• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

25. novembra 2012 
@kasami
kati aj ja vyslovujem úprimnú sústrasť :pensive:
Inak, také podozrenie čo mali u Samka, ach až sa mi to ťažko čítalo, horšie aj pomyslieť. Verím však, že z tých chorôb postupne vyrastie a hrozitánsky vám držím palce. Ešte mi napadlo neskúšali ste dať zamerať miesto kde spinká? Myslím nejakému prútikárovi, niekedy stačí, že je pod ním väčšia vodná žila a to môže spôsobovať rôzne zdravotné ťažkosti, i ked väčšina ľudí je asi voči takému niečomu skeptická. :unamused:
A dovča, no áno, my sme mali počasie na jednotku z hviezdičkou. úplná paráda.

Inak aj my sme tak ako renča, na kontroly nechodíme pokiaľ sa stav zlepšuje a náš dr. nám aj vždy sám povie, že je zbytočné prísť na kontrolu pokiaľ vidíme , že liečba zaberá. No na druhej strane sú to len také bežné detské chorôbky a keby išlo o niečo vážnejšie tiež by som k tomu pristupovala inak.
Ale všetky choroby heš heš heš. :wink:
A k pozitívnemu mysleniu- naposledy ma chytila kniha Tajomstvo od autorky Rhonda Byrne- fakt odporúčam.
:wink:
30. júl 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky vy uz mate skusenosti s detmi ktore idu do skoly a preto sa vas chcem opytat na jednu vec co vsetko musi vediet predskolak? nas skola caka teraz v septembri pôocitat vieme aj rocne obdobia + mesiace v roku ale nevieme citat a nepozname abecedu myslite ze to predskolak musi vediet? psycholoicka nam zakazala ho to ucit ake mate vy skusenosti? co vsetko vedeli vasi predskolaci?
ospravedlnujem sa ze vas necitam od zaciatku no nemam cas pri 2 detoch :unamused: preto by som bola rada ak by sa nasla mamina ktora je ochotna mi to napisat dakujem :wink:
30. júl 2010 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@ivamera Ahoooj Ivus :slight_smile:
rada ta vidim :slight_smile:
a dakujem ....
Hlasim dnesne CRP 11 a sedimentacia zevraj klesla o polovicu :slight_smile: tak sa tesime ... mame prist az po 16stom auguste na kontrolu :slight_smile:
Dnes aj dr povedala, ze jej riadne odlahlo ... ze sa bala nejakeho autoimunneho ochorenia alebo nadoroveho :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak mame stastie :slight_smile: fakt mi odlahlo
aby ma ten moj drzal na urcitej hladine adrenalinu ... tak mi rozbil luster v obyvacke :angry:
ale hlavne je presne ako pises
:wink: Ale všetky choroby heš heš heš.

30. júl 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda Ahoj :slight_smile:
a Samko chodi do skolky ? Zvycajne ich tam dobre pripravaju :slight_smile: neboj
co sa tyka toho co od nas chceli na normalnej skole bolo :
pani ucitelka si ho zobrala, posadila vedla seba a spytala sa ho ako sa vola... ci to vie napisat, ci vie naratat do 10, dala mu nakreslit postavicku (postavicka musi mat hlavu, usi, vlasy, nos, oci, usta, krk, ramena, trup, ruky prsty, nohy)
potom domcek, spytala sa ci vieaj auto a stromcek ...potom mu dala nakreslit trojuholnik, stvorec a kruh, a pytala sa ho kolko ma rokov, potom na surodnencov, zvieratka v domacnosti, kam chodi do skolky a aku basnicku alebo pesnicku sa tam naucil a to bolo myslim vsetko :wink:
Co sa tyka abecedy ... niekedy to nemusi byt na skodu, ale urcite to nie je povinne a nemusia to deditcky vediet ...ale citat urcite nie ....
