Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

ani3012
20. júl 2010

@kasami môže byť,len si to treba zaplatiť. Samozrejme bez stravy

kasami
autor
20. júl 2010

@ani3012 fuuu to muselo byt krusne ....

aj ja som sa dnes s nim natahovala .... no dufam, ze uz nebudem ...

kasami
autor
20. júl 2010

@ani3012 dakujem 🙂
idem aj ja .... pozriet maleho prezliect a lahnut si ... snad bude tato noc lepsia 😉

tak dobru noc

michaela2410
20. júl 2010

@kasami na antolskej som zazila, ze aj s tymi starsimi detmi mohli byt rodicia, mozno bol nejaky vyssi poplatok, ale kludne by som si zaplatila...ale u nas v TN nie som si ista, ci je to mozne, mna dorazilo aj to ze tam nechceli nechat manzela...

kety80
20. júl 2010

@kasami - kati nezlepsilo sa to ja by som tiez asi isla na pohotovost ked mu nebude zajtra lepsie radsej chod necakaj ale ja som tiez panikarka my ideme na pohotovost stale ked sa mi nieco nezda 😕 a kolko berie uz tie antibiotika uz by mu mali trosku zabrat no neviem a ja ked som bola s kubkom v nemocnici na kramaroch boli tam aj take velke deti 6 - 7 rocne a viac a priplatili si a mohli byt s nimi kludne na izbe viem ze do 3 rokov je zdarma neviem kolko sa plati potom ale to je jedno hlavne ze udete spolu ale radsej si niekoho vybav aby si nedostala nejaku infekciu lebo v nemocnici je to hrozne snad to nebude potrebne a samko bude rychlo fit myslim na vas drzte sa a daj vediet ako ste na tom ☹

silvia07
20. júl 2010

@kasami CRP 108?...malo by byt menej ako 5...takze bude asi nejaky zapal 😒 ...drzim palceky, aby sa z toho rychlo dostal

http://www.edusan.sk/lekar/tabulky_lek.htm

renca3
21. júl 2010

nooo ziadne dobre spravy z vecera.

@kasami - je mi luto Samka. uz musi byt vycerpany z tych teplot a ty urcite tiez. ja nezvyknem ist hned na pohotovost, ale moj muz by tam uz bol nabehnuty aj so zbalenou taskou ako ho poznam. ale nie, treba to poriadne vysetrit, preco to vysoke CRP. drz sa, verim ze coskoro to bude v poriadku.

@michaela2410 - maly je vymyselnik. to chcel nieco dociahnut alebo len tak zo spasu sa tam postavil? kedy cestujete?

michaela2410
21. júl 2010

@renca3 hej, docahoval jednu hru, ale pritom len chvilu predtym sedel na posteli a skladal si puzzle ... a ja som len odbehla so obyvacky...su to fakt neposednici a dnes sa stveral po stolickach znova a zoskakoval z nich, tak som mu nadala, ze ci davno z nej nespadol...asi uz zabudol...ale modrinu ma na polchrbta... 😒

s_i_s_a
21. júl 2010

@kasami
ako tak citam tak sme na tom podobne....ja mam tiez Samka (6rokov) a minuly tyzden dostal teploty...mal 39,4 a nie a nie klesnut...doktorka mu dala Zinnat a zda sa ze sa z toho dostava....
Prajem tvojmu Samkovi vela vela zdravicka,nech si moze uzit krasne leto....drzim palce

kasami
autor
21. júl 2010

Ahoooj, mám dobre správy 🙂 muzova sesternica mi dnes vybavil lekarku 🙂 poslali nás na rtg má chronicky zápal horných dutin ale taký slabší a začína mu hnisava angina ... Zinnat by mu mal zabrať tak mame zatiaľ na 10 dni ... Že zajtra by mu už malo byt lepšie, tak sa teším ... dufam ze ho to coskoro prejde 🙂
Sisa a tvoj maly tiez nema nic len teploty ?

michaela2410
21. júl 2010

@kasami hura, konecne sa nieco zacalo liecit? tak drzime palceky silnejsie, nech sa z toho dostane rychlejsie...to je na porazenie, ked nevies, co malemu vlastne je...

