Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
20. apr 2010

Tak ja vam radsej pisat ani nebudem .... moj ma urazov kazdy den 😀
aj hlavu mu uz zasivali 😢 usta rozrazene ... nos prasknuty .... zjazveny je ako vojnovy veteran a modrin .... a monoklov ... tych mame dost .... ale ja zase nic ine pri nom nepoznam ... tak mi to pri nom pride normalne 😅 aj dnes si oskrel predlaktie ... sme hrali futbal 😝
ale ten parapet 😲 ten by ma dostal 😅 .... raz Samko vyliezol na zabralie hore u neho na balkone ... skoro ma porazilo ... pod tym balkonm mame terasu ... no hrozne pomysliet

renca3
20. apr 2010

my mame pod tym oknom krík, ale aj tak... 😕

michaela2410
20. apr 2010

hm, urazy? tak to by som aj ja mohla rozpravat...pred rokom tomas skoro o oko prisiel v blave v auparku sa rozbehol a narazil do zabradlia, krvavi sme boli vsetci...ale mal zazitok, lebo ho viezli v hukacej sanitke 😒 ale ja by som bez toho zazitku prezila, esteze to zabradlie nebolo o centimeter vyssie, urcite by bol dnes na tom ovela horsie ☹ ...celkom dobre sa mu to zahojilo, ma tam len malu jazvicku...inak ak ste kukali moje fotky tak v tom jednom albume ma oblepene oko, to sme boli na vylete par dni po tom...

no, ideme na atletiku a este sa chcu ist hrat futbal...

zmurkaz
20. apr 2010

ahojki - baby ... som tu dlhšie nebola 😅 ...no my nič zašívané od úrazu nemáme a nanajvýš oškreniny + modriny .... len máme obojstranne zašitý pruh 😉
no a ten parapet dostal aj mňa 😅 ..... ale zas na druhú stranu - môjho muža bratranec keď bol malý tak vypadol z 3. poschodia do kríkov a nič mu nie je 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😅 😅 😅 😉
a rozmýšlam nad športom pre Jurka - niečo čo by som mala blízko - a mi vyšlo, že tu hrávajú "bejsbal" - tak asi ho na to dám - aj jemu sa to páči .... musím posondovať čvo a ako 😉

kety80
20. apr 2010

ahojte 🙂
renci- ten parapet brr radsej ani nepomysliet co sa mhlo stat ☹ no to ste ma potesili s tymi chlapcami mam sa na co pripravit a hlavne moje nervy lebo aj tieto urazy ledva predychavam 😔 kika sice vymyslala ale ona mala aspon trochu put sebazachovy kubko ho nema ani za stipku asi ☹

kety80
20. apr 2010

a este som chcela to oko cele zmodralo a dnes na mna vsetci pozerali ci ho tyrame no hroza 😖

michaela2410
20. apr 2010

zmurka...ze pruh? tak ten mam ja operovany tiez dvakrat, este ako mala 😉

zmurkaz
21. apr 2010

My sme mali šťastie ....mal obojstranný ... a zvládlo sa to každý na prvý krát ... a aj jazvičku tam má ako keby bol baba a rodil 😀 😀 😀 😀 ...ten "bikiny strih" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ralau
21. apr 2010

Prajem pekný deň všetkým maminám, tak aj my sme od septembra 2010 prváci, ale máme jeden veeeeeeľky problém 😠 Môj malý nerád chodí do škôlky, chodíme tam už od troch rokov, ale väčšinu roka preplačeme pri vchádzaní do triedy a posledné týždne aj poobede ak sa omeškám alebo neprídem na tretiu. ale na pol štvrtú. No proste des a hrúza. V októbri čakáme bábo, takže som z toho ranného plakania dosť vyčerpaná 😖 .Dôvody mi uvádza stále tie isté, že on sa bojí, že preňho prídem neskoro alebo vôbec, čo sa nikdy nestalo.Ináč je veľmi šikovný chalan, ktorý by vkuse niečo vymýšľal, špekuloval a riešil úlohy. Má niektorá s tým skúsenosti?

kasami
autor
21. apr 2010

Ralau vitaj 🙂
ja to mam obdobne .... moj maly tiez nerad chodi do skolky, radsej ochorie 😝 teraz je doma uz 4. tyzden .... nemame sice tolko placu, ale odmieta skolku rezolutne ... ze tam nie je dobre ... ze doma je lepsie ... a tak ...
🙂 no a ja cakam babatko na zaciatku novembra 😀 ale ak budem po Samkovi tak sme tiez v oktobri 😀

zmurkaz
21. apr 2010

no baby - to vám nezávidím ☹ ..u nás to bolo horšie, keď tam Jurko musel spávať - ale ako nastúpila moja mamina na dôchodok a brávala ho na obed domov - nie je problém .... 😉 ... ale to bol iný problém (on tam nechcel spávať - doma áno ....)
netuším ako by som to riešila ja ..... napísať že vysvetlovať vysvetľovať a vysvetľovať je asi riadna blbosť ..... že pani učiteľky ...majú na vás číslo (prípadne mu ho napísať a dať mi ho do skrinky.... "že aby sa nebál")..... 😅 😅 😅
...no v každom prípade držím palec 😉

