Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

sks04
4. feb 2010

kasami, a do akych skol sa hlasite v Ruzinove? Aj my tu byvame a lamem si hlavu nad tym, kam nasu malu zapisat. A ano vsetcky maju zapis tento vikend. Neviem, preco sa nevedia dohodnut, aby to nebolo vsetko takto nakope.

kety80
4. feb 2010

ahojte 🙂
chcela som sa spytat ci okrem tasky kupujete este detom nejake skolske potreby alebo to nehavate na september podla toho co budu potrebovat lebo niektore skoly maju vypisane co prvacik potrebuje

kasami
autor
4. feb 2010

Sks ahoj, my ideme zajtra na Ostredkovu a vyskusame aj Kosicku, ale pocula som chvaly na Mierovu a teraz aj Nevadzovu ...

Kati ja som kupila malemu ten set ... taska, plny peracnik - je perfis vybaveny (trojhranne ceruzky), vrecko na telesnu, puzdro na fixky a ceruzky, penazenka ... este kupime dosky ked si nejake vyberie a ostatne urcite pockam do leta. Mozno este nejake tie vykresy, temperky ... take drobnosti ... ale so zositmi a obalmi zatial pockam.
Zajtra a v sobotu nas cakaju zapisy, tak nam drzte paste 🙂 maly sa zatial celkom tesi, tak dufam, ze mu to zostane

sks04
5. feb 2010

kasami my ideme na Drienovu a este uvazujem aj nad Za Kasarnou (pri Poluse) lebo tam maju nemcinu od 1. rocnika. Je fakt zaujimave pocuvat a citat rozne referencie na skoly, lebo kazdy hovori nieco ine. My sme napr. o Nevadzovej nepoculi nic dobre. A potom sa v tom clovek ma vyznat.
My zatial nemame absolutne nic kupene do skoly. Mozno ak nam daju na zapise nejaky zoznam tak pomaly zacnem pozerat.
Drzim palce na zapis vsetkym co idu tento vikend. vratane nas. 😀

kasami
autor
5. feb 2010

Sks, je to presne tak ... ja som sa bola pozriet iba na Ostredkovej ... a mne sa to celkom pacilo ... a tiez som pocula, ze je to tam hrozne ... stare a neviem ake ... ale zase od rodicov deti, ze su tam fajn ucitelia a maju dobre yzsledky a aj aktivity pre deti ... no proste kazdemu sa asi paci nieco ine ... a zalezi na niecom inom ...
o tej skole za polusom som tiez pocula len dobre ... kolegyna tam ma syna a je spokojna ... len ze maly je malo vytazeny ... ale on je maly einstein ... ako trojrocny cital detom v skolke rozpravky a ked isiel do skoly vedel aj pisat a pocitat, chodi na tri kruzky a je 1tkar 🙂 ale fakt je tam spokojna

Aj ja drzim paste 🙂

inak moj maly prave precital svoju prvu vetu "Bez prace nie su kolace" a normalne ze sam

kasami
autor
5. feb 2010

Ahoj 🙂
tak my sme dnes stihli dva zapisy 🙂 a malemu sa pacilo
na Ostredkovej to bolo lahucke a ucitelka ho vychvalila aky je sikovny tak bol spokojny mal nakreslit postavu, strom, 5 jablcok, ihlicnaty strom, potom ked to nakreslil sa spytal, ci si ma obrazok aj podpisat, tak ho nechala a pochvalila, potom sa ho spytala na rodinu, zvieratka ktore ma doma, nieco o skolke a povedal jej basnicku, jaaj a pytala sa ho ci vie pocitat do 10 a on ze ano tak ona mu povedala tak ukaz a on isiel pisat cisla, tak mu povedala, ze to staci povedat a to bolo asi vsetko ... v Narnii to bolo troska narocnejsie, mal povedat svoje meno, kolko ma rokov, kedy ma narodky, kde byva, mal nakreslit postavu, potom pocital do 10 a od 10 naspat, potom bodky na kocke, tvary a farby, potom mal prerozpravat pribeh z knizky podla obrazkov, skusali ho pismenka ake vie, potom riesili vselico na vselijakych obrazkoch ani neviem co, potom mu dali zapametat nejake predmety a zakryli ich a musel ich vymenovat, potom strany ... kolko coho je v pravo, kolko je v lavo, kde je viacej, kde menej, hore a dole ... bol tam asi pol hodky ... ale bol spokojny
dala som mu kinderko a aj v skole dostal darceky 🙂 takze sa tesi na zajtra 🙂