kasami
autor
21. júl 2010

@michaela2410 Ano aj ja som rada, spadol zo mn 5 tonovy balvan 😉

Dakujem vam vsetkym za podporu 😉

kety80
21. júl 2010

ahojte 🙂
@kasami - kati to som rada ze uz je samkovi lepsie rychlo sa vyliecte a uzivajte si leto a uz by tych chorob stacilo drzte sa 😉

renca3
22. júl 2010

@kasami - tak ked je diagnoza, uz sa moze liecit a uzit si potom 2. polovicu prazdnin. 🙂

kurci
22. júl 2010

Dobré ráno mamičky, strašne dávno som tu nebola ☹ ., ale čítam,ž e aj Vaše detičky sú choré. Náš Matúš tak isto, horúčky sme síce nemali, ale zato zápal priedušiek a prínosných dutín. Chuda už vybral 3 ant. z čoho som zúfalá, lebo už hnačkuje, a stále mám pocit, že je zahlienený, hoci pani dc. povedala, že už mu nič nieje.
Včera odišli obaja aj s Tamarkou prvý krát k starkej tak sme boli doma sami s mužom po 6 a pol roku, mám síce krče v žalúdku, že ako to zvláda starká, ale zatial sa držím a nevolám. 🙂
Mamičky Vaše deťúrence sa už tešia? Lebo náš Matúš vraví, že v škole sa bude musieť učiť 😀 , ale jedna výhoda, že nemusí spávať 🙂 . Začínam mať obavy, že ako to zvládneme.
Ešte jedna otázka prosím: Matúš je múdre dieťa, ale stále nám behá, to je doslovne. V byte behá, na záchod beží, vonka tiež neposedí behá, iba na bicykli sa vezie, aj vy máte niečo také doma. Neviem, či aj iné deti sa takto správajú, lebo v mojom okolí nie sú až také ubehané

kasami
autor
22. júl 2010

@kety80 🙂 dufam ze mas pravdu 🙂
@renca3 Ano, naozaj som si vydychla, ze iba angina pri takom CRP, ale stale mi vrta v hlave, ze sa nerozbehla bolest hrdla 😅 No nech je to coskoro za nami a mozme si uzivat prazdniny 🙂
@kurci U nas doma je to take iste ... Neposedi ani pred telkou, neda chvilu pokoj teda az na teploty 38,5 a viac ... vtedy ho to taha do kolmej polohy ... Inak lieta stale a neustale ... A na zachod bezi na poslednu chvilu ☹ toho sa bojim ja ☹
tiez si to v skole neviem predstavit, ale utesujem sa tym, ze ked to zvladnu ine deti, tak snad aj ten moj 🙂 a ci sa tesi ? Teraz by si chcel uzit prazdniny, hrat tenis, futbal, ping pong, bicyklovat, korculat a tak ... A skolku rad vymenil za skolu, ale podla mna Len preto, lebo nevie co ho caka 😉

renca3
22. júl 2010

no Leo nie je taky ubehany, ale na skolu sa az tak netesi. lebo ze tam bude musiet pocuvat. inak to som mu ja nahovorila, ze to uz bude o inom, domace ulohy a tak. ved nech vie, do coho ide. tesi sa na vysvedcenie, lebo jeho kamos prvak dostal za vysvecko karty futbalistov. som mu povedala, ze znamky si u neho nemienim kupovat a pobavime sa o tom az po vysvedceni. 😉

s_i_s_a
22. júl 2010

@kasami ....nas Samko mal teploty ale k tomu aj zapalene hrdlo, ale ten Zinnat mu dobre zabral...tak som rada, lebo za tyzden ide s nasimi na dovolenku do Chorvatska tak nech je prelieceny....

@kurci 🙂 to ako keby som o nasom Samkovi citala...odjakziva tvrdim ze to dieta sa nenaucilo chodit...ale hned behat...beha stale a vsade...v skolke ho ucitelky vedeli usmernovat tak, ze ked niekam bezal musel sa vratit na zaciatok svojej trasy a ist pekne pomaly...bolo zabavne sledovat ten jeho odhodlany vyraz v tvari ako sa snazil...parkrat som sa pokusala o takyto postup aj doma ale vysledok bol o nicom...snaha bola ...bol to beh ale taky pomalsi 🙂

renca3
22. júl 2010

dnes som bola po dlhom case na Zumbe. vysla som zo saly, ako keby zo sprchy. 😝 hrooozne teplo. ved cez vikend sa zase schladime. 😉

michaela2410
22. júl 2010

takze Tomas je tiez dost aktivny a neobsedi, ale myslim, ze v skole to zvladne, mame vyskusanu hudobnu a tam musi na teorii tiez 45minut sediet a davat pozor a zvladal to vyborne

no, zajtra o tomto case uz budeme davno na ceste do talianska, ale nemam este zbalene ani zdaleka nic...ale myslim, ze sa vam odtial ozvem aspon vas pozdravim, lebo pristup k internetu budeme mat 😎 😎 😎 a dufam, ze tam sa vsetky nase zdravotne problemy vyriesia, lebo uz som z toho na maslu...rano som sa zobudila normalne s depkou... 😖