ale ak by si chcela urcite to tu mame niekde ked pozries podla datumov popisane ... zapisy boli koncom januara a zaciatkom februara :wink: drzim paste a neboj :wink:
30. júl 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami nie samko nechodi do skoly dali sme mu odklad tu v PB davalo vela mamiciek detom odklad :wink: dakujem za info my mema problem zo zajakavanim a pismenkom R na zapise som ich na to upozornila a vraj to nebude problem ze uz maju v skole deti so zajakavanim tak uvidim :slight_smile: logopedieu navstevujeme r povedat vieme ale pouzivat v slove nam robi problem :grinning: auto dom postavicku vieme basnicky pesnicky vieme :wink: pocitat viem e do 100 :grinning: no po cisle 20 povie uz iba 30-40-50 :grinning: nechce sa mu to opakovat :wink: hladat nemam cas co a ako staci mi co si napisala dakujem :wink:
30. júl 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ho totizto chcela ucit uz abecedu :grinning:
30. júl 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda :wink:
ak chces, raz som tu citala, ze v niektorych skolkach ucia abecedu ... a to takym stylom, ze kazdy tyzden jedno pismenko ...citaju si ho, hovoria si slova, ktore zacinaju na to pismenko a maluju si obrazky, alebo vystrihuju ... uplne nenasilne :slight_smile:
30. júl 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda pozerala som si tvoj album :slight_smile: mas nadherne deticky :wink:
30. júl 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami dakujem :wink: Samko ked bol male babo bol presne ako Sebastianko proste keby sa dal vratit cas mam doma dvojicky :grinning:
30. júl 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda stastna mamina :slight_smile:
30. júl 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami kazda maminka je stastna :wink:
30. júl 2010 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda ano mas pravdu :slight_smile: aj nemam luster :frowning2:
30. júl 2010 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami
teším sa sa vami, že sa to u Samko krásne zlepšuje. :dizzy_face:

@brisilda
ahoj. :wink:
to čo písala kasami, že v niektorých školkách sa učí abeceda takým spôsobom - tak to bolo u nás :wink:
takže ninka ovláda teraz písmenká veľkej tlačenej abecedy aj ich napíše. ale zatiaľ ju neučím ich spájať - teda nečítame ani súvisle nepíšeme.
všetko má svoj čas. :wink:
30. júl 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivamera ahoj ja som len chcela vediet ci nahodou nebudeme v skole sami co nevedia citat a pisat chlapcek co ide so samkom do skoly uz cita rozpravky tiez mu dali odklad ja nechapem preco :confused: bojim sa aby nahodou nas Samko na hodinach nevyrusoval spolu s nim :pensive: teraz mi nakreslil postavicku ocka je krasna ma oci nos dokonca aj nosne dierky :grinning: obocie usi vlasy proste vsetke detaily co ma clovek :wink: na obleceni nakreslil pruhovanu koselu a gombiky a na nohaviaciach gombik a zips :grinning: na topanky nam nevyslo miesto maly papier :slight_smile:
30. júl 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami
fíha kati, a to stým lustrom sa malému ako podarilo? Nechcem tu dať vysmiateho smajlíka, lebo tebe do smiechu asi nie je... :sweat_smile:
30. júl 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brisilda
jéj malý má zmysel pre detaily :wink: určite je šikovný.