renca3
5. feb 2010

kasami...v tej Narnii ho trosku vyspovedali. a co tam bude vlastne v maji na tom teste?
Leo by asi nevedel presny datum, kedy ma narodky. i ked mozno ano, lebo v nedelu ma narodeninovu party. 🙂

na Ostredkovu chodil synovec a teraz je tam neter. so skolou su spokojni. ale 2. stupen uz absolvuju na gymnaziu.

kasami
autor
5. feb 2010

Renci tiey som sa pytala kamosky, co vlastne budu chciet v maji (ona tam uz ma jednu dceru a bola na zapise s druhou) a hovorila mi, ze take normalne testy zrelosti, grafomotorika ... a ze je to uplne to iste co robia psycholog. centrach. Tak som zvedava ...
O tej Ostredkovej som pocula vela dobreho ... aj nulty rocnik, ze tam je najlepsi v celej BA, a tiez sa mi paci to, ze sa tam da pripadne prehodit na gympel ... no ved uvidime ... ta Narnia ma odradza tym cestovanim ... ale to asi budem riesit az keby nas tam nahodou prijali ...
Tej Kosickej prestavam verit, zacinam byt dost znechutena ... mala som o tej skole lepsiu mienku ... takze som sklamana, ale zajtra to tam pojdeme vyskusat ...

Leovi prajem vsetko dobre k narodkam 🙂 a nech sa mu party vydari 🙂

renca3
5. feb 2010

dakujeme. bude okolo 15 deti, tak bude veselo.... 🙂

kasami
autor
5. feb 2010

tak to bude 🙂
ja som taka rada, ze maly je letny 🙂 u nas frcia zahradne party ... tak to je celkom v pohode ... ale v zime ... prajem pevne nervy 😉 a krasnu oslavu

kety80
5. feb 2010

ahojte 🙂
tak aj mi sme dnes boli na zapise na sibirskej bolo super a skola sa mi celkom pacila tak uvidime 😉
leovi sa tiez pripajam vsetko najlepsie a kati mas pravdu tie letne deti to maju super kubko je maj to sme vonku a kika a ja sme januarove tak sa musime tlacit doma

kety80
5. feb 2010

kati no toho maleho ti dobre vyspovedali na Narnia nieje moc narocna skola

renca3
6. feb 2010

no ten februar je od veci na narodky. ja mam tolko prace s papiermi, nestiham. 😝 chystat party pre deti, o tyzden pre rodinu. teraz do toho tie skoly, zapisy...no co uz. plan bol na april, zadarilo sa skor. 😉

sks04
6. feb 2010

tak a mame zapis za sebou 😎 Boli sme nakoniec iba na Drienovej a bolo to v pohode. pesnicka, geometricke tvary, vymalovat, nakreslit postavu, porozpravat s ucitelkou.

kasami
autor
6. feb 2010

No neviem, ci je Narnia narocna, alebo nie .... neviem, ako si to myslela ?
Kati, ved za chvilku vam uz zacnu chodit rozhodnutia 🙂 a mozte vyberat

