Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

pezincanka
22. sep 2009

A dnes sa muz nastval a vybehol za riaditelkou, lebo uz ho unavuje a obmedzuje toto stale riesit. Nevie sa ani na robotu sustredit, ked mu s tym ja aj Kaja pilime usi.
Tak tam bol tiez tusim hodinu a bol potom na seba hrdy, ze ako sa tam spraval a ako jej vsetko povedal. Ked ona povedala, ze to rozdelila tak, ze bola spokojna, on jej na to, ze predsa nejde o to, aby bola spokojna ona, ale deti. Vraj jej skoro oci vyleteli, ze snad to nemysli vazne. A on, ze smrtelne vazne, ze ona je tu preto, aby boli deti spokojne 😀 To jej dal. Bolo toho vela, co narozpravali, ale nakoniec navrhla, ze oslovi maminu jedneho chlapca, ktora by mohla podla nej suhlasit s presunom a uvidime, zajtra je odicko. Ide tam manzel, lebo nech tos nou dokonci sam.

A dnes konecne dostali poredskolacke zosity a zacali pracovat, Kajka bola unesena, ze budu mat aj ceruzky a struhatka....a zacali aj nieco vyfarbovat...

Ak ta mamina povie, ze by dala syna do tej druhej triedy, tak potom sa spytame Kaji, ci by chcela ist na vymenu. Len s mi vidi, ze zacala mat rada tie ucitelky....a ze tie dievcata sa s nou uz dlhcie nevideli... no neviem, ako to dopadne, spravili sme, co bolo v nasich silach. Drzte nam palce.

kasami
autor
22. sep 2009

Pezincanka, uz som si myslela, ze tato tema zostane iba na mne a Renci 😀
ale teraz si to zachranila 😀
aj ked mi je strasne luto, ze sa stale spolu s Kajkou trapite ☹
neviem, ale ako si pisala o tej ucitelke, zdalo sa mi to dost rozumne, ak sa jej da verit tak by som nechala Kajku pod jej ochrannymi kridlami, mozno by sa jej aj viac venovala, skus sa este porozpravat s Kajkou, aka je na nu pani ucitelka a ako sa jej venuje
ale ak sa vie vratit k svojim kamoskam, tiez by to nebolo zle ... no cakaju vas este tazke rozhodnutia

ale drzime ti paste

a ozvi sa este 😀 nenechaj nas tu same 😀

PS ta riaditelka je uplna krava

pezincanka
22. sep 2009

To vies, ze sa ozvem. 🙂

renca3
23. sep 2009

pezincanka...drzim palce. uz davnejsie ma napadlo, aby tam zabehol aj tvoj muz. niekedy su muzi razantnejsi vo vybavovani. 😉

pezincanka
23. sep 2009

BAby, to neuverite, co sa dnes stalo. Ja som doteraz ako obarena.

Ja som prosila p. ucitelku a muz p. riaditelku, aby to pred Kajou nerozoberali, ze ona nevie, ze sa snazime nieco zmenit. Skratka preto, aby nebola aj ona sklamana, ak sa to nepodari. Dnes idem do skolky s nou a ucitelka nas vita, ze sa cuduje, ze sme tu, ze si myslela, ze budeme v inej triede, lebo ze pocula, ze tatinko bol za p. riaditelkou a p. upratovacka pocula, ze sa tam kricalo, takze to asi nedopadlo moc dobre....Pred Kajou, chapete to niekto??????? 😠 🙄 😕 Som sa ju snazila neverbalne ukludnit, nech je ticho, ale ona len pokracovala....Ze ju riaditelka nevolala, ale ze to upratovacka pocula vez dvere. A toto je co za kulturu????

A to muz hovoril, ze riaditelka kricala viac ako on, hlavne od zaciatku bola v obrannom utoku. Ale nakoniec bol relativne spokojny, ako sa dohodli. Kaji sme sa dohodli povedat cosi , az ked sa po dnesnom rodicku nieco dozvieme o tej moznosti vymeny...

