Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kety80
29. mar 2010

a pridavam velkonocne poranie pre vsetkych od moji drobcov 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kety80/album...

ivamera
30. mar 2010

Dakujem za tipy dievčatá, asi vyskúšam nejaké tie tvorivé činnosti, balóniky, čiapočky. Ninka by vedela pozvať aj celú škôlku 😀 , ale máme doma bábo a to si nejako neviem predstaviť. ked bude dobré počasie, môžu byť aj súťaže vonku na dvore. Preto sa rozhodla pre najlepšieho kamaráta, ktorý má inak narodky presne vtedy ked ona, tak ešte musím brnknúť jeho rodičom a zosúladiť to, no a plus dve kamarátky.
Tortu asi urobím nepečenú jablkovú, lebo jednu tortu sme už objednávali do škôlky, u nás sa zvykne nosiť a pani učiteľky im k narodkám urobie pohostenie, a spolu s ostatnými detičkami vyrobia pre oslávenca menší darček. Minulý rok Ninke nakreslili veľký plagát.
Renči fúha na tej vašej párty bolo určite veselo 😀

Kety dakujeme za krásne prianie, sú zlatučkí. 🙂

kasami
autor
30. mar 2010

Ahojky 🙂
Kety krasne prianie 🙂 aj my prajeme krasne sviatky 😉
Ivi ... skus mrknut sem ... mozno ta nieco zaujme http://www.dobrenapady.info/hrame-sa-s-detmi-c8...
my mame vzdy v lete party na dvore ... mame preliezky, skyklavku, rebriky, hojdacky, malu lezecku stenu a bazen ... takze detskam rozprestrem jednu velku deku cez pol zahrady ... tam maju vsetky hracky a oni sa uz prehraju 😀 nastastie nam doteraz vzdy vyslo pocasie ... a nemusim nic extra vymyslat 😅 iba pohostenie ... a to somnasla pre rokom super stranky ... inac perfis take detske dezerty boli na dr. oetker a este neviem kde 😝 neviem to najst ... ale pamatam si, ze detskam velmi chutilo toto : bebe kekse som rozlozila na plech a uvarila zelatinu ... tu som vyliala na keksiky a potom este z inej farby zelatiny som na to napisla maleho meno a vek ... mam to aj niekde odfotene mrknem ... no a burizony v mystickach isli na dracku ... este banany v cokolade ... nasla som 🙂

kety80
30. mar 2010

ahojte 🙂
dakujem ze sa vam pranie pacilo 🙂

ivamera
31. mar 2010

Kati, tak to máte parááádnu záhradu 😉 , dezertík vyzerá super, si šikulka. Tá stránka je super... fúha toľko šikovných nápadov.
renča mi ešte vnukla nápad s tými trblietkami, napadlo mi, že doma máme sadu na maľovanie kameňov, tam sú presne aj trblietka, špeciálne farby, tuše, lep. Takže každý by si mohol ozdobiť svoj kamienok na pamiatku. 🙂

Dievčatá aj ja prajem všetkým krásne veľkonočné sviatky, veľa vody a slušných šibačov. 🙂

renca3
31. mar 2010

ivamera.... zelam vydarenu oslavu.

a vsetkym prajem prijemne velkonocne sviatky, netreba zase tak vela vody a veselu zabavu pri sibacke. 😉

kasami
autor
31. mar 2010

😀 na zahradu miesto nezostalo 😝 ale nie, nieco mi posunula kamoska a muz je sikovny a vela toho spravil sam ... este ze ho mame 😀

Baby a na Velku noc co chystate ? ja sa stale neviem k niecomu dokopat .... maly stale chce nieco robit ... ale ja som nejaka bez energie .... som rada, ze sedim ... chudak, ma to so mnou teraz tazke .... ale uz mam aspon upratane ... ale pecenie, varenie, vajicka sme este vobec nerobili 😒

michaela2410
31. mar 2010

tak ja hlasim, ze tomasovi konecne ide prva sestka 😀 rano mi ju vitazoslavne ukazoval 😎
ja tiez nemam na nic energiu a to ani tehotna nie som...nemam upratane, ani okna umyte a chvalabohu zacalo prsat...super vyhovorka, ze ich ani umyvat nebudem. Konecne som zajtra doma a idem do prace az v stredu...huraaaaaaaa 🙂

kasami
autor
31. mar 2010

Michaela a nic mu nebolo ? ziadna teplota, hnacky ?
Samko uz ma vonku 3, ale nie este vsetky cele ...

