Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
6. apr 2010

.... tak snad sa vam to nezopakuje 😉

😀 dobra to inspiracia ... aby si aj ty neskoncila na kalciovkach 😀 boze ten moj je teraz taky drzy a urevany ... normalne si s nim neviem rady 😠

kety80
6. apr 2010

ahojte 🙂
tak sibacku mame za sebou deturence si ju uzili a prejedli sa sladkosti 😝 ale to k tomu asi patri 😅 tato nas dobre vyoblieval tak snad budeme zdrave 😀
a choroby nech su rychlo prec aj ked u nas to je tiez vselijake kubko asi idu ocaky ale ma pluzgieriky na perach tak neviem ci je to s toho ze si ich kuse alebo to je nieco ine asi skocim k dr. lebo ho to stipe a nechce jest chudatko ☹ nech nam da masticku 😔 a zacal aj pokasliavat tak snad nebudeme chory ☹ na mna zas prichadza nejaka depka stale vrcim zachvilu ma vystahuju z domu 😝 😅 asi si dam predpisat lieky na ukludnenie 😠
kati - aj kika je niekedy ako cert a to je dievca no neviem si skolu ani predstavit

michaela2410
6. apr 2010

takze čítam, že deti si tu šibačku naozaj užívali 😀 to my sme mali šibačku tiež super, a chalani recitovali pri každom šibaní tri básničky a na kazdeho padla cela striekacka vody... 😀

ani3012
7. apr 2010

vidím,že nie som jediná,čo sa bojí posadiť svoje dieťa do lavice 😝
Ja len dúfam,že bude mať dobrú učiteľku a dohodnem sa s ňou na tom,čo mi odporučila psychologička, aby neboli s malým väčšie problémy .Momentálne je strašne zlýýýýý ! 😠 Pred pol rokom to bolo lepšie...

renca3
7. apr 2010

ked tu bola rec o zuboch. vcera som zistila, ze Leovi za nevypadnutymi mliecnymi hornymi jednotkami rastu uz trvale. ma to bolestive, nemoze hryzt. poobede ordinuje zubarka, ale vraj ma plno. mozno nas zoberie. asi mu tie jednotky budu musiet vytrhnut. ved co ine s nimi. 😒 stretli ste sa s tym? ani do skolky ho dnes nedavam, mozno aj do konca tyzdna.

renca3
7. apr 2010

co sa tyka posluchania, bolo aj horsie. 😉 ja mam skor vacsi problem s mensim teraz. takze relativne starsi poslucha oproti mensiemu. 😉

kasami
autor
7. apr 2010

Ahoj 🙂
tak moj je cely den vonku, ani domov nechce ist 😅 ale ved je tak pekne
Ani ani u vas nic nezabera ?
Renci, uz som to zazila s tymi zubkami, mali sme taky problem v rodine ... ale s trojkami ... museli ich vytrhnut ☹ drzim paste
Inak Samkovi trhali 3 stvorky a zvladol to super ... za hodinu lietal ako sarkan a uz ho ic nebolelo

renca3
7. apr 2010

boli sme dnes u zubarky. tak nastastie som sa mylila. ta zdurenina bolo len poranene dasno. ale zato mu nasla 3 kazy na 5-kách a jeden aj hned vyvrtala. na prvy krat sa pekne drzal. o tyzden ideme dat opravit aj tie dva. 😉
6-ky este v nedohladne.

kasami
autor
7. apr 2010

Renci tak aspon, ze nemuseli trhat 🙂
my ideme zajtra zubarke ... tak som zvedava ako to zvladneme 😅

kety80
7. apr 2010

ahojte 🙂
renci - tak tie zubky vam nezavidim ja si ani neviem predstavit keby nam museli vrtat to by sme ju asi museli priklincovat 😕
a mozno my sa tej skoly bojime viac ako deti a oni to uzvladnu v pohode 😉 kamoska mi hovorila aby som sa tak nestresovala ze to budem prenasat na kiku asi ma pravdu aj tak na mna v poslednom case ide nejaka depka zo vsetkeho zachvilu ma vystahuju z domu 😅

