Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

ani3012
9. aug 2010

@renca3 tornádo sme pozorovali z diaľky- buď sa postupne zmenšovalo,alebo išlo od nás 😅
Ja som spala,keď ma sestra budila,že mám dať foťák a mm utekal na pláž odfotiť ho.a vôbec som sa nebála,asi až vtedy by som pripustila nejaké ohrozenie,keď by som počula sirény a príkazy ktorám by som aj tak nerozumela okrem slovíčku POZOR 😀

@michaela2410 Miška,fotky ti zmenšuje koník automaticky,tak už netreba sa s tým hrajkať a môýeš rovno aj z fotoaparátu sem hádzať fotky 😉
Krásne fotečky, bazén závidím-sme si povedali,že budeme hľadať ubytovanie len s bazénom ak pôjdeme.
Aj ja mám inak takú alergiu...idem po slnku a keď sa dostanem do tieňa,už kýcham a svrbí ma podnebie 😝

ani3012
9. aug 2010

@kety80 No chudák Jakubko..ten si teda užije. a čo sa mu vlastne stalo,že ma rozrezanú ručičku ?

@kasami ty sa šetri s tým upratovaním a tak.Ja teda tiež som hovorila,že tehotenstvo nieje choroba a makala som čo som vládala a tak to dopadlo ako to dopadlo. 😝 Takže pozor na seba,hej ? 😉

@renca3 tak na takú svadbu by som sa nechala nahovoriť.Ja som vlastne ešte nebola na žiadnej inej svadbe ako záhoráckej. Tak ani poriadne neviem,kde sú aké zvyky

renca3
9. aug 2010

@ani3012 - svokrovci pochadzaju zo zahoria a celej ich strane prisla nasa svadba v BA divna.
mala som vela ludi zo suboru, muziku a kroje. no proste kulturny zazitok. 😅

kasami - kasli teraz na pivnicu ci vacsie upratovanie. ja som bola rizikova, ked som cakala Tea a pocas pobytu v nemocnici som si zorganizovala 2 baby na komplet upratanie a mm ich iba vyplatil. a prisla som s babom do cisteho. 😉

kety - snad to mam maly len porezanu rucicku, nic vaznejsie. zahoji sa. 😉

michaela2410
9. aug 2010

@kasami a to ten naramok proti komarom aj naozej funguje? lebo ak ano, to by sa nam bolo zislo na dovolenke, lebo tam stipali riadne ☹

michaela2410
9. aug 2010

@ani3012 uz som zistila, ze nemusim znemsovat, to je super 😎 pijem cajiky, kloktam a cmulam cukriky, dufam, ze ma to hrdlo prestane rychlo boliet...pre mna je to horsie, ze naozaj v praci vela hovorim, tak by som o hrdlo nerada prisla...uz by som tusim vyskusala aj nejakeho bilinkara, ale nejako mam pocit, ze vsetko okolo su sami "sarlatani" ...

kasami
autor
10. aug 2010

Ahoj 🙂 dnes sa šetrím 🙂 ráno som zobrala malého do tábora, mimochodom mu tam niekto slohol bundu ( som čakala, že nám ju dnes vrátia, ale zatiaľ nič...) išla som sa prejsť do mesta ... malemu som kúpila svoje gate, mužovi mcdonalda a ja si už hodinu len tak lebedim na slniecku v záhrade 🙂

Už sme kúpili aj plniace pero do školy, tak pomalicky pokracujeme s nakupmi 🙂

kety80
10. aug 2010

ahojte 🙂
vcera sme boli v ba v zoo tak deti si to uzili bolo super hlavne tie opice nemaju chybu ledva sme uzisli pred dazdom este ze tato pre nas dosiel 😉
kubkova ruka je zatial v pohode len trosku boli dnes spadol zas ked bol s tatom hrad futbal takze aj koleno krvave dnes no on je chudacik smoliar ☹ ☹ ☹
@kasami - kati si si uzila super den a plniace pero to pouzivaju deti v 1triede lebo mne kamoska hovorila ze pisu len s ceruzkou tak neviem no uvidime 😉

kety80
10. aug 2010

@kasami - kati co este kupujes mas zoznam

michaela2410
10. aug 2010

@kety80 aj my mame v zozname plniace pero, dokonca dve, ale mame len jedno...vcera sme kupili dosky na zosity a papuce...este nam chybaju obaly, cvicky (alebo tenisky) a veci na vytvarnu vychovu, ale to zatial necham tak a opytam sa ucitelky, co bude kupovat skola, ake pomocky...