myslím, že aj ked budú niektoré detičky poznať písmenká, tých naozaj čítajúcich tam nebude veľa- skôr len také výnimky. :wink:
30. júl 2010 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivamera tak vies teraz kreslil len preto ze musi sekat dobrotu aby sme mu kupili PC hru :grinning: a za 100 usmiatych panacikov ju bude mat cize ked som mu povedala aby nakreslil ocka tak sa vazne snazil :grinning: lebo ten zips na nohaviciach ma dorazil :grinning: :grinning: :grinning: mna by to v zivote nenapadlo nakreslit :wink:
@kasami vari sa ti Samko vesa po lustri? :confused: no hupacka je kupacka co narobime :grinning: zaklad ze je v poriadku :wink:
30. júl 2010 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie kupacka ale hupacka /hombikalka / :grinning:
30. júl 2010 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda
@ivamera
čo sa týka pismeniek Sam pozná tiež všetky aj písané aj tlačené, čo chce to aj prečíta, ale ja ho to neucim ... čo mne zase psychologicka vynadala, že keď ho to baví mám ho k tomu viest, ale môj názor je tiež že by sa v škole nudil ... Aj čísla pozná ani neviem do koľko ... trojciferne cisla číta úplne bez problémov ... cisla ho strasne bavia, uvidime ako dlho este :slight_smile:
co sa tyka lustra ... ani sa vesat nemusel, stacilo psovi hodit lopticku, najlepsie cez celu obyvacku az hore na medziposchodie, kde pes cakal :-O som myslela, ze ho roztrnem :angry:
30. júl 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze dnes sme boli v Cattolice v akvariu...bolo to celkom fajn, ale keby tam nebolo velikanske akvarko so zralokmi, asi by som vyhlasila, ze Haus des meers vo viedni je lepsi...ti zraloci boli fakt perfektni...taki dvojmetrovi obri, co cerili aj svoje zubiska cez to sklo... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: ...cesta spat hodinu a pol, ale taku migrenu som mala, ze mi bolo cely cas zle...tu som dala tabletku, ale ulavilo sa mi az ked som sa vytycovala a si pol hodku podriemala...tak teraz je lepsie, ale vonku zuri dazd a burka, takze tentokrat sme to s tym pocasim tu nevyhrali... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
30. júl 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami nas zaujima priroda a vesmir :wink: tak dufam ze aspon s nejakeho predmetu bude jednicka :wink: inak to hadzanie lopticky poznam u nas to raz skoncilo skoro rozbitym zrkadlom a sklom na dverach :grinning:
30. júl 2010 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda Aj u nas frcia planety a zvieratka :slight_smile: maly chce byt zverolekarom :grinning:
ale najviac zabodoval, ked vyhlasil ze on bude jednotkar :grinning: to fakt neviem po kom to dieta je :grinning:
30. júl 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami tak ten luster ma rozosmial, hoci tebe asi do smiechu nebolo :sweat_smile: ale aspon vies, ze uz mu je lepsie :sunglasses:
@brisilda tak u nas je na prvom mieste matematika, tomas si uz odvodil sam aj malu nasobilku, ale to su asi geny :grinning: a hoci abecedu vie...vsetky pismenka, tiez ich nevie spajat, ani citat slova, takze by som sa toho neobavala
30. júl 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kasami, jednotkar :grinning: ten nas vyhlasil, ze z matiky bude mavat vzdy jednotky...to som ale zvedava :grinning:
30. júl 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky a vase deti estelen teraz idu do skoly? :confused: a ja ze su uz v prvom rocniku :grinning:
30. júl 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brisilda
si na dobrej adrese, naši drobci tiež len teraz idú školy :wink:
30. júl 2010 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@michaela2410 uz to zacina byt smiesne aj mne ... ale normalne som sa rozplakala ... ze ja uz nevladzem ... 7 dni teploty do 40 ... 10 dni antibiotik a stresu... staram sa o neho, okolo zadku mu skacem a ked ho necham fakt konecne sameho ... isla som zehlit ... tak pridem o luster :sweat_smile:
inak tu nasobilku tiez maly zacal ... vie jednotkou, nulou a desiatkou ... zacal na lieceni aj dvojkou ... ale jedna pani ma tam sprdla, ze ona je ucitelka a nasobila sa uci az v tretom rocniku, ze preco ho to ucim... ale ja ho to neucim ... on ssa ma stale nieco pyta...mami kolko je .... tolko a tolko, tolko krat tolko .... no a neodpovedz mu :sweat_smile:
30. júl 2010 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@brisilda nasi su predskolaci 2009 a neskor mali ziaci .... aby sme nemuseli zakladat novu temu ... a mohli pokracovat :wink:
30. júl 2010 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kasami
moja chce byť zas záchranárka zvierat. Momentálne celé leto zbiera po dvore slimáky, kobylky, dáž´dovky, žaby a inú háveď, deň ich pozoruje a potom zodpovedne vypustí na slobodu... i ked s ťažkým srdcom.
A ten luster-- nooo aspoň máte doma dôvod na kúpu nového :sweat_smile:
30. júl 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fiiha ze nasobilka to u nas nehrozi my vieme priklady iba do 10 viec ho neucim a ani nechcem ved naco? az sa uci v skole :grinning:
30. júl 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok