Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kety80
9. apr 2010

ahojte 🙂
zmurkaz - vitaj ani ja tu nie som dlho 😉 a je tu super pisat tak sa tesim 🙂
michaela - uprimnu sustrast ☹ my mame prababicku jednu a ta strasne vytesuje a este dost vladze za nimi dokonca minule strazila kubka na 1 hod. ked som bola s kikou u lekara a zvlada to super som strasne rada ze ju mam 🙂
a nakupovat veci do skoly budem tesne pred koncom letnych prazdnin

zmurkaz
9. apr 2010

... no ja tiež chcem kúpiť veci na oblečko až tesne pred začiatkom školy - veĎ nehorázne rýchlo Jurko rastie.... ale chceli sme do izbičky kúpiť písací stôl, stoličku ..... + tašku .....
Ozaj aké máte tašky?
A ak máte - aké stoličky ... niekde som čítala, že by nemali byť na kolečkách.... 😕

renca3
10. apr 2010

tasku mame od Hama - Step by step
detska izba je vybavena uz ako pre skolakov a ma otocnu stolicku na kolieskach. inak ked som sa s nim ucievala na ten test, vacsinou sme sedeli za jedalenskym stolom v jedalni. raz sme boli zavreti aj v izbe a on sa vrtel so stolickou, vozil a nevedel sa sustredit. mozno to ma nieco do seba. ale ma tam aj pevnu stolicku. stol sme kupili dlhy, akoze pre dvoch. uz sme pochopili, ze spolu si tam asi nikdy nebudu robit ulohy, lebo sa budu vyrusovat.

kasami
autor
10. apr 2010

Ahoj babulky 🙂
ja len na skok, ideme s malym dnes prec ... nejake mame lietave obdobie a vecer som taka vypluta, ze nevladzem ani pc zapnut ... tak sa vam ospravedlnujem 😉 ale slubujem, ze sa polepsim 😉
Zmurkaz vitaj mezdi nami 😉 a neboj sa nas 😀 riesime tu vseeeetko mozne okolo nasich deticiek 😉
my mame tiez taky dlhy pisaci stol ... myslim, ze mam maleho izbicku este stale v albume (budem musiet aktualizovat), stolicku mame tiez otocnu .... chyba 😀 tiez sa vrti ... ale tiez si myslim, ze ulohy budeme riesit v kuchyni ... tam ma dobru stolicku ...
aktovku sme kupili taky set, aktorvka, peracnik, puzdro na ceruzky, penazenka, vrecko na prezuvky a taska na telesnu zo Samsonitu, zatial sme spokojny 😀 no a pero a ceruzku sme kupili Stabilo, maly je lavak a vsade nam to odporucali, ostatne nic nemame ☹ pomocky zevraj skola vyvesi na net a na branu ... ale zatial nic, takze asi aj v lete ....
no a co sa tyka posluchania .... trosicku to je lepsie ... ale ked je takto pekne neobsedi ... len by stale lietal ... a ja teraz faaakt nemam tolko energie ... 19.4. idem na kontrolu a uz sa mu chystam potom prezradit, ze bude mat surodenca .... zatial tajim, a on nechape preco ho nezoberiem na bicykel, korcule ... preco s nim nehram futbal .... tak dufam, ze to potom pochopi 😅
Inak u zubarky nespravil cirkus, pekne otvoril usta a popozerala .... dohodli sme sa, ze 6tky mu zapecati a postupne budeme chodit na opravu kazov ...
jaj a boli sme u dr. a kazala mi ho nechat doma este aj cely buduci tyzden .... takze si asi fakt neoddychnem ... len nech je aspon pekne teplo a neprsi ....
Babulky prajem vam zatial krasny vikend pa

ajkabb
10. apr 2010
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

Ahojte,

pre úspešné zvládnutie nástupu do školy je dobré prváčikovi/prváčke kúpiť tašku, z ktorej budú Happy ...
Potom to pôjde omnoho ľahšie a aj tréma bude menšia, lebo budú pyšní na svoju krásnu novučičkú školskú tašku.

Kde však zohnať Happy tašky, ktoré navyše nezaťažujú chrbticu a sú ľahké do 1 kg ?
Napr. od EMIPO (0,96 kg alebo 0,98kg), či od Bagmaster (cca 1kg), u obidvoch sú ponúkané aj zvýhodnené SET-y ...

Stačí vygoogliť na najnákupe alebo pricemanii, alebo priamo skočiť do e-shopu www.loria.sk

Určite si vyberiete ..., resp. niektorá z nich sa Vašim prváčikom určite zapáči.