kurci
23. júl 2010

Tak prajeme príjemnú dovolenku a oddych. Starká nevolá, tak je to asi v pohode. Predstavte si moje deti mi ešte nechýbajú 🙂 .
Dnes sa chystám na nákup školských vecí do školy. Som zvedavá čo ma to bude stáť. Tašku už máme tak idem tie drobnejšie veci nakúpiť. Prajem pekný slnečný dník. papa

renca3
23. júl 2010

@michaela2410 - zelam vydarenu dovolenku. nech vas to more prelieci. 🙂

@kurci - ved ked je vsetko v poriadku, oddychuj doma. stari rodicia su z nasich deti uz po par hodinach hotovi. neviem si predstavit, ze by tam mali byt cely vikend. mozno aj to raz pride. 😉

kasami
autor
23. júl 2010

@michaela2410 Prajem krásnu dovolenku 🙂 uzite si to a relaxujte 🙂
@kurci Neboj, určite sú ok, len pekne v klude si vybav nákupy a uzi voľna 🙂

@renca3 Zumba - to si neviem ani predstaviť v tomto teple 😉

čo sa týka nás, nič pozitívne zatiaľ nemáme, angina to nebude ... Teploty neklesaju a hrdlo nehnisa... najnovšie majú podozrenie na infekcnu mononukleozu ... už fakt nevladzem, som z toho unavena ☹

ani3012
23. júl 2010

@michaela2410 počúvaj,aj vy idete do Talianska? My vyrážame dnes o 22 hod.
Ideme do Caorle

ani3012
23. júl 2010

@kasami na tej pohotovosti si nebola ? Ja by som sa bála to tak dlho nechať...ja viem,že lekárka študovaný človek,ale človek nieje tvor neomylný.......

renca3
23. júl 2010

ved kasami uz bola u inej Dr. a tam povedali angina. takze 6. den teploty? a stale take vysoke alebo len nad 38? Leo uz raz takto teplotoval tyzden a nezistili sme z coho. aj mal ATB, ale nezaberali na teplotu. vdety ich bral zbytocne.
je to na nervy, ja viem. Tea sme dali nasim, lebo Leo len cele dni polihoval a maly po nom skakal. 😝

kasami
autor
23. júl 2010

@ani3012 muzova sesternica mi vybavila inu doktorku, spravili mu rtg pluc a dutin, lebo ze pri tom CRP to moze byt atypicky zapal pluc-nebol, horne dutiny ma trosku chytene ... ale to ma chronicke, a trosku cervene hrdlo ...tvrdila, ze sa mu tam robi hnisavy cap a ze teda je to hnisava angina .... ale teplota mu neklesa .... teda uz nemal 39,8 ale iba 39,2 a hrdloho stale neboli ...tak sme isli dnes zase nasej dr, ta mu zobrala vyter z nosa, z hrdla, krv ... povedala, ze nic na nom nevidi, ze da vysetrit mononukleozu ... tak som brala krv do ruzinova do labaku ... a mame vysledky.... mononukleoza to tiez nie je, pecenove testy ma ok, lymfocity ok, ale CRP 114 a aj sedimentaciu ze ma vysoku, ani mi nepovedala kolko, no a ze sa mu zhorsila anemia ... ale nic este nevie z tych vysledkov uzavriet ....tak nam dala Zinnat dalsiu davku ... ze ak bude cez vikend zle mam jej poslat sms a inak mame dojst zase v pondelok na CRP....
@renca3 bojim sa ze ak mu neklesne to CRP do pondelka, tak mu daju aj tretie antibiotika a uplne zbytocne... bojim sa co z toho este moze prepuknut ...

renca3
23. júl 2010

@kasami - az sa to zle cita. verim, ze vikend bude prelomovy a zlepsi sa to. drzim palce.
my sme tiez vtedy mali podozrenie na mononukleozu, ale pecenovky boli v poriadku.

michaela2410
23. júl 2010

@ani3012 jeej, ano, ideme dnes, vyrazame o 21.00, takze mozno sa budeme niekde na dialnici stretat, my ideme do Raveny...skoda, ze sme sa nedohodli, mohli sme ist nejaku cestu spolu...takze ak budete vidiet dve oktavie bezovu so znackou NM a cervenu so znackou TN, tak sme to my 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michaela2410
23. júl 2010

@kasami juj, dalej na teba myslim...no, nezavidim ti...len sa drzte!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