renca3
8. apr 2010

kety....klidek. skodi to zdraviu. 🙂

mne Leo minule zahlasil, ze sa uz tesi do skoly na novych spoluziakov. ako sa s nimi skamosi. som bola prekvapena, lebo teraz je v nultom na jednej skole a myslela som, ze mu bude luto odchadzat. od septembra si tam tvoril priatelstva. asi neboli take silne. 😉
som asi prehliadla, coho sa najviac bojite? ja toho, ze Leo bude mat vsetky predmety v AJ a neviem, ci budem zdatna mu vo vsetkom pomoct.
teraz po sviatkoch ma Leo obdobie, ze nechce chodit do skolky (skoly), lebo vraj sa tam nudi. kedze ma este dietu, nepojde dnes.
ja sa bojim teda toho, ze mi po mesiaci v skole zahlasi, ze nechce uz chodit do skoly a budem tu mat rano nervaky.
a este, ze si nebude chciet robit domace ulohy, citat a tak.... lebo ked sme sa pripravovali na ten test, tak to bol niekedy boj.
mozno bude o par mesiacov zrelsi a rozumnejsi 😉

michaela2410
8. apr 2010

urcite tie nase deti budu rozumnejsie, aspon v to dufam, lebo niekedy je tomino ok, ale niekedy sa sprava ako dvojrocny, a niekedy zase akoby mal desat, teraz ma obdobie odvravania, oz ma to riadne hneva, lebo cokolvek mu poviem, tak ma na vsetko odpoved, ale proti tomu, co som povedala 😠
a stymi ulohami, ja sa tiez obavam, ci si dokazeme najst system a pravidelne si sadnut k uloham, lebo teraz sice chodi na klavir a mal by trenovat kazdy den, ale teraz cez sviatky skoro cely tyzden za klavirom ani nesedel ☹ a ja viem, ze by som ho to mala naucit ja, nejakej tej pravidelnosti, ale ked sme cely den niekde vonku, alebo u nasich, a prideme domov o pol siedmej, tak uz pomaly nieje ani kedy ☹
a neter mala rovnaky problem, ze je uz rastli trvale jednotky a mliecne jej museli vytrhnut. nas caka zubar v maji, Lukas ma dva kazy na patkach, tak mu ich dam opravit, dufam, ze to zvladne 😖

ani3012
8. apr 2010

tak vidím,že 6.ročné detičky tiež majú obdobie vzdoru.Som sa pri vás troška ukľudnila,že nie som samá. Lebo čo poznám maminky v okolí,tak máloktorá povie,že ma nejaký problém s dieťatkom.A tak to bolo už od malička.Tak sa radšej nesťažujem ani ja 😀
A nam vôbec nič nepomáha. Už mesiac ma zakázané Nintendo, rozprávky nemôže pozerať už taký týždeň, zakázané návštevy u starkej ..... V nedeľu,bol strašný ! V noci o jedenástej sme ho vyhodili z izby,lebo stále otravoval a rozprával.
Nechcel spať sám v obývačke a takých 10 minút sme ho počuli plakať. Potom,keď stíchol, manžel išiel pre neho a zase rev ! On chce spať v obývačke ! Tak mi teraz povedzte- aký trest mu dať,keď on sa vždy prispôsobí ? !!!
A na zadok nepomáha vôbec.Sa nám smeje do očí 😝 Ani sa nerozplače,že ho to bolí 🙄 Iba mňa bolela ruka 😀

renca3
8. apr 2010

ani...tu sa kludne mozes postazovat. ja sa tym netajim, ze deti su niekedy ako z divych vajec. ked sme mali prveho, myslela som, ze nas uz caka len kludne spave dievcatko. a mame este zivsieho chalana. niekedy nechapem, ako sa mne kludaske take deti zadarili. 🙂 asi v tom zohravaju rolu muzove geny. 😅
mam z nich samozrejme radost, ale prichadzam o zdravie pri ich kuskoch. 😝

a take mamicky s "idealnymi" " bezproblemovymi" detickami poznam tiez. 😉

renca3
8. apr 2010

prave som si precitala mail zo skoly, ze v pripravke je sarlach. tak uz ho tam nedam ani zajtra. 😝

ani3012
8. apr 2010

stále len samé choroby...Patrik má práve 38,7 teploty 😝 Kto nám to poslal?! 😠 😉 😀

kety80
8. apr 2010

ahojte 🙂
renca - prave aj ja sa obavam ze mi poviem ze nechce chodit do skoly a rano bude peklo ☹ uz terez zacina vymyslat ze chce byt v skolke lebo v skole bude len sediet a ucit sa chvilu sa do skoly tesila a teraz zas nie ☹
ani - nasa kika je zas strasne tvrdohlava ked sa zatne tak s nou nepohneme aj ked jej dame trest tak nic flegmos takze dalsia moja obava zo skoly

zmurkaz
9. apr 2010

Ahojte baby ... aj my budeme školáci - sept. 2010 ....môžem sa k vám pridať?? 😅

ani - a my sa kde nestretneme .... 😵 😵

ani3012
9. apr 2010

nepísala si,že výpínaš PC ? 😀

zmurkaz
9. apr 2010

😀 😀 😀 😀 😀

zmurkaz
9. apr 2010

malá mi spí - šak kde inde ako na rukách .... ☹ ...tak sondujem ... a už dlho som hľadala takúto tému ... a konečne som sa dopátrala ... čo myslíš - môžem tu byť?