S...e ma, ze som s nou isla dnes rano do skolky ja, lebo muz by tu ucitelku pri tomto zvalcoval. A uz sa tesi na to rodicko, ja sa bojim, ze narobi privelky prievan. Ze to je co, aby upratovacka odpocuvala riaditelkine rokovania a navyse bonzovala neoverene info ucitelke, ktora to zle spracovala a navyse vytarala pred dietatom....

Kaja z toho bola zmatena, ona fakt o nicom netusila.

kasami
autor
23. sep 2009

Chudatko malicke, musi mat z toho zmatok

no neviem, ale myslim si ze Marcelka do tej skolky asi nedas 😅 ved tam sa asi nikto nevie spravat 🙄

ivamera
23. sep 2009

Pezinčanka, veľmi som zvedavá ako bude Váš príbeh pokračovať. Či sa podarí tá výmena alebo nie, len nech je dcérka spokojná. 😉

pezincanka
24. sep 2009

Ahojte. U nas same zmeny, ..... Vcera bol MM na rodicku umierneny. S ucitelkami sa len pozdravil a s p. riaditelkou rozpraval po ukonceni, ze ci sa rozpravala s tou inou mamickou o vymene.... Ale ta mamina na rodicko neprisla... a zrazu riaditelka prisla s napadom, ze urobime to inak. Ak na tom vraj trvame, tak poziada mesto o vynimku...aby Kajku prelozila do tej druhej triedy bez vymeny. Teda by tam bolo 23 deti a v druhej menej. Na otazku muza, ci by to slo, povedala, ze to je bezny postup....no povedzte, nevrazdili by ste?????
Ze sa ma dnes po obede zastavit u nej kvoli papierom...To nemohla navrhnut hned, ked som bola za nou 2.9.?

A tak som dostala vecer ulohu u Kaji zistit, ci by to vlastne chcela. V posteli za pomoci carovneho prutika, ktory moze splnit vsetky priania, vsetky skolkarske priania, dokonca by ju rano mohol zobudit v tej druhej triede som teda zistovala....a zistila som, ze na vymenu je uz asi neskoro. Ona sa uz stihla naviazat na tie ucitelky a najviac by si priala, aby tie jej kamaratky prisli k nim do triedy. Ale ako pocuvala debatu pani uciteliek pocas spanku, ked nespala, tak to sa neda, lebo ich spravodlivo rozdelila pani riaditelka podla datumu narodenia....a ma rada pani ucitelky.... a opakovane povedala, ze do tej druhej triedy uz ist nechce...

A tak som len konstatovala, ze sme nestihli tlacit na skolku vcas. Tak MM isiel dnes za p. riaditelkou a aspon docasne tu akciu zrusil. Este sme bohuzial nestihli tu psychologicku a to by som rada. Lebo neviem, co bude pre nu lepsie. CI ostat tu, kde jej budu ucitelky oporou, ktora bude stabilna, teda urcite stabilnejsia ako kamaratky, ktore si to v tomto veku takmer denne rozmyslia a vyhlasia, ze uz sa s nou nekamaratia... ALebo si znova zvyknut na nove ucitelky a staronove deti, ktore uz tiez v medzicase mohli zmenit pohlad na kamaratstvo s Kajkou....ale zaroven v tej druhej triede by mala rovnocennejsi kolektiv. Tu je to fakt nejake divne, vcera vraj jedno dievca strkalo do zadku- asi do nohaviciek, natrhavu travu a pupavove listy. No uznajte, to je co? 😕

Ako na potvoru dnes v noci zacala mala horuckovat, takze skolka sa nekona minimalne do pondelka.

renca3
24. sep 2009

pezincanka...uz sa mi zda, ze viac spekuluju rodicia ako dieta. otazka: mala plakala, ze do tej triedy nechce chodit?
nechce sa mi to spatne vyhladavat. alebo plakala, ze sa s nou nechcu kamaratit? ved vonku sa aj tak stretne na dvore s dievcatami z vedlajsej triedy a mozu zostat kamoskami nadalej. a potom, ved je to uz len na 9 mesiacov.
o chvilu pojde znova do uplne noveho kolektivu. neviem, ak si zvykla na ucitelku a tej to neprekaza, ze mala jej je "za patami", nechala by som to tak. mozno tvoju dceru deti nudia.
ja by som sa v prvom rade porozpravala o vymene s malou a az potom ju riesila. ale deti su roznorode a najlepsie ich poznaju vlastni rodicia. takze konajte ako uznate za vhodne.

