Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kety80
10. feb 2010

ahojte 🙂
aj kristinka ma v piatok fasiangovu disco tak sa tesi ale dnes ked som pre nu dosla do skolky tak vyzerala ako keby nieco na nu liezlo tak uvidime v skolke povedali ze je daka viroza maju len 18 deti v skolke no des 😝
mam to zas s tym strojcekom povedalala logop. lebo kika mala velku medzeru medzi zubkami tak hovorila ze uvidia ako budu rast trvale ze ked sa budu objavovat ta medzierka tak bud strojcek alebo chirurgicky sa to da odstranit aby jej tam nebehal jazyk a nerobilo problem pri rozpravani ked sme boli u zubara tak povedal ze mame zatial pockat

kasami
autor
10. feb 2010

Tak nech vam zdravie sluzi 🙂

a co sa tyka srojceka, tak nam hovorili, ze to az ked budu mat vsetky zubky ... no neviem, v marci mame ist na kontrolu tak uvidime

kety80
10. feb 2010

kati - dik aj nas caka v marci zubar a budu na pecat zubky co jej vysli tie trvale stolicky v zadu ze aby sa tak skoro nekazili no dufam ze kika odtial neutecie aj ked zubara sa zatial nebala

pezincanka
10. feb 2010

Ahojte, tak my mame mat zajtra, teda uz vlastne dnes zapis a Kajka vcera ochorela. Volala som do skoly a dali nam termin na 23.2., ze mame prist aj s nou. Ja som tajne dufala, ze to spravia aj bez dietata a takto som dopadla.

kasami
autor
11. feb 2010

Kety tak to som chcela dat aj ja spravit Samkovi ... ale zatial nam to neporucuju ... ale uvidime po lieceni ... snad .

Pezincanka tak prajem skore uzdravenie 😉 a neboj, zapis zvladnete uplne v pohode, Kajka je sikulka 😉

kety80
11. feb 2010

ahojte 🙂
no aj kristinka je chora a kubko mal dnes uraz padla mu stolicka na nohu rovno na palec myslela som ze ho ma zlomeny ale potom uz pekne chodil len stale krici au nechce si nic obut ma to hrosne fialove cely nechet 😢 snad nebudeme musiet utekat este na pohotovost ☹

kasami
autor
11. feb 2010

Katka, tak radsej by si s nim mala ist ... on moze byt prasknuty ... a ten necht ... ci mu ho netreba da radsej dole ... drzim paste, chudacik ☹

kasami
autor
11. feb 2010

Inak babulky davali vam zoznam veci potrebnych do skoly ?

ja mam na tu statnu skolu, kam pojdeme toto :

- aktovku 😀
- skolske dosky velke
- platene vrecusko s prezuvkami
- peracnik : 2 ceruzky, plniace pero, pastelky, farbicky, struhadlo, guma, noznice s tupym koncom, kratke pravitko
- zosity : 1ks c.520 cisty a 1ks c.5110 stvorcekovy
Sadu ostatnych predpisanych zositov dostanu deti na zaciatku skolskeho roka
- obaly na ucebnice a zosity
- na vytvarnu vychovu :
vodove farby
gulaty a plochy stetec stredne hruby (c.6, c.8)
poharik na vodu, handricku na utieranie stetca
20ks tenke farebne papiere,
20ks vykresy
20ks vykresy A3
tekute lepidlo na papier, tycinkove lepidlo
stare tricko alebo koselu
gumeny obrus na lavicu
kufrik na uschovu tychto pomcok
- na telesnu vychovu :
biele tricko s kratkym rukavom, mikinu (podla pocasia)
kratke nohavice, alebo teplaky
biele ponozky
sportovu obuv s bledou podrazkou vhodnu do telocvicne
sportovu obuv vhodnu na ihrisko
platene vrecusko na uschovu tychto veci

Poznamka : Vsetky veci zretelne oznacit alebo podpisat fixkou na textil

len neviem podla coho mam kupovat obaly na knizky a zosity ... ked neviem ake budu mat ... ale aspon nieco pocka do septembra 😝

pezincanka
11. feb 2010

Ahojte, tak KAjku zapisali aj bez jej pritomnosti, bol tam manzel s jej rodnym listom. O ziadnom zozname netusim...AJ od vas pytali dobrovolne zapisne???

