Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renca3
23. dec 2009

aj ja prajem prijemne Vianocne sviatky v rodinnom kruhu a detom radost z darcekov. 🙂

kety80
23. dec 2009

prajem krasne a vesele Vianocne sviatky hlavne zdravie a rodinnu pohodu 🙂

kety80
25. dec 2009

ahojte 🙂
vianocne dobradli super deti sa tesili zo stromceka aj darcekov to bolo radosti kika sa tesila skolskej taske uz sa aj tesi do skoly tak super a byt ako po vybuchu vsade same krabice a papiere no dnes som musele upratovat ale neva ta radost stala za vsetko 🙂

kasami
autor
26. dec 2009

Ahoj 🙂
aj u nas to bolo podobne ... normal, ze dnes sme mali velke upratovanie a pranie 🙂

ale taaa detskaaa radost z Jeziska ... z darcekov ... no proste carovne 🙂

kety80
28. dec 2009

ahojte 🙂
tak navstevi uz vsetky za nami tolko mame hraciek ze az asi postavime este jeden dom na dalsie veci 😀 ale sme ich prezili stastne a hlavne v zdravi ked bude cas dam fotky 🙂

renca3
29. dec 2009

my sme kupovali hlavne spolocenske hry a teraz musime cela rodina hrat (pokial nam to mensi dovoli).

kety80
29. dec 2009

ahojte 🙂
tak musim sa pochvali kika sa moc na skolu netesi ale odkedy dostala na jeziska skolsku tasku tak stale piseme a pocitame tak dufam ze nam to vydrzi az do septembra je strasne podarena teraz uz zacala pisat aj pisanim nenutime ju ona to sama chce viem ze to nieje dobre aby sa deti ucili pred skolou lebo sa mozu v skole nudit ale co mam robit a zakazovat jej urcite nebudem som rada ze ju to bavi 🙂

kety80
31. dec 2009

vsetkym prajem krasneho silvestra a stastny novy rok 🙂

kasami
autor
31. dec 2009

Aj ja 😉

(Kety normalne lutujem, ze nam Jezisko tasku nedoniesol 😉 mas doma sikulku 😉 )

kasami
autor
1. jan 2010

Babulky ako prazdninujete ?
este mame tyzden volna 🙂

kety80
1. jan 2010

ahojte 🙂
no prazdniny si uzivam o oboma detmi aj tato je doma tak super cela rodina po kope 🙂
silvester sme tiez zvladli kubko sa na vybuchy nazobudil kika isla strielat s tatom von potom zaspala az o 2.00 rano ale uzila si to super bolo aj detske sampanske 🙂
a este raz vsetko dobre v roku 2010

kasami
autor
1. jan 2010

Kety pozri IP 😉

kety80
1. jan 2010

pozrela som aj odpisala 😉

kasami
autor
1. jan 2010

uz som tu 😝
a mas IP 😉

kasami
autor
1. jan 2010

Kety nechapem, ale tvoje odpovede sa mi vobec nezbrazuju ... uz mi dosli dve prazdne ... 😅

kasami
autor
1. jan 2010

uz to maaam

kasami
autor
1. jan 2010

zajtra skusim prerobit nejake aktualne fofo a vlozim ... ale som to ja 😉

kety80
1. jan 2010

tak dik idem si uz lahnut a urcite daj nekake foto 🙂

renca3
2. jan 2010

ahojte v novom roku 2010 a prajem stastie a zrdavie.
aj nase deti boli na Silvestra do 2:30 hore a rano budicek o 8:30. mali sme navstevu, tak bolo veselo. 🙂
odisli na druhy den podvecer.
my zaciname skolkovat od tohto pondelka. netusim, ako ich dostanem rano z postele. maju to teraz poposuvane.
prazdninovy rezim. 😉

kety80
2. jan 2010

ahojte 🙂
renca - no na to stavanie som zvedava aj kika teraz ako ma prazdniny tak niekedy potiahne aj do 9.30 tak to bude rano otras ked ju budeme budit 😒

pezincanka
3. jan 2010

AHojte dievcata. Prajem vsetko naj v novom roku. Nejako sme prezili vianoce, ale pre nas to bola veru velmi narocna skusenost. Vinu beriem na seba, muz mi dal akurat rozpocet-teda financie a ostatne som musela zariadit ja. Bol so mnou akurat na jednom nakupe, ostatne som robila sama alebo s bratom. No a nasa princezna predskolacka pri rozbalovani zurila, ze nema nejaky darcek, co chcela....TEda zurit zacala az vtedy, ked rozbalila asi 3 ci 4 darceky pre nu a tam bolo ine ako myslela.... ☹ ☹ 😢 Potom bola velmi smutna, obvinovala Jeziska....vecer plakala....na druhy den sme isli k nasim aj k svokrovcom, ale ja som vedela, ze to, co chce nedostane nikde. Ja som taky darcek nikde nevidela a z jej povodneho 23 miestneho zoznamu som to nevybrala ako nieco, co planujem kupovat. Takze plakala u svokrovcov, aj u nasich. Zvlast pri tom, ako si vobec nevsimala veci, ktore nemala v zozname ("toto som si neobjednala") som pochopila, ze ona to cele pochopila ako objednavku.... A plakala a zurila aj cely zbytok vecera na prvy sviatok vianocny.

Nuz, dalo by sa povedat, ze je to jedno nevdacne dieta, ktore si nevie vazit to, co dostane. Dostala u nas 3 hracky z jej listu, u nasich dalsie 2 male, svokra jej kupila hodinky a knizku (veci mimo zoznam). Este dostane jednu vec zo zoznamu od svagrinej ale az zajtra, lebo boli mimo.
Okrem toho dostala korcule (tie jej ale boli male, takze ich ofrflala a uz ich ma vymenene), lyze a viazanie, nejake oblecenie, knizky, skrinku na "sperky", nausnice....nic ju ale z toho nezaujalo, prevazilo sklamanie.

Mohla som to s vami trochu viac prediskutovat, teraz ma to mrzi. Ako ste to s listom Jeziskovi robili vy?

Kaja ku mne jedneho dna prisla, ze uz si vybrala, co by si priala pod stromcek, ze mozeme pisat. Skoro som odpadla, lebo ona si zaskrkala takmer cely katalog (dievcenske hracky) Alltoys a Dracik. Tak sme z toho nejako spolu vybrali cast, spolu to bolo nahodne 23 hraciek. To som jej povedala, ze urcite vsetko nedostane, Jezisko si z toho vzberie. Ja som sa zacala obzerat, co maju v obchode z toho. Potom, ked sme pisali list Jeziskovi nacisto, tak som tam dala len asi 6-7 hraciek, tie, ktore som mala kupene a nieco co aj nie, ved predsa musi vediet, ze nedostane vsetko , co si praje. (neviem, ci som v tomto bode spravila zasa chybu?)

Dali ste svojim detom len to, co si priali?
Nejako ste detom obmedzili pocet priani, ktore maju mat? Kamoska mi neskor povedala, ze jej rovnako stara dcera mala 4 konkretne zelania pod stromcek...
Dali ste im vsetko, co si priali?
Uz nechcem zazit ten hrozny pocit jej sklamania.
Moj muz to pochopil tak, ze je nevdacna a ze buduci rok dostane sancu dostat 1 darcek a skrati mi rozpocet na Jeziska.
Viem, ze je tazke priznat rozpocet na darceky, lebo kazda z nas ma doma inu situaciu. Ale aj tak by ma zaujimalo, kolko kusov darcekov, pripadne kolko financii ste investovali do vianocnych darcekov vasich predskolakov. Ja neviem, rada by som vedela, ci som bola prilis umiernena a kupila fakt menej ako by bolo treba, alebo ci som nemala kupit nic ine, ako mala na tom zozname a tak pri rovnakom rozpocte jej urobit viac radosti...

Fotky z vianoc som este nemala odvahu pozerat....

pezincanka
3. jan 2010

Ozaj, kiahne sme nedostali.

Kasami, dobry tip na skolsku tasku. Kajka ma narodky v maji, este mame cas, ale budem sledovat debatu tu medzi vami..... hlavne mi zalezi na hmotnosti a velkosti, nie obrovsku zbytocne, Kaja je lahka vaha.

Kety, vitaj. TO je super, ze Kika sa tak tesi zo skolskej tasky, ze zacala pisat.

My sme doma od 2.12. do 11.1. To je riadny zaber, to vam poviem, nastastie sme uz tyzden pred vianocami boli vsetci fit.

Som rada, ze ste mali pekne vianoce s rozziarenymi ockami vasich deti. Nas mladsi syn bol tiez super prekvapeny, nemal totiz ziadne ocakavania a najviac sa mu pacili Kajkine lyze... 😉

renca3
4. jan 2010

pezincanka...v kazdej rodine to inak funguje. Leo si napisal 3 veci, z toho dostal 2. co som pokladala za nevhodne, som proste nekupila a kupilo sa ine. doma nedostal ani jednu vec zo zoznamu, tak bol sklamany. boli tam len hry a knizky a tabula na kreslenie, ktoru ocenil neskor. u starych rodicov dostal tie veci zo zoznamu a bol stastny.
zo zaciatku si napisal vela veci, ale povedali sme mu, ze Jezisko mu vyberie len zopar z toho zoznamu, tak si vybral radsej sam. 🙂
ak si tu vec nezohnala, po ktorej mala tuzila, mala si ju na to pripravovat, ze zrejme to ani Jezisko nebude moct priniest. a ten zoznam ste mali od zaciatku eliminovat.

pezincanka
4. jan 2010

Renca, ano, budeme to musiet eliminovat. Ale rada pocujem, ze nie len moje dieta bolo sklamane pri stromceku. Teda vobec ma netesi predstava sklamaneho dietata, aby si dobre rozumela. ALe vsade pocuvam, ze deti boli super stastne, rozziarene atd.

Lenze ja som netusila, ze tuzi prave po tej veci tak velmi. Bola to skratka jedna z X veci na zozname. ´Pred stedrym vecerom o tej hracke vobec viac nehovorila. Tak mna to aj soklo, ked sa stale pytala, kde je ten POKEC. Tak som to nepochopila dost dlho. Nakoniec mi priniesla katalog Alltoys a ukazala mi to. Vtedy mi svitlo, ze to v obchode nebolo, a navyse som to aj vopred vylucila, ako nehvodne, aj ked som to hladala (mala katalog z minuleho roka 😒 ). Tiez som jej opakovala, ze dostane len nieco, ale nepadlo to na urodnu podu...Ona si neurobila dalsi uzsi vyber. Predsa ked sme pisali uplne prvy zoznam, tak redukovala viac ako polovicu hraciek, viac ustupit nechcela 😠

Ale o rok to bude inak, dostane limit.

renca3
4. jan 2010

deti su nevyspytatelne, ale treba ich krotit pri ich narokoch. my sme ziadne casopisy nelistovali a teda sme ako deti nemali konkretnu predstavu o hracke a tesili sme sa z kazdej pod stromcekom.

pezincanka
4. jan 2010

Mas pravdu, tento novodoby otras zvyk letakov o hrackach v schranke je zufaly, ja by som to zakazala, ak by to islo. Na deti je to podla mna privelky tlak. Prave mi muz priniesol tie letaky, ci to mozeme vyhodit.....Jasne, ze ano 😝

bodka70
4. jan 2010

pezincanka, netrap sa 😉, viem že je to pre rodiča frustrujúce, keď sa snaží urobiť deťom radosť (to je jedno v čom) a namiesto toho je plač a sklamanie.
ja mám jednu predškoláčku a jednu školáčku-tretiačku a podľa mojích skúseností, je vek 5-6 rokov na tieto veci najhorší. už sú dosť veľké na to, aby vnímali veci ohľadom hračiek a a vecí, čo práve letí, ovplyvňuje ich strašne reklama, a ešte sú príliš malé, aby vedeli kontrolovať svoje túžby, vedieť sa uskromniť.
Staršia dcérka takisto, kým bola menšia, nepýtala si na Ježiška nič, poprípade len tak všeobecne, že "bábiku" a "niečo pekné", postupne sa jej nároky stupňovali, katalógy spojené s presvedčením, že Ježiško môže doniesť "VŠETKO" robili svoje.

bodka70
4. jan 2010

teraz je uz staršia, je skromnejšia, už si aj dala nejaké veci vysvetliť, má lepšiu predstavu o cene, hodnote hračiek. A čo sa týka Ježiška, na túto tému sme mali vážny rozhovor 😉. Skrátka Ježiško nenosí drahé darčeky, len také stredné, aj to len jednu-maximálne 2 veci, lebo má na starosti veľa detí, a ak niektoré deti sa chvália, že dostali drahé darčeky a veľa - tak to im tam určite dokúpili rodičia - a hotovo 😉. Ježiško sa celý rok pozerá na deti, a vidí, že keď majú priveľa hračiek, tak sa s nimi deti aj tak nestihnú pohrať.

aby si mala predstavu, čo bolo u nás pod stromčekom: mladšia Kajka 6r. dostala barbie mušketierku ako hlavný darček a k tomu knižku, LPS a od krstnej dáždnik, ponožky a uteráčik (dokopy od nás za cca 35eur a od krstnej za cca 15eur), staršia Sonička (9r) dostala psíka-budíka, tiež knižku, LPS a od krstnej to isté, tiež v podobnej cenovej relácii.
Kajka sa síce pýtala, že prečo jej Ježiško nedoniesol aj psíka LUCKY (to som jej nekúpila, mala som cca 100eur darčeky, a ten psík samotný stál cca 50eur.

bodka70
4. jan 2010

ale v podstate boli spokojné, dostali, čo si želali, i keď nie všetko, čo si želali 🙂 🙂 🙂 .

pezinčanka: myslím, že si robila, čo si mohla, kúpila si dcérke veľa darčekov. Myslím, že by si mala trošku počkať, kým jej prvotné sklamanie trochu opadne a potom sa s ňou o tom porozprávať, možno aj o tom, ako je na svete veľa detí, ktoré nemajú žiadne hračky a pod. a na budúci rok už bude o niečo múdrejšia a zrelšia a lepšie tieto veci pochopí. ahoj Boďka.

kasami
autor
4. jan 2010

Ahojte babulky,

Pezincanka netrap sa, ja viem ze je to tazke ... ale skus to Kajke nejak vysvetlit. ze proste Jezisko sa snazil jej doniest co si myslel, ze ju najviac potesi, a ze teraz ho to mrzi ... ze zvycajne vie, co si deti praju ... ale ona ked napisala taky velky zoznam, nemohol jej vsetko doniest, lebo by nezostalo pre ine deti tak si myslel ze pre nu vybral to najlepsie z jej priania ...

u nas mam darceky na starosti ja ... a som az moooc rozhadzovacna .... co je zase moja chyba ...

ale Vianoce riesim so Samkom tak, ze spolu obchodime obchody, pozrieme katalogy, ukaze mi co sa mu paci ... ak sa to pozdava aj mne, tak mu to schvalim, ak nie navrhnem mu nieco "lepsie" a eobime kompromisy ...

povedala som mu, ze k nam si moze vybrat dve hracky, a k svokre jednu, a mame dvoch svagrov tak tam po jednej no a este k nasim a krstnemu ...
u nas ked dorozbaloval bol stastny ... lebo k tym dvom hrackam mu Jezisko doniesol este prekvapenie, ale taktiez chvilku sklamany, lebo si myslel ze mu Jezisko vsetko donesie naraz tak sa nevedel dockat dielnicky s naradim (u svokrovcov), a hokeja (u svagra) .... celkovo bol spokojny a uz si vybera darceky na dalsie Vianoce a narodeniny ...

podla mna je najhorsie to, ze tych hraciek je fakt koooopec a ked kamarati dostanu nejake ine ... tak je to aj u nas hotova tragedia .....

inak velakrat, zvyknem kupit nieco pocas roka vo vselijakych vypredajoch ... este minuly rok v januari som kupila malemu taky microskop a telescop v jednom asi za 6eur v tescu a teraz som mu to supla pod stromcek ako prekvapenie a taaak sa tesil ... viem ze to nie je tak moc dobre ... ale ja sama maaam takuuu radost, ked mu mozem nieco kupit ...

neviem ci som ti poradila, ale dufam, ze Kajku ten hnev prejde ...
a este ma napadlo ... mozno by pomohlo, keby ste jej napisali LIST OD JEZISKA, ze mu je luto, ze sa netrafil, ze buduci rok sa posnazi jej to vynahradit ale musi mu slubit, ze mu napise iba nap. 3 najvacsie zelania, ktore ma ....