Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renca3
21. feb 2010

takze teraz MM priniesol postu zo schranky a bol tam list z jednej skoly, na ktorej sme boli 6.2. na zapise.
Rozhodnutie o prijati do 1. rocnika. potesilo nas to, ale este nie sme rozhodnuti, kde nastupime.
a nebola to nasa domovska skola, kde sme boli zapisani este 23.1.

kasami
autor
21. feb 2010

Renci, moj maly sopli od utorka ... v piatok som s nim bola u dorktorky, lebo zacal kaslat ... ale nakolko mal prvy feruarovy tyzden pamycon, tak mu dala iba synupred a nasivin a spravila mu vytery ... este k tomu mu uz cely februar hnisa oko ☹ no a dnes mame od rana 38 teplotu ... tak sa tesim ... vlasne bol 7dni v skolke tento mesiac 😠

a velkaaaaa GRATULACIA 🙂 🙂 🙂 pre Lea 🙂 🙂 🙂

kety80
21. feb 2010

ahojte 🙂
kati este nam nic neprislo ani z jednej uz som s toho na nervy a v piatok som sa dozvedela ze asi ani kubka nam nezoberu nikde do skolky v starom meste lebo maju stasne plno a musia brat z obvodu som strasne zufala neviem co budeme robit ☹
renca - super gratulujem 🙂

kasami
autor
21. feb 2010

Kati, tak to ti verim ☹ no dufam, ze sa to zmeni a Kubka vam zoberu 😉

inak ja uz tiez z toho cakania zacinam sediviet 😠

ked som isla na vysku tak sme mali vysledky z prijmaciek asi za tri hodiny ... a na ZS musis cakat 30 dni 😠

inak bratranec bol s dcerou na zapise a hned im povedali, ze malu prijmaju ... ale oni su mimo ... tak mozno iba v BA a jej okoli to nadahuju ... tak nechapem preco 😠

kasami
autor
22. feb 2010

Ahoj 😉

ako Renci, boli ste u doktorky ?

my sme boli, lebo muz tam bol po listocek do skolky a doktorka mu povedala, ze mame dojst kedze mame teplotu 38 ... tak sme dosli a dostali sme antibiotika ☹ na 10 dni 😠

renca3
22. feb 2010

kasami...bola som s Leom u Dr. potrebovala som sa len uistit, ci ma ciste dychanie. vsetko v poriadku a pokracujem v liecbe ako som zacala - mucosolvan a fenistil. len bez lyzovania, kupania sa v bazenoch a behania po vonku. 😉
ak kasel polavi, chcela by som ho uz v stredu dat do skolky. ak nie, zostane cely tyzden doma (teda u nasich).

kasami
autor
22. feb 2010

Aj my sme sa najprv liecili iba doma ... ale nejako to prerastlo do zapalu dutin ... a neviem sa od vcera rana zbavit 38smicky ☹ neviem sa rozhodnut, ci mu mam da sirup ... 😖
teraz si pozrie rozpravku a ideme si citat do postele, ak mu neustupi tak mu asi dam 😅

renca3
22. feb 2010

tym sirupom myslis ATB? ako dlho teplotuje? my sme zapal dutin nemali, takze ti neviem poradit, ci prejde bez ATB.

kasami
autor
22. feb 2010

viem, ze mu neprejde bez ant.
ale ... rozmyslam nad sirupom na teplotu ... ci mu dat, alebo cakat ci sa mu este viac nezvysi, alebo ci jeho telicko zabojuje s teplotou samo ...

renca3
22. feb 2010

aha...ja pri 38 stahujem sirupom. neviem, ci je to spravne, ale co sa ma ten organizmus silit. ked boli mensi, cakala som do 38,4-38,5. teraz uz nie. vlastne mensiemu uz niekedy ani nemeriam teplomerom teplotu, lebo si neda. teplomer je moja ruka, celo alebo pery. 🙂

kasami
autor
22. feb 2010

aj ja zvacsa pouzivam na meranie svoje telo 😉
ja zvyknem davat sirup ked ma nad 38 ... moj muz by dal hned ... ale asi mu uz pojdem dat ... je unaveny, nevyspaty a nevie si ani lahnut ... aspon sa mu ulavi

kety80
22. feb 2010

ahojte 🙂
kati tak to mi luto ze aj vy ste chori ja davam sirup tiez ked je 38 dnes sme boli na kontrole ka uz sme v pohode kika ide v stredu do skolky aj kubko sa zatial drzi 😉 len nas s muzom to skolilo a mna teraz vecer tiez zacalo boliet ucho tak asi budem musiet skocit aj ja k dr. ☹ a muz ma zas strasne vysoke teploty no nech sa to uz u nas skonci ☹ a skore udzdravenie aj vam

kasami
autor
22. feb 2010

Kati, takze vela zdravia aj vam 🙂
drzkajte sa

kety80
23. feb 2010

ahojte 🙂
kati dik dnes tak bolo krasne ze sme na chvilu vybehli von deti sa strasne tesili kika ide zajtra do skolky uz sa strasne tesi a zo sibirskej nam uz poslali ze nas primaju a ta druha zatial nic 🙂

kasami
autor
24. feb 2010

Jeeej Kati, tak aj pre KIKUS VELKA GRATULACIA 🙂 sikulka jedna 🙂

nam maju dat z tej vyberovej skoly vediet doporucene najneskor do 26.2. a stale nic 😠
a z tej druhej maju cas este cely buduci tyzden, takze sa este nacakame 😝

tiez by sme radi isli troska von, ale stale mame teplotu ... takze nic z toho nebude ☹

renca3
24. feb 2010

ahojte.
dostali sme papier o prijati do nasej skoly. takze teraz sme prijati do troch a este nas caka v marci test na jednu skolu, ktoru preferujeme. vysledok bude az niekedy v aprili a potom sa rozhodneme, co dalej.

