Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
18. máj 2010

No my uz tiez skolsku tasku mame 😉
za nasich som kupila Lego ... aj my sme mu kupili taku drevenu skadacku len velku ... v takej velkosti, ze sa na tom moze aj vozit 😀 vysklada sa z toho motorka, kolobezka, helikoptera, zeriav ... a este neviem co ... 7 roznych veci ...
no a este mu msi kupit za svokrovcov a dvoch svagrovcov ... ale to bude tiez asi uz istit lego, alebo nejake skladacky ...
nad pocitacom sme rozmyslali aj my ... ale nakoniec sme sa rozhodli ... ze ked tak si kupi novy maminka a drobec zdedi moj 😅 zatial mu staci ten co ma 😝
do skoly mu musim potom este kupit nejake dosky na zosity ... ale stale s tym cakam na ten zoznam ... este nam nedali ... lebo nie vsade je treba kupit aj velke aj male dosky ...
Ani myslis kvetinku a cukriky ? ja si myslim, ze kvetinka by mala byt ... neviem tak to aspon vzdy frcalo ... a proviat tiez chcem zobrat ... kupila som malemu v sobotu, ale to este nevidel taky kornut na coko a cukriky ... tak to by som mu chcela dat ... aj kamoska davala pred rokom synovi ... tak dufam, ze to frci 😀

ani3012
18. máj 2010

kasami
presne to som aj myslela,nejaké cukríky do kornútku.Aby nebol jediný ktorý prinesie alebo neprinesie si nič.
Tak aj ja mu zbalím nejakú cukrovinku a nech teda porozdáva 🙂

zmurkaz
18. máj 2010

Ahojte baby .... som tu dllllho nebola ☹ ...sa ospravedlňujem ..... aj som bola na koňovi - len som nahadzovala veci do bazáru - ma srdce bolelo - ale čo už (ďalšie dietko nejako neplánujeme a čo to má vziať čert? na povale?) ..a ešte som bola v téme ku ktorej som už dávno ...

Inak dobrá otázka - desiatu asi áno ....a idú aj s taškami? 😅 😕
A ideme zajtra kúpiť stolík pre Jurka .... sme dnes robili sondáž 😀 😀 😀 a zajtra ho muž pôjde zobrať 😉 . A tašku ešte nemáme - ale už vieme ktorú chceme 😉

zmurkaz
18. máj 2010

ahááá inak nem zlý nápad - asi zrealizujeme aj my ... a hneď budú všetci kamoši 😉

ani3012
18. máj 2010

zmurky,sme naraz pridávali príspevok čo? 😀

zmurkaz
18. máj 2010

😀 😀 😀

zmurkaz
18. máj 2010

http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=4934... ...aha ... alebo v oranžovom prevedení ... čo vy na to?

ani3012
18. máj 2010

hoď aj popis a tak,či sa ti to vôbec oplatí

ani3012
18. máj 2010

Paťko ma túto,ale na obrázku je tiger
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=54037&a...

kasami
autor
18. máj 2010

No babulky, ja len tak v rychlosti vam pisem z mobilu ... Zhorela mi nabijacka k notebooku, tak kym nezozeniem novu, alebo ten novy comp tak vas budem citat tak pomenej ☹

renca3
18. máj 2010

to pocujem prvy krat, ze deti nosia v septembri do skoly sladkosti. dostane len desiatu, ktoru predpokladam prinesie domov a kvety pre ucitelku. ved 1. den tam asi budu kratsie, ci nie? alebo uz budu mat aj obed a poobedny klub?

renca3
18. máj 2010

kasami...tu nabijacku asi kupis skor ako comp. ved aj tak ju budete potrebovat. 😉

zmurkaz
18. máj 2010

kasi ☹
renča ... ja neviem ako to chodí - ale bolo by to milé 😅 ...spýtam segry - už má druháčku 😉

michaela2410
18. máj 2010

u nas som to s tym kornutkom tiez nepocula, takze tiez len kvetinka, ta vzdy potesi, viem co hovorim...proste ucka 😉

kurci
18. máj 2010

Ani u nás sa cukríky nenosia, len nejaká kvetinka a tak. A chcem sa opýtať, za akú cenu zhruba ste kupovali školskú tašku? ja som kúpila od Hama a stála ma 71,5 eur, ale je to 5 dielny set. Dala som veľa, alebo primerane?

ani3012
18. máj 2010

kurci
my sme dali tiež (Hama) okolo 90 eur.Tak myslím,že si kúpila celkom dobre

michaela2410
18. máj 2010

ja sledujem, ze my sme kupili dobre, dali sme 38euro, ale neviem, myslim, ze to nieje nijaka znacka, je tam peracnik s ceruzkami, taska na telesnu, flasa a krebicka na desiatu...Tomasovi sa hrozne pacila, bola lahka, tvarovana na chrbat, takze uvidime, kolko vydrzi...svagrina kupila neteri nejaku znackovu, neviem aku a nakoniec malej vydrzala pol roka a zacala sa parat... 😒 neviem sice pri "setrnom" narabani vecami pri nasom Tomasovi...