estella
24. sep 2009

ahojte pridam sa k vasej diskusii....moja dcera je uz tiez predskolacka a minuly rok nastupila prvy krat do skolky kedze som ja mala predlzenu matersku takze ona nastupila ako 4rocna anie 3rocna...ked nastupila tak nemali pre nu miesto v strednje triede a dali ju k malickym detom...ona bola spokojna a hned si tam nasla aj kamaratky...proste chodila rada do skolky..no od januara sa zmenilo ze zo strednej triedy isiel jeden chlapcek prec a tak Stellu preradili tam kam mala aj od zaciatku patrit...trosku som sa aj bala ze co bude a veru nebolo to jednoduche....dievcata sa s nou nebavili lebo uz boli zohrate ale ja som jej na to povedala ze nech sa teda hra s chlapcami a ona to tak aj urobila a casom sa s nou zacali normalne hrat...
ale teraz zacala mat problem ze jedna pani ucitelka na nu nie je dobra aj viem ze ta pani ucitelka je dost prisna ale poznam aj svoju dceru a ked je zla tak nemoze cakat ze pani ucitelka bude na nu mila...a tak som jej povedala ze ja s tym suhlasim aby bola ucitelka na nu zla kedze si to zasluzi a ma sa spravat dobre a byt dobra tak bude pani ucitelka opat dobra....a cuduj sa svete...pani ucitelka je zasa dobra....cim to asi bude 🙂 🙂 🙂

ja sa snazim svojej dcere vysvetlit ze v zivote je to tak ze nie kazdy je podla nasich predstav..o chvilu pride do skoly bude mat nove kamaratky a novych kamaratov a mozno to bude obcas tak ze sa s nou nebudu chciet kamaratit ale za to sa este svet nezruti a pride kooopec dalsich kamaratov...a hlavne ju pripravujem na to ze mozno ani pani ucitelky nebudu dobre ale s tym ja nic nenarobim ona sa musi snazit aby bola dobra a usilovna v skole a ak taka bude tak aj skola a ucietlky sa jej budu pacit.....zatial sme si porozumeli tak uvidime co bude ak uz bude v skole a nastane nieco z toho na co som ju pripravila... 😉

pezincanka
25. sep 2009

Renca, ano, ona plakavala, za starym kolektivom.

V jej pripade som nemohla zivit nadej, ze vymena bude mozna od zaciatku, ak by to nevyslo, tak by to bolo este horsie. NEchceli sme, aby vedela, ze sa do toho obuvame. Ved samozrejme, ze v skole to bude inak, nove deti... presne ako pise Estella. ALe v skole sa deti nehraju, teda nemaju to v naplni prace. Je to zamotane, ale aspon vieme, ze sa da vybavit vynimka aj bez toho, aby nas takto natahovali.

Riaditelke aj ucitelke sme oznamili, ze Karolinka ostava v tejto triede.
Tak to mame vyriesene. Aspon docasne. Dakujem za vasu podporu.

My sme nemali nikdy doteraz problem, ze by sa stazovala na p. ucitelku. Kajka je typ dobreho dietata, ale je typicke dievca, hra sa s princeznami, babikami...na skolku. Takze moja rada, aby sa hrala s chlapcami, nepadla vobec na urodnu podu. TO si mala stastie, Estella s tvojou malou, ked sa jej podarilo hrat sa s chlapcami.

renca3
26. sep 2009

pezincanka...verim, ze mala casom zapadne a budete vsetci spokojni. 🙂

my mame na buduci tyzden rodicko, tak sa dozviem, co preberaju. potom napisem.

pezincanka
26. sep 2009

Renca, dik, aj ja tomu verim. SOm zvedava, co bude u vas na rodicku. Tu v skolke este pridali kruzok HIp Hopu, vraj 2 chalani to budu ucit, 2,- Eura za 45 minut a plati sa pri kazdej hodine. Tak to som zvedava.

