Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

ivamera
25. jan 2010

Ahojte babenky,
aj my sme po zápise, tak u nás vôbec nebolo potrebné, aby som do školy brala malú. 😅 Väčšina rodičov tam bola bez detičiek, ale našli sa aj maminky s deťmi. Bola to čisto administratíva... Pani učiteľka hovorila, že voľakedy dávno detičky testovali, pýtali sa... atd ale už to nerobia, lebo do septembra je dlhá doba, čo nevedia sa môžu dovtedy aj tak doučiť. A na jeden krát sa dieťa ani nedá objektívne zhodnotiť. Inak rôzne úlohy im dávali práve ked bol deň otvorených dverí v decembri, ale to zas bolo dobrovoľné.
9.2 máme v škole program pre budúcich prváčikov, vystúpenia terajších prvákov a tak..
Renči, to je fakt super, že máte školu za rohom. ked som bola malá, vždy som závidela deťom, čo bývajú vedľa školy, a nemusia sa ráno trápiť s ťažkou taškou dlhú cestu do školy ako ja. 😝
Kasami teším sa s vami, šikovný je maličký. 😉

A pani učiteľka bola veľmi zlatá, taký mamičkovský typ. Tak pevne verrím, že pôjdeme k nej.

kasami
autor
25. jan 2010

Tak to je super 🙂 ziaden stres ... ziadne testovanie len pekne privítanie deticiek 🙂
takze gratulujem dalsej prvacke 😉

akurat mi dnes kamoska hovorila, ze na 80% da malej odklad, lebo vsetci spoluziaci z jej triedy co idu spolu do skoly uz maju 6 alebo pomaly 7 rokov a mala bude mat 6 az v auguste ...

my ideme zajtra pozriet na jednu skolu na den otvorenych dveri .... tak dufam, ze sa malemu zapaci

ale normalne vam zavidim ze uz mate po tom ...
ja som dnes zaplatila aktovku, takze mozno koncom tyzdna, alebo buduci ju uz budeme mat doma ... tak sa tesime

kety80
25. jan 2010

ahojte 🙂
kika je vodnar 🙂 a kubkovi ani presne neviem co to bolo len cely den spal vobec sa nechcel prebrat nic pit ani jest a uz som dostala strach tak som volala dr. nasej a ona hovorila ze mame ist na pohotovost aby mu spravili krvny obraz ci nedostal glykemicky sok tak nas naplasil ze sme leteli ale vsetko bolo v poriadku tak asi sa chcel len cely den vyspat a to u nas bol nezvyk kedze obydve deti su stale v pohybe no uzili sme si dufam ze uz take nieco nezazijem ked som na neho pozerala ako bez zivota no otras ☹

kety80
25. jan 2010

imavera - to je super ze to robili takto v pohode 🙂
kati - neboj aj vy si uzijete zapis a ked bude taska doma tak to uz bude super mozno sa bude este viac tesit 😉

kety80
26. jan 2010

ahojte 🙂
dnes som bola s kikou u ocneho a asi nam hrozi ze budeme musiet nosit okuliare hovorila ze je kratkozraka v septembri mame ist na kontrolu a ked jej to bude v skole robit problemy tak musime dat okuliare 😔 dufam ze si kika potom na ne rychlo zvykne

kasami
autor
27. jan 2010

Kety takze vodnar 🙂 no to je aj moj brat 🙂

a tych kuliarkov by som sa tak nebala ... my sme tiez boli, lebo maly sa stale stazuje, ze ho bolia ocka, stale si ich zmoli, ale vzdy sme odisli len s kvapkami ... asi ma namerne suche ocka a plus na alergiu ... ale on sa aj tesil ze by mohol mat okuliarky, podla mna to tak dnes deti ani neberu, ved tie okuliarky su dnes take krasne, moj si vtedy aj jedny vybral (lebo sme boli aj s tatinom v optike vyberat jenu ram) a velmi po nich tuzil 😀

my sme boli vcera na dni otvorenych dveri na Ostredkovej a celkom sa nam tam pacilo ... boli sme na hodine matematiky tak brali cislo 10 tak sa mu to pacilo, potom sme isli na anglinu a tam ho potom aj zobrali do kruhu (vsetky deti stali v kruhu) dali mu tiez karticku a mohol sa s nimi hrat a citat co je na kartickach ... a ked skoncil tak to zhodnotil "a to bolo len taka lahka anglictina" no a boli sme pozriet na telesnej tak to tiez bolo super
riaditelka hovorila, ze v jedalni si ozu kazdy den vybrat deti z dvoch jedal, ze maju o jednu hodinu telesnej viacej, ze maju dve hodky angliny v tyzdni a ze v druzine mozu mat iny jazyk, ktory im tam zabezpecuje sukromna jazykova skola, ktora si pride po deti priamo do druziny a odvedie si ich na kurz ... neviem celkom sa mi to pozdavalo ....

