Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

zmurkaz
22. apr 2010

kasi - dííík 😉 ...sa mi to nechcelo hľadať 😀 😀 😀 ...určite?

kasami
autor
22. apr 2010

Zmurkaz, hovorili mi kamosky, lebo sa stazovali ze v ich skolach mali v prvom rocniku anglinu (slubovali im pri zapisoch) a teraz v druhom nemaju, lebo nie su jazykari ... a ze v prvom mali len nepovinnu a od tretieho budu mat znova 😅

zmurkaz
22. apr 2010

ahááá ... no nám povedali, že urobia origoš akože triedy "jazykové" a "všeobecné" a že tie prvé majú mať 1. jazyk o 1. triedy a 2-jazyk od 4. či 5. triedy 😅 a všeobecná tireda 1 jazyk od 3 triedy a 2. jazyk od 6 triedy..... som to tu už tuším raz písala 😅
...no len som chcela dať info kamoške 😉
dík 🙂

kety80
22. apr 2010

ahojte 🙂
zmurkaz - my mame tiez jazyk od 1 triedy a neviem ako je to z druhym jazykom
renci - ze pat deti to uz je dost a este chalani no keby boli ako nas kubko tak fungujem asi len na liekoch 😀 😝 nezavidim
kike dnes praskla jedna bradvicka tak dufam ze sa jej to zas neroznesie 😝

zmurkaz
23. apr 2010

Kety - som vedela že som ti chcela niečo napísať 😒 ...som zabudla... Náš Jurko si doniesol z plaveckého také ako kurie oká a nechceli sme to dávať vypaľovať tak sme kúpili takú tinktúru od Schoolu (či ako sa to píše) a 10 dní sme to potierali .... a všetky zmizli ... ti poviem, že to mal strašidelné (mal to len na chodidle, ale na jednom mal 11!!!! ) 😖 ....také ste neskúšali?

renca3
23. apr 2010

ani...nenajde sa dievcatko, 3 chalani si uz na svete zdravi, cca 2 kg. 😉

aj Leo ma kurie oko na chodidle. uz som kupila nejake pripravky, ale este sme to neosetrovali.
len kety pise bradavicky. tak to je asi nieco ine.

s jazykarmi problem vzdy bol a myslim, ze aj bude.

renca3
23. apr 2010

teda chalani "su" na svete

zmurkaz
23. apr 2010

je to aj na bradavičky ... keď to nájdem - hodím to sem ako sa to volá 😉

renca3
23. apr 2010

dnes vecer mam tanecne vystupko a akosi sa na to zdravotne necitim. snad to nejako predycham. 😝 taneckujem este s takou oldies partiou folklor. no drzte palce. 😉

kasami
autor
23. apr 2010

Babulkz tak my sme nastastie este ani kurie oka ani bradavice nemali ... tak ani neviem poradit 😅

Renci 😉 drzim paste 🙂

ani3012
23. apr 2010

kurie oko je na chodidlách a všade inde ,kde sa objaví sa volá bradavica.Aj Patrik má jednu strašne veľkú a tvrdú.Skúsim tiež pozrieť na to ,čo písala zmurky.

No a my sme mali dnes tie skúšky na tu AJ triedu.Ešte že som včera pozerala,o koľkej a akoby som dostala facku-že zajtra o 11.Ja by som tam išla v pondelok.
Patrik sa vyjadril,že všelijake kraviny tam musel robiť,len jednu vec nespravil,lebo nevedel a chcel ísť na ďalšie testovanie.Sa mu to páčilo.A máme skočiť logopedičke,lebo ešte stále "R" robí problém.A že vôbec sa nehýbal,bol sústredený,vraj by nemali byť problémy v škole.Test trval 45 minút.
Tak som strašne zvedavá,ako mu to dopadne ale ak nie,tak zase bude mm spokojný,lebo on ho tam dať nejako nechce.
Patrik je teraz inak chorý-kašle a včera mal aj teplotu.Som s abála,že dnes tam ani nepôjdeme.

silvia07
23. apr 2010

Ahojte na tie bradavice je taky roztok..Verrumal
vypada to ako lak na nechty 🙂

zmurkaz
23. apr 2010

áno ... jeden je Verrumal a my sme mali Scholl - Medicated corn and callus removal liguid (toť všetko čo bolo v názve 😅 )

Ani - si mala dobré fofry 😅 😕 😨
Renci - na večer sa drž

Ja idem skultúrniť dom - v nedeľu máme mega oslavu (Jurko má meniny, muž aj svokor meniny, môj tatino narodky..... ) ... ak som to tu už náhodou písala prepáčte 😅 .... zajtra ešte skočím kúpiť mužovi tričká (som si ich nechala odložiť dnes v obchode... a Jurášovi obrázok na tortu ... ja bude 😉

kasami
autor
23. apr 2010

Ani Patko je super, sustredit sa 45 minut to musi byt narocne 😉 a kedy mate mat vysledky ?