kasami
autor
21. apr 2010

Zmurkaz ... no moj tam chodi len doobeda ... aj to povie, ze sa nudi 😅
u nas pomoze, iba ak tam prestane chodit 😀

ani3012
21. apr 2010

ja som pre Patrika začala tento týždeň chodiť na obed,lebo sa mi sťažoval už cez mesiac,že ho bolí brucho.Viem,že na lehátku je nerád,on nespával po obede už od 1,5 roka.Od pondelka ho bruško zatiaľ nebolelo.
Inak sa mu v škôlke páči a ked som mu minule povedala,že nepôjde do školy a ostane v škôlke keď sa bude hlúpo správať,tak mi pripadal,že ho tá myšlienka nadchla.Samozrejme až dovtedy,keď som mu povedala,že tam bude s malkáčmi 😀

ani3012
21. apr 2010

kasami-ja sa mu nedivím,že sa v škôlke nudí,veď je to veľmi inteligentný chalan 😉

ralu- ja by som to riešila tak,že by v škôlke bol len do obeda.Spáva ti tam ešte? Ak nie,tak možno aj to mu vadí,že tam musí byť

kasami
autor
21. apr 2010

😀 Ani, len dufam, ze v skole obsedi
fakt som zvedava ako to ti nasi drobci budu zvladat
inak musim ho pochvalit ... v pondelok sme boli spolu u mojho doktora a dostal fotku nasho babatka a taaak sa tesil ... vecer urobil sam z tvrdeho papiera babatku fialovy carodejnicky klobuk a vcera nakreslil obrazok ... vie byt taky zlaty ... ale ked ho nieco nahneva tak koniec ... tak vie zmenit naladu 😅

renca3
21. apr 2010

moji chalani robili sceny, ked nastupili do skolky zopar mesiacov. mensi aj tento september po prazdninach.
boli tam od prveho dna aj na spanie.
ralau...to je uz dost dlho, ze si tam nezvykol, pokial tam bol od zaciatku na cely den. nebyval casto chory a s tebou doma ako samko s kasami? lebo v tom pripade si ani nestihne dieta zvyknut na skolku a kolektiv, ked je s nimi tak kratko.
ma tam kamosov? aky ma vztah s ucitelkou? to je uz dost neskoro skumat, ved skola je za dverami. do druziny ho nemusis davat, ked budes doma. a tych par hodin v lavici mu utecie ako voda. 😉

michaela2410
21. apr 2010

U nas bol tiez problem len zozaciatku, ale mojej kamosky syn mal problem az do vianoc, ale tam to bolo v tom, ze pre neho chodil dedo a vzdy ako pre prveho. Ale zarazili to a po vianociach bol kamos doma mesiac, tak chodil on ale az o tretej, lebo tak aspon bol trocha s kamaratmi a aj sa pohrali este po olovrante a pokial viem, tak je dobre. Ale to je ina situacia, lebo je to dost dlho uz. Ale v skole bu de mat program, tak si myslim, ze to bude pre neho zaujimavejsie...ale tazko radit 😒

kety80
21. apr 2010

ahojte 🙂
dnes sme boli s kristinkou na vypalovani bradavic zase sa jej vratili na kolene a teraz aj na ruke mala no hroza strasne plakala ked je to robili ☹ dufam ze jej to odpadne a nemusime tam ist znova 😝 ale drzala sa chudatko moje 😔
my problem nastastie zo skolkou nemame kika chodi stale nebyva casto chora chodim pre nu o tretej a to my este vynada ze tak skoro ze sa nestihla zahrat ona by v skolke zostala o skole tak nesniva tam sa jej moc nechce 😅
ralau - ja ti mozem poradit len jedno ked sa u nas nieco vyskytlo vzdy som to riesila s ucitelkou alebo riaditelkou musi byt daka pricina preco tak reaguje neposmieva sa mu tam niekto a beru ho do kolektivu nadala ho ucitelka na hambu moze sa hambit musis vsetko vyskusat aby sa to potom neprenieslo aj do skoly

renca3
22. apr 2010

kasami...samko bude dobry bracek. podareny je. 🙂

vcera sme vykecavali maminy na gymnastike. jedna ma znamu, ktora chcela po dvoch chalanoch dievcatko, tak sa dali na tretie. no a na ultrazvuku jej povedali, ze to budu dvaja chlapci a na naslednom, ze nie dvaja, ale traja. tak ma teraz doma
pomaly hokejove druzstvo. 🙂 teda 5 deti je vela, ale 5 chlapcov, to je horor. 😝

michaela2410
22. apr 2010

renca, vdaka aspon mam dalsi argument na mojho muza, ktory chce este dievcatko 😀 😀 😀

zmurkaz
22. apr 2010

ahoj kočky .....som tu dlhšie nebola ....

