Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

zmurkaz
13. aug 2010

ahooooj ani 🙂

kasami
autor
13. aug 2010

Ahoj 🙂
ano aj my sa tesime 🙂
@zmurkaz vitaj opat medzi nami 🙂 tak vy uz mate skoro celu vybavu nakupenu a mozete si uzivat posledne volne dni 🙂
@michaela2410 Miska, tak toto zazit a mame predcasne narodene dieta bez mena 😀 nakolko sme sa este na mene nezhodli 😀 teda ani si to neviem pre teba to isto komedialne nebolo ... nastastie sa nikomu nic nestalo 😉
@kety80 Kati supuer fotky 🙂
@renca3 mojmu mm sa raz stalo ze ho vyhlasili v Ikea, ze ma prist k autu a auto sa mu nejakym nedopatrenim vygulalo z povodneho parkovacieho miesta na ine 😀

zmurkaz
13. aug 2010

@kasami ahoooj 😉 ...ako sa má dievčatko v brušku? Máte už meno?
Musím odbehnúť - ale prídem....dúfam 😅

kasami
autor
13. aug 2010

@zmurkaz ma sa dobre .... je to taky certik ... lezi este napriec a stale sa natahuje, kopka, boxuje a otaca okolo svojej osi ... a neda mi spat 😀 uz teraz rada ponocuje a rano skoro vstava 😝 ja som skoro ako matoha 😅
meno este dohodnute nemame ... Samik chce Saru alebo Emily ... tato chce Sophie, a mne sa paci viac mien a neviem sa rozhodnut 😀

ani3012
13. aug 2010

@michaela2410 tak napíšem aj ja čo sa nám včera stalo.
Išla som malej do lekárne vybrať mliečko,čo som mala objednané. Než som zaparkovala,tak pozerám,malá spí.
Vravím Patrikovi: ostaň tu,stráž Evičku,ja iba skočím do lekárne pre mliečko. Vonku strašne fúkalo,tak som okna ani neotvárala( aby malú neofúklo) a nechala kľúče v zapaľovaní,aby sa vzduch v aute stále chladil. Nebola som preč ani minútu,keď dobehla moja maminka(ktorá zhodou okolností sedela u lekára ),že Patrik nabúral do steny. Ona sa to dozvedela od jednej pani,čo dobehla do čakárne,či tam nieje náhodou majiteľ auta.
Evička spinkala ďalej,Patrik oči ako sova,ja rozklepaná....
Na aute máme posunutý nárazník-nie moc,je to v pohode,len problém nastane,ak bude treba svetlo alebo smerovku vymeniť 😝
Na budove,ktorá je zateplená, sme si spravili odtlačok nášho autíčka. Budova patrí našej detskej lekárke,tak som jej aj hneď volala,že sme spôsobili škodu. Dnes bol na to pozrieť pán z firmy,čo robil fasádu ale cenu sa dozviem až o dva týždne,lebo naša pani doktorka išla na dovolenku.
Najskôr som bola strašne nahnevaná na Patrika,ale mm ma dal "do poriadku "a vlastne to bola z 99% moja vina a to 1% Patrikova,lebo mal zakázané chodiť dopredu
No ale keby niekoho zranil,tak by ma tá chyba nestála len peniaze ..... 😔

ani3012
13. aug 2010

@kasami ahojček 🙂

@zmurkaz ahoj Zuzka 🙂

ani3012
13. aug 2010

@kasami asi sa autíčku nepáčilo kde bolo 😀
ja som tak v Auparku zaparkovala a keď som prišla k autu,tak som nemala žiadnu rýchlosť a ani ručnú brzdu. No ma zima prešla ,ale autíčko ma ma asi rádo 😵

kasami
autor
13. aug 2010

@ani3012 chvala Bohu nedal spiatocku na cestu 😕 teda mali ste ohromne stastie ... a ze dnes je piatok 13.

zmurkaz
13. aug 2010

@kasami ... 😵 😵 😵 ...Emily je krásne - a nie je toho veľa 😉 ...