Zmurkaz, prajem pekny vikend 🙂 a Jurkovi vsetko naj 😉 aj my mame oslavy 🙂 brasko ma meniny a mm v pondelok narodky 🙂 tak tiez bude veselo

michaela2410
23. apr 2010

zelam krasne oslavy 😉

eja16
23. apr 2010

Ak mate doma bystruliatko v preskolskom veku, 5-6 rokov, a v skolke sa vam nudi, vrti a vymysla, porozmyslajte o predskolskej stimulacnej pripravke na pode skoly, byvaly 0. rocnik
Zriadovatel Sukromnej ZS FINESA v DNV BA otvara od septembra 2010 celodennu ITV Pripravku PROFINESA, urcenu prave 5-6 rocnym detom.
Koncepcia, vyucba a napln je totozna s doterajsimi 0.rocnikmi Skoly FINESA, ITV - Integrovane tematicke vyucovanie je moderna a efektivna vyucovacia metoda. PROFINESA bude bezat v priestoroch Skoly FINESA, predskolaci sa tak zucastnuju na vsetkych podujatiach a aktivitach skoly, naucia sa koexistovat so starsimi detmi a prechod do 1.triedy je potom len prirodzene pokracovanie zaujimaveho a bezstresoveho skolskeho zivota.
Vyučovanie v pripravke PROFINESA sa zameriava na výchovné pôsobenie s akceleračnými stimulacnymi programami a cvičeniami, s možnosťou čiastočného plnenia učebných osnov 1.ročníka ZŠ. Vysledkom je sebavedomy cloviecik vybaveny mnohymi socialnymu zrucnostami, skolsky zrely, ovladajuci tlacene pismenka, zaklady matematiky a prvouky. To, co bolo treba posilnit, sa posilnilo, co bolo treba utlmit, sa utlmilo 🙂 Nastup do 1.triedy je prenho samozrejmostou, nie stresom, ved uz vie ako to v skole chodi 😉
Zriadovatel Skoly FINESA k tejto zmene pristupil z titulu zmeny skolskeho zakona, ktory vymedzuje 0.predskolsky rocnik v ramci SKOLY len pre deti s odlozenou skolskou dochadzkou a sucasne pochadzajuce zo socialne slabeho prostredia, co je kriterium, ktore ziaci sukromneho zariadenia nemozu splnat ☹ To je vsak vsetko, co sa zmeni, ostatne - nadstandardne bezstresove vyucovanie v skole s bezpecnou rodinnou atmosferou, model ITV, kde deti viditelne napreduju, AJ 5x tyzdenne, detsky klub, detske ralaxacne masaze, interaktivna dramaticka vychova, plavanie, kruzky, logoped a psycholog na pode skoly a teda aj pripravky PROFINESA a mnoho inych akcii a aktivit - zostava.
Zapis je od 3.maja do 7.maja 2010, pokial je volna kapacita, je mozne dieta zapisat aj inokedy. Kapacita triedy je 16 deti.
Viac info a fotogaleria na http://www.skolafinesa.sk

kasami
autor
23. apr 2010

Vdaka Miska 🙂

renca3
24. apr 2010

zmurkaz...no to je oslavencov... 🙂 bude veselo. 🙂

vystupko dopadlo dobre. ked nohy nevladzu, treba sa hlavne usmievat a nikto si nic nevsimne. 😅 dnes mame reprizu a potom zabava do rana. co pre mna uz nie je, ale na chvilu posedime a pokecame este. deti travia 2 noci u nasich, tak sa to da.

na vcerajsom vystupeni bola pozriet aj Leova ucitelka s manzelom z Ameriky. velmi sa jej pacilo. trosku som jej chcela priblizit slovensku kulturu. 😉

zmurkaz
25. apr 2010

renci ... sa teším že vystupko dopadlo OK 😵 😵 😵 ..sa američania nevedeli vynadívať - že? 😵 😵 😵 ...tam také nemajú ... 😝

a ďakujeme za gratulko 😵 ...som taká prejedená ...bolo supiš 😵 😵 😵 😉

zmurkaz
25. apr 2010
kasami
autor
25. apr 2010

Renci super, ze ti to tak vyslo a uzlili ste si aj bez deti 🙂

Zmuraz 😀 aj ja ledva dycham aka som plna 😀
a vdaka za super link 😉 nad tou knizkou porozmyslame 🙂 mozno nieco vytvorime 🙂