renca3
31. mar 2010

ja som poumyvala okna minuly tyzden a od vtedy som zase chora. mali sme ist v piatok na Moravu. chodime tam kazdy rok s partiou s detmi, asi 20 ludi. cez den vyletiky a vecer vinecko, sklipky. tento rok vynechame, lebo co tam budem s ATB a Leo tiez zacal nejako pokasliavat. je to pre deti velke sklamanie, ale ani pocasie nevychadza.
musime vymysliet nahradny program, lebo 6 dni je pridlha doba sediet doma zavreti. 😝

kasami
autor
31. mar 2010

Renci, no taku podobnu temu som riesila aj ja ... presviedcala som muza, nech si idu v piatok zalyzovat, ale odmieta ..... tak neviem ... nieco snad vymyslime ... ale ani pocko nema byt nejake skvele 😠

michaela2410
31. mar 2010

ja sa na tie volne dni tesim, lebo dnes som uplne stratila hlas a rozmyslam, ci neist k dr. ale atb nechcem, mozno by sa zisli nejake kalciovky...esteze su tie prazdniny, lebo dnes mi na hodinach odchadzal hlas, esteze streda je jediny den, ked ucim len do pol jednej...dufam, ze o tyzden to bude fit. Ale to pocasie stve aj mna, chcela som s detmi ist niekam po vyletoch, ale v takej zime sa mi velmi nechce. Zajtra ide este tomas do skolky, ale lukasa mam doma a velmi s nim po vonku este chodit nechcem, ale nakupy nas neminu, vobec nic este nemam, akoby tento rok sviatky vobec neboli 😉

michaela2410
31. mar 2010

ozaj a tieto sviatky maju pre mna este jedno "caro"... obaja chalani sa mi narodili v stredu po velkej noci 😀 sice to bol zakazdym iny datum a pri lukasovi mi dr. este cez velkonocnu nedelu povedal, ze to tak skoro nebude, ale on sa poponahlal 😀

kety80
31. mar 2010

ahojte 🙂
no ake ste sikuli ze umyte okna ja este nemam vsetky snad ked bude zajtra pekne tak umyjem ma prist aj mamina tak aspon postrazi deturence 😉 a pecenie to uz vobec 😝
my sme tiez planovali ist na cerveny kamen alebo zoo ale pocko nevyslo tak asi budeme doma 😝 😖

kasami
autor
1. apr 2010

Michaela, tak skus v lekarni, mozno ti kalciovky predaju ... nech si ta ziaci po prazdninach uziju 😀
co sa tyka chalanov, to je super ... mozu krasne spolu zurkovat 😀 vysibu si kopec sladkosti a eurase a potom este narodky 😀
Kety, klud ... ja umyte okna teda nemam 😝 muz mi slubil, ze cez vikend umyje aspon na terase ... lebo tie su fakt hrozne 😅
ja akurat pozeram recepty, ze co budem varit.... chystam sa ist na nakup ... tak dufam, ze nic nezabudnem 😝
maly chce vajicka robit ... ale ja nie som schopna vyfunut ani jedno ... a varene musia pockat az do nedele .... tak mozno budeme mat aspon kreativny vikend 😀 ked nam uz pocasie nepraje 😀

michaela2410
1. apr 2010

tak mam sumamed na tri dni, hlas nikde, sumive kalcium, tak uvidim, co to za tie styri dni spravi...dr. vyhlasil, ze by chcel byt moj muz...lebo zena bez hlasu, to je super 😀 vtipalek...
Dnes uz tomas vytrcal na mna zuby a videla som, ze sa konecne prerezavaju vsetky sestky...len neviem mu odpovedat, ci su to este mliecne alebo rovno trvale...som ale blba 😒 ako to vlastne je?

ani3012
2. apr 2010

michaela- to sú už trvalé,aj Patrik ich má.Boli sme na preventívke a zubár vravel,aby si ich dobre čistil.
A vylieč sa,veď ako budeš v pondelok kričať ?
A my sme dostali pozvánku na skúšky do jazykovej triedy.Ani neviem,či chcem,aby tam chodil.Patrik ma poruchu pozornosti,tak aby stíhal základné veci.No uvidíme,ako to dopadne,len dúfam,že nebudú príjmať decká rad radom,ale naozaj podla toho,ako im to ide.Nerada by som ho zaťažovala viac ako by zvládol.

kety80
2. apr 2010

ahojte 🙂
michaela to su trva a nam ich uz zubar aj zapecatil aby sa nam nekazili vobec to neboli a zevraj ked sa to dobre spravy a nedpadne to tak to vydzi do konca zivota je to ako keby vam takovali zubky 😉
ani - ja si myslim ze aj tak toho budu mat na zaciatok dost vsak ti to vies posudit najlepsie ci by to zvladol

kety80
2. apr 2010

chcela som napisat lakovali zubky 😀

anesim
3. apr 2010

Ani, aj moja malá bola teraz na testoch do jazykovej triedy, či to zvládla neviem, ale ak nie tak nič sa nedeje. Tie testy boli rozdelené na dve časti, najprv boli so psycholožkami z PPP, to robili testy asi hodinu a potom si ich po jednom brali učiteľky - jazykárky z tej školy, a dávali im nejaké obrázky na zapamätanie ( 5 obrázkov napr. po nemecky ), potom opakovali cudzie slová a nakoniec kratučkú básničku, či si zapamätali, tú opakovali po veršoch - samozrejme v cudzom jazyku.

renca3
3. apr 2010

ani...ved oni ho preveria, ci to zvladne.

a co znamena jazykova trieda? ze maju cudzi jazyk castejsie alebo kazdy den?