kety80
27. jan 2010

ahojte 🙂
my sme dnes mali v skolke psychologicku tak rozpravala co by mali vediet a ucitelka pochvalila kiku ze super vsetko zvlada ze by nemali byt problemy v skole ze je velmi sikovna a vela si pamata tak som sa velmi potesila 🙂
kati super ze sa vam v skole pacilo 🙂

kasami
autor
27. jan 2010

Ahoj 🙂
tak aj my sme mali v skolke psychologicku a povedala, ze maly je zrely do skoly ... ale celkovo len povedala (je ich v skolke 6 predskolakov) ze vsetci su zrely a ze nikto z nich nepotrebuje odklad ... vlastne to len hovorila na zaklade toho, co jej povedali ucitelky a ako ich testovali ucitelky ...
ale aj vcera v tej skole povedali, ze podla nich je zrely a nebude mat problem ... tak uvidime ... buduci tyzden nas to neminie ...

vy idete este jeden ci dva zapisy vyskusat ?

kety80
27. jan 2010

este ideme na dva zapisy radsej viac ako ziadna 😉

kasami
autor
28. jan 2010

uplne te chapem 🙂

kasami
autor
28. jan 2010

tak my sme chory ... maly ma zapalene oci, sopel a prave som zistila, ze aj teplotu ☹ takze z lyzovania nebude nic

kety80
28. jan 2010

ahojte 🙂
kati - to je mi moc luto tak sa skoro vyzdravte a lyzovacku si urcite este uzijete 🙂

kasami
autor
28. jan 2010

Ahoj 🙂
no hlavne nech vyzdravie do zapisu 😝

inak zda sa mi, ze uz tu komunikujeme len my dve 😅

kde ste vsetky ????

pezincanka
28. jan 2010

Ahojte. U nas v skolke bezi prave korculiarsky tyzdnovy kurz. Kaja s odretymi usami chodi, aj ked pokasliava...Velmi sa jej to ale paci. Este maju 2 dni. A potom maju tyzden lyziarsky kurz. TO neviem, ci sa udrzi pri zdravi.

Zapis mame az 11.-12. 2. Tusim. Nam hovorili, ze tam deti budu testovat nejakymi malymi ulohami. Tak som zvedava.

V skolke je inak teraz pohoda.

Tesim sa, ze sa vasim detom dari.

Chore deticky nech sa rychlo uzdravia. Aj moj maly je chory, nedari sa nam ho z toho dostat uz 2 tyzdne.

kety80
29. jan 2010

ahojte 🙂
kati no do zapisu musite byt urcite fit 🙂 dnes som sa nasmiala na kike gratulovala mi k narodkam a povedala mi ze no mami ty si uz dobre stara ale nie si este taka stara ako babka 😀 no deti vedia povedat pravdu hned som ju vyboskala zlaticko moje 😀

renca3
29. jan 2010

kety...to mas dobre. mna sa maly opytal, co bude s mojimi sanonmi (pracujem aj doma), ked zomriem?
alebo co budem robit, ked budem stara? takze to asi myslel, ze som este mlada. 😉 no ine myslienkove pochody ma niekedy. 😝

aj Leo dnes zacal korculovanie v skolke. mali 2 hodiny za sebou. tak som zvedva, ci sa mu bude este chciet na buduci tyzden. 🙂

pezincanka
29. jan 2010

Renca a kam chodi korculovat? NAsi chodia do Vajnor.

