Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kety80
28. feb 2010

moc dobre nie kika bola dva dni v skolke a nejaka zodpovedna mama tam dala dieta z crevnou chripkou tak v stvrtok vecer vracala nastastie len raz a kubko vcera prevracal celu noc a dnes mal teplotu no niekedy by som tie mamy nardsej prerazila 😖 das zdrave dieta do skolky a zas nieco prinesie domov ☹ 😖

renca3
1. mar 2010

kety...nuz, to su tie skolkarske choroby. to si treba odzit. mozes byt rada, ze to nechytilo aj vas dospelych.
minule mal mensi tie zaludocne problemy 2 tyzdne. a jemu nasadit dietu bolo dost narocne, ked starsi si zobral, na co mal chut. 😝

cely vikend sme oslavovali viac sviatkov. mame vela februarovych oslavencov v rodine. 🙂

kasami
autor
1. mar 2010

No pekne 😅 ja ze ste si uzivali pekneho pocasia ... a vy takto ...
Samko je doma uz vlastne teraz treti tyzden ... chudak ... teda aj ja 😅
U nas v skolke, je tiez zevraj nieco, lebo ze v piatok mali 3 deti teplotu ... tak nastastie sme doma ...
Dnes som sa chystala s malym troska von ... ale zatial pozera rozpravku z postele, ze sa zle vyspal a aj tak vonku nejak dost fuka, snad sa to ustali 😝

kety80
1. mar 2010

ahojte 🙂
renci - ja viem ze tie choroby musime vsetky prekonat ale nechapem tie nezodpovednych rodicov co tam daju chore dieta ja som tiez chodila do prace a ked nieco kike bolo hned som ju nechala doma ved dieta je prednejsie ako praca ved to dieta ked mu nieco je tak v skolke podla mna viac trpi ☹ no to je len moj nazor 😉 a gratulujem k oslavencom 🙂
kati ani ja neviem ci pojdeme von sice kika vracala len v stvrtok kubko cez vikend teraz to vyzera ze uz su v poriadku no uvidim ale tiez ma odradza ten vietor 😝

kasami
autor
1. mar 2010

Kety davam ti za pravdu ... mna to vie tiez vzdy dobre rozculit ...

chudatka male, stale su chore 😅

ale my sme sa nakoniec dostali von 🙂 a boli sme vonku asi pol dna ... konecne som si vylozila nohy a mam klud 😀

kety80
2. mar 2010

ahojte 🙂
co vsetci prazdninujete my sme zas dne vracali kubko kika je v pohode a kubko mi uz druhy den nic neje tak som zufala ak to neprejde tak zas mime k dr. a s tej prvej skoly sa nam este neozvali uz je to viac ako 30 dni tak neviem asi tam skocim osobne 😔

kasami
autor
3. mar 2010

Kati my uz mame rozhodnutie z oboch skol ...podla mna tento tyzden, by ti to uz malo prist ...

ale v kazdom pripade, nikam nechod.... su prazdniny a skoly su prazdne ... ked tak zavola v pondelok

Mne raz tak Samko zvracal a hnackoval a nic nepapal a nepil tak mi v tedy kazali kupit v lekarni Kuliska .... a ste si isty, ci maju len crevnu virozu ? aby nemali helikobaktera ...

renca3
3. mar 2010

kasami...a pil maly Kuliska? lebo kupila som ho aj ja, ale to je asi tak vsetko, ked mali taketo problemy. 😉

nasi skolkuju. Leovi sa v starej skolke paci. pytal sa ma, ci by nemohol zostat aj dlhsie ako tyzden. to asi nie. 🙂
mensieho Tea preradili do druhej triedy medzi o kusok starsie deti. a sme na zaciatku. rano chce ist do povodnej triedy, reve, nechce sa ma pustit a podobne vystupy. takto to bude aj mesiac, dva. to ho uz poznam. 😝

kasami
autor
3. mar 2010

nepil 😅 ani za svet 😅

no pekne ... tak Leovi sa paci a Teovi nie 😖 takze to mas vesele ... jeden ta bude presviedcat, aby tam mohol chodit, a druhy aby nemusel 😝