zmurkaz
18. máj 2010

6 dielny set obsahuje - aktovku, plno vybavený peračník, taštičku na cvičky, vrecko na krk, fľašu na pitie, krabičku na desiatu. Protect efekt zaisťuje, že nečistota a vlhkosť z aktovky jednoducho stekajú, slnečné lúče nemôžu materiálu ani farbám ublížiť, baktérie a vírusy nemajú šancu. Úplnou novinkou je ľahko ovládateľný zámok novej konštrukcie, ktorého otočný uzáver umožňuje ľahké otváranie a zatváranie tašky. Dôležitými zdravotnými aspektami sú váha a správne posadenie aktovky na chrbte. Ani viac naplnená aktovka by nemala vážiť viac než 10 % telesnej váhy dieťaťa. U tašky MASTERS SL bola ergonomickým aspektom s ohľadom na detskú anatómiu venovaná mimoriadna pozornosť. Chrbtica dieťaťa je chránená ergonomicky tvarovaným čalúnením chrbta. Nová možnosť nastaviť dĺžku ramenných popruhov podľa individuálnej výšky dieťaťa výrazne prispieva ku komfortu nosenia. Za šera a za zlého počasia deti v tmavom oblečení vodiči rozoznajú na vzdialenosť cca 30 metrov. Aby sa zvýšila viditeľnosť, a tým i bezpečnosť detí v cestnej prevádzke predpisuje norma DIN 58124 na školských aktovkách minimálne 30% podiel fluorescenčných odrazových materiálov. S takto vybavenou aktovkou sú deti viditeľné už zo vzdialenosti 150 metrov. Masters SL jediná školská taška, vybavená v troch stupňoch výškovo nastaviteľnými ramennými popruhmi pre optimálne prispôsobenie výške dieťaťa. Priedušne, ergonomicky tvarované čalúnenie chráni chrbát dieťaťa pred tlakom. Dĺžka : 330 mm , Výška : 385 mm , Šírka : 210 mm, hmotnosť : 1100 g.
CENA 75,00 EUR

som to našla na mimibazári - ale majú aj kamenný obchod 😉

zmurkaz
18. máj 2010

A Ani - to je od toho istého výrobcu 😉

kety80
18. máj 2010

ahojte 🙂
no s tymi cukrikmi ste ma prekvapili ja mam kamosku co isla minuly rok do skoly a nenosili nic tusim ani kvety ale my kvet urcite prinesieme a nad tymi cukrikmi este porozmyslam este sa popytam 🙂

zmurkaz
18. máj 2010

Inak okolo tých tašiek je to dobré svinstvo ... tak na nete ju nájdem za 75 a u nás v TT v obchode (na námestí) je za vyše 100 E 😨 😨 😨 - úplne tá istá !!!

ani3012
19. máj 2010

ja budem volať dnes do školy,lebo ešte neprišiel žiadny papier,čo sa týka tej jazykovej triedy,či ho prijali alebo nie a opýtam sa aj na ten prvý deň,či s zvyknú deti niečo priniesť.Kvetinku jasne že zoberieme,na to sa ani pýtať nebudem. 🙂

a tie tašky- švagrina kúpila tiež synovi v obchode Hama a malý je už 3. a stále je dobrá.Ďalšiu mu kúpi ,že ako pôjde do druhého stupňa. Ale ako poznám Paťka,tak budem rada,ak mu vydrží aspoň tie dva-tri roky. A je naozaj zaujímavé,aké cenové rozdieli sú medzi tými taškami

renca3
19. máj 2010

zmurkaz...to je normalne, ze kamenny obchod ma vyssiu cenu. ved ma vacsie naklady na prevadzku. pre mna su zaujimave rozdiely medzi jednotlivymi internetovymi ochodmi.

zmurkaz
19. máj 2010

renči - som som pýtala na tú cenu - bo by sme chceli ísť do BA a už by sme zobrali všetko - a títo čo som ich našla na tom mimibazare - tak tí majú aj kamenný a v ňom rovnaké ceny ako na nete 😉

kasami
autor
19. máj 2010

Ja som kupovala tiez cez mimibazar cez kocku co ma normalny obchod niekde v BB alebo pri BB. Je to znacka Samsonite no podla mna je to to iste ako Hama. Tiez to bol taky set, taska, plny peracnik, penazenka, puzdro na ceruzky, vrecko na prezuvky alebo telesnu a sportova taska. Cele to tiez vyslo okolo 80 euracov, ale som spokojna, lebo tiez som pozerala v obchodoch a ceny boli okolo stovky a pozerala som aj v rakusku a tam tieto tasky isli od 180,- hore. Len dufam, ze tym nasim drobcom vydrzia aspon tie dva rocky 🙂

zmurkaz
19. máj 2010

kasi - to je presne tá značka čo máme asi všetky 😉 .... no a myslím, že by mali byť dobré - čo som sa aj pýtala cudzích mamín 😅 - tak si chválili 😉

kurci
19. máj 2010

tak to ste ma potešili, že som nedala tak veľa. Lebo u nás vo Veľkom KRtíši sú len tašky okolo 50 😀 , a tu je to komplet za 71,5 a zadarmo sme dostali ešte športovú tašku.
Ja som pred matúšom musela tašku odložiť, lebo ju stále chcel vyberať a nosiť. Dúfam aj ja, že nám vydrží aspon nejaké 2 - 3 roky, lebo to bola dosť veľká položka.
a Chcem sa opýtať v škôlkach, aké tablo idete robiť. my sme teraz taký nahnatý, zajtra sa idú fotiť , potom malovať tablo, je toho na nás rodičov teraz tak veľa.
Majte sa krásne a dúfam, že už prestane pršať. prosím 🙂

ani3012
19. máj 2010

kurci
tablo u nás robia v škôlke p.učiteľky a fotili SET ešte pred Veľkou nocou,tak tie fotečky im tam dajú

kurci
19. máj 2010

Aj u nás to robia pani učitelky, ale aby sme dali návrh, fotky a my sme sa nejak zabudli, tak zajtra majú v škôlke perno , búdú sa fotiť a tak, dúfam že to dobre dopadne, dúfam

ani3012
19. máj 2010

ale neboj,dopadne to dobre a tablo bude určite krásne 😵