skoda, ze je uz ten pekny slnecny vikend za nami ☹

kasami
autor
25. apr 2010

Renci uzlili malo byt uzili 😀

zmurkaz
25. apr 2010

😀 😀 😀
som na tej stránke našla aj iné dobré veci 😉

kety80
25. apr 2010

ahojte 🙂
dakujem ohladom tych bradavic pozrem to v lekarni mame ist za dva tyzdne na konrolu tak to snad odpadne a nebudu to musiet vypalit znova
a oslavencom vsetko naj naj naj dodatocne 🙂

renca3
26. apr 2010

ahojte...krasny slnecny vikendik to bol.
aj druhe vystupenie sme odtancovali s radostou. potom sme este do 3.00 popili a potancovali aj na moderne. aby to nebolo len o folklore. 😵 nedela bola trochu narocna, ale zvladli sme to. 😝 detom sme slubili ZOO, ale bolo tam tak plno, ze sme to radsej otocili na Biofarmu za Stupavou. tam bol klidek. 😎 tak som im prislubila dnes ZOO. do 19.00 sme sa tam prechadzali. sice na zaver pod dazdnikom, ale detom to nevadilo. 🙂

kety....ja som sa docitala, ze su 2 druhy bradavic. na chodidlach ploche tzv. neprave a aj bolestive a na inych miestach vypukle tvaru ako karfiol. ale liecia sa rovnako. my sme mali taky pripravok, co sa plilozi jednorazovo na 20-40 sekund a po 10-14 dnoch by to malo same odpadnut. vcera sme mu to robili, plakal pri tom. zrejme to ma taky zmrazovaci ucinok. ked to neopadne, malo by sa to zopakovat. 😒

michaela2410
26. apr 2010

ahojte, ja sa len ozyvam, ze som hrozne nachcipana, od stvrtku ma bolelo hrdlo a teraz som na "zdochnutie"...zajtra idem na alergologiu po pol roku na kontrolu, tak som zvedava, co mi dr. povie... 😒

kasami
autor
27. apr 2010

Zmurkaz, musim este nastudovat 😀
Renci nad tou ZOO som rozmyslala aj ja ... ale muz ma zrusil, ze nech idem s malym cez tyzden ... tak pojdem
Michaela prajem skore uzdravenie
My sme vcera oslavovali tatinkove narodky a vsetko dopadlo ok, super ... len musim dnes upratovat, lebo je tu akoby vybuchla bomba 😅

ivamera
27. apr 2010

Caves babenky, tak klasicky som sa dlhšia "nezastavila" na kus reči 😅 😅 😅
Rýchlo som aspoň preletela poslednú stránku, že sa rieši 😉
Aj my sme mali pekný víkend, boli sme nedaleko v jednej dedinke na malom ranči kde chovajú kone, Ninka sa povozila, bábo malo obrovitánsky rešpekt pred takým obrovitánskym zvieraťom, priblížiť ani za svet.
U nás teraz v školke nacvičujú detúrence program ku dňu matiek, tak sa teším 🙂
pekný deň všetkým pa pa 🙂

renca3
27. apr 2010

Leo ma v piatok rozluckovu party v pripravke. vraciam ho od maja spat k mensiemu do skolky, lebo v tejto skole od septembra nepokracuje. nemusim ich vozit na 2 miesta. pokupila som nieco detom, ucitelkam, riaditelke i majitelke. detom vraj bude za Leom luto. on je taky, ze s kazdym zadobre. aj ucitelka bola v soku, ze jej bude velmi chybat. ale taky je zivot a deti si zvyknu hned na iny kolektiv. aj Leovi je trochu luto, ale zaroven mi povedal, ze sa tesi na novych kamosov v skole. 🙂

ani3012
27. apr 2010

renca- to si sa ma mohla spýtať.ten Bradavičník máme aj my a vôbec nepomohol 😝
Z jedným chirurgom sme sa dohodli,že mu ich odstráni.Tak čakám,kedy zavolá,že máme naklusať. 🙂 Asi mu ho bude rezať,lebo je fakt velikánske
A s tou školou to ako máte? Nemôže dochodiť celý rok?

michaela- aj mňa bolí v krku,ale ja to mám alergiu,ale teraz ani lieky nezaberajú.Musím kuknúť,čo teraz kvitne.
a rýchlo sa vylieč ,aby to deti zase nenachytali 😉

zmurky: fakt dobrá stránka 🙂