😉

michaela2410
11. apr 2010

ahojte, vsetkym vam dakujem 😔

Kasami, asi ta nepotesi, ze na cely tyzden hlasili prsanie 😒

zmurkaz, Tomasko si vybral tasku Harry potter, ale neviem, aka je to znacka, ale paci sa mi, ze nie je velmi tazka 😉 a nieje vacsia od neho. uvitime, ze kolko veci v nej bude musiet nosit. 😒

no a detsku mame zariadeni uz pre dvoch skolakov, mame tam dva stoliky, ale stolicky zatial mame len take pevne a ked to tu tak citam, asi ich tam zatial aj necham, ale zdaju sa mi trocha nizke. No a zatial stoly sluzia ako odkladaci priestor, co kazem upratat, skonci na stole 😎 takze pisat, alebo kreslit tam? to uz nieje kde...

zmurkaz
11. apr 2010

ahoj babulky .... tak som tu dlho nebola.....
... dík za typy ... my máme zatiaľ len vybranú tašku ... chce Hot wheels - má ich straaašne rád ... tak to vyrába tuším len Samsonite....a tiež je to set - tak hádam to bude OK

No a boli sme na "predškolskej" prehliadke... prosím pekne váha 30,5 kg a výška 134 cm .... 😅 😕 ... tak to sa asi nemusím báť, že neunesie tašku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No a my máme izbičku z Tribytu Žilina - asi pred polrokom som robila aj album ..... tak kto je zvedavko nech nakukne - tak on nich chcem aj stôl - no neviem ako vy ale sa mi to zdajú riadne pálky.... taška + stolička+ stôl ... a to ešte nemáme drobnosti a Vv, a Tv.....

zmurkaz
11. apr 2010

...som sem nedala link 😀 😀 😀 😕 http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/zmurkaz/alb... ...a pár šipiek doprava ...

kety80
11. apr 2010

ahojte 🙂
zmurkaz - krasne fotky 🙂
dnes sme boli s detmi u nas v dedine na futbale tak moc ich to nebavile ale po futbale boli zbieraci lopt 😀

zmurkaz
11. apr 2010

Keti - dík 😉
Kasami - napíš čo malý hovoril 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

renca3
12. apr 2010

zmurkaz...ty mas riadneho chlapa predskolaka. kedy mal 6? vecer pomeriam Lea. on este nosi 122, tak je ooovela mensi a lahsi.

zmurkaz
12. apr 2010

renca ....on je 21.8. .... (pôrodná 3650g, 51 cm ...aby si si nemyslela že som nejakého valibuka mala 😀 😀 😀 ) 😉 ...a nosíme 140 ... ☹ ..34 topánky ☹ ...ale čo už - aj tak ho lúúúúbim 😵 😵 😵 😵 .Len ma niekedy štve, že okolie od neho očakáva iné správanie - on je teda v celku dobrý - len ostatný keď naňho pozrú tak hneď že 2hák - 3tiak .... ☹

ivamera
12. apr 2010

Ahojte babenky, tak vás po čase zdravím... 🙂
Včera sme mali tú Ninuškinu oslavu, decká sa zabávali, Ninka bola spokojná, tak myslím, všetko dopadlo na jednotku.
Aj počasie sa u nás včera ešte ako tak dalo, mohli sa vybehať na dvore, jedna mamina priniesla bublifuky, tak o zábavu bolo postarané.
čítam vás tu, všeličo sa riešilo...
Zmurkaz, my máme tiež step by step, kočky mi tu dobre poradili. 😉 Ninka ju dostala predčasne k narodeninám, ked sme ju objavili u nás v obchode, tak sme nevydržali a už sme ju museli kúpiť. Teda tatinoju musel zaplatiť 😀

Michaela, úprimnú sústrasť

čo sa týka stoličiek do školy, mne sa celkom páčia tie drevené, čo sa dá podložka na nohy polohovať podľa toho ako dieťa rastie, ale zatiaľ s tým nemám skúsenosti. ak niekde nájdem na nete hodím link. zatial pa

ani3012
12. apr 2010

ahojte 🙂
tak aj my máme step by step- schválne som ju vážila a má 1,3 kg bez obsahu.
Izba sa bude riešiť až na leto po dovoleke,my budeme musieť spávať v obývačke a deckám necháme izbu celú,aby si mal Patrik kde robiť úlohy. Chcelo by to väčší byt.... 😒
Veľkosť nosíme 122 váha 24,5 kg
Zmurky-ono to je pravda, že keď je väčšie dieťa,tak aj okolie od neho chce vyspelejšie správanie.Patrik bol od malička pohybovo veľmi šikovný a všetci si mysleli,že aj rozumovo je na tom lepšie 😀