anesim
3. apr 2010

Tam kam ide malá v jazykovej triede majú cudzí jayzk od 1. ročníka - 2 hod týždenne a v piatom priberú druhý jazyk, a v nejazykových triedach sa začína v treťom ročníku a v šiestom sa pridáva druhý - to j e podľa toho nového šk.zákona

michaela2410
3. apr 2010

vdaka za odpovede, neviem, ci mu ich dam zapecatit, pocula som uz vela nazorov proti, tak neviem...ved este ma cas, lebo sa mu len prerezali...

zelam krasne sviatky a dobre odpocivanie 😀

renca3
4. apr 2010

dnes sme mali ist na jednu Velkonocnu akciu. malovanie a hladanie vajicok a tak... no a Leo v noci zacal teplotovat.
teplota 39,6 a hnacka. zrejme mame podobnu potvoru ako Katkin Samko. co uz, tieto sviatky sa musime zmierit s tym, ze ich stravime len doma. 😒

ani3012
6. apr 2010

reni- aj Evulka dostala 39,2 teploty a preháňa ju.Nie nejako často,ale 5 krát a vodovú stolicu.Ale papá aj pije vodičku,tak som k lekárke neišla a čakám ako to dopadne.Momentálne je bez teplotky tak si myslím,že to bola viróza-alebo zuby 🙂
My si tuším fakt posielame tie choroby po nete 😀

michaela2410
6. apr 2010

do kelu, baby, uz tie choroby odozenme, ja som dnes bola s Lukinom znova u dr, lebo od piatku je vysypany a nejako to neustupuje, ale vraj to je asi len alergia na nieco, tak vraj ho kludne mozem dat do skolky a zajtra pojdem ku koznej, ak neuvidim zlepsenie, dnes jedna nerobi a druha ma tolko ludi, ze by som sa asi ani na rad nedostala ☹

renca3
6. apr 2010

ani...u nas to bola len jednodnovka. v nedelu vysoke teploty a v pondelok uz bol Leo sibat a polievat. sice dietuje, ale da sa. 😉

michaela...ziadna zmena k lepsiemu od piatka? ked sa vyhadzal mensi, trvalo to cca 3 dni. tiez to bola nejaka alergia. ani sme u Dr. neboli, lebo bol vikend.

kasami
autor
6. apr 2010

Ahoj 🙂
tak my mame este dietu ... maleho vysledky vysli tak, ze mal campilobaktera ... som na 1000% presvedcena, ze doma to nestal 😠
dufam, ze sa vsetkym detickam uz konecne polepsi, dnes sa krasne vycasilo tak nech si to pocasie mozu aj chudatka uzit 😉

Anesim, ja som vobec nevedela ze jazykove triedy su taketo, alebo som si to vobec neuvedomila 😅 ...ale potom aj my sme 😀 maly budem mat anglinu od 1.rocnika 2x v tyzdni a od piateho druhy jazyk
Renci super, ze vam to tak rychlo preslo ... nechcem ta strasit ... ale aj Samko mal tak najprv v piatok 38,6 a potom do dalsieho piatku nic ... ale potom v piatok zase 38,6, sobotu 39,5 ..... a tak to pokracovalo 😅
Ani malicka to asi este moze mat zo zubkov, Samko si tiez tk odtrpel, kazdy jeden ☹
Michaela a co vam dali ? nam vzdy Aerius a Fenistil ... stale dokolecka .... aj malemu sa teraz porobili lisaje ... ma jeden pri oku a jeden pri puse ... ach ta jar ... teraz sa vsetky alergie zhorsuju 😠

adaa
6. apr 2010

Maminy prosim ak by ste si nasli chvilku. Je to pomoc kamaratke. Trva to ani nie 5min. Velmi pekne dakujem.
Petra Kalmanova
Chcem Vas velmi pekne poprosit o vyplnenie nasledovneho dotaznika, ktory najdete na tomto linku:

https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

ak by ste nahodou niecomu nerozumeli, dajte mi vediet, ale myslim, ze to zvladnete, zabere vam to max. 5minut. Je to pre moj vyskum na diplomovku.
Budem vam velmi povdacna, ak by ste tento dotaznik poslali aj dalsim maminam, tatom, ktorych poznate vo svojom okoli.
DAKUJEEEEEEEEEEM 🙂

Peťa 🙂

renca3
6. apr 2010

kasami...tak tohoto baktera mal Leo, ked mal 1,5 roka. bol dost dehydrovany a boli sme v nemocke 3 dni. neprijemne obdobie.
nestras, ze by to mohol mat znovu. vtedy sme mali dietu cely mesiac. 😝 tak budem len verit, ze nas uz nic neprekvapi
a konecne budeme zdravi. 😉

vcerajsia Velka noc deti inspirovala a kym som bola teraz chvilu hore, porozlievali na seba zo dve mineralky (aj sladenu). cela kuchyna pod vodou a oni mokri ako mysi. 😝 cely tyzden ledva rozpravam, ale prave som si zase skoro vykricala hrdlo. 😠