Dnes sme boli na Kosickej ... bolo to tam pekne, maly vsetko vedel a pekne tam pracoval ... mali tam par obrazkov
napr. dom a vedla toho bol taky isty dom, ale nieco mu chybalo tak to musel dokreslit ... slimacikovi ulitu a take ... slucky a postavicku. Potom sa ho pytali na tvary a farby, potom ho zobrali k tabuli a tam bola napreslena rozpravka o cervenej ciapocke, to musel povedat pribeh, povedat co podla neho rastie vsetko v lese, ake stromy pozna (ihlicnate a listnate), hribiky, pomenovat muchotravku, pomenovat vsetky zvieratka, povedat co sa na obrazku nachadza raz, co 2x, co 3x ... aky uzitok mame zo sliepky, ktory hribik je najmensi, najvacsi ... a potom sa ho pytala na kacicky (3boli vo vode a 2 na susi), ze kde je viac, kde je menej, kolko je ich spolu, a o kolko je ich vo vode viac a o kolko na susi menej ... no a este basnicku a to bolo asi vsetko.
Vedel vsetko no sanca maliiiicka .... ale ja som spokojna, lebo som videla, ze sa pekne snazil a vedel, dokonca aj papier podpisal priezviskom 🙂

Maleho sa dnes pytala kamoska, ci ide v pondelok do skolky (lebo bol vyse tyzdna doma chory) a on ze nie, lebo sa tam nudi 😝 ale budu mat karneval, tak ho snad nejako presvedcim 😅

renca3
6. feb 2010

tak prave som sa pytala Lea, nepovedal by tie stromy a nad muchotravkou dlhsie rozmyslal. samko je sikovny, ked
presiel vsetkymi otazkami. gratulujem.

kasami
autor
6. feb 2010

😉
dakujem
kuk IP

kety80
7. feb 2010

kati tak super no mas samka sikulku tak si musela byt hrda mamina 🙂 inak to im dali dobre zabrat na tej kosickej to je ta vyberova skola
renca - tak nech vam vsetko dobre dopadne oslavy robota aj skoly a potom budes mat viac kludu snad 😉

kasami
autor
7. feb 2010

Katka uz si mi chybala 🙂 cely vikend som ta necitala 😉
dakujem za kompliment 😉 neviem ho neviem tak zhodnotit ... ale naozaj som velmi spokojna, ako to tam pekne zvladol, naozaj bol sikulko co som mu potom dala cely vikend aj pocitit 😉
inak vcera sme leteli aj my na pohotovost ... hned po zapise 😝 maly dostal pomarancovy cukrik a tak sa vyhadzal, ze vyzeral ako by ho niekto poprhlil ... od ust az dole cez cely krk ... ale potom sme si isli aj polyzovat na Babu a dnes sa pol dna hral v snehu na dvore 🙂
A vy? Aky ste mali vikend ?

kety80
7. feb 2010

kati no to ma mrzi samko ma na nieco alergiu
vikend super bola u nas oslava ja s kikou sme oslavovali narodky s rodinou tak bolo super a veselo len kubko zacal kaslat tak dufam ze nebudeme chory 😉

kety80
7. feb 2010

a co vam povedali na pohotovosti tak ste si vikend uzili super 🙂

kasami
autor
8. feb 2010

No Sergino ma viacej tych alergii, ale necakala som to po jednom cukriku ... dost ma to prekvapilo, lebo to bolo dost skarede ... nastastie na pohotovosti nikto nebol a boli sme vybaveny za 10minut ... dali nam Aerius a Fenistil a to bolo vsetko ...
Ale vy ste mali pekny vikend 🙂

renca3
8. feb 2010

kasami...aj mensi Teo sa mi raz vyhadzal po celom tele takymi cervenymi flakmi. no vyzeral ako leopard.
neviem z coho to bolo, ani sme neboli u Dr. dala som mu fenistil a za 3 dni boli prec. pokial sa nedusi, pohotovost vynechavam. 😉
ja som sa raz vyhadzala z nejakych cukrikov proti bolesti hrdla. no a to som bola aj opuchnuta v tvari. 😝
som dostala strach, ked mi zacalo puchnut aj hrdlo, tak som isla na pohotovost. pichli mi hydrokortizon a bolo dobre. 😎