Miška- príjmi úprimnú sústrasť 😔

kasami
autor
12. apr 2010

Ahojky 🙂
Zmurkaz 🙂 krasne fotecky 🙂 Jurko je naozaj velmi velky, vysoky chlapec ... mne sta hovoria, ze maly vyzera na skolaka ... ale pri tvojom sa ani nechytame ... ale vlastne, ty si Jurka nechala o rok dlhsie v skolke, vsak 😉
moj ma cca 125 cm a 22 kg a tiez sa na mna pozeraju, ze co este robi v skolke ... a to s tym spravanim ... no to tiez, taky velky chlapec ... skolak ... uz by mal vediet ... 😅 skoda, ze vela ludi veci posudzuje podla vyzoru
Kety mali ste futbalovy vikend 🙂 super vam vyslo pocko, pekne si to deti uzili
Renci ako ? uz ste zdravsi ?
Ivus 🙂 uz si mi tu chybala ... uz som sa ti chystala napisat email, ze co je s tebou 😉 takze vsetko je ok, som rada 🙂
Ninke prajem vsetko vsetko naj naj k narodkam 🙂
co sa tyka tej pevnej stolicky, my ju mame v jedalni ... je super, maly sa na nej aj uci ... mala som radsej kupit dve take, ako tu otocnu ... inak vola sa Stoke 😉

renca3
12. apr 2010

kasami...dakujem za opytanie. deti su v skolkach zdravi. Leovi sa ani nechcelo po predlzenych prazdninach. 🙂
ja nie som uplne fit. ale u mna ked to zacne, tak to nejaky ten mesiac trva, kym sa dam do normalu. 😝

renca3
12. apr 2010

teda deti su "zdrave". myslela dom akoze chalani si zdravi. (dufam, ze im to co najdlhsie aj zostane)

kasami
autor
12. apr 2010

Renci, no ani Samko sa nepyta do skolky ☹ ani ho to nenapadne ... fakt mam obavy, ako to zvladne so skolou 😅
no snad sa aj tebe coskoro polepsi a nebudete si to doma podavat dokola 😅

ivamera
12. apr 2010

Kasami 😉 , aj ja sa už chystám písať mail, no teraz som mala toho vyše hlavy... dnes určite napíšem
nevedelo mi napadnúť ako sa tá stolička volá, ale ano, teraz ked píšeš je to stoke. tkaže ste spokojný? Podľa teba do akého veku sa to dá využiť? Myslím, že aj jeden český výrobca vyrába niečo podobné, možno lacnejšie.
a dakujem aj za Ninku
naša Ninka, váži už okolo 24 kg,nosíme viac menej 128, aj ked toľko ešte nemeria, lepšie jej to sedí.
ani, aj ja sa chystám doriešiť izbu až cez leto. Ninka teda svoju izbu má, ale v podstate aj bábo ju používa, tak neviem, či im ju zatiaľ nechám ako spoločnú...alebo zariadime Ninke zvlášť študentskú. len sa mi nechce nejako striktne rozdeliť im hračky. Veľa vecí majú rady obidve. a bábo má vlastne svoj kútik v každej izbe. 😀

kasami
autor
12. apr 2010

Ivi 😀
no so stolickou som spokojna ... kupila som ju len pred rokom ... dlho som jej odolavala a bola to chyba ... mala som hned takuto kupit ... inak aj ja na nej sedim, je v pohode .... a do 100kg ... vek zevraj nie je obmedzeny ... ale myslim, ze nam este nejake rocky vydrzi ... no uvidime ... kamoska ju ma tiez a je spokojna ... ma vsak rovnako staru dcerku ... ale taku drobunku ... 102cm a mozno 15kg 😀 takze neviem posudit ... urcite je to individualne ... ale aj moj 24 rocny brat na nej minule sedel a nepripadal si divne 😀

zmurkaz
12. apr 2010

imavera - aj mne sa tie páčia - len sa mi vôbec nehodia .... ☹ ...no a naši aj tak kúpili otočnú ... 😒 ... a aj Jurko ju chcel -.... tak ju bude používať s podmienkou 😀 😀 😀 😀
ani - no to vás čaká asi prerábka .... presuny a tak .... 😉
kasami ... no v podstate áno .... zvažovali sme ... keďže sa nám malá narodila na začiatku prázdnin a s mužom som veľmi čo sa týka učenia sa s malým nemohla počítať .... tak sme si bili dať poradiť a v poradni keď ma videli že čakáme bábo .... tak hneď povedali, že aj keby bol akokoľvek múdry, že odporúčajú odklad - ale že je to na nás .... tak sme mu dali odklad 😉
A čo sa vy učíte ? 😕