renca3
11. aug 2010

@kety80 - Jakubko je asi velmi smely a potom tie pady. kym sa nezasiva a nesadruje, je dobre. 😉

@michaela2410 - ty ucis na tej skole, kde nastupuje Tomasko?

michaela2410
11. aug 2010

@renca3 nie, ucim na gymnaziu, ale asi ho dam potom k nam na osemrocne po piatom rocniku (ak este budu osemrocne gymnazia 🙂 )

kasami
autor
11. aug 2010

@kety80 Kati, este ze je ta ruka v poriadku 🙂
inak aj my mame kupit 2 plniace pera ... jedno ma maly to Stabilo pre lavakov, ale kupili sme mu este take s normalnym hrotom z Herlitzu - tiez pre lavakov ... aj ceruzku ma jednu Stabilo lavacku, neviem, ci mu ju dovolia, lebo pisu dve obycajne ceruzky ....
mrk nas zoznam http://www.gjh.sk/?page=prvacizs
@michaela2410 tak to som aj ja velmi zvedava ... ale snad ich nezrusia .... truby 😠

kety80
11. aug 2010

@kasami - trosku som sa ispirovala s roho zoznamu ale vacsinu kupovat nebudem lôebo to vraj kupuje skola tak sa tesim a uz mate oznam na skole mi zatial nie 😵

michaela2410
11. aug 2010

ja som zatial nepozerala, ci tam cosi je, ale asi sa tam ten posledny tyzden zastavim, od znameho som sa dozvedela aj meno ucitelky, ktora ho bude mat, tak sa asi zastavim aj za nou...a pomocky tiez asi necham az na september, hadam nam povedia, co este treba a co kupia oni 😵

kasami
autor
12. aug 2010

no ja pomalicky pokupim to co maju v zozname a uvidime co bude treba este potom 😉

uz saim to drobcekom krati 😝 chudatka

moj zajtra konci v tom tabore ...maju tenisovy turnaj ak nebude prsat na ukoncenie tak sa na neho pojdeme pozriet 😉 sa tesim 🙂 stale by len nieco hral

jaaaj a mame vysledky z celiakie a ze dobre 🙂 len mu vysli vysoke nejakepotravinove alergie, tak to ze musi imunolog-alergolog poriesit ... a hemoglobin a zelezo ze ma malo ... ale celiakiu nemame 🙂 tak sa tesime 🙂

michaela2410
12. aug 2010

@kasami to je super, ze vam ta celiakia nebude robit trampoty...mne ju tiez vysetrovali, lebo z krvi mi vysli nejake divne vysledky, tak mi este endoskopicky nejake vzorky dali vysetrit a nastastie je to vraj v poriadku, len nejake male hodnoty nad, ale vraj to na celiakiu nevyzera...bala som sa toho, ze sa budem musiet nejako obmedzovat 😒

veru, krati sa to tym nasim drobcom...a aj nam...uvidime, ako to budeme zvladat vsetci 😉 ale tomas ide este o dva tyzdne do skolky, tak nech si to tam este uzije pred skolou 😀

silvia07
12. aug 2010

@kasami super, ze to nie je celiakia 🙂 ...tesim sa s tebou
ja mam zatial kupene iba vrecka na prezuvky....buduci tyzden (bude po vyplate 😀 ) sa chystam aj ja na nakupy....
nevedela som, ze je aj ceruzka pre lavakov..aj moja je lavacka

zmurkaz
12. aug 2010

Ahojte kočky - tak ja už mám konečne opravené PC 😅 😵 😵 😵 😵 😵 .... len mi dajte čas - a ja sa trochen zorientujem 😉 ... hádam si ma ešte pamätáte 😕 😕

zmurkaz
12. aug 2010

Ok - som zorientovaná - teda z poslednej strany 😅

michaela2410
12. aug 2010

😕 zmurkaz? a to je kto? 😀 😀 😀 😀
tak ako sa chystate do skoly aj vy?

dnes som bola na gynde a doktorov syn chodil do skolky s nasim tomasom, takze polovicu vysetrenia sme sa bavili o tom ako to bude... 😵

zmurkaz
12. aug 2010

@michaela2410 ...no si ma dostala 😀 😀 😀 😀 ...ale tak mi treba! ...som zostala v pomykove .....
...a vyšetrenie - 😀 😀 😀 ...dobrééééé ...

