Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

michaela2410
6. mar 2010

Tomas na zapise si sadol a dali mu vyplnit nejaky papier s cislami a bludiskom...proste nejake doplnovacky, co jemu nerobi ziaden problem, lebo on je taky maly matematik...pocitat by dopocital aj do sto a nerobi mu problem spocitanie a odcitanie...dokonca si dokazal odvodit sam, bez nasej pomoci aj malu nasobilku 😉 ale asi to ma v genoch, ja som ucitelka matematiky a chemie na strednej a manzel programator, takze ta matika mu ide, hoci nikdy v zivote som ho to neucila 😎 No a co sa tyka zapisu, preskusali si ho vselijako, musel nieco nakreslit (to nam velmi nejde) a skusali ho ci pozna tvary a zvieratka, farby...ked ho pustili, videla som na nom sklamanie, ze si pripravil pesnicku a nechceli to od neho, lebo vsetci v rodine sa ho pytali, co ma pripravene, ze urcite bude musiet zaspievat alebo zarecitovat. Tak som sa ho na to este pred ucitelkou spytala, kym sa s nim rozlucila a tak uz na odchode zaspieval peknu pesnicku a este k nej aj robil vselijake pohyby, co sa k nej ucili v skolke. Nikdy predtym a ani potom som ju od neho nepocula a tvrdi, ze ju uz zabudol 😀 😀 😀

kasami
autor
6. mar 2010

Renci este sme nestili ... dnes bol maly konene na hokeji a dohodol sa s deckami a do teraz hrali vonku hokej ... tak ak bude zajtra po treningu vladat tak by sme skocili ... trening ma do 10tej ... a obed som uz pripravila dnes 🙂 tak uvidime ako sa drobec zajtra rozhodne 🙂
A oplati sa tam ist pozriet ?

Michaela 🙂 tak podobneho matematika mame aj my doma 🙂 cisla su jeho zivot ... zatial 😅 uvidime ako mu to pojde dalej ... vcera pocital a napocital do 399 a dalej sa mu uz nechcelo ... spocitava odcitava do 20, porovnava co je viac a co menej.... a z nasobilky vie zatial nasobit 0 a 1. Tiez som ho to neucila ... len raz ked sme isli autom sa ma nieco take pytal tak som mu tieto dve vysvetlila ... pochopil to asi do dvoch minut a odvtedy si to pamata ... my vsak nevieme po kom to ma 😅 ked mu dam upratat hracky tak ich najprv z kazdej strany prepocita, rozdeli do skupin po x a potom ich mozno uprace ... ked mu dam nejake rpacovne zosity, kde ma nieco vymalovat, tak on najprv popocita, coho je tam kolko 😅 aj jedlo na tanieri je schopny popocitat 😀

renca3
6. mar 2010

bolo tam dost ludi dnes. s dvomi sidlami trochu narocne. 😝 a ci sa oplati? ja sa v strojoch nevyznam a motorku by som doma neprijala, ale niektore kusky sa pacili aj mne. 😉

kasami
autor
6. mar 2010

😀 Renci 😀

michaela2410
6. mar 2010

kasami 😀

kasami
autor
7. mar 2010

Ako ?

Aky ste mali vikend ?
my sme boli dnes mrknut na tej vystave a maly bol v osmom nebi 🙂 velmi sa mu tam pacilo ... videl tam akrobaciu na motorkach tak to s tvorenymi ustami pozeral 😀 dufam, ze sa nikdy k takemu neodvazi 😅 no a vyskusal vsetko co mohol ... ja uz som tam nevladala stat a chodit a on skakal z jedneho stroja na druhy 😀

kety80
7. mar 2010

ahojte 🙂
kati ste si to cez vikend pekne uzili 🙂 my sme oslavovali babka mala okruhliny tak sa zisla cela rodinka a oslavovalo sa zajtra uz ide kika do skolky tak sa strasne tesi 🙂

renca3
8. mar 2010

kasami...no tak si predstav, ze by si tam mala takych dvoch. 😝 nasich ta akropbacia nebavila. u nas takyto typ zaluby nehrozi. 😉

ani3012
8. mar 2010

a mys me chorí...aj malá aj Patrik aj ja 😝 Takže sme nikde neboli a ani nepôjdeme 😒

kasami
autor
8. mar 2010

Kati aj vy 🙂 uz ste teda zdravy 🙂 pocula som, ze polka dediny to u vas mala ... aj Janett s Patom si to pretrpeli 😅