kasami
autor
8. feb 2010

Renci, presne preto som sa zlakla aj ja ... mal to dost skarede a este k tomu na krku ... keby to mal na ruke ... tak nejdem ani ja ... nevedela som, ci to nie je zihlavka alebo take nieco, ze potrebuje na to nejaku mast ... lebo on je atopic a ak mu nedam dobre lieky tak sa mu to moze dost zhorsit ... A na Aeriuse a Fenistile vlastne zijeme cely rok ... len mu zvysili davku prechodne ... a ja to tak neznasam ... 😅

kety80
9. feb 2010

ahojte 🙂
no kde ste vsetky tak to tu trochu ozivim 🙂
kati tie alergie nezavidim mi nastastie nemame ziadnu ale viem co to je lebo muz je alergik no hroza 😝 zajtra ideme s kikou k logoped. na kontrolu uz by sme tam nemusili chodit ale este nas objednala pre istotu aj ked teraz s tym hovorenim to je na nic lebo ma vypadnute vsetky zubky v predu tak susleme ale uz nam vyliezaju a asi budeme musiet nosit strojcek tak uvidime 😉

kasami
autor
9. feb 2010

Ajooooj 🙂
vdaka ti za ozivenie 😀

Co sa tyka alergii, uz som si nejak zvykla .... no horsie je ked to necakas ... ze nevies z coho zase ... ma toho dost zakazane ... a dost s drzi ... no a niekedy ani nevies ... aj teraz to bol jeden cukrik ... a to mu davali cokoladu, tak sam povedal, ze to nesmie, tak skusali horalku, tak tam su orechy ... na tie ma alergiu ... tak dostal jeden cukrik ... no a dopadlo to tak ako to dopadlo ...
tu logopediu vam normalne zavidim ... aj ja uz chcem nech to uz mame za sebou 😝
a strojcek na 90% budeme mat aj my ... a to uz vieme dva roky 😝 takze sme na to pripraveny ...

Maly ma zajtra karneval, tak aspon jeden den v tyzdni, co sa tesi do skolky ... tak sa tesim na rano ... ze to bude bez reci ....
inak hodila som foto zo zapisu do albumu 😉

kety80
9. feb 2010

kati krasne fotky ja som na fotak uplne zabudla tiez ste si toho pobehali 😉 no na ten strojcek som stasne zvedava 😕

kasami
autor
9. feb 2010

Dakujem 🙂
Katka fotila som mobilom 😀 fotak som tiez nebrala ... to len tak v rychlosti ...
o strojceku som tu raz nasla jednu temu ... a pisali tam o horybilnych sumach ... takze som zvedava aj ja 😅

renca3
10. feb 2010

aj ja som chcela zobrat fotak aspon na jeden zapis. zabudla som. a keby som ho mala, urcite zabudnem fotit, lebo sme vyplnovali ten formular a potom som natrcala usi, co sa ho pytaju. 😉

mensi Teo ma karneval v piatok. som zvedava, ci ho dostaneme do kostymu. lebo on proste nechce byt maska.
hrozne tvrdohlave dieta. 😝

kasami...ako vedeli uz pri mliecnych zuboch, ze trvale budu rast nakrivo?

kasami
autor
10. feb 2010

Renci ... aj mne narastli uci o zopar cisiel za tie dva dni 😀

inak ako napad ... ked Teo nechce byt maska ... tak skuste nieco jednoduche ... ako turista ... futbalista ...uradnik 😅
moj sa zase velmi rad meni na hocijaku masku 😀 aj ked sam o sebe je maska 😀 ale dnes bude za Indiana Johnesa

co sa tyka nasich zubkov ... je to diagnozami ... lebo maly mal silnu anemiu a pri podavni liekov mu odhnili niektore zubky ... a potom nasledne jeho velmi slabeho imunitneho systemu mu museli styri zubky vytrhnut ... lebo mal kvoli tym kazom problemy s lymfatickymi uzlinami ... tak nam vytiahli vsetky styri stvorky ... no a tym padom, sa zubky poposuvaju a nedrzia si svoje miesto ... takze nam to hned vtedy povedali ... mal 2 a pol roka ..