My by sme už mali mať všetko zo zoznamu čo sme vyfasovali pri zápise 😉 ..ešte čakám tepláčku čo som objednala z netu a treba mi kúpiť aj papuče ....a budeme akože pripravení 😀 😀 😀 ...ale zistila som ešte pár vecí aj čo nemáme na zozname....tak asi aj to budeme ešte kupovať (že obaly na zošity ..)

michaela2410
12. aug 2010

zmurka, to bola samozrejme sranda 😀

kety80
12. aug 2010

ahojte mamce 🙂
@zmurkaz - jasne ze si pamatame tak ste super pripraveny 😵
skusim pridat par fotiek 🙂

zmurkaz
12. aug 2010

@michaela2410 😀 😀 😀 ...šak som sa aj potom zasmiala 😉
@kety80 😵 😵 😵 😵 ...kráááásne detúchy 😉

No my sa s novým PC ešte trošku okukávame ..... tak mi dajte čas ... a možno pridám aj ja niečo ... som sem hodila 2 fotky malej spred mesiaca do inej témy - ale boli neupravené - tak mi to načííííítavalo.....

michaela2410
13. aug 2010

tak po takmer prebdenej noci a rusnom rane som si konecne sadla v noci boli manzel s tomasom pozerat hviezdy a trepali sa az na Kykulu (asi 35km odtialto), kdesi na kopec a stalo sa, ze auto nam zbehlo do takeho jarku, nastastie, ze tam ta jama bola, lebo sposobil to tomas, ktory zostal v aute, ked muz isiel von hladat signal na mobil, aby sa spojil s kolegami...tak tomas neviem preco, zacal sa splhat na predne sedadlo a uvolnil rychlost, tak sa auto pohlo aj s nim v aute...nechcem si predstavit, co by bolo, keby zbehol az dole do doliny, ten kopec bol dost vysoky, hoci tam kde stalo auto sa zdala byt rovinka...nastastie sa tomasovi nic nestalo, odniesol si to naraznik a vyfuk...dnes rano sme tam s muzom boli, zohnali sme tam jedneho pana s traktorom a on nam ho vytiahol...npo hroooza som riadne nastvana na muza, lebo teraz budem vyse tyzdna bez auta a to mam posledny tyzden dovolenku, som myslela, ze budem s chalanmi niekde na vylety chodit

kety80
13. aug 2010

@michaela2410 fuuu to ste si prezili nastastie sa nic vazne nestalo a maly je v pohode nasrana by som bola aj ja ale zas to ber tak ze sa nic vazne nestalo to by bolo potom horsie tak nech ciom skor opravia auto

renca3
13. aug 2010

@michaela2410 - no to by ma asi nastvalo tiez. 😒 hlavne, ze maly je v poriadku. 😉
inak sorry, ale mne to pripada ako zo starej ceskej komedie. rodinka sa vyberie (teda u vas len muz) pozorovat hviezdy a dieta ujde s autom z kopca. 🙂 som sa zamyslela, ako mohol uvolnit rychlost. na nasom aute musim silou nadvihnut tu paku a potom spustit dolu.
mne sa stalo, ze parkujem na kopci pred kuchynskym oknom. nieco som robila v kuchyni, ked pozeram, auto sa o kusok pohlo a potom zase o kusok. uplne som spanikarila. ale nemala som zatiahnutu rucnu, stalo to len na parkingu s automatickou prevodovkou a ta bola chybna.

zmurkaz
13. aug 2010

@michaela2410 waw - to muselo byť strašidelnéééé 😖 ...ešte že ste v poriadku 😉 ..no a na výletíky budete musieť ísť asi vláčikom alebo busom 😒

ani3012
13. aug 2010

@michaela2410 hehe ! Nie som sama ,nie som sama !!!!!!!

zmurkaz
13. aug 2010

@renca3 😀 😀 😀 ...to je dobréééé s tým parkovaním 😉 pred kuchyňou