaký zlobílky zvýší hlas a malá je asi z toho je na nervy , i kdyz to není třeba přímo na ní.... my už chodíme měsíc a žádná velká změna k lepšímu ☹ jiná školka- soukr. , nevim jestli je to jen její vzdor nebo je to fakt horší, bojim se aby to na ní nezanechalo nějakou újmu 😅 , snad ne, moje mamina mi říkala , že ja prý byla to samé, každý ráno po dobu 3 měsíců, jsem stála zapřená o asfalt a řvala.... 😀 tak to má to naše dětátko asi po mě ... 😕

ivcar
12. júl 2007

jo vesi, jak dlouho vám trvalo to zvykaní? Díky 🙂

vesi
12. júl 2007

no asi 2 týždne, kým prestala revať, ale zopár mesiacov, kým začala sama jesť a kým sa osmelila a začala sa viac hrať s deťmi, tak aj pol roka. Ona je tiež strašne precitlivelá, hneď sa za všetko rozplače, aj doma a nie ešte keď tam niesom.Keď mali vystúpenie ku dňu matiek, minulý rok spustila taký plač....Tento rok to bolo celkom v pohode, tiež jej bolo do plaču, ale nakoniec to zvládla 🙂
Možno tá tvoja len skúša pokiaľ môže zájsť 😝

ivcar
13. júl 2007

😕 tak pul roku, to asi omldlim 😝 , no snad se to podda, ona doma a vsude okolo je v pohode, nikde se neboji, je ted treba na 14 dni u tety na opacnym konci republiky a vse ok, asi me proste jen zkousi 😀 potvurka, ted mame mesic prazdniny vse skolce od srpna jde zas , uz ted mam paniku 😅

vesi
13. júl 2007

neboj ivcar, terba len pevné nervy a vydržať.Ozaj, plače aj keď odídeš?Lebo mne učiteľky povedali, že keď som odišla, tak sa ukľudnila.Ale ešte aj teraz niekedy sa rozplače, že chce mamu, ale má super učiteľky, ktoré to bez problémov zvládajú 😀 a ona sa zas dá ukecať 😀

ivcar
18. júl 2007

ahojky vesi, ted sem tu par dni nebyla.... zacinam zjistovat, ze mala je opravdu asi jen potvurka vycurana a zkousi to kudy se da, do ted nemela zadne povinnosti a ve vsem se ji vyhovelo, tohle je asi pro ni prvni zkusenost s realitou, ze se vse netoci jen kolem ni tak je z toho asi na vetvi 😲 , ted do skolky nechodi, hlida babicka od vcerejska, a vcera vse ok a dnes presne ta sama scenka jako ve skolce kazdy rano.... takze skolkou to asi nebude, ale bude asi trosicku rozmazlena potvurka 😅 ha a ted jak na ni? To abych si zaplatila nejakyho psychiatra pro sebe , pac me z ni za chvili odvezou 😀

vesi
18. júl 2007

😀 psychiater sa ti zíde, mám doma to isté s mladšou dcérou, keď nedostane čo chce, máš vidieť ten cirkus čo spustí 😝 ,ale zatiaľ pomerne úspešne to zvládam, keď jej niečo nedovolím a začne revať, tak si ju nevšímam (len akože, sledujem ju )a keď nepochodí, prestane plakať a ide sa hrať s niečim iným 😀 a to má len 16 mesiacov.takže ti prajem pevné nervy až pôjde znova do škôlky 😀