ani3012
9. apr 2010

kety- ale aké tresty dať dieťaťu,ktorému je viac menej jedno?

ani3012
9. apr 2010

jasné že áno! Ja som sa teda pridala tiež až nedávno,tak snáď nevadí,že povolenie dávam ja 😅 😀 😉

zmurkaz
9. apr 2010

ani - u nás bolo také miniobdobie - že je mi to jedno - a vôôôbec nič nezaberalo - tak potom som to úplne otočila .... len som ho upozornila, že sa mi to nepáči a keď to robil ešte - tak som odtiaľ jednoducho bez akéhokoľvek slova odišla ... a čudujsa - prišiel a spýtal sa, prečo som neni s ním - tak som mu povedala prečo .... jasné, že to nebolo hneď - trvalo tooooo 🙄 ..
A potom ešte jednu vec mi poradila kamoška: raz za deň si vybrať nejakú činnosť, ktorú robíš výlučne s "neposlušným" dieťaťom 😀 😀 😀 😀 - nemyslím tm výprask 😀 😀 😀 😀 (tak my sme napr - navarili obed - vtedy ale musela malá spať! ...alebo sme sa spolu hrali na PC ... alebo sme si v posteli cez deň čítali rozprávku .... ale je jedem big problém - druhé dieťa si akože vtedy nevšímaš ☹

zmurkaz
9. apr 2010

ozaj a rieši sa tu aj výbava do školy?

renca3
9. apr 2010

zmurkaz...vitaj v teme.
uz sa tu nieco popisalo, co do skoly. my mame len tasku a peracnik. zosity nam povedia v septembri.
budem mat nachystane veci na telesnu, prezuvky a hygienicke potreby.

michaela2410
9. apr 2010

zmurkaz, vitaj, aj ja som sa pridala nedavno

u nas je tiez len taska s peracnikom a k meninam dostal plniace pero. to je zatial vsetko, telesnu a to ostatne kupime asi az cez prazdniny, lebo rastie ako z vody, aj nohavice, co som na jesen ohrnala, ze boli dlhe, tak sa mi uz zdaju kratke 😀 😀 😀

u nas zacalo obdobie narodenin, zajtra ma mnzel, pozajtra neter, dnes moj ujo, v stredu bude mat tomas a potom v pondelok lukas... proste sami barani 😀 dala som chalanom spravit ako prekvapenie tortu Spongebob u kamosky, tak som zvedava, ako bude chutit, lebo na pohlad bude super, uz som u nej taku videla. Pre chalanov to bude prekvapenie, nevedia o tom... 😉

u nas tuk, tuk, momentalne sme zdravi, hoci vcera sme absolvovali jednu neprijemnu udalost,pohreb - zomrela mi babicka ☹

renca3
9. apr 2010

michaela...uprimnu sustrast. 😔 takze chalani si budu pamatat aj svoju prababicku.

aspon pooslavujete pekne spolu vsetky narodeniny. prajem prijemnu oslavu.

ved aj ja budem kupovat az cez prazdniny to oblecko. neviem, kolko cm sa zase vytiahne do septembra. 🙂

zmurkaz
9. apr 2010

ahojky babulky - tááák sa teším, že sem môžem medzi vás 😉 😵 😵 😵

Michaela ... úprimnú sústrasť ... 😔 😔 😔 ...no moji si prebabičku ani pradeda nepamätajú ... aj keď Jurko hovorí, že si jednu pamätá .. no neviem ....bol ešte malý

No a pekne pooslavujte .... 😵 😵 😵 ...aj my mámte marec apríl šibeničný ... moji chlapi, môj tatino aj môj svokor....

..a veď ja ešte prídem ... uložím detúchy a som vaša 😀 😀 😀

zmurkaz
9. apr 2010

No som tu - malú boleli zúbky .... inak my sme dostali aj papier, čo máme do septembra kúpiť 😕