Kajka sa ma dobre, dnes bez teplot, tak dufam, ze v pondelok uz bude fit, lebo maju divadielko aj prvu anglictinu.

kasami
autor
27. sep 2009

Vidis, tak sa to nakoniec samo nejak prirodzene vyriesilo 🙂 vidis, Kajka je sikovne dievcatko a vsetko zvladne ...
to je super koko kruzkov mate v skolke, my nic ☹
Renci daj info 😉
inak nasi zatial iba vyfarbuju a priraduju, pytala som sa Samka, ci nieco uz aj ratali ale povedal, ze nie ....

renca3
27. sep 2009

aj Leo chodi na tanecny. su tam zatial len dvaja chalani a inak dievcata. uvidime dokedy mu to vydrzi. ale vraj sa mu tam paci nejaka baba z vedlajsej triedy, tak mozno ho to bude motivovat. 🙂

kasami
autor
27. sep 2009

tak to je riadna motivacia 😀

kasami
autor
28. sep 2009

Babulky my sme mali dnes vypisane v skolke, ze sa bude konat plavecky vycvik a skolka v prirode ... maly hned vsetko razantne odmietol 😠
musim ho nejako motivovat, jooj moc by som chcela aby si to vyskusal, aj byt bezo mna chvilu ... aj na ten plavecky, tam ich bude brat autobus ... nech si to vyskusa, ... ale on este nesiel bezo mna a nechceee ist ...

pls poradte

mracik
28. sep 2009

kasami, náš Matej tiež moc nechcel chodiť na plavecký, ale hneď po prvom raze sa mu to zapáčilo 😉
a škôlka v prírode, to si pravdu povediac zatiaľ neviem predstaviť. Náš Matej totiž chodí na záchod na veľkú iba doma, tak by mal z toho asi riadny stres 😅 No ale zas raz musí začať... A kde majú ísť do škôlky v prírode?

estella
28. sep 2009

pezincanka tak ja som nastastie nemala nikdy problem aby sa hrala s chlapcami ale to bude urcite tym ze ma dvoch bratrancov a s nimi bola od malicka a aj ked som sa stretavala s inymi mamickami tak tam boli skoro stale chlapci takze pre nu je to normalne a v skolke ma dokonca veeeelmi dobreho kamarata a ucitelky mi hovoria ze su nerozlucna dvojica...ale my s jeho maminou sme tiez dobre kamosky takze sa navstevujeme a Stella u nich aj spava obcas a taktiez on u nas....

kasami tak ja mam opacny probelm odhovorit Stellu aby sa na vsetko nehlasila lebo to by sme o chvilu skrachovali...uz teraz nas skolka stala...80 euro aj s kruzkami...a to som ju dala len na dva....ale este asi bude chodit na babkarsky to je ako divadelno- dramaticky ale este cakame ci tam bude dost deti....no ten je mimo skolky....

filipa
28. sep 2009

kasami, maleho by som v takomto veku na plavanie urcite nedala, pokial ho nemam na ociach, tak mam strach, staci sekunda a uz je zle, a to sa mu venujem v bazene ja sama a casto dojde k situacii, v ktorej si neviem predstavit, ze by som tam nebola... neverim, ze kazde dieta ma na vycviku jedneho instruktora... o takom plaveckom vycviku som este nepocula.... pocula som, ako sa dieta utopilo (prave na plaveckom), ked instruktorka sa venovala v tej chvili inemu dietatu... proste nemozes vediet, co sa moze stat....tot moj nazor...

inak, zaujimava diskusia... tiez sme predskolaci... takze citam tu vela podobnych problemov a situacii, ake zazivame aj my...

mracik
28. sep 2009

filipa, u nás má vždy jedno dieťa vo vode jedného inštruktora, inak si to u malých detí ani neviem predstaviť 😕

filipa
28. sep 2009

mracik, tak to mate super...to sa tesim.... 😉

renca3
28. sep 2009

moj syn chodil vlani na plavanie zo skolky. jeden instruktor mal asi 5 deti. deti boli vo vode, kde dociahnu.
potom sa rodicia stazovali, tak pribrali instruktorov a jeden mal po dve deti. mne len vadilo, ze vsetky deti robili to iste. predtym nam slubili, ze si ich rozdelia podla vykonnosti. Leo uz vedel plavat a tak sa tam len jasil, lebo sa nudil.
ale v zavere to uz bolo celkom fajn a naucil sa tam aj kraula. vedel len prsia.