Renci 😀 co nie je moze este byt 😀 ale ty mas aspon to stastie, ze ich to netaha ... moj je vyslovene adrenalinovy sportovec 😅 moc sa o neho bojim ... uz skusa aj snowboard a to tuzi po takom freestylovom bicykli ... aby mohol lepsie skakat 😅 lebo na horskom to tak dobre nejde 😝

Ani ... tak sa tu nejak striedame ☹ drzim paste a prajem skore uzdravenie

ani3012
8. mar 2010

žiadne striedanie ! Ja to už neprepošlem ! nech sme už konečne zdravííííí ! 🙂

michaela2410
8. mar 2010

hm, tak dnes som bola s Tomasom na kontrole a hned som vzala aj lukasa, lebo v noci nemohol dychat, co mal plny nos a rano skaredo kaslal, tak boli dnes u deda, ale vraj za cely den nezakaslal, a ani tie sople neboli take hrozne, tak je to len nocna zalezitost. Este zajtra ho necham doma a ak bude ok, v stredu alebo vo stvrtok ich dam oboch do skolky...esteze mam otca i svokru na dochodku, aspon ma kto varovat a nemusim sa pytat z roboty. 😀

renca3
8. mar 2010

tocia sa tu tie choroby dokola.... 😒
aj mensi Teo kasle v noci. ucitelka povedala, ze v skolke bol v poriadku, ale vela deti tam vraj kasle. tak pokial sa to nebude zhorsovat, nenecham ho doma.

zajtra ma Leo rodicko. neviem, co mi povie na neho, lebo v posledne 3 tyzdne tam bol len sporadicky.

kasami
autor
8. mar 2010

Ani, tak vy to riadne preliecte a my sa uz nenakazime 😉 😀

Michaela to mas super, ze ma kto zostat z detmi ... ja som sa musela kvoli malemu vratit domov po 2,5 roku ☹ v praci ... ale v tomto veku si to uz super uzivame 🙂

Renci tak drzim paste nech to neprepukne do nicoho horsieho 😉

ja idem dat maleho zajtra do skolky, tak uvidime ... dufam, ze tam nebude zase nejaka viroza 😝 uz aj protestuje, ze tam nechce ist ☹

kety80
8. mar 2010

ahojte 🙂
dnes po dlhsej dobe v skolke stasne sa kika tesila a robil k dnu zien srdiecka zlatucky boli 😵
kati - ta viroza bola asi vsade 😖
chorym prajeme nech su rychlo fit a teraz sa tu dlhsie neukazem idem s kubko do nemocky na jedno vysetrenie a budeme tam musiet zostat asi tri dni ak bude vsetko ok 😉

kasami
autor
9. mar 2010

Tak nech to Kubkovi dobre dopadne 😉

ivamera
9. mar 2010

Ahojte, tak sa nám to tu rozrástlo... 😉 Ako ste trávili prázdniny dievčatá? My sme boli na Orave, Ninka prelyžovala celý týždeň, mala inštruktora a tie pokroky boli na konci fakt zreteľné. Ale dnes ráno mala troška soplík, tak uvidíme čo z toho bude. Inak zachytila som, že viacerým sa už podarilo dostať na školy kde ste si to želali, gratulujem 😉 Ja ani neviem, či nám príde zo školy nejaké rozhodnutie, ked som sa na to pýtala p. učiteľky na zápise, pravdu povediac nevedela ani ona. Ale beriem to ako hotovú vec, ked ju teda zapísala a ešte aj do svojej triedy. No i tak asi do školy brnknem

kasami
autor
9. mar 2010

Ivamera no vitaj 🙂 dlho sme ta necitali 😉
vy ste si uzivali krasnu dovolenku ...
dakujeme za gratulacie, maly sa dostal na tu nasu "vysnenu" skolu, tak dufam ze sa mu tam bude aj pacit 🙂 a je sranda, ale nam napisali, len ze ho prijmaju ale ziadne dalsie info k pomockam ... tak uvidime ci nam este daju nieco nejako vediet 😅
Podla mna, tak vy uz to mate ako hotovku 😉 aj moj bratranec bol s dcerou na zapise a hned tam im povedali, ze malu prijmaju ... a vybavene ...

ivamera
9. mar 2010

dakujem kasami 😀
teším sa, že sa vám tá vaša škola podarila. Samko je šikovný.
Dovolenku sme si fakt užívali, aj počasie sa celkom zadarilo. Mamina sa o nás ukážkovo starala. Asi z toho spravím tradíciu, že jarné prázdniny sa trávia na Orave. 😀