adkap
18. júl 2007

Ahojte tak a ja sa pridavam od septembra ideme do skolky a hoci som byvala ucitelka ktora robila s najmensimi a prve mesiace adaptacie som si uzila aj ja mam z toho zmiesane pocity :(
Ked som ja pracovala brali sme vacsinou od 3 rokov takze su to deticky co uz super zvladaju jemnu motoriku co sa jedenia tyka alebo obliekania 🙂 moja mala sa vie tiez v pohode najest pokial jej nedam polievku to je hruza a este na dovazok je lavacka a lavaci su trosku nemotornejsi v jemnej motorike 😀 Bez plienok sme zhurba od 1 roka uplne od 1,5roka ale na spanie tiez este pouzivame plienocku lebo ked viac pije a tvrdsie zaspi tak sa samozrejme pocika. I ked mame aj obdobia kedy jednu suchu plienku tocime aj dva tyzdne 😉
Co sa tyka deti su uzasne je to naozaj tak ze oni vidia ze vsetky deti to robia tak ani oni neprotestuju ci uz jedenie chlebika do ruky alebo jedenie polievocky ci uz spanie. Skratka sa lahne a spi 🙂 Rozum a skusenosti ucitelky mi hovori ze to bude uplne ok mala nie je na mna nejaka citovo naviazana pokila ju nieco zaujme je spokojna a nepotrebuje ma mat za zadkom a na to sa spolieham. Ale moje srdce maminky ma zo vsetkeho strach ako vy 🙂
Jedno je iste nemozeme dat nic na sebe znat nejake pochybnosti strach ustupky stale musime byt usmiate spokojne a aj ked budu rano plackat treba sa rozlucit a ist vtedy je to najlepsie. Lebo ked dieta vidi ze maminka sa tiez boji alebo nahodou sa rozplace koniec je to uplna katastrofa 🙂

ivcar
19. júl 2007

No uz odpocitavam ty dny, kdy to zas prijde 😝 ale treba uz to bude v pohode, musim dodat jen ze jak psala adkap, i ty tak na sobe nedavam nic znat, rekla bych ze jsem trosku prisnejsi nez tatinek a kdyz ma nekdy svoje dny umrceny, tak ji taky tak nejak koriguju, ale stejne se asi rodic nevyhne tomu aby nebylo mimi trosku rozmazleny, kdyz se mu opravdu venuje, nic neprehanim ale i tak je potvurka tvrdohlava, do budoucna se ji to bude obcas i urcite hodit 😎

ivcar
19. júl 2007

jo adkap, jeste otazecka, kdyz si pracovala jako ucitelka stalo se vam nekdy to, ze se proste nejake dite neprizpusobilo-nezvyklo? Nebo nakonec se to vzdycky nejak zvladlo? Myslis ze dite ve 2 a 3/4 roce uz dokaze byt samo bez maminky treba osm hodin ,aniz by to na nem zanechalo nejakou psychickou ujmu 😅

ukana
19. júl 2007

ivcar, ak ta to utesi nas Matko chodil uz rok do skolky, zo zaciatku plakaval, potom prestal tesil sa do skolky, ale posledne tyzdne robil rano taky cirkus, ze az kucharky vysli pozriet co sa deje. Rozoberala som to s ucitelkou, ci sa mu nieco nestalo. Ale ked som ho na chvilu chcela v sobotu nechat s babkou, spustil zasa ten isty rev. Takze ma len skusal, ze ci po case ten jeho plac nezaberie, a snad nepovolim. Nebolo to o skolke, ale tom, ze mi chcel spravit nervy, lebo po piatich minutach nebolo pocut z triedy ani fnuk 😠 Proste nas ti krpci skusaju donekonecna. Netreba sa dat.
A psychicka ujma? tu by som utrpela skor ja, keby som s nim mala ostat este rok doma 😀 U nas chodia do skolky aj dvojrocne deticky a tie sa adaptuju lepsie ako vacsie deti, ktore sa viac naviazu na mamu. Pevne nervy 😉