kasami
autor
28. sep 2009

ahojky
tak u nas neviem kolko presne instruktorov bude ... ale deti su vo vode kde dociahnu a to viem, a moj maly vie plavat, nie dlho ale nejake tempa spravi, a ked bude v plytkej vode snad mu nic nehrozi ... viem ze ostatne deti v skolke nevedia plavat ... a este k tomu ich trieda uz mala aj pred rokom plavecky a skolku prirodu, ale nedali sme ho. Plavecky nechcel a do skolky prirody ho nepustil manzel 😀
inak zatial co viem chodia len niekde k Modre, takze je to kusok 🙂

ivamera
29. sep 2009

ahojte babenky
detičky už mate zdrave? My sme tiež pochytili nejakú škaredú chorobisko ☹
Estella, aj moja Ninka sa viacej kamaráti s chlapcami 😉
Filipa, to kde sa stalo také niečo, že sa dieťatko utopila na kurze plavania? Hrozné! My sme tiež prihlásený na plavecký krúžok, čakáme, kým sa nejaké miesto uvoľní...

kasami
autor
29. sep 2009

Ivi ta tragedia sa stala myslim v cechcach, tiez si to pamatam ... viem ze rodiacia vysudili aj vysoke odskodne ... ale to im zial syna nevrati ... ja som asi tri roku potom mala zle sny, ze sa mi maly topi ...
ale teraz, viem ze tych par temp urobi ... a ked je s hlavou pod vodou preplave toho podstane viac 😝 ...
a tu plavaren kam chodia nasi skolkari poznam je tam aj plytka voda, maly tam chodil tri mesiace na plavecky a to mal 3 a pol roka ...
sak uvidime ci bude chciet ist ... plavecky zatial razantne odmieta ... kdezto s to skolkou prirodou to vyzera pozitivne ... no vsak cas ukaze ...
Ivi a uz ste zdrave? co vam bolo ?

ivamera
29. sep 2009

Szia kasami 😉 Ešte nie sme, od víkendu Ninka teplotuje, ju vždy potrápia vysoké teploty cez 39. No a okrem toho má škaredý kašeľ, dostala aj atb, takže tento týždeň strávi v posteli ☹
Samko sa naučil plávať na tom plaveckom alebo ste sa mu viacej venovali vy rodičia? Budem musieť viac pozisťovať ako je to s tým plavaním u nás v DS, koľko inštruktorov na skupinku a tak... S tými snami to ti verím, mne sa táto info nedá ani rozdýchať

kasami
autor
29. sep 2009

Szia 😉
chudatko Ninka, aj Samik tak zvyne teplotovat ... ale nastastie uz dlho nie, drzim palce k skoremu uzdraveniu

ved to ... taka tragedia ...

Samko sa naucil plavat pod vodou minuly rok v taliansku ... a do tohto leta to zabudol 😀 ale rychlo na to prisiel a potom sme ho uz len tak nejak trenovali nech aj hlavu s pod vody vyberie ... ale u neho je to tak ze ak plave pekne tak ma hlavu pod vodou, ide ako krokodil, a ked zvyhne hlavu nad hladinu tak mu zadok pada ku dnu 😀
na tom plaveckom sa mu prave moc nepacilo ... mozno preto nechce ist ani teraz

ivamera
29. sep 2009

Dakujeme..
samko je šikovný, možme sa len tešiť z našich detičiek 😉
Ninke sa toto leto trochu darilo plávať s doskou. Inak plávanie je podľa mna super pre detičky, hlavne nezaťažuje chrbticu a kĺby tak ako iné športy

kasami
autor
29. sep 2009

dakujem 😉
mas pravdu, najhorsie na tom je, ze on neznasa take synchronizove plavanie ... on si chce vo vode robit co che prave on a nie na povel sa ponarat a vynarat 😝
a klby si zatazuje dost na hokeji a futbale 😅 ale on stale chce, aj vcera mal trening od 16,30 do 18,00 a este si chcel na dvore potrenovat kopanie 😅
ma straasne moc energie ... nechapem odkial