Pred nástupom do škôlky. Ako bude spať na lehátku?

lenocka23
6. mar 2007

Ahojte citatelky a citatelia...
Zacina ma trapit jedna vecicka.. Nas syn ma v septembri nastupit do skolky, ale mame problem (teda skor ja ) s tym, ako ho naucit spat v normalnej posteli namiesto v klasickej detskej postielke... V skolke, ktoru sme vybrali maju lehatka a neviem si to celkom dobre predstavit... Poradte mi prosim nejaky "babickovsky" recept, ako si zvyknut na postel. Nas maly, aj ked spi medzi nami na manzelskej posteli, sa kruti tak, ze my s manzelom vacsinou spime skoro na zemi.... 😉
Mam sice pocit, ze zbytocne panikarim, ale mozno nie som sama, ktora sa tak citi... Dakujem za pomoc. 🙂

mikca
12. aug 2007

holky tak to budte štastné že u vás jsou takové školky, u nás mi odmítli vzít holku a to jí budou letos 4 roky, jen proto že je u nás moc děti a já jsem na mateřský s druhým dítětem, nakonec jsme si to vydupala, ale jsou i maminky kterým děcka nevzali, jo a u nás pokud nepřijdete k zápisu, tak v roce nemá dítě nárok na přijetí, pokud nenastupujute do práce. takže budte rádi neni to všude tak idealní 🙂

lenocka23
autor
12. aug 2007

paska, tak ja naozaj neviem kde to je, ale u nas fakt beru deti do skolky len v dvoch terminoch, ktore su v odstate rovnake ako zaciatok roku a druheho polroku na zs... a maleho mi tiez zobrali az do druhej skolky kedze prva bola plna....

maruschka
12. aug 2007

lenočka,aj u nás to bolo tak,že deti brali iba v marci-tri dni bol zápis a kto to nestihol,mal jednoducho smolu a museli čakať znova celý rok.Ale keďže detičiek sa toľko nerodilo,tak posledné dva roky berú hocikedy.Naša malá je v škôlke zapísaná už dva roky,ale zostala som tehotná a narodilo sa nám bábätko a tak som ju nechala doma,ale od septembra ju dám do škôlky,inak mi zdemoluje celú domácnosť,taká je živá a neposedná.Jednoducho potrebuje deti. 😉

lenocka23
autor
13. aug 2007

Este aby som sa vratila k povodnej teme.. prave sme sa prestahovali a maly spava na normalnej posteli.. ma oprete dve stolicky a este ani raz sa nezgulal dolu... 😀 akurat sa nam opat stavaju "cikacie nehody" pocas dne, ale to bude asi novym prostredim.. dufam ze sa to do sept upravi, ked pojde do skolky..

kajdzas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
honzik11
25. aug 2013

@lenocka23
Podle mě to půjde hladce. Dítě jde s davem a když uvidí, že 20 dětí spí, tak se přidá.
My máme trošku jiné dítě, takže ho musejí ve školce dávat spát stranou, ale to jen proto, že by všechny ostatní rušil. To samé i u oběda.
Tady je pár informací o nástupu do školky: http://www.bobecek.cz/2013/06/deti/mrnousove/na...