@ani3012 ....si dobre riskla 😅

Babule - idem of - som takááá K.O. že až fuj!
Takže držte sa a hádam zajtra 😉

kasami
autor
13. aug 2010

@michaela2410
@ani3012
tie vase deti, respektive vasi chlapci su nejako spolu prepojeny 😝

kasami
autor
13. aug 2010

@zmurkaz dobru noc

kasami
autor
13. aug 2010

@zmurkaz jaaaj co sa tyka Emily ... ano paci sa mi ... ale bojim sa aby ju nevolali Milka, Miluska ... a tak ... no fak neviem

ani3012
13. aug 2010

@kasami ako ju budete volať vy,tak budú aj ostatní. Horšie to bude v škôlke.Mám napríklad Patrika a tak ho aj voláme.
V škôlke mu začala p. učiteľka že Paťo a deti to tiež pochytili. Neviem,prečo každý chlapec bol : Dano,Juro,Ondro,Paťo...ale bola Emuška,Anička,Kristínka,Vaneska......

kasami
autor
13. aug 2010

@ani3012 no ved to ... nechcem aby sa jej potom smiali, alebo aby z toho ona bola smutna ....
teraz nedavno som citala v nejakej teme o menach, ze sa dievcatku smiali na trampoline ako sa vola ... nepamatam si meno ... ale neviem preco su deti na seba take krute 😠

ani3012
13. aug 2010

@kasami tak napr. raz sme sa zasmiali aj my dospelí...ale chybu spravila maminka. Dievčatko ma pekné meno Andrejka.Raz prišli neskôr a deti v sále už sedeli v kruhu. A maminka dala malú do triedy že : Choď Jahôdka.
Decká sa začali smiať a aj my dospelí-aj keď sme sa snažili nesmiať sa vôbec.Ale odvtedy jej hovorila menom.
A čo si pamätám,tak raz išiel jeden chlapček-asi 8 ročný , vystupovať a keď sa ho pýtali,že ako sa volá a on do mikrofónu povedal že Denis,tak sa smiali aj decká aj dospeláci. Mne to teda smiešne nepripadalo a myslím si,že dospelí sú deťom príkladom.
A čo viem,tak v Patrikovej triede mali Marca. A j tam tak hovorili: Marek,párek ,ohárek.
Ale odniekiaľ to tie deti musia mať,nie ? U nás doma to Patrik určite nepočul,.lebo krstný je Marek a celkovo to nemám rada. Ako napr. pes-Filipes. Inak volá sa Filip Tak som počula povedať môjmu krstniatku od jeho maminky .Tak som ich upozornila,že nech to nehovoria pred Patrikom,lebo ten by mu už inak ani nepovedal.

kasami
autor
13. aug 2010

@ani3012 ja to fakt nechapem ....
ja volam maleho Sergej, Sergino ... dokonca sa jeden cas aj predstavoval ako Samuel Sergej ....
ale tiez sa mi stalo, ze som raz na neho tak v obchode zakricala a ludia sa otacali 😝
ale vobec nechapem co je smiesne na Denisovi 😝
Kamoska ma tiez Marca, dalsi a Markusa, dalsia Nicolasa ... sesternica ma Ishqua....
a babskych mien mame diet okolo seba Tiffany, Rebeca, Vanessa ....
a nasla som ten prispevok o tom dievcatku co sa mu smiali na trampoline ... vola sa Viona ... co je je na tom smiesne 😅 fakt nechapem ....
Moj brat je tiez Marek ... ale vsak ja som Katarina ... a tiez bolo Kata - vata ... Katusa ... a neviem co vsetko ...

ani3012
13. aug 2010

@kasami Viona- Fiona .... to máš ako zo Shreka. bohužiaľ aj rozprávky takto vplývajú na meno.

Ja si pamätám ,ako na ulici na mňa sestra zakričala: Anička,predávajú zmrzlinu.
A o druhej strane cesty išli cigáni a zarecitovali:
Anička Anička znáša vajíčka.
No ja som tuším plakala aj v noci a nenávidela som to meno,až pokiaľ mi maminka nepovedala,že aj ona je Anička a že oni majú z toho radosť,že som sa tak rozplakala. Tak som na just neplakala a ani sa nejedovala,aby som nikomu neurobila radosť.
Mala som vtedy 5 rokov