...takže:
*náš Juráš sa v škôlke nenudí ....mi skôr hovorí, že sa nestíha pohrať 😅 ...ale je vidno že s nimi učiteľky robia - s nimi minule nacvičili 30 min nonstop program - pesnička za pesničkou a oni tancovali ľudovky . krásne (otočky, kroky, ...každý mal svojho partnera.... aj im ušila oblečko ...krása!)
+k tomu "strachu" .... ma ešte napadlo, či sa mu ozaj deti neposmievajú - keď vidia "vďačný" objekt - že cha - ty tu zostaneš, pre teba neprídu (spätne som si spomenula, ako to bolo, keď Jurko začal jeden deň v týždni "spávať" v škôlke kvôli angličtine ... sa ubezpečoval asi týždeň že len keď je anglina tak tam spí 😅
* sa vám chcem pochváliť - Juráš urobil testy a ide do jazykovej triedy 😵 😵 😵 😵
* ako je to u vás - sú u vás všetky prvé ročníky s cudzím jazykom? (potrebujem zistiť pre kamošku) 😉
* no a chlapčenská 5 ..... 😨 😨 😨 😕 😅 😀 😀 😀 😎

zmurkaz
22. apr 2010

no a ešte ma napadlo dnes, ako som išla okolo Jurkovej školy .... prečo chceme - očakávame že sa budú naše deti tešiť do školy? Veď vôbec nevedia čo ich tam čaká, nevedia aké tam budú deti, pani učiteľky a vedia, že sa budú musieť učiť 😅 ...som mala také myšlienkové pochody 😕 😨 😀 😀 😀 😉

ani3012
22. apr 2010

zmurky. na Patrikovej škole bude angličtina raz do týždňa a ak spravý skúšky do jazykovej (26.4) tak tam ju budú mať viac krát .Neviem presne koľko.

renca- tak to je teda sila -neuveriteľné 😕 ale možno medzi tými troma chlapcami sa nájde jedno dievčatko 😀 😵

ani3012
22. apr 2010

zmurky-ale deti tak nerozmýšľajú.Oni sa proste tešia,že postúpili 😀

kasami
autor
22. apr 2010

Aho, 🙂
Ja som troska nestihala a nevladala 😅 sa ospravedlnujem
Ani, vdaka za kompliment 😉
Ralau, ako pise Renca ... dobre je porozpravat sa s ucitelkami ... alebo ist pozriet skor do skolky a vsimat si, ako sa deti hraju, kto s kym, ako na seba reaguju .... my sme napr. v skolke zazili sikanu ☹ tak ani to nam nepridalo na radosti chodit tam ☹
Renci, dakujem 😉 naozaj vie byt zlaty ... aj ked ma svoje maniere 😀 dnes mi povedal, ze sa velmi tesi na babatko, ale pomahat mu nebude a ani za neho roit, lebo nie je pomocnik a ani sluha 😝 tak som mu vysvelila, ze sluha naozaj nie je ... ale pomocnik je urcite 😀 tak je zmiereny s osudom
Dnes sme boli u zubarky a robila mu jeden kaz, musela mu ho 2x vrtat, lebo mu hned praskla plomba, ale bol za hrdinu, krasne otvorena pusinka a drzal 😀
Renci a 5 chlapcov doma 😝 kto by to zivil 😝
Zmurkaz gratulujem Jurkovi 😉 sikulko 🙂
co sa tyka nasej skoly, Samko ide do takej vyberovej skoly so zameranim na matiku, informatiku a prirodne vedy a anglictinu maju od prveho rocnika tiez 2x v tyzdni a su deleny na 2 skupiny, od 3.triedy budu mat 3hodiny v tyzdni, od 5.triedy 4hodiny v tyzdni + nemcinu 1x v tyzdni atd.
Ani mas pravdu, deti su na seba hrde ked nieco dosiahnu 🙂 aj ked maju mozno trosku strach, ale tesia sa na vsetko nove 😀

zmurkaz
22. apr 2010

ani ...môjmu je to jedno 🙄

zmurkaz
22. apr 2010

no a chcela som vedieť ako je to s tým jazykom bo Jurkov kamoš neurobil skúšky ...a sa mi tak zdá, či šk. zákon nekáže jazyk od prvej triedy 😕 ....

kasami
autor
22. apr 2010

Zmurkaz pokial viem tak skolsky zakon uklada povinnost vyucby dvoch cudzich jazykov a to nasledovne :
od 3.triedy jeden a od 5.-6.triedy druhy ....

michaela2410
22. apr 2010

neter ma tiez anglinu od prvej triedy a to je v normalnej skole

kasami
autor
22. apr 2010

Micheala ano, mozu mat aj na normalnej statnej skole ... je to bezne, ak maju jazykarov a vedia to zabezpecit 😉 ... ale "povinnost" je od tretieho