moj ma dnes posledne ant. takze nam zacina zivot 😉 aspon dufam

renca3
3. mar 2010

po ATB je imunita trochu oslabena. drzim palce, aby ste odolali dalsim virusom. 😉

vcera bol Leo vramci starej skolky na tenise (kruzok). vraj mu to islo. no musim ho vidiet a poradit sa s trenerom, aby som posudila, ci ho v lete nedame na tenis. teraz chodi na tu gymnastiku, ale viac menej z donutenia.
nebavi ho to. len ja si myslim, ze jeho by nic nebavilo, ked to ma byt pravidelne a aj 2x do tyzdna. 😝

kasami
autor
3. mar 2010

Renci ... no uvidime ... dufam ...

Renci tenisove centrum robi aj denne tenisove tabory a kurzy pre deti pokial viem ....

inak ked sme pri lete ... mate v lete skolku ? moja kamoska uz ide dat malu do tabora ... ja teda nastastie esste ostavam doma, ale mozno nejaky denny sportovy na tyzden by som mu poriesila 😅

renca3
3. mar 2010

v juli je Teova skolka, tak by som ich tam dala oboch na cely mesiac. este zavisi od toho, kolko kamosov tam bude chodit. o tych tenisovych taboroch viem. ale to by ho cely den nebavilo....len o tenise. ja som myslela len na hodinu 2x tyzdna alebo tak....

kasami
autor
3. mar 2010

neviem ci je to len o tenise ... myslim, ze dam maju taku vseobecnu pripravu a plus tenis ... aspon raz ked som si to zistovala, tak mi hovorili, ze loptove hry, trampolina, korcule, tenis a neviem co este ...

renca3
3. mar 2010

to znie zaujimavo....

kasami
autor
3. mar 2010

skus si to prezistit 😉 ked tak, lebo viem, ze to mavaju dost vybukovane ...

kety80
3. mar 2010

ahojte 🙂
tak dnes kubko lepsie uz aj jedol ani nevracal ani nehnackoval toho kuliska mame aj my len sa dava ked dieta odmieta pit aby nebolo dehydrovane a kubko pije vela nastastie 😉 uz som rozmyslala ze nasadim hylak ale dnes sa to ukludnilo tak dufam ze to bude ok ale teraz to zas chytilo muza len sedi na zachode len dufam ze to nechytim aj ja ☹

renca3
4. mar 2010

kety...tak stalo sa to co som vyssie pisala - chytilo to aj dospelych. aj my sme si tym uz neraz presli. 😒

kasami
autor
4. mar 2010

fuuu tak to mate veselo 😅 to je najhorsie, ked si to takto popodavate .... takze sa drzkajte a prajem skore uzdravenie

Renci, uz ste to mali vy ... teraz Kety ... dufam, ze sa to nesiri netom 😀 a nebudeme to mat aj my 😀

renca3
4. mar 2010

jaaaj...ale my sme to mali uz daaaavno, nie teraz. snad uz mame s muzom vybudovanu nejaku tu imunitu pri dvoch skolkaroch. 😉

kety80
4. mar 2010

ahojte 🙂
no muz presedel celu noc na wecku ale rano vyzeral ze sa to uz uklunilo tak snad to nedostaneme aj my ☹ inak dospeleho to riadne skoli ked to mal kubko tak ten sa hral vystrajal a muz ledva chodil ☹
kati dufam ze sa to takto nesiri lebo to neprajem nikomu tak nech ste len zdravy 😉
zajtra idem s kristinkou k zubarovi budu nam pecatit zubky tak som zvedava ako to zvladneme

kasami
autor
4. mar 2010

Renci 😀

Kati, to ti verim ... a neboj zubky zvladnete lavou zadnou 😉

kety80
4. mar 2010

kati dik ani neviem co je to to pecatenie zubkov vsak uvidim zajtra ale ked to ma pomoct aspon sa jej nebudu kazit 😵

kasami
autor
5. mar 2010

Kati ako ste dopadli ? Zvladla to Kika v pohode ?