kasami
autor
13. aug 2010

@ani3012 vidis to ma vobec nenapadlo ... ale je vela takych mien, ktore som povedala pred rodinou a kazdemu to nieco evokovalo co mna by ani nepadlo 😅
Ja som svoje meno rovnako v skolkaskom veku nenavidela ... pokracovalo na skole ... a tiez ma mamina presviedcala, ake mam pekne meno ... ale ja som sa myslim chcela volat Danka 😀
inak paci sa mi aj meno Stella, alebo Ester, Elisa, Tamara ... este Samko sa zacal priklanat k Esterke ... jaj aj Sona, alebo Sonja sa mi paci ... ale nic mi neprechadza dvojhlasne ... ked tak sa chlapi zhodli ze bude Sophi Emily a basta, ze to je kompromis .... dokonca som im povedala, ze vsak ja budem v porodnici a mna sa spytaju a ja si nieco uz vyberiem a pre nich to bude prekvapenie. ...a mm mi povedal ... ze ci chcem riskovat, ze po mna nepride 😠

ani3012
13. aug 2010

@kasami že by si to riskla ? 😀 Mne keď sa mal narodiť Patrik,tak som povedala cestou do pôrodnice mužovi : ak to bude chlapec,volá sa Patrik,ak dievča tak si vyber: Nikolka alebo Natálka. Povedal Nikolku a ja som si myslela"aj tak bude Natálka" 😀
Keď som išla rodiť Evičku,tak sme mena už mali vybraté: Tomáš alebo Eva.
Rodine sme nehovorili mená pred pôrodom,lebo takto som zmazala jedno dievčenské meno,čo sa mi strašne páčilo a to bola Marianna.Svokra vtedy povedala,že ona vždy chcela dievča s menom odvodeného od chlapčenského :Marian-Marianna, Ivan-Ivana...
tak som to meno už nechcela a naozaj nik nevedel,že čo bude.Dokonca mi aj Patrika okomentovala rodina.Ale keď sa krpec narodil,tak sa im to potom páčilo.
no Evičku dlho nemohla rodina prekúsnuť a najviac sa nepáči môjmu ujovi,že sme dali také obyčajné...Obyčajné pre neobyčajné dievčatko 😵

kasami
autor
13. aug 2010

@ani3012 ano najhorsie su tie poznamky od rodiny ... moja svokra tiez bola proti Samuelovi ... lebo to hned nejako hnusne pomadarcila .... ale ze ona ma troch synov Peter, Tibor a posledny Attila to je v pohode ... a teraz by chcela Luciu ... som jej narovinu povedala ze to iste nie ...
a Evicka vobec nie je obycajne meno 🙂 prave ze teraz idu spat vsetky taketo mena .... Eliska, Evicka, Andrejka, Timea, Ester, Tamara, ved aj Samuel je dobre stare meno, ktore sa tu pouziva od nepamati ... tak isto Simon ...
My keby sme mali slovenske priezvisko tiez by som sa priklanala k takymto menam ... jaj a Hanka ... ved tych poznam malickych tiez teraz kopec

ani3012
13. aug 2010

@kasami presne tak,treba aj priezvisko aby ladilo.Keby že sa Evička vydá,tak je jedno aké priezvisko bude mať,je to také univerzálne by som povedala.

aj u vás je búrka ? Tu začína pekne búchať

kasami
autor
13. aug 2010

@ani3012 mas pravdu 😉
ano aj u nas to uz zacalo ... ani telka uz nema signal a pes satrase od strachu vedla mna 😝

ani3012
13. aug 2010

@kasami idem sa nachytať do postele a niečo z knihy počítať.
Dobrú noc a opatruj sa 😉 už len 12 týždňov 😵 😵 😵 😵

kasami
autor
13. aug 2010

@ani3012 dakujem 🙂 dobru noc, pa

michaela2410
13. aug 2010

baby, ste to vystihli, mozem vam povedat, ze keby som tam bola, asi by som to tu s takym kludom nepisala a bola by som poser...a od strachu...videla som to dnes na muzovi, isli sme do TN ku znamim opekat a on nebol vobec vo svojej kozi a vobec sa nebavil, aj nas volali aby sme tam zostali spat, ale isli sme domov, pred pol hodinou sme prisli...a to sa tomasovi nestalo vobec nic, ani skrabanec 😨 ale zato dnes sme prisli s riadne odretym kolenom 😀 a to sa mu konecne zahojilo na druhej nohe 😀 nuz, ale ako vzdy hovorime "kazda selma musi byt poznacena"