Inak, práve mi manžel doniesol malú zo škôlky, dnes mala mať plávanie, ale ten soplík sa zhoršil, takže zostáva tento týždeň doma 😒 ach jáááj

kasami
autor
9. mar 2010

Dakujem 🙂
No ja mat maminu na Orave tak som tam vzdy cele prazdniny 😀 joooj to by bolo super 🙂

tak aby sa vam ten soplik nezhorsil 😉 Ninke prajem skore uzdravenie ...
teraz su nejak vsade same choroby a virozy 😠 tak sa dzte 😉

michaela2410
9. mar 2010

no moji su uz besni hrozne, tak mozno to uz vzdam a vo stvrtok pojdu do skolky 😠

kety80
9. mar 2010

ahojte 🙂
tak sme uz zbaleny zajtra ideme na prijem do nemocky s kubkom tak v piatok snad uz budeme doma a vsetko dobre dopadne kike sme radsej nic nehovorili aby sa zbytocne netrapila bude u babky tak sa tu drzte a budte zdravucky 🙂

renca3
10. mar 2010

kety...nech mate vsetky vysledky v poriadku. 😉

mensieho som uz dnes nedala do skolky, zhorsil sa kasel. ved vacsinou to tak byva. inak pocula som tam dost
ukaslane deti. zaujimave, ze ucitelky nic nenaznacia rodicom. ved aj to dieta sa tam trapi.... 😒

kasami
autor
10. mar 2010

No moj je od utorka v skolke ... dnes ked som bola pre neho ... tak tam tak skaredo jedno dievcatko kaslalo a ani si nezavrelo usta 😅 a druhe ... este teraz mi je z toho zle 😅 vsetko co si cica vybrala z nosa pekne krasne zjedla 😝

nechapem to ... len mi nehovorte, ze take chore deti chodia aj do skoly 😠

michaela2410
10. mar 2010

do kelu, ved ja sa tiez jedujem, Lukasa v noci dusilo, ale len od zatekajucich soplikov, cez den ziaden kasel, ziaden sopel a ja som ho nechala radsej doma, aspon na tri dni. Uz je to lepsie, tak ho poslem zajtra do skolky, pojde konecne aj Tomas, ale aj u nas ked pocujem, ake kaslajuce deti tam chodia...tak by som tusim strielala. Mozno v skole to nebude az take, ved ja len dufam, ze ked sme si to odchorobovali v skolke, tak to bude v skole lepsie. 😎

kasami
autor
10. mar 2010

no pekne .... tento rok su tie choroby fakt hrozne a uplne vsade 😠

renca3
11. mar 2010

kasami...v skole je to o tom istom. my sa tam pohybujeme a kasel pocujem na kazdom kroku. mozno tie starsie deti nie su tak casto chore, ale ked su, zase nechcu vynechat ucivo a tak.... 😒

Leo bol vcera vecer velmi poslusny a unaveny. nieco na neho zase lezie. dala som ho sice dnes do skolky, ale zajtra uz asi nepojde. 😝 vecer sa uvidi. snad sa do pondelka zotavi.

kasami
autor
11. mar 2010

Renci ty vies ale potesit ☹

mne sa dnes Samko vratil zo skolky, ale hovoril mi ze Nelinka strasne vela soplila, ze stale, ked sa hrali, ked papali, ked cvicili ... ze strasne vela 😅
Neviem, rozmyslam, ze ho tam uz vobec nebudem davat ...

michaela2410
11. mar 2010

Renca, ty si kolegyna - ucitelka? 😀

renca3
12. mar 2010

nie...na toto povolanie urcite nemam geny. takze mas moj obdiv. 😉

Leo je predskolak, ale v podstate je v skole akoby v nultom rocniku. jeho trieda je na chodbe s prvackymi triedami.
na rodicku vsetko v poriadku. skor to bolo o tom, ze som sa pytala viac ja, co som chcela vediet.

len zase je chyteny tym hnusnym kaslom. vratil sa aj so zvysenymi teplotami. idem teraz k Dr. asi si uz vypytam ATB, lebo bez nich to nezvladneme. 😒 a vcera nam oznamili, ze na buducu nedelu maju vystupenie z tanecnej, na ktoru chodi v skole. maju to v Zrkadlovom. bol moj sen, vidiet ho na javisku, ale asi sa nezrealizuje. zdravie je prednejsie. ☹