KEty, tie deti nas vedia potesit, ze? 😅 😀

renca3
29. jan 2010

vozia ich do Avionu.
inak povedal mi, aby som ho odhlasila, ze vela padal. urcite budeme pokracovat. ved nauci sa a aj padov bude menej. 😉

kety80
29. jan 2010

dakujem 🙂 🙂 ako sme mali to posedenie s tou psychologickou tak nam hovorila ze deti teraz prechadzaju takym obdobim ze si uvedomuju kto je stary a kto zomrie a bojia sa ze rodicia zomru ze take obdobie uzkosti u kristinky sme to uz zazili prisla za nami s placom ze mami co sa stane s nami ked vy zomriete s tatom taka som bola v soku ze som jej len povedala ze mi tu budeme dlho s nimi nech sa neboji a spala som s nou aby sa nebala tak hovorila ze tieto debaty sa teraz budu dost casto opakovat no niekedy clovek nevie co na to povedat 😒

kasami
autor
31. jan 2010

Tak ste sa nasli babulky 😀 som fakt rada 😉

to je tak super, ze vase deticky maju v skolke tolko kurzov ... ja dufam, ze aspon skolu budeme mat s nejakymi ...

Renci my mame hokej v ut a piatok v avione ... a vzdy tam koncia nejake detske kurzy ... tak sa striedame ...

Inak tie nase deturence maju faaakt tazke temy ... taka mala hlavicka a take velke veci ich mataju ...

kety80
1. feb 2010

ahojte 🙂
vikend sme si uzili super vysakovany a vykorculovany 😉 kika sa uz nevie dockat dalsieho zapisu 😀 a na tej skole co sme boli na zapise maju tiez vela kruzkov dokonca aj plavanie

kasami
autor
1. feb 2010

Tak to je super, ze sa tesi 🙂
ja som tiez malem hovorila, ze v piatok nas to caka ... ale zatial neprejavil ziadne emocie, skor bol zvedavy kedy uz konecne budu mat karneval v skolke 😀

Kati a z tej prvej skoly vam este nedali vediet ?

kety80
1. feb 2010

kati este nam neposlali nic zevraj na to maju 30 dni tak som zvedava ale asi sa tam zajtra pojdem spytat ako to s nami vyzera ze kolko deti sa im prihlasilo tak ti dam potom vediet 😉

kasami
autor
2. feb 2010

to cakanie je hrozne ... vsak 😝

mne dnes jedna mamina, hovorila, ze jej nejaka kamoska povedala, ze ta skola kam ideme s malym je hrozna ... 😅 a ze druha je tam spokojna ... mne sa to uz ani nechce nejak riesit ... uz nech ne bududci tyzden a mame po zapisoch 😝

kety80
2. feb 2010

ahojte 🙂
kati neber si to tak kazdemu sa nieco paci a zas druhy to kritizuje keby sme mali skoly bvyberat len podla druhych asi by sme nesli na ziadnu lebo na kazdej by nieco zkritizovali 😒 a dnes som sa bola opytat zastupkyni ako to vyzera s tymi prvakmi tak sa nahlasilo 80 deti a beru 66 a aj to ze niektori uz budu mat odklad tak sme sa porozpravali a povedala ze by nemal byt problem prijat kristinku tak sa mi trochu ulavilo len aby to tak bolo este nech mi kubka zoberu tak do skolky a bolo by to fajn 😉

kasami
autor
2. feb 2010

prave ma muz presviedca nad inou skolou v ruzinove ... a ako som zistila je 3minuty od domu, kde teraz bzvaju moji rodicia .... asi zosediviem ...

kety80
2. feb 2010

kati tak daj na viacej skol lahko si budes potom vyberat 😉

kasami
autor
2. feb 2010

len vsetky skoly, ktore mame vybrate maju zapis v rovnake dni ...
😝 😝 😝

pezincanka
2. feb 2010

AHOjte, tak KAja dokoncila korculiarsky kurz, velmi sa jej tam pacilo. DNes bola objednana na ockovanie, ale kedze pokasliava, dr. ju nepichla, co som rada. Len sestricka mi kazala prist v kazdom pripade, lebo nas volau od decembra a my sa stale nedostavime. Dr. na mna pozera, ze co som dosla ckovat, ked kasle... no, ja viem, ale sestricka nas predvolala ako nespolahlive osoby.. aspon ju popocuvala apozrela hrdlo, nic vazne, ved chodi do skolky,len obcas ju chyti dost velky kasel. Nic nove v liecbe nenavrhla, mame sa ohlasit, ked to prejde. Ide od piatka na 5 dni zasa na lyziarsky, tak dufam, ze bude zdrava.

kasami
autor
3. feb 2010

Kajka je sikovne dievcatko 🙂 to je fakt super, ze je uz v pohode 🙂 teraz pri tych vsetkych aktivitach ju aspon netrapia problemy v skolke. Drzim paste nech sa jej aj na lyziarskom paci aspon tak ako na korculovani 😉