renca3
13. apr 2010

tak Leo meria 123 cm a vazi 24 kg. a narodil sa ako valibuk 4360 g a 53 cm. 🙂 on je v triede sice najmladsi chalan, ale su tam aj drobnejsi. 😉

zmurkaz
13. apr 2010

🙂 😉

kasami
autor
13. apr 2010

Zmurkaz 🙂 uci 🙂 🙂 🙂
no moj maly je viac doma ako v skolke ... a to do skolky chodi len na doobedie ... tak ked sme doma a neda sa ist von, maluje, plastelinuje, striha, robi palicky, slucky .... no proste tie predskolacke zosity ... lebo v skolke nic take nerobi ... tak doma dohana ... no od kedy je prijaty a bolo pekne pocko ... to uz neobsedi ... vcera hladal chvilu rozdiely medzi obrazkami, ale aj pri tom sa "nudil " teraz ma take tazke obdobie ... teraz je tiez uz vlastne doma stvrty tyzden ... a je to fakt dost narocne ...
Tiez sa troska bojim toho, ze budeme mat doma mimi a skolaka ... ale zase som kludnejsia, ze nebudem musiet lietat z prace do skoly a na kruzky ... viem, ze to bude narocne, ale snad to nejako zvladneme ....
ja som tiez vela rozmyslala o odklade, lebo maly je julovy ... ale som rada, ze pojde teraz ... ten rok by s nim uz fakt bol na nevydrznie 😅
Renci, maly bol fakt valibuk 🙂 moj mal 3400gr a 55cm ... chudacik, bol ako spagetka 😀

eja16
13. apr 2010

Ak mate doma bystruliatko v preskolskom veku, 5-6 rokov, a v skolke sa vam nudi, vrti a vymysla, porozmyslajte o predskolskej stimulacnej pripravke na pode skoly, byvaly 0. rocnik🙂
Zriadovatel Sukromnej ZS FINESA v DNV BA otvara od septembra 2010 celodennu ITV Pripravku PROFINESA, urcenu prave 5-6 rocnym detom. Koncepcia, vyucba a napln je totozna s doterajsimi 0.rocnikmi Skoly FINESA, ITV - Integrovane tematicke vyucovanie je moderna a efektivna vyucovacia metoda. PROFINESA bude bezat v priestoroch Skoly FINESA, predskolaci sa tak zucastnuju na vsetkych podujatiach a aktivitach skoly, naucia sa koexistovat so starsimi detmi a prechod do 1.triedy je pre len prirodzene pokracovanie zaujimaveho a bezstresoveho skolskeho zivota. Zriadovatel k tejto zmene pristupil z titulu zmeny skolskeho zakona, ktory vymedzuje 0.predskolsky rocnik v ramci SKOLY len pre deti s odlozenou skolskou dochadzkou a sucasne pochadzajuce zo socialne slabeho prostredia, co je kriterium, ktore ziaci sukromneho zariadenia nemozu splnat🙂 To je vsak vsetko, co sa zmeni, ostatne - nadstandardne bezstresove vyucovanie v skole s bezpecnou rodinnou atmosferou, model ITV, kde deti viditelne napreduju, AJ 5x tyzdenne, detsky klub, detske ralaxacne masaze, interaktivna dramaticka vychova, plavanie, kruzky, logoped a psycholog na pode skoly a teda aj pripravky PROFINESA a mnoho inych akcii a aktivit - zostava🙂
Zapis je od 3.maja do 7.maja, pokial je volna kapacita, je mozne dieta zapisat aj inokedy.
Viac info a fotogaleria na www.skolafinesa.sk

zmurkaz
13. apr 2010

kasi .... tak školy sa báť nemusíš 😉 ...malého to tam bude určite baviť 😉

kasami
autor
13. apr 2010

jooj keby si mala pravdu 😉

zmurkaz
13. apr 2010

kasi a malému si už povedala o bábenku?

renca3
13. apr 2010

ano...narodil sa akoby mal mesiac. bol stale hladny a hlas mal ako zvon. pestre to s nim bolo. ani neviem, kde som nabrala odvahu mat tak skoro druhe dieta. 😅

inak 55 cm je pekna dlzka na babo. 🙂

renca3
13. apr 2010

zmurkaz...a ako prijal tvoj jurko v lete sestricku? to uz mal takmer 6.

medzi mojimi je 2,5 rocny rozdiel a to bolo o inom. 😝