ani3012
5. mar 2010

Ahojtééé! Som k vám nakukla 🙂
a ako povedala moja sesternica: uži si pokiaľ chodí do škôlky,lebo od septembra ti končia zlaté časy 😝 😀

no nášmu budúcemu prvákovi sa vymenili spodné zubky, horné jedničky tento týždeň vytlačili nové zubky a raste nam stolička.-trvalka(to som zostala prekvapená). Tašku máme,zápis do školy bol sklamaním...na čo ešte som zabudla ? 😕

michaela2410
5. mar 2010

tak ahojte, pridam sa teda sem 😎

neviem, co vsetko ste sem napisali, tak vas precitam postupne 😉 cosi som zachytila, ze vas tu trapia choroby...u nas chripka zatial nesarapati, ale zato mame kiahne 😎 chvalabohu, aspon si to odbyjeme v skolke a nie v skole...no a som zvedava ako to bude so zdravim, lebo Tomas prve dva roky skolky bol viac doma ako v skolke, ale konecne sa to ustalilo a uz druhy rok mame klud s kaslami a podobnymi chorobami... 😀

kasami
autor
5. mar 2010

Ahojte 🙂 vitame vas 🙂

Ani, co si zabudla ? Odkial ste ? a preco ste boli sklamany zo zapisu ? bolo to take zle ?

Michaela, prajem prijemne postupne citanie 🙂 ale ak chces kludne sa opytaj 😉 napiseme znova 😉
moj maly mal do stredy antibiotika ... tak dufam, ze uz je ok, zajtra uz pojde na trening a v pondelok do skolky 🙂 kiahne sme mali uz pred Vianocami ... od vtedy sa to snami nejak tiahe 😅 .... Tvoj Tomasko je asi ako moj ... minuly skolsky rok bol v skolke 20-25 dni 😅 ale tento rok je to uz lepsie .. takze prajem pevne zdravie 😉
A vy ste mali aky zapis ?

kety80
5. mar 2010

ahojte 🙂
aj ja vas vitam 🙂
zo zubkami sme dopadli super su zapecatene tak sa uz nepokazia a kika to zvladla uplne super som na nu strasne hrda dali jej tam taky gel nechali zaschunut vycistili ze to je podobne ako lak aby sa zubky nekazili no su to teraz nove metody ale hlavne ze pomozu 😉
a sme prijatu aj na tu prvu skolu co sme isli tak som rada teraz zalezi len na nas este nech nam dopadne dobre vysetrenie s kubkom 10.3 a som najstastnejsia mamina
michaela - kiahne sme mali aj mi no dali nam zabrat ale kubko mal viac ako pol roka a nedostal ich tak nas to caka este raz

ani3012
5. mar 2010

kasami-aj my sme kiahňovali cez sviatky 😀

no a na zápise nič moc.Človek sa snaží dieťa pripraviť,že pani učiteľka sa ho opýta pár vecí,aby zistila,ako je šikovný a ona sa okrem mena a adresy + básničky neopýtala nič,dala mu do ruk papier a že si ho ma doma vyfarbiť 😝
Keď Patrik prišiel domov,tak konštatoval,že si myslel,že sa ho budú viac pýtať. Už vie počítať + a - do 15 a čakal,že ho niečo vyskúša napr. z abecedy a tak.

kasami
autor
6. mar 2010

Ahoj 🙂
No vidis, s tymi zubkami to bola pohoda 😀 Kika je uz velka rozumna slecna ... aaaa GRATULUJEM 🙂 k dalsiemu prijatiu 🙂

Ani, nam to nastastie do Vianoc preslo, ale co ma neterka dceru, tak tiez kiahnovali a teplotovali cez Vianoce 😅

to s tym zapisom je dost divne ... nas teda preskusali z kazdej strany ... aj kreslit, tvary, farby, postavu, stromy, auto, pocitat do 10 a aj basnicku ... neviem ... bolo toho dost ...
ale aj moj skonstatoval, ze to bola lahke a ok ... takze som bola spokojna 😝

renca3
6. mar 2010

kasami...uz ste absolvovali vystavu motoriek, ked ste taki motorkari? my sme tam boli dnes. deti ale viac zaujimali
motorove clny ako motorky. 🙂