Leo stale kasle, ale najviac rano po zobudeni a vecer. takze mozno ho tam dam zajtra a pozajtra na doobedie.

kasami
autor
24. feb 2010

Renci tak ty musis byt stastna mamina 🙂 fakt velka gratulacia 🙂 to je uplne super 🙂 mate z coho vyberat 🙂

renca3
24. feb 2010

dakujem kasami. ale to nie je ziadny uzpech, ze nas zobrali do nasej skoly, co mame za rohom.
gratulacie prijimam, ked sa zadari v aprili. 😉

kasami
autor
24. feb 2010

neboj 🙂 zagratulujem aj v aprili 😉

pezincanka
24. feb 2010

Kaja je uz zdrava, tak chodievame von.

Otazocka- mali vase deti uz niekedy vsi zo skolky?

S Kajkou sme boli vcera aj na zapise- nahradnom termine do skoly, kam ide skoro cela jej skolka.

Kajka sa tajne ostrihala- odstrihla si ofinu a klamala, ked som sa jej na to pytala. Dnes som vysavala a odtiahla gauc- a tam niekolko pramenov vlasov- to uz nemohla odtajit. POvedala na to, ze stale nemam cas ist s nou kadernicke... no uznajte.

kasami
autor
24. feb 2010

Pezincanka 😀 Kajka, je velka sikulka a velmi rozumne dievcatko 🙂 asi vidi, ze mas toho vela a chcela ti len pomoct 😀 velmi zlatucka 😀

A ako sa jej pacilo na zapise ?

co sa tyka vsi ... tak u nas v skolke hovorili v januari na rodicku, ze su ... ale my sme nastastie zatial nemali to "stastie" doniest ich domov ... a dufam, ze k tomu ani nepride 😝

kety80
24. feb 2010

ahojte 🙂
renca - tak gratulujem k skolam aspon mas z coho vyberat a verim ze vyjde vam aj ta dalsia skola 😉
pezincanka 😀 som sa zasmiala ale verim ze vam do smiechu nebolo tiez uz cakam kedy to kiku napadne lebo babiky uz ostrihala 😀 a na tie vsi moc neporadim my sme ich nastatsie nemali ale urcite je v lekarni vela pripravkov

kasami
autor
26. feb 2010

Tak babulky, dnes je 26. a zatial nemame rozhodnutie ... som zvedava, ci to dnes pride ....

ale kamoske, co tam ma syna uz na gympli a jej mladsi tam isiel tiez na zapis ... tak ten starsi sa bol pytat na mladsieho a povedali mu, ze na 80% ho neprijali, lebo tam boli aj sikovnejsie deti ... tak neviem, podla mna ma ona velmi sikovneho a rozumneho syna 😅

renca3
26. feb 2010

Lea som uz dala od vcera do skolky. ale poobede ho beriem, lebo nechcem, aby lietal po vonku. este nie je uplne v poriadku.
mate prazdniny v skolkach na buduci tyzden? Leo ma, ale dam ho do skolky k mensiemu. uz si okrutil prazdniny minuly tyzden. 😎

kasami...su to nervy, ze? nas to caka v aprili. 😝

kasami
autor
26. feb 2010

Ja ani neviem, ci maju prazdniny, maly ma ant az do stredy ... tak som to ani neriesila 😀 a my by sme mali prazdninovat tyzden po 😝 tak uvidime 😝

😝 co sa tyka skoly, som taka nedockava, lebo my vlastne este nie sme nikdy zapisany ... a uz by som to chcela mat z oboch skol na papieri, aby som po pripade zacala vybavovat nejaku skolu pri nas 😅

kasami
autor
26. feb 2010

Babyyyyy 🙂

maleho zobrali na Kosicku 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som taka stastna 🙂 straaasne 🙂

renca3
27. feb 2010

gratulujeeeem. tesim sa s tebou. 🙂 mas sikovneho syna. 😵

no som zvedava, ci sa tam budeme vidat alebo nie. som sa dopocula, ze tiez nejakych 100 deti sa hlasi aj k nam.
nic to. ked to u nas nevyjde, mame este z coho vyberat. 😉

kasami
autor
27. feb 2010

Dakujem Renci aj za neho 🙂

fuuu tak tiez to budete mat huste ... ale o Leovi nemusis pochybovat ... videla si ako ho vychvalili na inych skolach 🙂 on je sikulko 🙂 drzim vam paste 🙂 mozno sa tam potom aj skamaratia 😀

kety80
28. feb 2010

ahojte 🙂
kati strasne sa tesim s tebou mas doma sikulu 🙂 a ides ho dat teda na tu kosicku ked vas tam zobrali

kasami
autor
28. feb 2010

Ahoj 🙂
dakujem, moc nas to vsetkych potesilo a prekvapilo 🙂 a ano ... dame ho sem 🙂

Ako sa mate ? ako ste vikendovali ?