Kety, to je smola. AKo ste nakoniec dopadli? Boli ste na chirurgii?

kasami
autor
11. feb 2010

Pezincanka, tak to je super 🙂 aspon mate potom 🙂

no vidis, nam dali zoznam ale nikde po nas peniazky nechceli 😉 ale minuly rok si pamatam, ze tu baby tiez pisali, ze platili na zapise ...

a uz je malej lepsie ?

renca3
11. feb 2010

aj my mame podobny zoznam. len este tam mame aj hygienicke potreby:
4 ks toaletny papier
1 ks tekute mydlo nahr. napln
10 ks hyg. pap. vreckovky
uterak s uskom
a este sa mi pacilo - obrusok na prestieranie pocas desiatej. 😅

vsetkym chorym prajem skore uzdravenie. mensi ma zajtra karneval, tak snad ho dostaneme do masky princa. zobrala som mu aj mec k tomu. inak by sme ho neprehovorili. 😉

kamaratka mimo BA tiez platila za zapis. my sme neplatili nikde.

kasami
autor
11. feb 2010

tak ten obrusok nas tiez pobavil 😀

ale toto vsetko podla mna povedia postupne aj nam 😅 ved uvidime ... ja sa neviem dockat rozhodnuti ...
inak Renci, tu Narniu vypustam 😝

kety80
11. feb 2010

dakujem on uz to s nami vyzera lepsie ked to odpuchlo teraz je len nechec fialovy ale pekne s tym hybe tak zlomene to neni len stale krici au ked ma obutu papucu a tlaci ho to ☹

kety80
11. feb 2010

taky podobny zoznam bol vyveseny na skole plus tiez hygienicke potreby ako pisala uz renca len ten obrusok tam nebol ale oni to vsetko upresnia este v semtembri my mame zatial tasku peracnik vrecuska na telesnu a vytvarnu a par zositov a plniace pera na zaciatok potrebovat vobec nebudu vsetko robia ceruzkou

kasami
autor
11. feb 2010

nam na kazdej skole odporucali pera stabilo aj ceruzku a este ja trojhranne ceruzky

aj vam ?

kety80
12. feb 2010

ahojte 🙂
kati tie trojhranne ceruzky povedali aj nam aj ceruzku o pere zatial nic lebo hovorili ze najprv budu pisat vsetko ceruzkou 😉

kasami
autor
12. feb 2010

Ahoj 🙂
no aj tie pera su take formovane ... a vlastne aj ceruzky (funguju na principe verzalitky)

a ako sa ma prst ?

kety80
12. feb 2010

prst vlastne nechet je fialovy dnes sme boli aj vonku bol obuty ani nekrical ho to tlaci tak snad je v pohode len dufam ze nam neodpadne nechet ☹

kasami
autor
12. feb 2010

Kati, my ked sme mali taketo urazy ako detska, tak sme si machali potom nechty v kamilkach alebo v repiku ... zevraj to pomaha 😝
aj ked mne strhavali necht (v tabore) tak som si ten prst potom musela chodit machat kazdy den niekolkorat do kamiliek
tak drzim paste 😉

kety80
14. feb 2010

ahojte 🙂
krasneho valentina vsetkym 🙂
kristinka ta choroba neustupuje prave naopak stale ma teploty tak zas musime ist v pondelok k dr. ☹

kasami
autor
15. feb 2010

Ahojky 🙂
tak verim, ze ste mali vsetky krasny valentinsky vikend 😉

Kati, ako ste dopadli u doktorky ? boli ste aj s Kubkom ?
prajem skore uzdravenie 😉

ja som uz tyzden tiez nejaka nanic ... minuly tyzden ma boleli usi a teraz hrdlo ... a to som vlastne nikde ani nebola 😅