adkap
19. júl 2007

Ahojte 🙂 ja som robila s najmensimi 3 roky a vzdy sa vsetky adaptovali velmi zalezi od uciteliek a prostredia. Pamatam si jeden pripad ale to zlyhala na celej ciare maminka. Bol to maly 3 rocny chlapcek velmi zlaty bezproblemovy plakal len chvilocku pokial mama neodisla ale ta maminka to kazde rano tak neskutocne prezivala slzy jej tiekly po licach a jej syncek akonahle prisiel zo satne do triedy bolo vsetko ok. Len mamicka horekovala ako to bez nej zvladne. Skoniclo to tak ze som skoro padla na rit ked som ju o par hodin videla ako chodi pod oknami skolky a pocuva ci jej syn neplace. On bol naozaj uplne v pohode a raz sa dokonca stalo ze niekto okolo obeda zacne hrozne zvonit ked sme dobehli tak spominana mamicka ze ona ho pocula plakat (plakalo vtedy ine dieta) Bola uplne mimo a i ked videla ze je ok a nic mu nie je o dva dni nam prisla oznamit ze si ho nechava este minimalne rok doma lebo to tazko znasaju. Ale mne bolo jasne kto z nich dvoch to zle znasa 😀 Bola to skoda lebo ten chlapcek plakal najmenej zo vsetkych a o par dni by bol "stary harcovnik" Postupne si vsetky deticky zvyknu pokial ich nieco netrapi. Ale tam sa prejavuju aj ine veci napriklad nocne budenie ci pocikavanie alebo dokonca zajakavnie. Tam to uz treba riesit lebo nieco naozaj nie je v poriadku. Ale z takymi vecami nemam skusenost. Ale 90% deti robili vyslovene rano divadielko na rodicov a akonahle odisli (na moju radu co najrychlejsie) koniec slz smutku aj hadzania o zem zrazu sa vrhli na hracky. A co sa tyka tych 8 hodin v skolke to ubehne ako voda tam je taky rezim a tolko cinnosti ze rano ich privediete a zrazu su styry hodiny a idu domov 🙂 Niektore si tak rychlo na skolku zvykli ze nam ich dokonca v priebehu skolskeho roka chceli dat rodicia na tyzden do skoly v prirode a naozaj sme im museli vysvetlit ze take male deticky neberieme 😎

ivcar
20. júl 2007

holky moc diky za utechu , myslim si ze je to opravdu jen o tom vydrzet a nevzdat to,i kdyz se na ten srdceryvnej narek tezko kouka 😒 ale musim rict, teda nechci to zakriknout, myslim , ze mala je jinak v pohode, nehadame se , mame klidnou domacnost, venujeme se ji jak muzeme a krom toho ranniho divadelka zatim zadne tepoty, nocni pocuravani atd . treba ze stresu nejsou.... diky bohu, tak snad to vse zvladnem, jedinne co jsem opravdu resila , aby to na ni nemelo nejake nasledky.... treba ze bude zla, nebude poslouchat atd....no asi vazne jen vzdor.... a to jsem byla prsvedcena ze pro ni bude skolka to prave 😒 prckove zlobivy 😀

dannynka
9. aug 2007

ahojte chcela by som sa spytat ci by ste mi nevedeli poradit kedy treba dieta zahlasit do skolky...no lebo som pocula ze tak okolo roka....len mi to pride dost skoro????ma s tým niekdo skusenosti???Poradte...... 🙂 🙂

mia.
9. aug 2007

Ja viem, že v TN je to tak okolo februára - teda predtým ako tvoj drobec bude mať 3 roky, ja som malú prihlásila vo febr. a teraz v septembri ideme do škôlky... obyčajne býva nástup v sept. a v januári...

lenocka23
autor
11. aug 2007

danny, my sme maleho prihlasovali tiez vo februari ked mal dva a nastupuje teraz v septembri.. ale zalezi aj od toho ci chces dat baby do statnej alebo sukromnej... v statnej je to tak ako v skole,ze musis dieta prihlasit skor, ale v sukromnych je to myslim jedno.. pokial maju miesto maleho ti zoberu asi kedykolvek v roku...

vavka33
12. aug 2007

Dany,v kazdej skolke je termin zapisu,tak ako aj v skole.staci ti ho zapisat v tom roku,kedy pojde do tej skolky.moja dcera sla do skolky,ked mala 15mesiacov,tak som ju zapisala 2mes.predtym. 😉

paska
12. aug 2007

aj v štátnej školke beru po cely rok kedže detí sa teraz rodí málo sú radi ked príde nové 😉