kasami
autor
13. aug 2010

@michaela2410 fakt sa mu vobec nedivim .... ved ked si clovek len skusi predstavit akoto mohlo dopadnut ... tak sa da len vsetkym anjelom straznym dakovat, ze pri nom stali 😉
aj moj si vcera oskrel ruku na skvarena tenise ... tak ho t stipe ked sa kupe a ma nieco robit 😀 ale dnes vyhral prve miesto a dostal zlatu medailu 😀 tak hned to boli menej 🙂 zajtra skusim stiahnut foto 🙂

michaela2410
13. aug 2010

@ani3012 tak ti mali su asi naozaj prepojeni, mne sa stalo, ked mal tomas asi tri roky a lukas rok, ze som ich nechala v aute s mojim otcom a s maminou som isla do dracika kupovat darcek pod stomcek no a samozrejme som tam nechala kluc, co nikdy nerobim, ked ich necham v aute, ale ked tam bol ocino, tak reku necham, nech im hra hudba, lebo inak nehar radio...no a on v dobrej voli, aby nevideli, co nakladane do kufra (kupovali sme trojkolku) vysiel von a ich nechal, nech sa hraju ze soferuju, no a tomas zamkol dvere, okna zavrete, no a ja samozrejme panika, ze ako sa dostanem dnu, lebo ani okna predne neslo otvorit, ked nebolo nastartovane, a tomas nevedel stlacit, ktore tlacitko, aby otvoril, ale nastastie som mu nakazala preliezt dozadu a otvorit okno, potom som sa natiahla dnu a dvere otvorila...ale vtedy mi nebolo vsetko jedno 😎

@kasami aj tu zacina riadne hrmiet 😖 nemam rada burku vnoci

a s tymi menami ste tu rozbehli peknu diskusiu...mne a brachovi vyberali mena nasi tak aby sa nedalo skaredo povedat, ja som preto michaela a bracho peter, ale ja som sa stresne jedovala, ked mi hovorili Michalka, to ma vytacalo 😠 hlavne v puberte...no a este ma vytacalo, ked ma svokrovci nazyvali Mišela, tak som im naznacila, ze to sa mi nepaci vonkoncom, tak mi tak uz nehovoria, ked mi povedia Michalka, az tak mi to nevadi...muz je patrik a hovoria mu vsetci pato, ale ja som mu nikdy nevedela povedat pato ani patko, mne sa paci patrik...

takze z dievcenskych mien sa mi jednoznacne paci Michaela...ale keby sme mali dievca, pri tomasovi sme mali meno Tereza a pri lukasovi sme mali Daniela (keby sa nahodov doktori pomylili, ze su to chlapci 😀 )

michaela2410
13. aug 2010

@kasami tak je to sikulo 😉 a presne to hovori muz, ze si radsej nechce ani predstavovat, co sa mohlo stat...a predstav si polnoc, uplna tma... ☹

renca3
14. aug 2010

@ani3012 - kluce zo zasady nenechavam v aute. ja som ani nemala doteraz obavu, ze nastartuju. ale vsetko je mozne.
len som sa bala, ze niekto odide s autom aj s detmi. ale myslim, ze deti by vylozil za najblizsim rohom. 😅

ked mal Leo asi cez 1 rok, muz s nim bol v nakupnom centre. ked odchadzali, nalozil ho do auta a zapol v sedacke.
kedze velmi reval, dal mu do ruky kluce a zavrel dvere. maly spravil "tuk" na ovladaci a zamkol. hrkal si s klucmi a odhodil ich na zem. ja som bola mimo domu. muz mi zavolal, isla som domov pre nahradne kluce a docestovala za nimi na opacny koniec BA. cca 1 hodinu to trvalo. maly reval, muz stal v dazdi vonku, no teraz sa uz smejeme. 😅

renca3
14. aug 2010

vcera som tu mala babsku navstevu. zostali aj na noc. kecali sme do 3:30. vela sme toho nenaspali, lebo rano cestovali domov. ale dobre bolo. 🙂
poobede uz pridu "cundraci", tak zase dam pracke zabrat. ale ten tyzden rychlo utiekol... 😉
mozem zase poschovavat vsetky blede koberceky, lebo pes. 😝 najblizsie tu bude takyto poriadok zase o rok, ked budu cundrovat. 😅