ivamera
15. feb 2010

Ahojte dievčatká...
Minulý týždeň sme mali na škole program pre budúcich prváčikov, už zapísaných na školu. Bolo to milé, pripravili pre nich olympijské hry a v jedálni cchlebíčky, koláčiky, malinovky. Deťom sa páčilo, Ninka zistila, že takmer polovica škôlky ide s ňou do školy, takže by sa mali stretnúť stará partia. Tento rok bol o školu taký veľký záujem, že namiesto plánovaných troch tried budú otvárať štyri.
Dosť veľa pomôcok dostanú deti pri nástupe do 1. triedy, takže aspoň niečím sme my rodičia odbremenení po finančnej stránke, asi to nebude samozrejmosť na každej škole.

Kasami, chcela som sa opýtať, či vám už prišla školská taška, čo si objednávala? To bola step by step, ak si dobre pamätám? Ako ste spokojný? Vyzvedám, lebo mne sa zatiaľ páčia tieto asi najviac, len som ich nevidela naživo?

kety80
15. feb 2010

ahojte 🙂
kati s kristinkou je to uz trochu lepsie a s kubkom som nesla ked s tym pekne hybal tak netrebalo
imavera - pekny zapis im spravili aspon sa teraz viac tesia do skoly

ivamera
15. feb 2010

to áno, moja sa už nevie dočkať kým pôjde do školy, každý deň sa pýta, kedy bude 1. septembra 🙂

kasami
autor
15. feb 2010

Ivamere, tak to muselo byt faakt super ... o by sa pacilo aj nam 🙂
co sa tyka tasky, Renca kupovala step by step 😉 ja som objednala samonite a je uplne super, som velmi spokojna 😉 maly si ju da vsetky svoje skolske veci na seba a chodi po dome 😉 aj on je spokojny 😉

Kati, tak to som fakt rada, ze sa vam polepsilo 😉

ivamera
15. feb 2010

Ups, tak som to poplietla 😅 . Fajn, že sa Vám a hlavne malému páči. Pozriem niekde aj tú vašu. Ninka je aprílová, tak by som pre ňu chcela školskú tašku k narodeninám.

ivamera
15. feb 2010

No, pozerám tie samsonite tašky a zisťujem, že som si doteraz myslela o nich, že sú tiež step by step. 😅. Taký podobný strih, vzory... Veľmi pekné

kasami
autor
15. feb 2010

Ivamera, objednavala som aj dve dievcenske a su fakt krasne ... hlavne tie sety ... peracnik je uplne perfektny s trojhrannymi hrubymi ceruzkami ... no vyzera bombovo, a bolo k tomu aj puzdro na ceruzky, na telesnu a penazenka ... takze si myslim, ze sa to opatilo 😅 my sme k tomu dostali este aj sportovu tasku s tym istym motyvom
vlastne toto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3710949
a objednavala som aj konikove a tiez su velmi pekne ... kamosky su tiez spokojne
ale skus sa potom opytat Renci ... viem, ze ona spomynala step by step 😉

renca3
15. feb 2010

ivamera...my mame doma step by step tasku. dobre sa nosi na chrbte, ale zda sa mi tazka. to je tym plastovym vystuzenim. mala som vedla seba samsonite aj step. obe su porovnatelnej kvality, len samsonite je o nieco sirsia.
a myslim, ze ma aj vacsi objem, viac priehradok. step je nemecky vyrobca Hama. ak mas moznost, zbehni do predajne Samsonite a porovnaj.
inak ked pozorujem rano deti cestou do skoly, vacsinou im tu tasku nesu rodicia. som skusala aj jednu naplnenu tasku prvacika. no maju co nosit. 😝

kasami
autor
15. feb 2010

to je pravda ... detom davaju zabrat ☹
nam povedali na Ostredkovej, ze deti si nejake veci aj nechavaju v skole, aby si nemuseli vsetko nosit ... tak dufam ... aj ked vozit ho budem autom a ten jeden chodnik snad nejako prejdeme 😀
inak podla mna Hama a Samsonite su jedno a to iste .... aspon ja mam ten pocit ...